הנחה של 50% בשכירות לצעירים שיעברו לגור בדיור ציבורי בצפון/דרום - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנחה של 50% בשכירות לצעירים שיעברו לגור בדיור ציבורי בצפון/דרום

lev-27

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3926299,00.html

נגיד אתם רוצים לעבור לפריפריה אך חוששים לעשות את הצעד הגדול מסיבות שונות. המדינה תאפשר לכם לגור עד שנתיים בדיור ציבורי ב-50% הנחה בדמי השכירות בתנאי שתעשו שיפוץ בדירה . בשבועות הקרובים יפרסמו את כל הקריטריונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת איך שאני רואה את זה,מדובר בסערה בכוס מים ותו לא.

מציעים דירות לצעירים במקומות לא אטרקטיביים (יש גם מקומות אטרקטיביים בפריפריה) שאף זוג לא יעדיף לגור שם אם יש לו אופציות אחרות,ועוד מתנים את זה בשיפוץ הדירה. זוג צעיר שכבר החליט ללכת ובאמת לעבור לגור בכרמיאל למשל יעדיף לקנות דירה,ולא להשכירה. אין אונברסיטאות או מכללות ליד הישובים שצויינו ככה שגם קהל הסטודנטים לא מעורב וזהו,בקיצור מיותר ולא רואה מי המרוויחים של זה חוץ מהפירסום בשקל למעלה הצעת החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציעים דירות לצעירים במקומות לא אטרקטיביים (יש גם מקומות אטרקטיביים בפריפריה) שאף זוג לא יעדיף לגור שם אם יש לו אופציות אחרות,ועוד מתנים את זה בשיפוץ הדירה. זוג צעיר שכבר החליט ללכת ובאמת לעבור לגור בכרמיאל למשל יעדיף לקנות דירה,ולא להשכירה. אין אונברסיטאות או מכללות ליד הישובים שצויינו ככה שגם קהל הסטודנטים לא מעורב וזהו,בקיצור מיותר ולא רואה מי המרוויחים של זה חוץ מהפירסום בשקל למעלה הצעת החוק.

מסכים עם כל מילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים. נכון מדובר במקומות לא אטרקטיביים אבל המחיר ברצפה. איפה תמצא היום דירה ב-750 ש"ח בחודש? אין דברים כאלה. קרוב משפחה שלי עלה לארץ וחיפש דירה באשדוד, לא במרכז. אחרי חיפושים רבים הצלחנו למצוא חדר קטן במצב סביר ב-1,500 ש"ח. בנוסף, צעירים רבים פוחדים לעזוב את המרכז מחשש שלא ימצאו עבודה בפריפריה, לא יסתדרו עם הריחוק מהמרכז, ימותו משעמום (כל אחד וסיבותיו) ולכן יעדיפו להשכיר דירה בלי שום התחייבות מאשר לרכוש דירה במאות אלפי שקלים שאחר כך לא יצליחו למכור. בגדול כולם מרוויחים. צעירים יכולים לעשות את הצעד בלי סיכון והדיור הציבורי יקבל דירות משופצות. כאמור עדיין לא נאמר באיזה היקף יהיו חייבים לעשות את השיפוץ.

זו הבעיה בדור של היום לא מוכנים לעשות שום ויתורים. כולם רוצים אתר אטרקטיבי במחיר של צריף בירוחם. אפשר להמשיך לרצות או לדעת להתפשר בחיים. אנשים שלא מתפשרים חיים בחרא ובוכים כל היום כמה המחירים גבוהים במרכז, כמה הם מסכנים, מדינה חרא שלא מתערבת ושאר השטויות. המציאות במרכז קיימת בכל העולם. תבדוק כמה עולה דירה במוסקווה, מנהטן, פריז, לונדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקומות שלי ידוע למשל חיפה קריות [ ששם משפחתי מתגוררת ] אפשר למצוא דירות 3 חדרים ב250 300 אלף שח וחיפה 450 500 אלף שח [ כמובן תלוי באיזורים ובדירות ] .

אז לא בא לך להתגורר באיזור של 250 אלף שח, אז אפשר 500 אלף שח ,אבל לא כמו במרכז שמתחיל מעל 900 אלף .

לי יש רק בעיה עם האישה היא רוצה ליד אמא , דבר לא מזיז מזה . :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זה אני מסכים.

