פתיחת המכפה במעבדי Athlon XP - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתיחת המכפה במעבדי Athlon XP

RedHat_Lover

Recommended Posts

אורח PrototypE.rev.3

למה שלא תיקח TB? גם אם המכפלה שלו נעולה (מה שלא בטוח) אפשר לפתוח אותה בקלות רבה!

למה לעשות דבר כזה טיפשי ?

אם קונים מעבד רק בשביל האוורקלוק , אז רק TB קלאסי , ואם לא , אין טעם לקנות את הישן , אם החדש עולה קצת פחות ונותן ביצועים יותר גבוהים באותו תדר שעון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא עם שמבוסס על kt266a?

זה ה-KT266A, ה-133 זה הבקר רייד אני מניח שתומך ב-ATA133.

אבל אתה עוד לא קונה אולי תחכה ל-KT333 שגם ככה יצא כבר וזה רק עניין של חודשיים לדעתי עד שיהיה נפוץ גם בארצנו מחברות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה עוד לא קונה אולי תחכה ל-KT333 שגם ככה יצא כבר וזה רק עניין של חודשיים לדעתי עד שיהיה נפוץ גם בארצנו מחברות שונות.

אני רוצה לקנות בפסח, נראה אם עד פסח יגיע לוח שראוי לשמו עם KT333...

וסקורפיון הלוח הזה מבוסס על kt266A!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי שהם המליצו על זה, הם הראו איך עושים את זה, וכן לפי ההסברים אם ממהירם דרך מהירות האפיק אז הכל יותר מהיר כי מהירות הכרטיסים תלויה במהירות הבס וגם הזיכרון ככה שהכל עובד יותר מהר וזה גם נשמע הרבה יותר הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

רגע אז אם המהרת המעבד דרך האפיק ולא המכפל זה יתן יותר ביצועים למה באתר החומרה TOM'S HARDWARE הם ממליצים דווקא ללכת על המרה בעזרת המכפל?

הם לא ממליצים, הם רק מראים איך לפתוח אותו בסרטון הזה. אם היית קורה את Tom's Hardware גם לפני שנתיים, ולא רק מאז שהתחילו לדחוף לך לפה עם כפית של כסף את הכתבות משם הייתי מבין שדווקא עם מעודדים OC של מהירות האפיק וכל אתר חומרה שמסביר על OC ממליץ על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להפיק את המקסימום מהזכרונות והמעבד, זה מה שאני הולך לעשות עם הXP1600 שלי :

1) לפתוח את המכפיל.

2)להרים את הבס ולהוריד את המכפיל כך שתדר המעבד ישאר כמה שיותר קרוב למקורי (1.4GHz) וכך לגלות את גבול המערכת/זכרונות,

מה שיכנע קודם, כי הרי מעל 41-42MHz לPCI אין סיכוי, לכן או PCI מקסימלי יציב או זכרונות עד המקסימום (בשביל זה יש לי mushkin 266 2-2-2 p2100).

3)אחרי מציאת גבול המערכת/זכרונות (המעבד עדיין בסביבות 1.4GHz) מרימים את המכפיל עד קצה המעבד (עם קרור מתאים כמובן).

מה קבלנו ?

- מערכת/זכרונות על המקסימום היציב.

- מעבד על המקסימום היציב, נקבע בד"כ ע"י הקרור שהוא מקבל.

לוח - מעבד - על המקסימום האפשרי !

השערה תאורטית :

בס מקסימלי (מוגבל ע"י הלוח) 166MHz

PCI = 41.5 AGP = 83

תדר מעבד 166x9.5-10.5 =1577-1743

יינשאללה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

השערה תאורטית :

בס מקסימלי (מוגבל ע"י הלוח) 166MHz

מעניין

ממתי הבאס של מוגבל ל166 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...