עדשות לD700 - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדשות לD700

מ. הלוי

Recommended Posts

עמרי, אתה נותן טיעונים לא מבוססים שכל מטרתם לנגח את המתחרה של הציוד שלך. זאת לא פעם ראשונה שאתה עושה את זה.

יש לך נטיה להציג הכל שחור/לבן, כאשר מדובר בציוד טכנולוגי וכאשר דעת המציג נוטה באופן קיצוני לכיוון העדפת מותג מסוים, ניתן בהחלט לקרוא לכך fanboy'ism. זה ששינתה את המותג האהוב עליך, לא משנה את העניין הזה.

אם יש לך בעיה עם זה, תתחיל לראות ולהציג את הדברים באופן יותר מאוזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חיפוש קצר יראה לך הודעות רבות שלי שתומכות בניקון כאשר היא האופציה העדיפה. אז אני פאנבוי של ניקון?? תחליט כבר!

אתה פשוט חיי בסרט, אין לי הסבר אחר לתופעה...

אגב, ההודעות הנ"ל (אם תשים לב ללינק המקור) הן בכלל לא שלי, אלא ציטוטים של אנשים אחרים (שלמיטב ידיעתי הם בכלל משתמשי ניקון בחלקם) מה שדי שומט את הקרקע מתחת לטיעון הדבילי שלך, אבל היי, אל תיתן למציאות לבלבל את האשליות שאתה חיי בהן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתרד ארצה, ותעשה רגע חושבים, בצילום הגוף הוא משני לעדשות, כל צלם יאמר לך שכדי לך לרדת ברמה של הגוף ולהצטייד בעדשות טובות. הבנתי שאתה מתלהב מגוף FF, אבל קפיצה מ- D5000 (שסה"כ החזקת פחות משנה) לגוף כזה ואין לך עדשה אחת נורמלית זה פשוט טיפשות לשמה. הדברים הללו לא נאמרים כי מישהו כאן נגדך, פשוט יש כאלה עם יותר ניסיון שכבר עשו טעות אחת או שתיים בנושא ורוצים למנוע ממשתמשים מתחילים טעויות דומות.

אני צלם עיתונות מקווננת חרדית שמתחיל לאט לאט להכנס לתחום האירועים (בקטן בינתיים).

יש לי עדשה אחת שאצלי היא דווקא כן נורמלית ואני כן מרוצה, רק בפתאום הופתעתי שצלם (מהסוג הנפוח) העיר לי שהיא לא מספיק חדה (על אחרת, כשמצלמתי הייתה בתיקון. היום בארליך שאלתי אם זה נראה לו לא חד והוא הכחיש...)

התחלתי לחשוב על שדרוג לאחר שצילמתי ב5D של חבר והבנתי שהמצלמה שלי היא ממש לא נוחה... אבל מבחינת צבע אני מעדיף 'להשאר בבית' בניקון (טעם אישי... אין לי כלום נגד קאנון...) אני נדלקתי לכיוון הD700 לאחר ששקלתי רבות רכישת D300S, והגעתי למסקנה שהיא לא תהיה שדרוג משמעותי בתוצאות לעומת הD5000 (חיישן או זהה או כמעט זהה). מה שהיא כן יכלה לעזור לי שהיא באמת יותר נוחה מהD5000..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צלם עיתונות מקוונת ? מה אכפת לך מחדות ? גם ככה כל התמונות שלך מוקטנות עד עפר...

לגבי עדשות, למה שלא תשאל את הקולגות מה הם מחזיקים ? ניסיון מוכח שווה יותר מהמלצה.

במה שאתה עושה, שלא רואים גם ככה את איכות התמונה, נראה לי שוורסטיליות אורך מוקד שווה לך יותר מאשר איכות תמונה. (תמונה שצולמה איכותית יותר מאחת שלא צולמה בגלל החלפת עדשה - תמיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבות מהתמונות שאני מצלם לצורכי עיתונות מקוונת מתפרסמות גם במודפסת.

ואני מתחיל להכנס לתחום האירועים... (בר מצוות אירוסין וכד' וכמובן אירועים מסוגים שונים לצורכי עיתונות מודפסת ומקוונת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צלם עיתונות מקוונת ? מה אכפת לך מחדות ? גם ככה כל התמונות שלך מוקטנות עד עפר...

לגבי עדשות, למה שלא תשאל את הקולגות מה הם מחזיקים ? ניסיון מוכח שווה יותר מהמלצה.