לא מסכים. נכון מדובר במקומות לא אטרקטיביים אבל המחיר ברצפה. איפה תמצא היום דירה ב-750 ש"ח בחודש? אין דברים כאלה. קרוב משפחה שלי עלה לארץ וחיפש דירה באשדוד, לא במרכז. אחרי חיפושים רבים הצלחנו למצוא חדר קטן במצב סביר ב-1,500 ש"ח. בנוסף, צעירים רבים פוחדים לעזוב את המרכז מחשש שלא ימצאו עבודה בפריפריה, לא יסתדרו עם הריחוק מהמרכז, ימותו משעמום (כל אחד וסיבותיו) ולכן יעדיפו להשכיר דירה בלי שום התחייבות מאשר לרכוש דירה במאות אלפי שקלים שאחר כך לא יצליחו למכור. בגדול כולם מרוויחים. צעירים יכולים לעשות את הצעד בלי סיכון והדיור הציבורי יקבל דירות משופצות. כאמור עדיין לא נאמר באיזה היקף יהיו חייבים לעשות את השיפוץ.

זו הבעיה בדור של היום לא מוכנים לעשות שום ויתורים. כולם רוצים אתר אטרקטיבי במחיר של צריף בירוחם. אפשר להמשיך לרצות או לדעת להתפשר בחיים. אנשים שלא מתפשרים חיים בחרא ובוכים כל היום כמה המחירים גבוהים במרכז, כמה הם מסכנים, מדינה חרא שלא מתערבת ושאר השטויות. המציאות במרכז קיימת בכל העולם. תבדוק כמה עולה דירה במוסקווה, מנהטן, פריז, לונדון.

עם זה לא. בוודאי שכולם רוצים וילה במחיר של צריף, אבל אני לא חושב שזה העניין כאן.

הבעיה בירוחם, דימונה, ב"ש או הצפון הרחוק מצד שני היא לא עלות הדירות אלא בעיית התעסוקה. קח אותי בתור דוגמה: כיום אני גר במרכז אבל לא מתוך בחירה, אני לא במקור מאיזור המרכז ויודע היטב איזה תענוג זה לגור בדרום או בצפון. המרחבים, עלות המחייה היותר נמוכה, הירוק בעיניים, רעש של ציפורים במקום אוטובוסים וחוסר בפיח ... הכל מצויין. לצערי עובדות החיים הובילו אותי לגור במרכז פשוט כי אפשרויות התעסוקה בתחום שלי הולכות ומתמעטות ככל שמתרחקים מגוש דן.

המדינה משקיעה מאמצים מאוד גדולים ב"עמק הסיליקון הישראלי" אבל לא עושה מאמצים מספיק גדולים לפתח את הפריפריה, שלטעמי מציעה איכות חיים הרבה יותר טובה. כל מה שצריך זה להשקיע במקומות תעסוקה ולפתח באופן רציני את נושא התחבורה. רכבת הצפון נמצאת על הפרק כבר לא מעט שנים, אבל הבטחות כמו חול ואין מה לאכול. הרכבת מת"א לב"ש אמורה לעשות את הנסיעה ב-45 דק', אבל זו הבטחה שתושבי הדרום שומעים כבר מספר שנים טובות.

דמיין מצב שבו תוכל להגיע בתחבורה ציבורית מת"א לב"ש או לטבריה בחצי שעה... למה שאנשים לא ירצו לגור שם?

לדעתי תעסוקה זה חלק מאוד מרכזי בסיפור הזה, אם לא כולו. כל עוד אין לאדם כמוני יכולת לעבוד בצפון או בדרום - גם אם יבטיחו לי דירה ב-100 ש"ח לחודש יהיה קשה מאוד לשכנע אותי לעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראו חרגתם פה מהדיון ואני מעדיף לחזור אליו

הבעיה עם הקומבינה הזאת של הממשלה זה השיפוץ עצמו

עלות שיפוץ נורמלי היום לדירת 2-3 חדרים -וזה בלי ריהוט ומוצרי חשמל שווה בערך 70-100 אלף שקל לדירה ישנה שזקוקה לשיפוץ רציני

ואני מדבר על החלפת החשמל\מים\ביוב בדירה במערך חדש (אתם לא רוצים להזמין בעל מקצוע כל שני וחמישי נכון ? )

ריצוף הדירה צביעה חדשה ושינוים כאלו ואחרים (אחותי עשתה לא מזמן )

שיפוץ כזה גם לוקח כמה חודשים טובים

אז יופי משלמים רק 750 לחודש או סכום דומה -אבל שופכים עשרות אלפים רק על שיפוץ

בלי ריהוט מוצרי חשמל ארנונה וכו וזה לדירה שלא שלכם -מה ההגיון בזה ?

