החל ממחר - קופסת סיגריות תתייקר ב-1.5-2 שקל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החל ממחר - קופסת סיגריות תתייקר ב-1.5-2 שקל

Guy King

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש לי פתרון בשבילך לכל הטענות(שלא נדבר על המיסוי המבורך על סיגריות, מצידי שקופסא תעלה 40 ש"ח).

מס על המים? אין ברירה, אנחנו מתייבשים!

מחירי פירות? תפסיק לשים בסל הקניות שלך זבל תעשייתי ותראה איך מתפנה לך 200-300 ש"ח בשבוע.

הרי כולם בוכים על זה שקילו אפרסקים עולה 15 ש"ח ומה עם קילו קורנפלקס? כמה זה עולה?

משכורות מינימום? מה יעזור לך להעלות משכורת ל-4600 ש"ח, אם בטווח הרחוק השכר הזה לא יהיה שווה כלום?

רוצה עוד פתרון? תהיה שווה יותר משכר מינימום בשוק העבודה.

בכל אופן, חלאס עם הבכיינות, ביבי הוכיח לא פעם שראש כלכלי יש לו, קצת ראייה לטווח ארוך והכל במוחכם הקט יסתדר.

מחירי הפירות לא גובהים בגלל מיסוי, אלא בגלל תנועות במשק(החקלאים אומרים שאין מספיק עובדים וכל אחד מפנה אצבע כלפי השני, זה לא שיש מס חדש על פירות שלא היה קודם).

זו העלאה שניה בכמה, שנתיים האחרונות? העלו את המס בשני שקלים לפני משהו כמו שנתיים. אני זוכר את זה, כי אני מעשן.

קל לכם להגיד "שיעלו, מצידי שקופסא תעלה 40 שקל!", אבל אתם לא מבינים שזו אמירה מטומטמת וילדותית. למה אני צריך לממן את מה שהמדינה לא מצליחה לתקצב בעצמה? העובדה שאני מעשן צריכה לקבוע שאשלם יותר מכיסי בשביל תקציב המדינה? אז מה אם זה הורג אותי, כולם מתים בסוף וזה לא מעניין אותי. למה שאשלם מכיסי עוד (תזכרו שהמס על הסיגריות הועלה בשני שקלים לקופסא לפני משהו כמו שנתיים) בשביל לממן את המדינה? אני לא אומר את זה מתוך קמצנות, אני אומר את זה מתוך היגיון, ואם אתם לא רואים את ההיגיון, מעשנים או לא, אז צר לי עליכם.[br]פורסם בתאריך: 6.07.2010 בשעה 14:26:16

אני בעד העלאת המיסים על הסיגריות רק כי אני לא מעשן ולי זה לא איכפת. אני נגד העלאת המיסים על הדלק כי אני משלם עליו.

יפה מאוד, הנה לכם בנאדם שהוציא את זה. אז בוא נעלה את מחיר הדלק בשתי שקל, מה איכפת לי, אני לא משלם עליו. שיעלו גם לארבעים שקל לליטר.

בחשיבה כזו לא נגיע רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חלק מההווי של הבר.

זה כמו שתלך למסיבה ותתלונן שהמוסיקה חזקה מדי, או שחשוך מדי ואתה יכול ליפול.

לא, זה לא חלק מההווי של הבר. זה כמו שתגיד אונס במקלחת זה חלק מההווי של כלא. וכן, אני בהחלט מתלונן על רועשת במסיבה ואירועים. זו הסיבה העיקרית שאני לא מגיע לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך אתה שב בצד.

יש לך פינת עישון, תעשן בה. אין פינת עישון, אתה מוזמן לא לעשן בבר.

החוק מאוד ברור בנושא ומחייב שפינת העישון במידה וקיימת תהיה מופרדת באופן שלא יפריע לאנשים נורמלים לנשום אוויר נקי.

