פתיחת המכפה במעבדי Athlon XP - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתיחת המכפה במעבדי Athlon XP

RedHat_Lover

Recommended Posts

קראתי כמה מדריכם על זה שאפשר לפתוח את המכפלה למעבדי אבל עד כמה אפשר להגדיל את המכפלה? נגיד שיש לי מכפלה של 11 (Athlon 1700) ואני פתחתי אותה עד כמה אני יוכול להגדיל אותה?

כדי לפתוח אותה צרכים איזה ערכה מיוחדת כמו אלה שמוכרים באינטרנט?(אתם יודעים על מה אני מדבר...)

נ.ב

לא, אין לי את המעבד, אבל אני חושב לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

אתה יכול להעלות אותה בכמה שאתה רוצה, כל עוד הלוח תומך בה.

אם כבר פותחים את המכפלה בכדי להנמיח אותה ולהעלות את מהירות האפיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

למה להנמיך אותה?

כי אוברקלוקינג דרך מהירות האפיק נותן לך יותר ביצועים מאשר סתם עם מכפלה שכמעט ולא נותן לך כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כך...

ראה ערך ה- Duron של אחי הקטן...

היה לו Duron 850Mhz (מכפלה 8.5, מהירות FSB=100Mhz).

ועכשיו הוא 1064Mhz ( מכפלה 8, מהירות FSB=133Mhz) וזה עוד על KT133 !

ה- Duron 800Mhz שלי היה "עלוב" (מכפלה 8, מהירות FSB=100Mhz) אז המהרתי אותו בקצת (מכפלה 7, מהירות FSB=133Mhz) עליה של שלוש מעלות... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

יובל, אתה יכול לשים את הדורון שלך על 8*133 בלי שום בעיה והוא ייתן לך את התוצאה הנפלאה של קרב הייסטינג(1066) ואפילו תוכל להגיעו איתו למשהו כמו 7.5*145 בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעלה אתהמכפיל אתה עושה אובר-קלוקינג למעבד בלבד.

מהירותה BUS היא המהירות שבה המעב מתקשר עם שאר רכיבי ה -Logic.

כלומר כשאתה מעלה את ה BUS אתה מגדיל את המהירות שהמעבד מתקשר בו עם הזכרונות (כולל מהירות הזכרונות עצמם)

והמהירות שבה המעבד מתקשר בהם עם שאר רכיבי המערכת כמו PCI, AGP, HD וכו'

אלא נקראים Logic כי הם ממתקשרים עם המעבד דרך שתי ציפים שנמצאים על הלוח אם שנקראים NorthBridge (הזיכרון וה AGP) וה SouthBridge (כל השאר) אשר מרכיבים את הלוגיקה של לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

אם אתה מעלה אתהמכפיל אתה עושה אובר-קלוקינג למעבד בלבד.

וצריך לציין שזה לא נותן העלאה כ"כ גדולה בביצועים.

מהירותה BUS היא המהירות שבה המעב מתקשר עם שאר רכיבי ה -Logic.

כלומר כשאתה מעלה את ה BUS אתה מגדיל את המהירות שהמעבד מתקשר בו עם הזכרונות (כולל מהירות הזכרונות עצמם)

והמהירות שבה המעבד מתקשר בהם עם שאר רכיבי המערכת כמו PCI, AGP, HD וכו'

אלא נקראים Logic כי הם ממתקשרים עם המעבד דרך שתי ציפים שנמצאים על הלוח אם שנקראים NorthBridge (הזיכרון וה AGP) וה SouthBridge (כל השאר) אשר מרכיבים את הלוגיקה של לוח האם.

ולכן אם הוא יעשה למהירות האפיק הוא יקבל ביצועים הרבה יותר טובים, עד גבול מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- 1700+ הוא בחירה טובה? אני לא משחק הרבה חוץ מquake , אבל אני רוצה להריץ בקרוב את DOOM3 ובשנה הבאה כמובן את Quake 4, אז המעבד הזה מספיק?, אני רוב הזמן על האינטרנט ופה ושם , אפשר ללכת על דורון? בקרוב יוצאת לו הליבה החדשה אם אני לא טועה ואז הוא יהיה ממש טוב.

נ.ב

ID Software Rul3zzz!