יש חורים שאפשר לקנות בהם דירה ב250 אלף שקל -רק תיקנו

350 אלף קיבלתם דירה משופצת שלכם לכל החיים -עם יש לכם עבודה שם זה הרבה יותר משתלם מהקומבינה של הממשלה

חוץ מזה בגלל שזה חורים אפשר להשכיר גם בזול בלי טובות של הממשלה

עם היתה לי עבודה שם הייתי עושה את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זה אני מסכים.

עם זה לא. בוודאי שכולם רוצים וילה במחיר של צריף, אבל אני לא חושב שזה העניין כאן.

הבעיה בירוחם, דימונה, ב"ש או הצפון הרחוק מצד שני היא לא עלות הדירות אלא בעיית התעסוקה. קח אותי בתור דוגמה: כיום אני גר במרכז אבל לא מתוך בחירה, אני לא במקור מאיזור המרכז ויודע היטב איזה תענוג זה לגור בדרום או בצפון. המרחבים, עלות המחייה היותר נמוכה, הירוק בעיניים, רעש של ציפורים במקום אוטובוסים וחוסר בפיח ... הכל מצויין. לצערי עובדות החיים הובילו אותי לגור במרכז פשוט כי אפשרויות התעסוקה בתחום שלי הולכות ומתמעטות ככל שמתרחקים מגוש דן.

המדינה משקיעה מאמצים מאוד גדולים ב"עמק הסיליקון הישראלי" אבל לא עושה מאמצים מספיק גדולים לפתח את הפריפריה, שלטעמי מציעה איכות חיים הרבה יותר טובה. כל מה שצריך זה להשקיע במקומות תעסוקה ולפתח באופן רציני את נושא התחבורה. רכבת הצפון נמצאת על הפרק כבר לא מעט שנים, אבל הבטחות כמו חול ואין מה לאכול. הרכבת מת"א לב"ש אמורה לעשות את הנסיעה ב-45 דק', אבל זו הבטחה שתושבי הדרום שומעים כבר מספר שנים טובות.

דמיין מצב שבו תוכל להגיע בתחבורה ציבורית מת"א לב"ש או לטבריה בחצי שעה... למה שאנשים לא ירצו לגור שם?

לדעתי תעסוקה זה חלק מאוד מרכזי בסיפור הזה, אם לא כולו. כל עוד אין לאדם כמוני יכולת לעבוד בצפון או בדרום - גם אם יבטיחו לי דירה ב-100 ש"ח לחודש יהיה קשה מאוד לשכנע אותי לעבור.

אני לא רואה שתיהיה רכבת שתעשה תל אביב-טבריה בחצי שעה, בזמן שתל אביב-חיפה היום היא בין 50-60 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב הדיור בלתי נסבל, אם אין לך הורים עשירים ו/או אתה מרויח משכורת של העשירון העליון אין לך שום סיכוי להגיע לדיור במרכז רבתי (מאשדוד בדרום ועד נתניה בצפון) ואפילו בפריפריה יהיה קשה לקנות דירה במצב סביר ובשכונה נורמלית.

אני ואשתי נמצאים רשמית בעשירון התשיעי - מצד אחד המדינה מתייחסת אלינו כעשירים מופלגים וחולבת מאיתנו מיסים על ימין ועל שמאל וכמובן שלא מגיע לנו שום הקלות או הטבות בתור "עשירים", מצד שני האופציה היחידה שלנו לדיור סביר (דירה לא גדולה, כ-80 מ"ר יספיקו, במרחק של עד 30-40 דקות מתעסוקה ובלי עבריינים מסתובבים בגינה מתחת לבית) נמצאת כנראה מעבר לים...

ההצעה של המדינה מעוררת גיחוך במקרה הטוב - הם מציעים דירות במקומות הנידחים ביותר ובשכונות הפחות טובות שם והם עושים זאת בלי להציע שום הנחה למעשה (ההנחה מתקזזת עם מחיר השיפוץ) - מדובר בנפיחת יח"ץ עלובה.