ברוב המקומות הבפנוכו של הבר מיועד למעשנים, והבחוץ מיועד ללא מעשנים. ככה לפחות במקומות שיש שולחנות בחוץ. כשאין, אני לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט!

זה שלדעתך חובה לעשן ולרצוח אנשים בפאב, לא אומר שזה ה"הווי" שם.

בוא נהיה יותר דרמטיים...

בכל מקרה דורי/TOMUSH

מה אתם בכלל מתייחסים לאנשים האלה?

שיתקשרו לעיריה/משטרה/לאמא/גננת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המקומות הבפנוכו של הבר מיועד למעשנים, והבחוץ מיועד ללא מעשנים. ככה לפחות במקומות שיש שולחנות בחוץ. כשאין, אני לא מכיר.

לא חוקי לחלוטין. ואם אגיע לבלות במקום שנוהג ככה, הדבר הראשון זה יהיה פניה לבעל המקום ואחרי זה טלפון למוקד העירוני/משטרה.

החוק קובע תנאים לאיור למעשנים.

11. מסעדה, מזנון, בית קפה, לרבות כל בית אוכל, בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת או משקאות (כולם להלן - בית אוכל), למעט חדר נפרד לחלוטין, אם קיים, שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל במפורש, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של בית האוכל ושטחו אינו עולה על רבע של השטח הפתוח לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו העלאה שניה בכמה, שנתיים האחרונות? העלו את המס בשני שקלים לפני משהו כמו שנתיים. אני זוכר את זה, כי אני מעשן.

קל לכם להגיד "שיעלו, מצידי שקופסא תעלה 40 שקל!", אבל אתם לא מבינים שזו אמירה מטומטמת וילדותית. למה אני צריך לממן את מה שהמדינה לא מצליחה לתקצב בעצמה? העובדה שאני מעשן צריכה לקבוע שאשלם יותר מכיסי בשביל תקציב המדינה? אז מה אם זה הורג אותי, כולם מתים בסוף וזה לא מעניין אותי. למה שאשלם מכיסי עוד (תזכרו שהמס על הסיגריות הועלה בשני שקלים לקופסא לפני משהו כמו שנתיים) בשביל לממן את המדינה? אני לא אומר את זה מתוך קמצנות, אני אומר את זה מתוך היגיון, ואם אתם לא רואים את ההיגיון, מעשנים או לא, אז צר לי עליכם.[br]פורסם בתאריך: 6.07.2010 בשעה

צודק לחלוטין. זכותך למות בגיל צעיר. אם תחתום על מסמך שטיפול רפואי במחלת הסרטן והמחלות הנלוות יהיה מכספך האישי בלבד אתה מבחינתי פטור ממס על סיגריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להקים לאלתר קזינו בנגב!

להעסיק מובטלים

להפריח את השממה

להכניס כסף לארץ

רווחים לתקציב החינוך\בריאות\תשתיות

הוצאות לאנשים עשירים יותר (בעיקר, כן)

כמובן שייבנו בתי מלון, אטרקציות, שדה תעופה(?), מרכזי קניות וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד, הנה לכם בנאדם שהוציא את זה. אז בוא נעלה את מחיר הדלק בשתי שקל, מה איכפת לי, אני לא משלם עליו. שיעלו גם לארבעים שקל לליטר.

בחשיבה כזו לא נגיע רחוק.

אם תוציא דברים מפרופורציות בוודאי שלא נגיע רחוק. צריך לקחת את הדברים שאמרתי בפרופורציות ובהקשר הנכון.

בדבריי היה סוג של ציניות, בגלל זה הבאתי את שני קצוות החבל.

אם אתה רוצה לקחת את דבריי באופן מילולי ביותר אז בבקשה: זה לא הוגן ולא צודק להעלות את מחירי הסיגריות, כמו שאמרת - המעשנים לא צריכים לסגור את החורים שהממשלה ו/או מסורבי עבודה ו/או חרדים יצרו בתקציב. מצד שני אני סובל מכל אלו שמצפצפים על חוק העישון במקומות ציבוריים ומפריעים לי לנשום ולכן אני גם לא אלך להילחם ספציפית על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה לא מעשן...

