P4 3.0GHZ, 2GB - לאיזה מערכת הפעלה לפרמט? XP SP2? XP SP3? WIN7? - עמוד 3 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

P4 3.0GHZ, 2GB - לאיזה מערכת הפעלה לפרמט? XP SP2? XP SP3? WIN7?

ofirr

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש לך איזשהו מידע אמיתי שמערכת 64ביט תהיה איטית ב-20-30%? או שזה סתם "ידע כללי" שמבוסס על מה ש"כולם אומרים"?

אני לא טוען שזה 20-30% איטי.

אני נותן דוגמא קיצונית לרעיון של התקנת מערכת 64BIT שיש בה רק חסרונות למערכת עם 2GB .

אז למה ללחוץ על כפתור איטיות ?

בכמה זה יאיט את המערכת יחסית ל32BIT ?

קשה לומר בדיוק אבל מנסיון שלי זה יכול להיות משמעותי לפעמים.

אתה מבלבל בין איטיות ובין צריכת .

צריכת מוגברת מובילה לטעינות הרדיסק מרובות.

וצריכת זה לא ההבדל היחידי בין שני הגרסאות בנוגע לביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח לדיון התיאורטי הזה, בזמן שדיי ברור שעדיף לו לעבוד ב 32 ביט.

אבל "צריכת זיכרון מוגברת מובילה לטעינות הרדיסק מרובות" זה פשוט סתם.

בערך % 20-30 כמות סתם.

אולי התכוונת שאם הוא יגמור את ה2GB זכרון שלו, זה יוביל לטעינות הרדיסק מרובות.

לאופיס ושאר ירקות, אפשר להישאר עם ה64 אם הוא כבר מותקן... אין לזה משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון דיבורים באינטרנט על זה ש64ביט יותר איטי, צורך יותר זיכרון וכו'.

לגבי צורך יותר זיכרון, זה נכון במידה שבה המצביעים גדולים יותר (כי זה 64ביט לעומת 32ביט). מה ההבדל בפועל? לא הצלחתי למצוא שום דוגמה מספרית מדויקת. וגם אם באמת מדובר ב-20-30% - הרי ברור שזה לא מתורגם ל-20-30% הבדל בביצועים. למעשה במקרים מסוימים (תלוי במשימות הרצות ובאופן שבו הן מנצלות את הזכרון) ההבדל עשוי להיות 0, גם עם 2GB זיכרון.

לגבי בדיקות ביצועים - הראשונה שתמצא כשתגגל "32bit vs 64bit performace" היא זו:

http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2280808,00.asp

והתמונה שם ממש לא חד-משמעית. יש יתרונות לכאן ולכאן, ובמחשב איטי יותר הם יהיו יותר מורגשים, עד כדי היפוך מגמה?

ברור לגמרי שהוא לא ירוויח שום דבר מ64ביט במערכת כזו. אבל ברוב המצבים גם לא יפסיד (אלא אם כן משהו ספציפי בעבודה שלו יביא אותו למצב קצה שבו אותו הבדל בצריכת הזיכרון יהיה קריטי עבורו).

בהנחה שיש לכל החומרה והכל עובד, השיקול המרכזי שאני רואה אותו בעד 64ביט במקרה זה הוא קדמה.

השיקול המרכזי נגד - אי-אפשר להריץ יישומי 16ביט - למי שעדיין רוצה להריץ תוכנות DOS בלי אמולטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה אומר "זאת עובדה ואין מה להתווכח", לא הופך את זה לנכון.

אין פה שום עובדה, אף אחד לא באמת פרסם נתונים שבודקים את זה. יש פה רק קשקושים שעוברים מפורום לפורום באינטרנט, על סמך קשקושים אחרים של אנשים אחרים.

עריכה:

אם כבר, יש כאן מחקר שבו מישהו השווה בין ביצועים של מערכת 64ביט על 2, 4 ו-8GB.

http://www.bit-tech.net/hardware/memory/2008/07/08/is-more-memory-better/1

ההבדל בין 2 ל-4GB לא היה בשמיים בכלל ברוב המקרים.