(חשוב לומר שאין לי בעיה עקרונית לעבור לגליל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman כרגע אנחנו בבועה

הבועה הייתה קימת בכמה ארצות בעולם כולל ארצות חשובות וגדולות מאיתנו כמו ארצות הברית ואנגליה ועוד ארצות מערביות

ושם זה יתנפץ מזמן והתחיל להתעושש

בארץ כל מיני משקעים ומתווכים וקבלנים נתנו לבועה הרבה דלק והדירות קפצו במחיר בכמה שנים אחרונות

והתקשורת גם עזרה בזה עם כתבות של כמה הדירות עולות

אבל כרגע התחילו כתבות נגדיות וכולם מחכים לפיצוץ -גם הריבית עלתה קצת לפני כמה ימים וסיכוי טוב שתעלה יותר

אבל בגדול רק שמשקעים יממשו רווחים השוק יחזור לשפיעות

וכרגע צריך לחכות שזה יקרה

זה פשוט לא הגיוני שדירה שעלתה לפני כמה שנים 500 אלף עולה היום מיליון 200

וזה בלי שהמשכורות עלו

היו כמה תרגילים כלכלים שהצילו את ממיתון עמוק -שחלקם גרם למשקעים להשקיע בנדלן

אבל אני חושב שאנשים התחילו להבין שרמת מחירים כאלו לנדלן תבריח המון עובדים מיצרים לחול

שחלקם כבר ברח לחול

אני בעצמי עם המצב לא ישתפר בשנים הקרובות יתחפף מפה -אבל כרגע אני אופטימי כי יש לי הרגשה שאנחנו קרובים לפיצוץ הבועה

הרבה בזכות התיקשורת שרוצה סיפור חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקוש והיצע לא עלו ככה תוך 3 שנים

היה פה ניפוח של השוק שלא קשור לעליה טבעית במחירים

וכן אני לא יוכל לקנות במזומן

אבל עם דירות רגילות יחזרו ל700 אלף -אזורים קצץ פחות מבוקשים אבל עדין במרכז ירדו ל500 אלף ואת זה אני יוכל לקנות במשכנתה סבירה

סך הכל עליה מ500 אלף ל700 בכמה שנים הרבה יותר הגיונית מ500 למיליון 200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס מבחנתי זה לא עניין אם יש את כל הכסף לדירה [כמובן אדם שעבד על כך ולא מתנה מההורים ] , אלא האם בכלל לשלם כזה סכום על דירה? אני לא.

מי יודע מה יקרה עוד כמה שנים -ואז ההפסד כולו שלי.

ועם עוד יעלה, אז שיעלה זה יגרום לאישתי לחשוב באמת על מקומות אחרים .

אממ 500 אלף לא נראה לי שזה ירד לשם מתי שהוא , אך זה חלום -אני קונה עכשיו במזומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר הדירות קפץ בגלל ביקוש והיצע.

בסופו של דבר יגמר ההון של משפחות מעמד הביניים (ירושות, חסכונות מההורים) והמצב יהיה ש-90% מהאנשים לא יוכלו לרכוש דירה בין גדרה לחדרה.

מצב כזה לא סביר ולא יכול להתקיים לאורך זמן בשום שוק שהוא, אלא אם קיים גורם חיצוני כלשהו שמנפח אותו (לדוגמא משקיעי חוץ שמזרימים הון ללא הרף).

לא ייתכן שמרכז תל-אביב תהיה יותר יקרה ממנהטן. לא הגיוני שמחיר "סביר" לדירה במעטפת של גוש דן יהיה מיליון ש"ח - יותר מ-120 משכורות ממוצעות ברוטו! אין בארץ מספיק כוח קנייה להצדיק כאלו מחירים והמצב מתחיל להזכיר את זה שהיה ביפן בכלל ובטוקיו בכלל בשנות השמונים (להזכיר שהמחירים שם נחתכו ב-80 אחוז ויותר ולמעשה לא התאוששו מאז ועד היום).

והיה וקיים גורם חצוני שמנפח את השוק - אולי הגיע הזמן להתערב לפני שיותר ויותר זוגות משכילים בני מעמד הביניים יתיאשו ויעזבו את הארץ, מה שיגרום למדינה נזק איום ונורא (יותר ממיליון ש"ח לכל זוג כזה שעוזב, מלבד ההשלכות הדמוגרפיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...