שאלה אחרונה על סאב וופר ואני עוזב אותכם - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה אחרונה על סאב וופר ואני עוזב אותכם

אלעד13

Recommended Posts

אבא שלי נוסע לחול והוא אמר לי שהוא יקנה לי סאב

הוא לא רוצה שנאי יפוצץ את הבית אז מצאנו משהו נחמד של 75 וואט שיורד עד 20 הרץ

לינק :

http://www.etronics.com/product.asp?stk_code=sonsawm200&store=&catid=4197

מה אתם חושבים?

בחדר לשי אני בעיקר שומע ומשחק משחקים ויש לי רסיבר עם יציאה לוופר אקטיבי

סרטים אני רואה לעיתים רחוקות

אתם חושבים שסאב יעזור לי ויוסף עוד באס?

נ.ב

יש לי ריצפתיים שנותנים באס לא סטלייטים

אז?

גם יש את זה שאולי אני יוסיף כסף ויקח אותו :

http://www.etronics.com/product.asp?stk_code=sonsawm500&store=&catid=4197

אותם ספסיפיקציות אבל יותר חזק 150 וואט אבל 75 וואט זה מספיק לחדר נכון<?

? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע את איזה ציוד יש לך (רסיבר, וכו') אך קח בחשבון שאם שאר הציוד שלך "לא ברמה" הסאב לא ממש יתרום,

ואם הציוד "כן ברמה" סאב וופר לא מתאים יכול רק להרוס את הצליל.

וואטים, גודל אלמנטים וכו' בד"כ לא אומרים כלום, גם סאב, כמו , לא קונים בלי לשמוע קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי לציין שסאב 75W RMS לדעתי יכול בקלות לפוצץ בחדר קטן\בינוני .

Is that so?

ככה קבעת שסאב המקיא החוצה 75 וואטים מסוגל לפוצץ חלונות?

וזה רק בגלל נתון הוואטים@RMS?

אתה מוכן להביא את זה למבחן מעשי?

note to self: עכשיו איפה החבאתי את מד הSPL שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי סאב קטן ומסכן של ATP3 שהוא סה"כ W18 RMS וכשאני שם פול וליום המסך מרצת וכל החדר רועד, אז המסכנה שלי שסאב שהוא חזק יותר מזה של ATP3 פי 4 יכול גם לפוצץ .

וההודעה שלי ענתה על השאלה שלו "אבל 75וואט לחדר קטן זה מספיק נכון?" אז הביאתי את דעתי שלדעתי זה יותר ממספיק.

ואני לא מוכן להביא את זה למבחן מעשי כי אין לי סאב כזה. וזה לא בגלל הנתון ב RMS אלא ממחשבה הגיונית.

בקשר למד SPL תבדוק במגירה או על איזה מדף... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצטט מישהו שמבין קצת יותר ממני וממך:

"אנשים נוטים לחשוב כי מספר הוואטים של רמקול מביע את עצמתו של הרמקול. לא כך הדבר. עצמתו של רמקול נתון נקבעת עפ"י נצילותו. הנצילות של הרמקול מבוטאת בעצמת השדה האקוסטי המופק מהרמקול במרחק ידוע כאשר מספקים לו הספק חשמלי ידוע. ככל שנצילותו של הרמקול גבוהה יותר, הרמקול יישמע חזק יותר בשימוש במגבר נתון."

אז המחשבה שלך לא הגיונית: אתה לא יודע מהם מימדי החדר, לא באיזה מגבר נעשה שימוש, לא עד כמה נמוך יורד הסאב, לא המיקום שלו בחדר לא כלום!

ועם זאת, הצלחת להגיע לקביעה מדהימה שסאב 75W מפוצץ וכל זה על סמך נתון RMS - בעיניך חוזק של סאב מבוטא ע"י נתון ה RMS שלו...

סייג לחוכמה, שתיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אנשים נוטים לחשוב כי מספר הוואטים של רמקול מביע את עצמתו של הרמקול. לא כך הדבר. עצמתו של רמקול נתון נקבעת עפ"י נצילותו. הנצילות של הרמקול מבוטאת בעצמת השדה האקוסטי המופק מהרמקול במרחק ידוע כאשר מספקים לו הספק חשמלי ידוע. ככל שנצילותו של הרמקול גבוהה יותר, הרמקול יישמע חזק יותר בשימוש במגבר נתון."

אז המחשבה שלך לא הגיונית: אתה לא יודע מהם מימדי החדר, לא באיזה מגבר נעשה שימוש, לא עד כמה נמוך יורד הסאב, לא המיקום שלו בחדר לא כלום!

ועם זאת, הצלחת להגיע לקביעה מדהימה שסאב 75W מפוצץ וכל זה על סמך נתון RMS - בעיניך חוזק של סאב מבוטא ע"י נתון ה RMS שלו...

סייג לחוכמה, שתיקה.

א. אני יודע מהם מימדי החדר בערך כי הוא אמר שיש לו חדר קטן.