אתה מאוד תמים, שזה חמוד מצד אחד, אבל די מוזר מצד שני. איך אפשר להישאר כ"כ תמים בעידן שלנו? ידידי היקר, אתה צודק: "המיסים ממנים את הצבא, המשטרה, מכבי האש, שירות בתי הסוהר, בתי המשפט, בתי החולים, בתי הספר, האוניברסיטאות (הן מסובסדות ע"י המדינה), תקציבי הרווחה והביטוח הלאומי, סלילת כבישים, הקמת מתקני התפלה, הרכבת..." רק שכחת כמה דברים קטנים...

1. הצבא הוא אחד הגופים הבזבזניים ביותר בהיסטוריה של מדינת אם לא הבזבזני ביותר.

2. המשטרה היא גוף לא יעיל להחריד שמתקיים על טובות הנאה בתוך האירגון.

3. שירות בתי הסוהר - אני פחות מכיר, אבל נניח שזה סעיף מוצדק.

4. בתי המשפט - Don't get me started.

5. בתי החולים - גופים שצמאים לכסף. כי חלקים גדולים ממנו הואלכים למשכורות מנופחות של מנהלי מחלקות ומנתחים בכירים.

6. בתי הספר - מי שמסתובב במרבית בתי הספר בארץ לא יאמין לך שהם מקבלים כסף מהמדינה.

7. האוניברסיטאות - נכון, מקבלים כסף מהמדינה. רובו ככולו משמש במכונת ייצור הכסף האדירה שנקראת "ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל". גוף ללא מטרות רווח? הצחקת אותי. כל מי שבילה כמה שנים באוניברסיטה מכיר את השיטה.

8. תקציבי הרווחה והביטוח הלאומי - Say what??? What you 'talking about Willis?

9. סלילת כבישים - מע"צ, גוף מושחת מן היסוד שאינו מתמקד בכבישי ארצנו. צריך לתאר לך מה היא תשתית הכבישים במדינה ובאלו חומרי גלם בוחר מע"צ להשתמש? (כן, אני יודע שכבר לא קוראים לו מע"צ, אבל גם אם תלביש חזיר בשמלת פאייטים הוא עדיין יישאר חזיר).

10. הקמת מתקני התפלה - אתה רציני?! אם תרצה אני מוכן בהזדמנות לתת הרצאה על מתקני התפלת המים במדינת שבשיטת השקשוקה נמצאים בשליטה מלאה של משפחת טייקונים ידועה למרות שכל המומחים בארץ מסכימים שאין צורך במתקני התפלה (שדרך אגב הם מטרד אקולוגי שקשה לתאר), שיש מספיק מים במדינה ושלשים את כל מפעל המים של בידי משפחה אחת היא בכייה לדורות (צריך להסביר למה?).

11. פיתוח הרכבת - אתה צוחק עליי?! פיתוח הרכבת?! איזה פיתוח?! מתי לאחרונה בדקת את סיפור הרכבת לירושלים? את הסאגה הבלתי נגמרת של הרכבת הקלה בירושלים/ת"א? רכבת לאילת? רכבת לצפון? ניסית לברר פעם כמה זמן לוקח לרכבת להכפיל את המסילה מב"ש לת"א? לסיים את פרוייקט רכבת הפרברים? את הקו החדש מאשקלון לת"א? את מכרז מנכ"ל הרכבת שפעם אחרי פעם עולה לכותרות עקב חשד למינוי לא הולם/לא כשיר/לא חוקי? את העובדה שמנכ"ל הרכבת המיועד הוא מקורבו של השר לתחבורה שאין לו שום קרדנציות לתפקיד ואף אחד אפילו לא טורח להסתיר את זה?