וכן, זה עדיין לא נותן תשובה מלאה לשאלה המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית השוותי ביצועי XP 32BIT SP3 מול WIN7 ULTIMATE 64BIT על מערכת עם E6600 ו-2G זיכרון.

ב-IDLE צריכת הזיכרון של WIN7 64BIT לאחר פירמוט גבוהה משמעותית מזו של XP 32BIT אחרי כשנתיים ללא פירמוט.

בעוד XP לקחה משהו כמו 500-600M זיכרון לאחר BOOT, מערכת ה-WIN7 צרכה מעל 1G ולעיתים אף מעט יותר!

בהפעלה של דפדפן עם כמה טאבים בודדים, תוכנת דואר ושניים-שלושה מסמכי אופיס סטנדרטיים WIN7 המריאה לסביבות ה-1.4-1.6G לעומת XP שלא עברה את ה-1G ברוב במקרים. אז התחלתי גם להרגיש הבדלים של ממש לטובת ה-XP כי הזיכרון כבר חנוק.

כל ניסיון להפעיל משהו כבד (סרטי HD, תוכנת MATLAB פשוטה וכדומה) הרגיש כבד ואיטי בהרבה.

מניסיוני האישי בלבד, מבחינת ביצועים ל-WIN7 64BIT בהחלט אין מה להציע - רק להפסיד.

כמובן שזה מאוד סובייקטיבי - אני גם חלוק עם רבים לגבי התועלת ב- וב-RAID0 למרות שרבים נשבעים שזה "מטיס להם את המערכת ברמות" לי יש ניסיון אחר לחלוטין ולדעתי התועלת שולית עד לא מורגשת ברוב המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל לומר את זה כשיש לך מחשב חדיש ומהיר.

על מחשב איטי ההבדלים בביצועים יהיו יותר מורגשים.

כמו שציינתי, יש לי עוד מערכת עם נתונים דומים (P4 3GHZ, 2GB) עליו מותקנת מערכת 64 BIT כי עבורי זה נוח יותר שכל המערכות יהיו זהות, והשיקול הזה גובר על שאר הטיעונים אצלי.

את כל ההתייחסות שלי נתתי בהתבסס על המערכת ההיא. גם עם 64 ביט, המחשב רץ נהדר, מריץ סרטי FHD, הרבה דפדפנים, , וכל שאר המשימות הסטנדרטיות המצופות מכזה מחשב. אפילו לא קרוב ללגמור את הזיכרון בשימוש שוטף.

אז אני לא יודע על מה אתה מתבסס עם כל ההצהרות שלך. אתה זורק מספרים ו"עובדות" שלא ראיתי מגובות בשום מידע קונקרטי, וסותרות את הניסיון שלי על מערכת זהה.

לtmpuser -

אתה משווה תפוחים לתפודים.

תשווה בין 2 גירסאות WIN 7 זהות, 32 מול 64 להשוואה הוגנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרציונל אומר שמערכת שלוקחת יותר ומשתמשת באמולציה לאפליקציות תהיה איטית יותר.

אומנם לא הבדלים אדירים אבל בהחלט מורגשים על מערכת איטית, במיוחד בעומסים.

כל הבדיקות שנעשו שהראו ש64BIT יותר מהיר במקרים מסוימים היו במערכת עם 4GB .

והסיבה לתוצאות היא שהשימוש בזיכרון הנוסף שהתאפשר בגלל ה64BIT (מעל 2GB לאפליקציה) אחראי לשיפור גדול יותר מההפסד (והם גם כותבים את זה במסקנות).

זה רק הגיוני שתהיה איטיות ב64BIT עם 2GB ביחס ל32BIT.

לא בטוח שבשימושים קלים ונפוצים המשתמש הממוצע יוכל להבחין בהבדלים.

בטח לא אם אין לו בסיס להשוואה.

אנשי מחשבים וותיקים כמוני מכירים היטב את ההשפעות של על המערכת.

שנים של נסיון על בסיס יום יומי עם גדלים שונים של וסדרה של שידרוגים במחשבים האישיים מלמדים הרבה דברים שאפילו בנצ'מרקים לא יכולים להראות לך.

