זקוק לעזרה - המחשב נדבק במזיק כלשהו - הנזק: מחשב איטי מאוד מאוד בלי יכולת לעבוד - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה - המחשב נדבק במזיק כלשהו - הנזק: מחשב איטי מאוד מאוד בלי יכולת לעבוד

ofirr

Recommended Posts

טוב אז נראה לי שהמחשב שלי נדבק (למרות שהאנטי וירוס קספרסקי ניטרל אותו) בתולעת/טרויאן/מזיק אחר.

זה מתבטא בכך שהמחשב ממש ממש איטי, לשמוע מוסיקה באחת התוכנות (וינאמפ/מדיה פליר) זה רע כי זה מתבטא בקטיעות והשיר מקרטע.

לא ראיתי אף תהליך מוזר שרץ במנהל המשימות.

ולצערי, אף תוכנה לא עזרה לי.

להלן התוכנות שהשתמשתי בהם:

- אלו היו מותקנות כבר במחשב -

Kaspersky Anti-Virus 8 - מעודכן

SpSubtract 3.0

CCleaner

- את אלו התקנתי לאחר שהמחשב נדבק -

Kaspersky Anti-Virus 11 - מעודכן (לאחר שראיתי שגירסה 8 מעודכנת לא עוזרת התקנתי את 11)

Trojan Remover

Ad-Aware 8

XoftSpySE

SpywareBlaster - לא מצאתי אופציית סריקה. תוכנה מוזרה.

Spy Sweeper

לא פירמטתי את המחשב משהו כמו 3-4 שנים. ואני מעדיף גם לא לפרמט אותו אם אפשרי.

המחשב עד לפני שזה קרה (יום/יומיים) היה מעולה, ויש לי עליו המון מידע שאין לי בידיוק לאן לגבות (אין לי כונן נייד).

אז לפני שאני מנסה את שיחזור המערכת ובמקרה גרוע יותר אם לא עוזר מפרמט את המחשב בלית ברירה אשמח אם מישהו כאן יוכל לעזור.

תודה מראש

ושבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תסיר את כל התוכנות חוץ מ - Kaspersky

2. תפעיל את המחשב במצב בטוח ותבצע סריקה אם הבעיה עדיין נמשכת:

-תבצע סריקה עם http://www.malwarebytes.org/

http://housecall.trendmicro.com/

http://www.freedrweb.com/download+cureit/

3.אם הבעיה עדיין נמשכת תוריד live CD

http://www.freedrweb.com/livecd/

הוראות הפעלה:

http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/

4. אם אחת התוכנות זיהתה את הנוזקה תרשום את השם שלה ותריץ חיפוש בגוגל, תראה את הקבצים הפעלים (קבצי .exe/dll) ותרשום (או תדפיס) לאחר מכן תוריד הפצת לינוקס (כגון ubuntu) תריץ כ - LIVECD ותמחק את הקבצים באופן ידני (אתה לא יכול לעשות את זה בסביבת מכוון שהתוכנה לא תאפשר גישה וגם אם תצליח להשיג גישה רוב הסיכי שהיא תשכפל את עצמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד באחוזי שימוש סבירים/ממוצעים/רגילים.

ואין תהליכים חריגים, אם יש תהליכים שלוקחים הרבה זה רק הקספרסקי והנוקיה OVI.

רפי, תודה על התשובה המפורטת.

אני אעשה את כל זה מחר.

בכללי, יש לי צורך בעוד תוכנות מלבד הקספרסקי? או שאפשר להסיר את הCClaner, הSpySubtract והאחרות שהתקנתי לאחר שהמחשב ניזוק?

אני מדבר על הגירסה החדשה ביותר Kaspersky Anti-Vir 11, ואם כבר קספרסקי עדיף את האינטרנט סקיריטי או את האנטי וירוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה אולי קשורה לדריוורים או קודקים.

המחשב שלך מאודי איטי יחסית וכל דבר קטן יכול להוציא אותו מאיזון.

לא פעם ראשונה שאני שומע או נתקל בתופעות שכאלו.

בדרך כלל אפשר לפתור את זה אם מנסים כל מיני דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שממנו התחברתי אולי הטעה אותכם, כי מדובר על מערכת ההפעלה PRO.

הרצתי את התוכנה ComboFix (מישהו מכיר? כי פעם ראשונה שמעתי עליה ונראה שהיא עשתה לי סדר רציני במחשב).

ולאחר מכן הסרתי את כל התוכנות הבאות מהמחשב:

SpySubtract 3.0

CCleaner

Trojan Remover

Ad-Aware 8

XoftSpySE

SpywareBlaster

Spy Sweeper

התוכנה היחידה שהשארתי היא : Kaspersky Anti-Virus 11.

ואליה הוספתי את : SUPERAntiSpyware_Professional.

לאחר הסריקה והטיפול שעשה הComboFix המחשב ברוב הזמן מהיר (רגיל) אבל יש לו קטעים שהוא איטי, והסאונד עדיין מקרטע, כלומר הבעיה לא נפתרה ואני לא יודע למה אחרי כל מה שביצעתי. מה עליי לעשות כבר?

