Starcraft 2 - הדיון הראשי - עמוד 93 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Starcraft 2 - הדיון הראשי

noambaum

Recommended Posts

בתור מתחיל כדאי לבחור בגזע אחד ולא להתפזר על כל השלושה ב-Random. בעצם לא רק בתור מתחיל, אפילו ה-Pros לא מבזבזים את היכולות שלהם על יותר מגזע אחד. יש (מה-Pros) שחקנים ממש בודדים שמשחקים רשמית ביותר מגזע אחד וגם לדעתי אין טעם בזה.

מן הסתם רובם משחקים בשביל הכיף אבל אם אתה רוצה להשתפר אז כדאי להתמקד בגזע אחד. בן אם אתה אוהב את היחידות של הגזע, את המכניקה או שפשוט בא לך.

פתיח סטנדרטי לזרג שהייתי ממליץ להתמקד בתור מתחיל הוא 13/14 Gas>Pool.. ספידלינגס ובהמשך להתרחב בהתאם לסיטואציה. אבל בגדול זה הפתיח, ב-13-14 סופליי אתה לוקח גז ואז Spawning pool. כשיש לך 100 גז ואין תוכניות מיוחדות ל-tech אז אפשר להחזיר את ה-Drones לעבודה במינרלים. אם ממש אין לך מושג אז אולי עדיף שתחפש מקור מידע גדול יותר או קטעי ביוטיוב (באמת שלא חסר שם) שמדריכים בזמן משחק (או replay).

למי שיתקוף על שיותר סטנדרטי זה להתרחב - אני מודע לכך אבל ממש לא חושב שזה מתאים למתחיל. קודם צריכים ללמוד את המשחק, את היחידות ואיך הכל עובד. לאחר מכן עובדים על מכניקה.. build orders הם הדבר השלישי שיש ללמוד, אלו לא יותר חשובים ממכניקה ברמה של מתחילים וגם רק יבזבזו את הזמן של השחקן ויבלבלו אותו.

וזהו בעיקר.. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.4k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה רבה על התגובה!

אני בעיקרון מודע לכל אלה ויצא לי לראות סרטונים של משחקים ביו-טיוב בכדי ללמוד סדר בנייה וזמנים, אבל אני לא מצליח לחכות את זה עדיין בגלל שהשימוש שלי במקלדת לא מיטבי...

אני פחות או יותר יודע איזו יחידה עדיפה על יחידות אחרות ולהפך.

טוב, אני מקווה שאני עוד אשתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על המדריך של בליזארד למשחק? (השאלה היא עד כמה הוא מעודכן ובכלל תקף)

יש עוד מדריך שמצאתי, שהוא נשלח כקובץ PDF ככה שהוא עדכני השאלה היא האם הוא טוב...

מעבר לזה יצא לצפות בכמה סרטונים מדובבים היוטיוב של PsyStarCraft וHusky. יש המלצות נוספות? (עדיפות לזרג)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע כמה הייתי ממליץ על husky... אפילו על day9 לא יודע אם הייתי ממליץ כי למרות שהוא באמת יודע על מה הוא מדבר, בסופו של דבר אחרי שאתה צופה בו שעתיים אתה לא ממש יודע הרבה יותר ממה שידעת קודם - הוא ממש לא חזק ביחסי עלות-תועלת, אלא בעיקר סוחט כמה שיותר זמן צפייה מאנשים... אבל לפחות אצלו אם הוא אומר משהו אתה יודע שזה כנראה נכון.

בגדול אם אתה לא מצליח לבצע סדר בנייה בסיסי אין לך מה לראות עוד מדריכים. פשוט תמשיך לשפר את השליטה שלך בעכבר/מקלדת עד שאתה מסוגל לחכות סדר בנייה בסיסי בכמה דקות הראשונות של המשחק בלי שתוקפים אותך. אחרי זה תגיע לרמה שאתה מסוגל לעשות את זה נגד יריב אמיתי (תוך כדי שליטה בסייר וכו'). כמובן שכדי לעשות את כל זה אתה חייב להגיע למצב שאתה לא לוחץ עם העכבר על דברים שאפשר ללחוץ עם המקלדת ויודע מראש מה אתה רוצה לעשות כדי לעשות את זה בזמן ולא באיחור מטורף ששם אותך בחיסרון כבר בהתחלת המשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שאני יודע להתחיל את המשחק, אבל אני פשוט לא תמיד יודע לקרוא את האויב (בניגוד לסרטונים בהם המדבבים די מקצועיים), וגם במידה ואני כן מצליח, אז אני לא יודע איך להגיע נכון. מה יהיה המערך הנכון נגד סוג כזה וכזה של יחידות ואיך להתפתח בלשבים המאחרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקושי התחלת, זה לא משנה מה האויב עושה. זה בסדר להפסיד. אתה פשוט צריך לעבוד על מכניקה, כחלק מזה חשוב מאוד לעשות scouting אבל בשלב הנוכחי אין שום משמעות למה שתעשה עם המידע שתקבל. עדיף שתסרוק את בסיס האויב באופן אוטומטי ואל תתייחס לשום דבר שתראה שם אלא אם כן זה יוצא דופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ על שום מדריך בתשלום. זו דרך לסחוט כסף מאנשים שלא מבינים. יש מדריכים בחינם שהם גם כנראה יותר טובים כי יש שחקנים טובים שבאמת קראו אותם והציעו שיפורים, בניגוד למדריכים בתשלום שהיחידים שקראו אותם אי פעם הם הנובים הפראיירים שקנו אותם.