אז אולי אני טועה, אבל תצטרך להביא טענות יותר רציניות מ"אין לך הוכחות" ובנצ'ים שאינם רלוונטים למקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לtmpuser -

אתה משווה תפוחים לתפודים.

תשווה בין 2 גירסאות WIN 7 זהות, 32 מול 64 להשוואה הוגנת.

אם הוא יתקין או WIN7 לא נראה לי קריטי במיוחד - מה שכן בעייתי ומיותר לדעתי זה להתקין מערכת 64BIT כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרציונל אומר שמערכת שלוקחת יותר ומשתמשת באמולציה לאפליקציות תהיה איטית יותר.

אומנם לא הבדלים אדירים אבל בהחלט מורגשים על מערכת איטית, במיוחד בעומסים.

יש בהחלט הגיון בדברים אלה, אם כי מדובר בשני נושאים נפרדים.

צריכת הזיכרון הגבוהה יותר שנובעת מהשפעת הארכיטקטורה על מבני הנתונים - יכולה לבוא לידי ביטוי או לא, תלוי מאוד באופן השימוש במחשב. יכול להיות שמשתמש מסוים ייתקע במגבלת הזיכרון באזור ה-1GB, ואחר ב-2GB, ואחר ב-3GB וכו'.

אם במערכת שלך אתה לעולם לא מגיע לניצולת של יותר מ-1.3GB (סתם מספר שזרקתי). אז ב64ביט אתה תהיה באזור ה-1.6GB בשיא (רוב הזמן פחות). מה אכפת לך? אתה לא קרוב ל2GB, זה לא אמור להפריע לך.

מצד שני, אם אתה צריך יותר, מובן שתוכל להגיע למצב שבו ההבדל יהיה משמעותי. עם זה אני לא מתווכח. אני רק אומר שזה לא נכון אוטומטית לטעון שמשום ש64ביט צורכת יותר , היא יותר איטית.

הנושא השני (אמולציית WOW) הוא גם נכון, ואני מסכים איתך שהוא עשוי להיות מורגש במחשב ישן וחלש (לא ש-P4 כ-ז-ה חלש). אבל זה יהיה רלוונטי באותה מידה, בלי קשר לכמות הזיכרון.

כל הבדיקות שנעשו שהראו ש64BIT יותר מהיר במקרים מסוימים היו במערכת עם 4GB .

והסיבה לתוצאות היא שהשימוש בזיכרון הנוסף שהתאפשר בגלל ה64BIT (מעל 2GB לאפליקציה) אחראי לשיפור גדול יותר מההפסד (והם גם כותבים את זה במסקנות).

התייחסתי לא רק לבדיקות שהראו מצבים שבהם 64ביט מהיר יותר מ32ביט, אלא גם לכאלה שהראו שהבדל הביצועים בין 2GB ל4GB קיים, אך לא גדול במיוחד.

אז אולי אני טועה, אבל תצטרך להביא טענות יותר רציניות מ"אין לך הוכחות" ובנצ'ים שאינם רלוונטים למקרה הזה.

בכיף הייתי מביא בנצ'ים רלוונטיים, רק שלא מצאתי כאלה. :(

אם הוא יתקין או WIN7 לא נראה לי קריטי במיוחד - מה שכן בעייתי ומיותר לדעתי זה להתקין מערכת 64BIT כאן.

כל שנאמר הוא שדי חסר משמעות להשוות 32ביט של מערכת אחת עם 64ביט של מערכת אחרת. לא ברור עד כמה ההבדלים הדרמטיים בניצול הזיכרון שחווית נגרמים ע"י ההבדלים בין מערכות ההפעלה עצמן וכמה ע"י הבדלים בארכיטקטורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה ברצינות, אחרי שאני מסביר לך שיש לי מערכת כזאת, ואתה מתבסס על "היגיון" ?

אכן - אין שום צורך ב 64 ביט, מעולם לא טענתי אחרת. ברם, אם כבר מותקן ועובד לשביעות רצונו, אפשר בהחלט להשאיר אם לא רוצים להתקין הכל מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...