ידידי היקר, אתה מוזמן לתת עוד כמה דוגמאות שאתה רוצה כי כך מתנהלת מדינת ישראל, אין פה שום דבר חדש. להגיד שמדינת ישראל היא לא גוף למטרות רווח יהיה שקר/תמימות/דמגוגיה (מחק את המיותר). אני בעד העלאת המיסים על הסיגריות רק כי אני לא מעשן ולי זה לא איכפת. אני נגד העלאת המיסים על הדלק כי אני משלם עליו. אני בהחלט בעד עידוד אנשים לנסיעה בתחבורה ציבורית (אישית אני נוסע לעבודה באופניים חלק 2-3 פעמים בשבוע) ואולי העלאת המיסים על הדלק זו דרך לגיטימית, אבל בשביל לעשות את זה אתה חייב קודם כל לספק לאנשים אלטרנטיבות הולמות לתחבורה ציבורית, משהו שלא קיים במדינת ישראל.

יותר מיסים = יותר אפשרויות לממן פרוייקטים זו אמירה שטובה למדינות מערביות אמיתיות, מדינות מתוקנות. למדינת עולם שלישי כמו ישראל יותר מסים משמעות הדבר היא החרפת המצב הכלכלי של מספר שכבות באוכלוסיה, הגדלת הפערים והזרמת יותר כספים לעשירים ולאנשי השלטון.

רוצה להכניס יותר כסף לקופת המדינה? רוצה למצוא מקורות מימון חדשים לאוצר? אין שום בעיה! ששר האוצר ביחד עם שר התשתיות יקימו מפעלים בסבסוד המדינה בנגב ובגליל, כך לבעלי המפעל יהיה אינטרס לפתוח את העסק בפריפריה ולעשרות עד מאות אנשים תהיה תעסוקה, משמע נטל גדול יירד מכתפי האוצר/רווחה/ביטוח לאומי/שאר האנשים העובדים בארץ, תקטין את כמות המובטלים ותייצר הכנסה נוספת למדינה. Win-Win.

תקצץ במשכורות ובתנאים של השרים/ח"כים. מספיק להוריד 1000 ש"ח מכל אחד בכדי להוסיף עוד מיליוני שקלים לקופת המדינה שראוי שיילכו לרווחה. תחוקק חוק שאוסר על מינוי של שר ללא תיק ובכך תחסוך למדינה עוד מיליוני שקלים מדי שנה שראוי שיילכו לרווחה.

בקיצור, רעיונות מפה ועד להודעה חדשה, זה רק שאלה של רצון. אני יכול להמשיך לקשקש עוד הרבה, אבל אני מנחש שאף אחד ממילא לא המשיך לקרוא עד לכאן, אז יכולתי בשלב הזה להתחיל לדבר על צבים מעופפים עם נקודות ורודות. השורה התחתונה היא כזו: בעשר שנים האחרונות לערך לא הגיע אף אדם למעמד שלטוני מתוך מניעים אידאולוגיים למעט אולי שניים-שלושה יחידי סגולה שאין להם שום השפעה ממשית. מעבר לכך אין שום חשיבה לטווח ארוך ושום רצון לקדם פרוייקטים של ממש בשום תחום, הדבר היחיד שמעניין את חברי הכנסת והשרים שלנו הוא כמות הכסף שתיכנס לכיסם וכך גם הם פועלים. אינטרס לאומי-חברתי הוא מושג ארכאי שפס מן העולם.

ועכשיו נראה אותך קורא את הכל... ;)

קראתי את השורה הראשונה, האחרונה, והבנתי שאין טעם לקרוא הכל.

בנקודות - אני לא מעשן. אני לא תמים, פשוט אצלך המצב הוא שהתרגלת להיות כ"כ ציני, שזה מערפל לך את היכולת לחשוב בבהירות.

