המלצה לתוכנות ומערכות קירור(נוסף פירוט מורחב) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לתוכנות ומערכות קירור(נוסף פירוט מורחב)

YINON110

Recommended Posts

בע''ה,

שלום חברים,

לאחרונה המחשב התחיל לתת לי ירידות FPS רציניות במשחק GTV IV. אני חושש כי הירידות הללו נובעות מההתחממות של המחשב בזמן האחרון בתוך המשחק.

חשוב לציין שאני לא מאמץ אותו יתר על המידע בהגדרות המשחק וכי הוא בכל זאת רותח. אני חושב שהמאווררים ככל הנראה לא מספיקים.

נ.ב, המחשב נקי, חשבתי שהבעיה בגלל האבק אבל לא.

מפרט:

מעבד E8400

כ.מסך: GTX 260

מארז: CM 690

ראיתי שהאתר מציע תוכנות לבקרה ובדיקה של טמפרטורה אבל אני לא מבין בזה ממש אז אשמח אם תוכלו לתת לי את שם התוכנות, אני אוריד ואתקין ואגיד לכם מה התוצאות, במידה ויש צורך בקניית מאווררים אשמח לשמוע הצעות

בקיצור, יש לי על המעבד מאוורר של AC Alpine 7

ובמארז קיימים המאווררים המקוריים שלו (ללא שינוי) והם:

‎Front :120 mm Blue LED fan x 1, 1200 rpm, 21 dBA,‎

‎ Rear : 120 mm standard fan, 1200 rpm, 21 dBA,‎

‎ ‎ Left: 120mm fan x 2 (one is optional)-up to 140mm fans

כמו כן אני רואה שיש אפשרות להוסיף לו עוד שניים:

Top : 120 or 140 mm fan x 2 (optional),‎

‎ Bottom : 120 mm fan x 1 (optional),‎

זה המארז:

המראז בנוי כך שמקדימה הוא מכניס אויר קר וגם מצד שמאל למעלה, כאשר בצד שמאל מתחת יש פתח הכנה למאוורר נוסף, גם בחלקו העליון של המארז נראת הכנה למאוורר נוסף וכמו כן בחלקו האחורי יש מאוורר שפולט חום.

71167908.png

Uploaded with ImageShack.us

החלק האחורי אינו נראה בתמונה אבל כמו שאמרתי שם יש מאוורר שפולט חום.

על כרטיס המסך יש לי שני מאווררים שקיבלתי איתו של חברת ZOTAC:

31547832.png

Uploaded with ImageShack.us

אין לי תקציב מיוחד לגבי המאווררים. אני מדגיש שוב כי אני מחכה להמלצה מכם על תוכנות בדיקת הטמפרטורה בשביל שאחזור אליכם עם תשובה.

תודה לכם מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, ההודעה שלך לא מספקת מספיק מידע על מה שקורה לך במחשב.

זה ש מקרטע לך זה דבר אחד.

מזה להסיק שיש בעיית התחממות ככה סתם בלי לבדוק שום דבר זה דבר אחר.

כמו שאמרת, אתה תתקין תוכנות ותעדכן פה את הטמפרטורות, ומהירות המאווררים.

לא יודע כמה אתה מתחזק את המחשב שלך, אולי הגיע הזמן לפתוח אותו ולנקות מאבק, לנקות ולשמן מאווררים (יש מדריך באתר)

יכול להיות שהגיע הזמן להחליף משחה טרמית למעבד

ציין כמה מאווררים כבר יש לך במארז, איזה גודל/מהירות, מה מכניס ומה מוציא אויר, ובאיזו צורה הם ממוקמים, יכול להיות שהסרקולציה במארז שלך פשוט לא טובה.

כמו כן, תנסה לסדר את הכבלים כדי שלא יפריעו לזרמית אוויר.

איזה גוף קירור יש לך?

רק אחרי שאתה מבצע את הדברים האלה, וזה לא עוזר, תשקול להוסיף מאווררים. וגם תציין תקציב. אולי בכלל כדאי יהיה להחליף את הגוף קירור.

