מסכים כחולים לכל הכיוונים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכים כחולים לכל הכיוונים

zipdrive

Recommended Posts

שלום לכולם,

הסיפור של הבעיה שלי והנסיונות לפתור אותה הוא קצת ארוך, אז האזרו בסבלנות:

לפני כחודשיים הוספתי 2GB זכרון למחשב שלי, לסה"כ 4GB. הזכרון המקורי היה OCZ והחדש של Transcend.

בהתחלה היו ל כמה בעיות עם מסכים כחולים, אבל לאחר כמה ימים ושינוי הגדרות מהירות הזכרון ל 5-5-5-18 (הזכרון החדש והאיטי יותר) הכל עבד בסדר - כולל הרצה של Memtest Plus 4.1.

לפני כשבועיים התקנתי חלונות 7 במקום ויסטה ושדרגתי את כרטיס המסך ל- GTX470. לפני כשבוע החלפתי את המעבד מ 2 duo E6750 ל- 2 quad QX9770. החלפת המעבד לוותה בהמהרת ה- FSB מ- 333 ל- 400 מה"צ.

מאז החלפת המעבד (שבוע) היו לי כבר חמש פעמים מסכים כחולים, כל פעם עם הודעת שגיאה אחרת. התקנתי על המחשב sandra 2010 ואת BurnIn Test. בשתי התכנות הרצתי בדיקות "burn in" שאמורות לבדוק את אמינות המערכת והמחשב יצא תקין.

עם זאת, כשחזרתי להריץ את Memtest Plus, הוא הראה נפילות, כל פעם בכתובות אחרות. התחלתי לעשות ניסויים בהם אני מסיר חלק מהזכרונות, מזיז אותם וכדומה. למי שמעוניין אני יכול לפרט מה היו תוצאות כל ניסוי (שאכל לי את השבת), אבל המסקנות בגדול הראו שכל זוג זכרונות עובד לבד מצוין, בין אם ב single channel או dual channel, אבל אם כל חריצי הזכרון מלאים (ולא משנה באיזה סידור אני מאכלס אותם), הבדיקה נופלת.

בנוסף, אם אני מריץ עם שלושה זכרונות כלשהם (כלומר, שילוב שני הסוגים אבל עבודה בערוץ יחיד), בסידורים שונים, הכל עובד בסדר.

המסקנה שלי היא שיש איזושהי בעיה בעבודה עם ערוץ כפול וזכרונות שונים. והשאלה שלי היא כזאת:

איך אפשר לוודא את זה שמדובר בבעיה בלוח האם?

האם יש לכם רעיון אחר לסיבה לתקלה?

למה זה קורה עכשיו, לאחר החלפת המעבד, ולא לפני?

האם זה אומר שלא אוכל להשתמש ב- 4GB זכרון בלי להחליף לוח אם, או שיספיק להחליף זוג זכרונות אחד בזוג שזהה לראשון?

תודה רבה!

מפרט המחשב:

מעבד 2 quad QX9770

לוח אם Gigabyte GA-P35-DS3

זכרונות: 2x OCZ OCZ2P800R 2xtranscend JM800QLJ

כרטיס מסך Innovision GTX470

ספק true power 625W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח, לא שכחתי- מפרט המחשב המלא מופיע בתחתית הפוסט.

הדבר היחיד שרשום בחוברת הוא שהם ממליצים לשים מודולים זהים בחריצים באותו הצבע (חריצים 0 ו-2 או 1 ו-3), מה שעשיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להפעיל את המערכת עם התזמונים הגבוהים ביותר וללכת אחורה בהדרגה.

במידה והמחשב לא יציב בשום סט תזמונים, תשקול להעלות מתחים במערכת.

לפעמים כשמחברים ללוח האם יותר מידי רכיבים קשה לו לספק זרם ומתח יציבים. העלאת מתח יכולה לעזור במקרה הזה. אני מציע לך לנסות להעלות את המתח למעבד במשהו כמו 0.5V+, במידה ויעבור memtest תבדוק אם עובר ב-0.25V+.

במידה והעלאת מתח למעבד לא תעזור, תשקול להעלות מתח לזכרונות, 0.1V+ מקסימום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...