שחיתות, אי יעילות, נפוטיזם, שיטת השקשוקה - ידוע. לצערי זה קיים בכל העולם, ובכל התקופות. אנחנו לא ברמת השחיתות של מדינות אפריקה ושל רוסיה, ברזיל, מקסיקו וסין...אבל אולי אנחנו לא ברמת ה"ניקיון" השלטוני של כמה מדינות אחרות.

אנחנו באמת אבל במקום טוב - מקום 33 מתוך 180 (180 זאת המדינה הכי מושחתת): http://news.walla.co.il/?w=/90/1350801

אמרתי שהציניות עירפלה לך את יכולת המחשבה כי אתה מפזר סיסמאות וקילשאות. בכנות רגע - איזה כסף לדעתך קונה וטנקים? איזה כסף משלם את משכורות המורים והשוטרים? איזה כסף משלם את ביטוח לאומי וביטוח הכנסה? ציניות זה נחמד ויפה, אבל אם נעשה ניסוי ונאפס את כל המיסים, כך שהברוטו יהיה שווה לנטו ולא יהיה מע"מ על כלום - המדינה לא תשרוד שבוע. מדינות ערב יפתחו במלחמה ויכבשו את המדינה תוך כמה ימים, הפשע (רצח, אונס, גניבות) ישתולל ברחובות בלי משטרה ובתי משפט, שריפות ישתללו בכל רחבי הארץ, כל בתי הספר יסגרו במיידי ולאף אחד לא יהיה בגרות או תואר בכלום.. ואני יכול להמשיך.

אנשים מנהלים את המדינה. יש אנשים טובים ויש רעים, יש ישירים ויש מושחתים. יש חוקים וסנקציות שנועדו להוליך את האנשים בדרך הישר. לנו, יחסית לעולם, זה עובד ברמה שאנחנו מקום 33 ביושר מתוך 180. זה לא מצויין, אבל זה עדיין מתחת ל-32 מדינות אחרות, אבל מעל 147 קיימות. האחוזון ה-82. וגם במדינות שמדורגות במקום ה-50, ה-80, ה-140 וה-180 יש מיסים. וגם במדינות שבמקום 1-10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת...מה לדעתכם עושים עם המיסים האלו?

נכון שהמיסים מממנים גם את האברכים, התנאים המפליגים של חברי הכנסת וכד'..אבל זה פינטס.

המיסים ממנים את [glow=red,2,300]הצבא[/glow], המשטרה, מכבי האש, שירות בתי הסוהר, בתי המשפט, בתי החולים, בתי הספר, האוניברסיטאות (הן מסובסדות ע"י המדינה), תקציבי הרווחה והביטוח הלאומי, סלילת כבישים, הקמת מתקני התפלה, פיתוח הרכבת ועוד המון פרוייקטים. יותר מיסים = יותר אפשרות לעשות יותר דברים בכל התחומים האלו (כולל לשלם יותר ביטוח לאומי דרך אגב..). פחות מיסים = יותר כסף לאזרחים לקנות מה שהם רוצים (כולל אוכל, שכר-דירה וכד'), אבל פחות לממשלה. הממשלה זה לא איזה חברה רווחית, אין לה מה לאסוף את הכסף לעצמה.

מצטער, הייתי חייב...

http://www.mof.gov.il/BudgetSite/StateBudget/Budget2009/Pages/Budget2009HP.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ירח אפל" אתה באמת ילד קטן, וחבל.