ואין לי ממש הגבלה כספית כי שמרתי את הכסף שלי מהבר-מצווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

ה- 1700+ הוא בחירה טובה? אני לא משחק הרבה חוץ מquake , אבל אני רוצה להריץ בקרוב את DOOM3 ובשנה הבאה כמובן את Quake 4, אז המעבד הזה מספיק?, אני רוב הזמן על האינטרנט ופה ושם , אפשר ללכת על דורון? בקרוב יוצאת לו הליבה החדשה אם אני לא טועה ואז הוא יהיה ממש טוב.

נ.ב

ID Software Rul3zzz!

ואין לי ממש הגבלה כספית כי שמרתי את הכסף שלי מהבר-מצווה.

אם אתה הולך לעשות OC למהירות האפיק אני מציע שתיקח את הXP1500, קראתי על הרבה אנשים שבלי לפתוח את המכפלה שלא הביאו אותי למהירויות קרובות מאוד לאלה של XP1700 ו1800 כי הם העלו לו את מהירות האפיק. מה שטוב במעבד הזה זאת המכפלה היחסית נמוכה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה פותח את המכפל זה לא משנה באיזה מכפל המעבד היה

כי אתה יכול לשנות אותו... וככה לא להלחיץ את המעבד אפילו ב BUS גבוהה...

לכן זה לא משנה 1700 או 1500 ... אתה יכול להפוך את ה 1700 ל 1500 (להפחית את המכפל)

מעבד יותר מהיר הוא בכל מקרה יותר טוב - כי הוא מגביל פחות במהירות גבוהה (גם אם האובר-קלוקינג נעשה דרך ה BUS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

מעבד יותר מהיר הוא בכל מקרה יותר טוב - כי הוא מגביל פחות במהירות גבוהה (גם אם האובר-קלוקינג נעשה דרך ה BUS).

טעות, אם יש לך שני עם אותו סטפינג עדיף לך לקחת את הנמוך יותר, בעיקר אם המכפלה נעולה, כי אז הסיכוי להגיע לאוברקלוק יותר גבוה עם אפיק יותר גבוה יהיה יותר גדול. 1000 או 1100 הם אוברקלוקרים הרבה יותר טובים מ1200 ומעלה, כי הסטפינג של המעבדים האלה מגיע לקצה בסביבות ה1500-1600. אותו דבר עם AXPים. קשה לפתוח את המכפלה שלהם, ואני לא בטוח שמשתמש לא מנוסה יצליח לעשות את זה, לכן עדיף מעבד מאותה סידרה(וכולם היום הם במקרה אותו סטפינג) עם מכפלה נמוכה יותר ואז להרים לו את הFSB כי אתה גם כך תגיע איתו למהירויות מקבילות לXP1700 וXP1800. זה שאם יש לך מעבד מהיר יותר ואתה פותח לו את המכפלה ואתה יכול להנמיח אותה ולהגיע למהירות של המעבד עם מהירות אפיק גבוה יותר זה נכון, אבל מעבד מהיר יותר הוא בד"כ אוברקלוקר פחות טוב ברב המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עם המכפל נעול זאת בעיה...

בכל מקרה שתי אם אותו סטפינג יכולים להגיע למהירויות שעון שונות...

אפילו על אותו וואפר של סיליקון המעבדים שמיוצרים עליו יקבלו תכונות שונות של אובר-קלוקינג

יש הרבה משתנים בתהליך יצור כמו רמת נקיון (בחדר הנקי) לחצים שונים וכו'...

לכן אולי בכל זאת עדיך לקחת את המעבד שנבדק למהירות יותר גבוהה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

רק עם המכפל נעול זאת בעיה...

בכל מקרה שתי אם אותו סטפינג יכולים להגיע למהירויות שעון שונות...

אפילו על אותו וואפר של סיליקון המעבדים שמיוצרים עליו יקבלו תכונות שונות של אובר-קלוקינג

יש הרבה משתנים בתהליך יצור כמו רמת נקיון (בחדר הנקי) לחצים שונים וכו'...

לכן אולי בכל זאת עדיך לקחת את המעבד שנבדק למהירות יותר גבוהה...

כן, אבל אתה לא תוכל לעבור איתו מהירות מסויימת.

תמיד עדיף מעבד שהיה אמור להיות מעבד מהיר יותר והוא רק הואט בכדי לענות לדרישות השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...