אם כבר יש לך יותר זמן וכוח לקרוא מדריכים מאשר לשפר את היכולת שלך להעתיק סדר בנייה כמו שצריך (יכולת הכרחית כדי להיות מסוגל להשתפר אחרי זה, גם אם בהמשך לא תשתמש בדיוק בסדר בנייה הזה), אני ממליץ לקרוא את זה:

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=208343

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה שמעניינת אותי לגבי המיקרו..

איך בדיוק שולטים במיקרו ? רק עם העכבר או שיש כפתור נוסף במקלדת ששולטים איתו ?

למשל עם המארינס נגד הזלוטים ממש קשה לקחת את המארניס קדימה ואחורה עם העכבר מבלי שהזלוט יתקוף..

אני מפספס כאן משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה שמעניינת אותי לגבי המיקרו..

איך בדיוק שולטים במיקרו ? רק עם העכבר או שיש כפתור נוסף במקלדת ששולטים איתו ?

למשל עם המארינס נגד הזלוטים ממש קשה לקחת את המארניס קדימה ואחורה עם העכבר מבלי שהזלוט יתקוף..

אני מפספס כאן משהו ?

השאלה שלך קצת מוזרה... מיקרו זה בסה"כ הכינוי של SC לגבי שליטה במה שקורה בקנה מידה הקטן, המיידי (בניגוד למאקרו). לשאול אם יש כפתור שמטפל בזה זה קצת כמו לשאול אם יש כפתור ש'הורג את הרעים' באיזה shooter.

יש הרבה כפתורים במקלדת שעושים כל מיני דברים וכמובן שבלי להשתמש בהם אתה לא באמת יכול לשחק SC בצורה נורמלית. יש קיצורי מקלדת לכל דבר במשחק. זה מה שאתה שואל? מה הקיצורים? או מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ההודעה שלך נראה שאתה לא ממש משתמש ב-attack move. אתה בוחר יחידה, לוחץ על A, ואז על אזור שאתה רוצה שהיא תזוז אליו ותתקוף כל מה שבדרך. אז אם אתה רוצה לברוח מ-zealots אתה לוחץ על לזוז, ואז על A ועל הרצפה איפשהו (בד"כ לא כל כך משנה איפה) כדי שהם יירו ואז מהר שוב אומר להם לזוז (לא מהר מדי, תן להם לירות ירייה קודם!). בעקרון לעיתים מאד קרובות במשחק מנצלים את זה שלכל יחידה יש אנימציה להתקפה שלוקחת פחות זמן מהזמן שהיא צריכה לחכות בין התקפה להתקפה, ולכן מהרגע שהיא מסיימת את האנימציה עד שהמשחק מאפשר לה לירות שוב אפשר להזיז אותה בלי לאבד כוח אש (כמובן כל עוד אומרים לה לתקוף שוב לפני שמגיע הזמן שבו היא כבר יכולה, וכל עוד לא מזיזים אותה לפני שהיא הספיקה לסיים את האנימציה של ההתקפה).

כמובן שבגלל ש-zealot ו-marine הם באותה מהירות, אם אין לך יותר marines ממה שיש לו zealots הוא בסוף יתפוס ויהרוג אותך. לכן אם יש לך רק marines צריך לעשות משהו מאד קשה שזה לרוץ עם ה-marine שה-zealot רודף אחריו ולתקוף עם ה-marine שלא רודפים אחריו, ואם ה-zealot מחליט לשנות מטרה אז גם אתה צריך להחליף. בעקרון אם הסדר בנייה שלך היה נורמאלי לא צריך להגיע בכלל למצב כזה - אפשר לעשות קיר או להוציא marauder עם concussive shells מהר ואז הרבה יותר קל לטפל ב-zealot שבא אליך בהתחלה.

בקרבות יותר גדולים אתה חייב stim ו/או marauders+concussive shells, עדיף את שניהם, ואז ה-marines יכולים לעשות kiting ל-zealots בקלות בלי להיפגע בכלל, ואחרי שכל ה-zealots מתים אז אפשר להסתער על ה-stalkers החלשים ולהרוג אותם גם.

בגדול מבחינת כפתורים במקלדת אין יותר עומק למיקרו חוץ מ attack-move (או stop שלדעתי פחות מומלץ, ולפעמים אולי גם patrol יכול להיות שימושי), וכמובן גם control groups ו-hotkeys של יכולות ספציפיות של יחידות. השאר זה פשוט לדעת מה בדיוק אתה רוצה לעשות, ואת זה אתה יכול ללמוד מ-replays או משחקים משודרים של מקצוענים (במיוחד GSL), ואז כמובן להתאמן על זה עד שאתה מצליח לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!

הגבינה הנכשלת חוזרת בגדול.

פרק 1 :

פרק 2 :

(משחק ראשון של 2V2!) -

שני סרטונים נוספים שלי משחק ונתקל\עושה דברים מגנוזים :

מקווה שתיהנו. אם כן - בואו תעשו לי לייק -

http://www.facebook.com/pages/The-Cheap-Cheese/163295530403745

אם לא - בואו לפייסבוק לצחוק עליי.

יום טוב, יוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...