במה שאתה עושה, שלא רואים גם ככה את איכות התמונה, נראה לי שוורסטיליות אורך מוקד שווה לך יותר מאשר איכות תמונה. (תמונה שצולמה איכותית יותר מאחת שלא צולמה בגלל החלפת עדשה - תמיד)

לגבי העדשות אני לא הכי מעודכן... אבל חברי למערכת מחזיקים מצלמות החל מ: 40D, 50D, וה'גדולים' יותר אחד 5D והשני 5D MK2, ועוד אחד D300S. מבחינת עדשות: אני יודע רק על העדשות של בעלי ה-5D: לבעל הגרסה הראשונה יש 24-105 נדמה לי שF4, טלה 70-200 F2.8, ו15MM F2.8 עין הדג. לבעל הMK2 אני יודע שיש כרגע רק את ה24-70 F2.8 במלאי העדכני ומתכוון לקנות MK3 ו70-200 F2.8, ובמלאי הישן יש לו את ה400D + קיט + 70-300, כמדומני.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שידרוג ל-D700 עם עדשות ראויות יעלה לך הרבה מאוד כסף. במיוחד אצל ניקון כיסוי ראוי של הטווחים שאתה עשוי להתעניין בהם (16 או 24 עד 200) יעלה לך המון כסף.

ניסיתי אתמול לבחון את האפשרויות השונות נעומדות בפניך - העלות המינימלית תהיה 20K וגם זה בארה"ב (לפני משלוח ומיסים).

ד"א - אם ה-5D נוחה לך (אבל תשווה לפני כן ל-D700), אולי תשקול מעבר למערכת אחרת לפני שתשקיע עוד כסף בעדשות של ניקון? ייתכן ובעית הצבע נתנת לפתרון על ידי שינוי בבקרות המצלמה (שעשוי להיות חד פעמי) או לחילופין על ידי עבודה עם RAW (שניתן לעשות אותה באופן כמעט אוטומטי עם רוב התוכנות), לעומת זאת ארגונומיקה לקויה תגרום לך לעייפות יתר בעבודה ממושכת ואפילו לפספוס הזדמנויות צילום בשל תפעול איטי/לקוי של המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שמתם לב החבר שמשתמש ב5D משתמש בעדשה עם מפתח צמצם F4! אז אם אני קונה 24-120 אני מקבל גם 3.5... או שיש הבדל משמעותי באיכות האופטיקה?

בררתי ב'ארליך' לגבי הסט הבא:

NIKON D700

NIKON 24-120

NIKON 50 1.8

תיק Lowepro pro runner 350 aw (כעת אני מחזיק בתיק צד קטן שלא מסוגל להכיל את הציוד החדש)

סה"כ לפני הנחות: 14.800

ובהמשך ולפני זה אני מתכוון לעשות ברור מעמיק - אולי סיגמה 70-200, פגשתי צלם עם העדשה שהיה מאוד מרוצה...

איפה הבעייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שמתם לב החבר שמשתמש ב5D משתמש בעדשה עם מפתח צמצם F4! אז אם אני קונה 24-120 אני מקבל גם 3.5... או שיש הבדל משמעותי באיכות האופטיקה?

שמע איש, אולי אני טועה, אבל כל מה שאתה אומר משדר לי חוסר הבנה מספקת בתחום...

אם אני צודק, אתה הולך לקראת בזבוז כסף.

עצתי אליך, כמו שאמרתי, תהפוך את סדר השדרוג שלך. קנה עדשות FF טובות במקום אלה שיש לך היום. כסה את הטווח בעדשות טובות, אח"כ תעבור לFF אם תרצה.

לקנות D700 ולהרכיב עליה עדשות גרועות זו טעות. גדולה. בטח כשאתה לא מבין מה ההבדל בין עדשות עם מפתח צמצם קבוע לכאלה עם מפתח משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע איש, אולי אני טועה, אבל כל מה שאתה אומר משדר לי חוסר הבנה מספקת בתחום...

אם אני צודק, אתה הולך לקראת בזבוז כסף.

עצתי אליך, כמו שאמרתי, תהפוך את סדר השדרוג שלך. קנה עדשות FF טובות במקום אלה שיש לך היום. כסה את הטווח בעדשות טובות, אח"כ תעבור לFF אם תרצה.

לקנות D700 ולהרכיב עליה עדשות גרועות זו טעות. גדולה. בטח כשאתה לא מבין מה ההבדל בין עדשות עם מפתח צמצם קבוע לכאלה עם מפתח משתנה.

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-24-120 נחשבת לעדשה בינונית למדי - פוטוזון לא ממש היללו אותה וקן רוקוול (פאנאט של ניקון) קטל אותה בארסיות. זה בלי קשר למפתח העדשה המשתנה - תכונה לא רצויה בעדשות "מקצועיות".

אני מחזק את אלו שהמליצו לך לקנות ראשית עדשות טובות - להבדיל מגופים דיגיטליים עדשות כמעט ולא מתיישנות ושומרות על הערך שלהן מצוין - כך שגם אם תחליט להחליף מערכת (או לעזוב את התחום) תוכל למכור אותן בנזק קטן יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...