הסרתי את הדרייבר של הASUS D1 (לא של השבב בלוח אם) ועדיין שומעים דרך הכרטיס קול (טרם ביצעתי הפעלה מחדש) כך זה אמור להיות?

כשאדליק אותו מחדש מאוחר יותר אתקין מחדש את הדרייבר של הכרטיס קול D1 ואעדכן כאן.

אחרי כל הפעולות האלו ובלי לראות תוצאות, אני לוקח הפסקה זה שבר אותי כל זה. כיביתי את המחשב בנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אופיר.

גם אני בדיוק בתהליך של החייאת מחשב שנדבק במזיק נבזי (תולעת כלשהי שהצלחתי לזהות איכשהו).

כמה דברים שיוכלו לעזור לך:

ב-Task Manager אל תסתכל בהכרח על אילו תהליכים לוקחים זיכרון, אלא האם ישנם תהליכים שאתה לא מזהה (שמות משונים, אם אתה מכיר את המחשב שלך טוב אתה אמור לזהות דברים לא קשורים).

יש לי נסיון עם המון תוכנות אנטי-וירוס. אני משתמש כרגע בגרסה המלאה של NOD32 Business Edition והיא מופלאה, מהירה, קלילה והצליחה להציל את המחשב עליו עבדתי.

האם הצלחת לזהות מה יש למחשב (כוונתי, האם יש ראיה קונקרטית שישנו מזיק במחשב, או שמא רק בגלל התסמינים אתה חושד בכך)?

Malwarebytes Anti-Malware יעזור לך מאוד.

כנס לעורך הרשומות (Start>Run>Regedit) ותמחק מפתחות בתיקיות RUN ב-Local User ו-Local Machine (תעשה את זה רק אם אתה יודע ומכיר את סביבת העבודה ומחשיב את עצמך כמשתמש שמבין במחשבים, כך שאינני לוקח אחריות על כך).

ניסית אולי לעשות Restore ל- שלך? (פונקציית System Restore עובדת יחסית טוב).

מקווה שאחד או יותר מן הטיפים הנ"ל עזרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יכול להיות בטוח שדווקא נדבקת במזיק ?

זה יכול להיות הרבה דברים ...

לדעתי תנסה למחוק את הקודקים לעשות ריסט להתקין מחדש ולעשות ריסט שוב פעם ...

האם יש לך מספיק מקום בכונן של מערכת ההפעלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחסוך מעצמך את כל העבודה:

אם יש לך שני כוננים במחשב, שים על הכונן האחר (זה שאין עליו את הווינדוס) את כל המידע החשוב, ותפרמט.

אם אין לך כונן כזה, צור אחד בעזרת התוכנה Partition Magic. אם אין לך מספיק מקום עבור גיבוי על המידע, מחק מה שלא חשוב מהכונן היחיד שלך, צור כונן בעזרת התוכנה הנ"ל, ופרמט.

למה לך כל כאב הראש הזה? גם 3-4 שנים זה המון זמן, משתמש ממוצע מפרמט פעמיים לפחות בזמן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך כונן כזה, צור אחד בעזרת התוכנה Partition Magic. אם אין לך מספיק מקום עבור גיבוי על המידע, מחק מה שלא חשוב מהכונן היחיד שלך, צור כונן בעזרת התוכנה הנ"ל, ופרמט.

למה לך כל כאב הראש הזה? גם 3-4 שנים זה המון זמן, משתמש ממוצע מפרמט פעמיים לפחות בזמן הזה.

איך אפשר להמליץ על תכונות כל כך גרועות? אתה רוצה שהוא יהרוג לעצמו רשמית את המערכת? :D

חוץ מזה כל הפתרונות פורמט האלו לא שווים כלום. במיוחד אם בסוף יתברר שיש לו בעיית חומרה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי Malwarebytes Anti-Malware, מצא לי 3 מזיקים בתיקיות של הורדות בקובץ RAR שמעולם לא פתחתי, אך לא מצא לי מזיק כלשהו בתיקית מערכת ההפעלה.

הורתי לו להסיר אותם, וגם לאחר מכן ולאחר הפעלת המחשב מחדש המחשב נשאר איטי ברוב הזמן..

נראה לי אני אפרמט.. רק אני מתמהמה כי אני לא רוצה לדלג על תיקיות וקבצים שנמצאים בכונן מערכת ההפעלה © ..

מסמכים שלי.. שולחן עבודה.. מה עוד יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה, אם זה המצב - אולי אכן לא אבחנת את הבעיה כראוי.

הורד את תוכנת SpeedFan שתבדוק את הדיסק הקשיח שלך, אולי הוא בעייתי ולא בכושר (קרה לי לפני כמה שנים משהו בסגנון של מה שתיארת והתוכנה הראתה לי שהכונן בכשירות של 15% מתוך 100!

דווח תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אדווח על תוצאה כלשהי?

בבדיקה מהירה הוא טוען שהכל בסדר

בבדיקה מורחבת הוא תמיד נכשל.

וברשימה יש כמה OK ירוקים מתוך הרשימה.

מה הקריטריונים שאני צריך להתייחס אליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...