אולי חלק מהמאווררים לא מסתובבים מספיק מהר... יש דברים לבדוק לפני שקונים סתם.

לגבי זה שלא ענו לך, אולי כי מחכים שתעלה את הנתוני בדיקה מהתוכנות שאתה מוריד.

בגדול, הרבה סובלים בזמן האחרון מטמפרטורות כבוהות בגלל הקיץ החם שיש לנו פה. אבל תבדוק טמפרטורות ומאווררים.

אם אתה עדיין מסתבך עם התוכנות. תוריד SPEEDFAN בשביל ההתחלה, גם EVERSET. אם אתה לא מבין כלום ממה שרשום, תעלה לפה צילומי מסך.

עדכון-------

תבדוק טמפרטורות של מעבד וכרטיס מסך במנוחה ובמאמץ. למאמץ של המעבד תשתמש בתוכנה Prime95. לגבי המאמץ של הכרטיס מסך, או שתעשה את זה בזמן משחק כבד, או שתחפש תוכנה בשביל זה. יש פה איפשהו בפורום, אולי בפורום , אני לא בקיא בתוכנות מאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית,תודה על התגובה

שנית, אני כתבתי שהמחשב נקי, ניקיתי אותו וגם הדגשתי בשורה האחרונה של ההודעה שאני לא מבין בשום תוכנות טמפרטורה ואני צריך המלצה על איזה

תוכנות כי אני לא יודע מה עושים ובמידה ויש צורך בקניית מאווררים אשמח לשמוע הצעות..

אני מאמין שצריך להבא לקרוא קצת יותר את ההודעות, כל הטענות שהפנית אליי אינן מתקבלות מכיון שהכל נכתב בהודעה הראשונה.

איך אפשר לצפות שאני אתן נתונים מתוכנות שאני ביקשתי מאנשים שימליצו לי עליהם? הרי אמרתי שאני לא מבין בזה...

לא משנה, אני מוסיף מיד פירוט נרחב למעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את המארז הזה והוא טוב ומתאים

הבעיה שלך היא שאתה צריך להרכיב 2 מאווררים של 120 מ"מ בדופן העליונה

המאוורר האחורי שלך מפריע לתפוקה של המעבד העבר אותו לדופן העליונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שצריך להבא לקרוא קצת יותר את ההודעות, כל הטענות שהפנית אליי אינן מתקבלות מכיון שהכל נכתב בהודעה הראשונה.

כנ"ל לגביך. מצטער שפספסתי את השורה שכתבת שהמחשב נקי מאבק, מעבר לזה, התעלמת לגמרי מכל שאר הדברים שכתבתי...

כמו שציינת, ראית באתר הצעות לתוכנות ניטור טמפרטורה, אתה אומר שאתה לא מבין בזה. השאלה היא אם בכלל התקנת את אחת התוכנות וניסית להבין?? או שישר אתה יוצא מנקודת הנחה שלא תבין כלום?

הורדת SPEEDFAN בשביל לראות טמפרטורות?

http://www.almico.com/speedfan440.exe

כמו שאמרתי, אם אתה לא מבין כלום מהתוכנה (למרות שפשוט צריך להפעיל אותה והיא מראה טמפרטורות), תעלה לכאן צילום מסך. אני לא מבין מה יש לא להבין.

צרפתי תמונת מסך מ SPEEDFAN שתראה שזה לא כזה סיפור להבין מה הולך שם. (תתעלם מהטמפרטורות הגבוהות שלי...)

אתה רוצה סתם לקנות מאורר בלי לבדוק טמפ' קודם?

קח הת Scythe S-FLEX 120mm, במהירות שאתה רוצה (1200rpm לפחות), הם מציעים יחס מצויין יש עלות/דחיפת אוויר/מחיר.

אני בספק שאם יש לך בעיית טמפרטורות אז תוספת של מאוורר למארז הזה תעשה פלאים, אבל היא לא תזיק.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מיד מעדכן אתכם לגבי נתוני התוכנות ונראה מה קורה.

