ASUS A8V-E SE יכול להתאים לכ.מסך מסדרת 9000 ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASUS A8V-E SE יכול להתאים לכ.מסך מסדרת 9000 ?

YINON110

Recommended Posts

בע''ה,

**עריכה

שלום חבר'ה,

יש לי מחשב ישן בבית שקניתי בשנת 2006, מתוך סקרנות מעניין אותי לדעת האם אפשר יהיה להלביש עליו כ.מסך מודרניים (PCIE 2)

כמו הכרטיסים מסדרת 9000 של NVIDIA ומקביליהם בATI

המפרט:

מעבד: AMD Athlon 64 3000+

לוח אם: ASUS A8V-E SE. קישור אל המפרט המלא שלו: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=VMfiJJRYTHM4gXIi&templete=2

זיכרונות: 400 SDRAM 1GB

כ. מסך: X1300

הייתי רוצה לדעת האם ייתכן צוואר בקבוק עקב המעבד/לוח אם ואיך אפשר לדעת זאת, כמו כן במידה וקיים צוואר בקבוק - האם OC יוכל לפתור הבעיה.

תודה, ינון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ותודה על התגובה.

איך אפשר לדעת שהוא יגביל את כרטיסי המסך? האם לטענה זו יש הוכחה?

האם ביצוע OC למעבד יכול לעזור?[br]פורסם בתאריך: 29.07.2010 בשעה 14:24:53

???
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר, תוכל להתקין כרטיס כזה על לוח האם, אך מפה והלאה השאלה מתאימה לפורום , המתן שהמנהל יעביר אותה ואם לא יעביר תוך 24 שעות תפתח דיון בפורום המתאים.

המעבד עלול בהחלט להוות צוואר בקבוק, OC יכול לעזור ויכול גם שלא, זה תלוי ברזולוציות המשחק שלך ובסוג המשחקים שאתה משחק.

להפוך את המחשב הזה למכונת משחקים חדישה מן הסתם לא תוכל, לסחוט קצת יותר אולי כן, אך כאמור זה תלוי בגורמים הנ"ל ובציפיות שלך לשיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבוע טוב חברים !

על מפרט המחשב הנ''ל אינני מתכוון להריץ משחקים "כבדים" כגון וCOD. אלא דווקא משחקים ישנים יותר שהיו ב07-09.

כמו כן, הרזולוציה עליה אני מתכוון לשחק הינה 1680X1050.

חשוב לי לדעת האם התאמת כ.מסך מסדרות 9000 של וכן של מקביליהן ב ATI יהוו צוואר בקבוק עבור המערכת?

אם כן, הייתי רוצה לדעת האם OC למעבד יעזור ?

תודה, ינון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להסביר את זה ככה: כדי שמשחק ירוץ חלק, צריך שהן המעבד והן כרטיס המסך יעשו את המוטל עליהם מספיק מהר. אם במשחק מסויים המעבד שלך מספק מידע המתאים ל20 פריימים בשנייה, לא יעזור לך אם כרטיס המסך יכול לתת 60. רצוי לזכור שהמעבד אחראי לא רק על או "ניתוח" הקלט מהשחקן, אלא גם על דברים כגון השתקפויות ואפקטים פיזיקליים (בהעדר כרטיס ייעודי), כך שמשחק חדש יותר שנראה יותר טוב ידרוש יותר גם מהמעבד ולא רק מכרטיס המסך. דוגמה טובה לכך הוא Starcraft 2, שלמרות שמבחינה "חישובית" הוא לא אמור לדרוש מהמעבד משמעותית יותר מקודמו בסדרה לפני 11 שנה, מבחינה גרפית מעמיס עליו מספיק בשביל שיהיו ביצועים זהים לחלוטין עבור מעבד נתון (ולא חלש במיוחד) עם 5750 ועם 5870, גם ללא הגבלת הפריימים של המסך עצמו.

בקיצור, אני מצטרף לדעתו של אגומניאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ותודה רבה לך

הבנתי מה שאתה אומר, אולם אני חושב שלא הבהרתי את עצמי כמו שצריך:

אני מדבר בייחוד על כרטיס כמו ה9400/9500 של NVIDIA, יש סימולטור מסוים (פאלקון 4.0 למי שמכיר..) שרץ על 30 פריימים במחשב שלי

עקב כרטיס המסך החלש (X1300), זה לא כייף לשחק כך, וזה משחק מאוד ישן שמתעדכן ע''י פאצ'ים כל הזמן. אני צריך להפעיל את המשחק הזה חלק על המחשב שלי

(60 פריימים) זה המשחק היחיד שאני מעונין להפעיל על המחשב. לשם השוואה, הגראפיקה שלו לא תעבור את 2007.

עכשיו, אם אתם אומרים שכרטיס כמו 9400 יכול להספיק אבל המעבד לא יכול להספיק(כי הוא ישן) האם OC למעבד (ATHLON 64 3000+) פלוס כרטיס ה9400

יוכלו לספק את צרכיי?

אני יכול לקנות מחשב ב1700 שקל שיריץ את המשחק הזה חלק, אולם אם אפשר להוציא 300 שקל על כרטיס שיעשה את העבודה במחשב הישן - למה לא?

ממתין לתשובתכם בבקשה, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר את זה בעדינות... מילא זה ש30 פריימים בשנייה נחשבים לקצב סביר לחלוטין עבור רובם המוחלט של האנשים, אבל אין שום סיכוי בעולם שאפילו כרטיס מסך בסיסי כמו הX1300 יתקשה להפעיל משחק שיצא ב1998. תעשה ניסוי קטן: תתקין תוכנה שבודקת קצב פריימים כמו FRAPS, ותבדוק כמה אתה מקבל לאורך זמן (במשחק עצמו, לא בתפריטים או משהו בסגנון). אם אתה מקבל במקומות מסויימים פחות מ30, יכול להיות שיש בעיה בדרייברים או משהו או שמסיבה שאינני מסוגל להבין הכרטיס אכן חלש מדי. אם אתה מקבל 30 באופן קבוע - ברכותי, המשחק נעול על 30 פריימים לשניה וגם אם תקנה HD5890 זה לא ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...