ב. הסאב יורד עד 20HZ יש בלינק מידע על הסאב.

ג. יש לו רסיבר בחדר ואני מאמין שכמעט כל רסיבר יעבור בעוצמה את המגבר המובנה של ATP3.

ד. אני מאמין שהמיקום שלו יהיה בחדר על הריצפה.

אני דיי בטוח שהנצילות של הסאב הזה גבוהה יותר מהנצילות של הסאב של ATP3 כי זה סה"כ סאב מרמקולים למחשב והוא לא אמור להיות מאוד חזק, לכן אני חושב שדווקא המחשבה שלי מאוד הגיונית והסאב הזה יהיה מאוד חזק בחדר קטן, 100 אחוז יותר חזק מהסאב של ATP3 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה לא יודע מה זה קטן, קטן זה יחסי.

ב. תיאורטי בניסוי במעבדה הוא יורד אולי עד 20 HZ, כשמדובר באמת קשה מאוד להפיק תחום כזה ובמיוחד במוזיקה.

ג. מתי תבין? RMS DOENS'NT SAY SHIT

ד. יופי, ברור שהוא על הריצפה. איפה רצית שהוא יהיה על התיקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני בטוח שהוא לא מדבר על חדר שהוא 10X10 ...

2. סה"כ ציינתי מידע שלטענתו של Fkloster לא היה לי.

3. נכון כותבים אותם ליופי.

4. לא אני רציתי, fkloster אמר לי שאני לא יודע איפה הסאב ממוקם.

אתם מבינים על מה אתם מתווכחים איתי עכשיו בכלל?? על זה שהסאב הזה של חלש יותר מהסאב של ATP ...

אז קלטנו שRMS לא קובע וכל זה, אבל במצב הזה אין סיכוי שהסאב הזה חלש יותר מהזה של ATP ,ולכן אמרתי אמרתי שאם הסאב של ATP מרעיד לי את כל החדר אז הסאב הזה של יכול לפוצץ חלנות. סה"כ רציתי להגיד בזה שהסאב הזה יספיק לחדר קטן. פתאום כולם קופצים עליי שאני לא יודע מהחיים שלי וש RMS לא קובע :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה כלום אחי, הסאב הזה זה פשוט זבל, שניהם! חבל על ה 89 דולר או ה 150 דולר, אם אתה קונה משהו אז תקנה משהו ברמה ולא את הקופסא הזאת!

אם כבר אתה משקיע אז תשקיע 500 דולר ומעלה או אם ממש קשה לך אז מינימום שבמינימום 300 דולר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני בטוח שהוא לא מדבר על חדר שהוא 10X10 ...

2. סה"כ ציינתי מידע שלטענתו של Fkloster לא היה לי.

3. נכון כותבים אותם ליופי.

4. לא אני רציתי, fkloster אמר לי שאני לא יודע איפה הסאב ממוקם.

אתם מבינים על מה אתם מתווכחים איתי עכשיו בכלל?? על זה שהסאב הזה של חלש יותר מהסאב של ATP ...

אז קלטנו שRMS לא קובע וכל זה, אבל במצב הזה אין סיכוי שהסאב הזה חלש יותר מהזה של ATP ,ולכן אמרתי אמרתי שאם הסאב של ATP מרעיד לי את כל החדר אז הסאב הזה של יכול לפוצץ חלנות. סה"כ רציתי להגיד בזה שהסאב הזה יספיק לחדר קטן. פתאום כולם קופצים עליי שאני לא יודע מהחיים שלי וש RMS לא קובע :-\.

א. וזה עדיין יחסי

2. נתונים זה יפה, ביצועים במציאות בתנאים אמיתיים זה משו אחר.

3. כן, בעיקר בשביל להרשים אנשים שלא מבינים.

4. זה היה בציניות אם לא הבנת, על הריצפה הוא יהיה בטוח אבל הריצפה די גדולה לא? כל מיקום ייתן תוצאה שונה של באס.

ATP3 לא מרעיד כלום, אתה לא יודע מה זה ווליום חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה אני לא יקנה אותו

החדר שלי לא קטן אבל הוא לא גדול מאוד

הוא 4 מטר על 4 מטר בדיוק

אני לא משקיע 500 דולר אני לא משיקע יותר מ110 דולר בערך

אז מה אתם לא חושבים שהסאב הזה טוב? זה לא טוב??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אנשים נוטים לחשוב כי מספר הוואטים של מביע את עצמתו של הרמקול. לא כך הדבר. עצמתו של נתון נקבעת עפ"י נצילותו. הנצילות של הרמקול מבוטאת בעצמת השדה האקוסטי המופק מהרמקול במרחק ידוע כאשר מספקים לו הספק חשמלי ידוע. ככל שנצילותו של הרמקול גבוהה יותר, הרמקול יישמע חזק יותר בשימוש במגבר נתון."

ציטוט של רן מילמשטיןן או משהו כזה

אחלה הייתה לו על מערכות וכל הדברים האלה

רק שכחתי איזה מגזין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...