יש לי את המארז הזה והוא טוב ומתאים

הבעיה שלך היא שאתה צריך להרכיב 2 מאווררים של 120 מ"מ בדופן העליונה

המאוורר האחורי שלך מפריע לתפוקה של המעבד העבר אותו לדופן העליונה

האם המאווררים בדופן העליונה פולטים או מכניסים אויר?

מאחר שאם הם פולטים, אעביר את המאוורר האחרוני למעלה ואקנה עוד אחד, אך אם הם מכניסים אז צריך לקנות עוד 2 ולפרק את האחורי. אמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק טמפ' למעבד עם REAL TEMP לשאר המערכת עם HWMONITOR..

ולא הבנתי את הבעיה..יש לך נפילות FPS רק בGTA ?

יש לי נפילות FPS בGTA IV, במשחקים אחרים אין לי. אולם המחשב רותח וזה כבר לא משנה באיזה משחק אני משחק. ממש אפשר לקבל

כוויה אם נוגעים בצנ''פ של הכ.מסך, וממש כל המארז נורא נורא חם.

חחח לפעמים כשהוא ככה חם ואני קצת מפחד שישרף אני מדליק מזגן ומכוון עליו ואז הוא קפוא כמו קרח :lol:

אבל זה לא פתרון !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בע''ה,

ביצעתי בדיקה לGPU עם OCCT

*בזמן הבדיקה טמפ'החדר הייתה 30c

*בזמן הבדיקה פעלו על המחשב HWMONITOR וRealTemp ולהלן כל התוצאות:

RealTemp:

realtemp11.png

HWMONITOR:

hwmonitors.png

ולהלן תוצאות הOCCT:

2010072213h05cpu1.png

2010072213h05cpu2.png

2010072213h05gpu1.png

2010072213h05vcore.png

2010072213h05volt3.png

2010072213h05volt5.png

2010072213h05volt12.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך אתכל הגרפים..מספיק שתעקוב ותראה מה הטמפ'..

בדוק במקביל עם GPU-Z מה הRPM..והטמפ' שלך לא חריגות..כרטיס המסך יעמוד גם ב90-100+-..

אבל לא מומלץ לעבור את ה80-85+-..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך אתכל הגרפים..מספיק שתעקוב ותראה מה הטמפ'..

בדוק במקביל עם GPU-Z מה הRPM..והטמפ' שלך לא חריגות..כרטיס המסך יעמוד גם ב90-100+-..

אבל לא מומלץ לעבור את ה80-85+-..

אז זהו שהוא מגיע לפעמים גם ל89 מעלות. אני אגיד לך יותר מזה, שמתי לב שבטמפרטורות של 80+ כל האזור מאחורה שכולל את היציאות

השונות, אזורי הפליטה והדופן של המארז פשוט רותחים ! רותחים כל כך שהפסקתי את הבדיקה אחרי 20 דקות כמו שאתה רואה...

ד''א, בזמן הבדיקה ראיתי ושמעתי שהמאווררים עבדו על מקסימום (לא בדקתי זאת כי אני לא יודע איך אבל ממה ששמעתי וראיתי) וכמו כן המארז בכל אזוריו

היה קצת פחות רותח. אולם כשאני משחק במחשב אני לא שומע את המאווררים מתאמצים וכמו שאמרתי המחשב אש !!!

1.הייתי רוצה לדעת אם כדאי לקנות עוד מאוור פולט חום ולמקם אותו למעלה במארז שיזרוק את האויר החם למעלה והאם כדאי לקנות עוד מאוורר

לצד שמאל וכך יהיו שם שניים שמכניסים אויר קר?

*משום מה אני מתחיל לחשוב שהבעיה היא בפליטת החום וגם בכך שהמאווררים לא עובדים כראוי במשחקים....

2.יש אפשרות לבדוק האם המאווררים הם על מקסימום או מינמום ?

3.לא כדאי להחליף את הקירור סטוק בכ. מסך ל‏Accelero XTREME GTX 280 VGA Cooler‎? אני פשוט לא רוצה להגיע לטמפ' כאלה שעלולות להוות סכנה

אני מצטער על החפירה, פשוט הגענו לנקודת השיא בכל העניין והייתי שמח אם תעזרו לי לסיים את הנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...