זה לא שמפריע לי שיש אנשים טיפשים שחושבים שעישון פסיבי הורג אותם או משהו, ולא מפריע לי שיש אנשים ששונאים את הריח, ואם מישהו בא אלי ומבקש ממני בצורה מנומסת לא לעשן לידו, אני אעשה כמיטב יכולתי ולא אעשן לידו.. אבל המצב הוא שה"לא מעשנים" הם בד"כ חבורה של ילדים קטנים וברברים שחושבים שהם שווים משהו ובגלל זה הם חוטפים זין ועשן לפנים. וזה שאתה שמח לאיד בגלל איזה חוק פאשיסטי שחבורה של טמבלים הכתיבו, זו בעיה שלך. ואם אתה מספיק אפס בשביל להתקשר למשטרה או מוקד או מה שאתה לא רוצה, תעשה את זה, אבל אל תתפלא אח"כ שהבר שאתה כל כך אוהב נסגר בגלל שהיית מספיק טיפש כדי לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את השורה הראשונה, האחרונה, והבנתי שאין טעם לקרוא הכל.

בנקודות - אני לא מעשן. אני לא תמים, פשוט אצלך המצב הוא שהתרגלת להיות כ"כ ציני, שזה מערפל לך את היכולת לחשוב בבהירות.

שחיתות, אי יעילות, נפוטיזם, שיטת השקשוקה - ידוע. לצערי זה קיים בכל העולם, ובכל התקופות. אנחנו לא ברמת השחיתות של מדינות אפריקה ושל רוסיה, ברזיל, מקסיקו וסין...אבל אולי אנחנו לא ברמת ה"ניקיון" השלטוני של כמה מדינות אחרות.

אנחנו באמת אבל במקום טוב - מקום 33 מתוך 180 (180 זאת המדינה הכי מושחתת): http://news.walla.co.il/?w=/90/1350801

אמרתי שהציניות עירפלה לך את יכולת המחשבה כי אתה מפזר סיסמאות וקילשאות. בכנות רגע - איזה כסף לדעתך קונה וטנקים? איזה כסף משלם את משכורות המורים והשוטרים? איזה כסף משלם את ביטוח לאומי וביטוח הכנסה? ציניות זה נחמד ויפה, אבל אם נעשה ניסוי ונאפס את כל המיסים, כך שהברוטו יהיה שווה לנטו ולא יהיה מע"מ על כלום - המדינה לא תשרוד שבוע. מדינות ערב יפתחו במלחמה ויכבשו את המדינה תוך כמה ימים, הפשע (רצח, אונס, גניבות) ישתולל ברחובות בלי משטרה ובתי משפט, שריפות ישתללו בכל רחבי הארץ, כל בתי הספר יסגרו במיידי ולאף אחד לא יהיה בגרות או תואר בכלום.. ואני יכול להמשיך.

אנשים מנהלים את המדינה. יש אנשים טובים ויש רעים, יש ישירים ויש מושחתים. יש חוקים וסנקציות שנועדו להוליך את האנשים בדרך הישר. לנו, יחסית לעולם, זה עובד ברמה שאנחנו מקום 33 ביושר מתוך 180. זה לא מצויין, אבל זה עדיין מתחת ל-32 מדינות אחרות, אבל מעל 147 קיימות. האחוזון ה-82. וגם במדינות שמדורגות במקום ה-50, ה-80, ה-140 וה-180 יש מיסים. וגם במדינות שבמקום 1-10.

אני לא בטוח על מה וכמה לענות מכיוון ש(לפי הודאתך)החלטת להגיב בלי לקרוא, החלטת מראש שאתה יודע מה אני מנסה להגיד וירית הקצנות מהמותן. נקווה שהפעם תחרוג ממנהגך ותשתדל לקרוא אפילו חצי, סתם מתוך נימוס מינימלי.

בגדול התגובה שלך מוקצנת עד כדי אפוקליפטית ("מדינות ערב יפתחו במלחמה ויכבשו את המדינה תוך כמה ימים, הפשע (רצח, אונס, גניבות) ישתולל ברחובות בלי משטרה ובתי משפט, שריפות ישתללו בכל רחבי הארץ, כל בתי הספר יסגרו במיידי ולאף אחד לא יהיה בגרות או תואר בכלום..").

דרך אגב, אם ממש מתעקשים אז אתה תיארת את המצב היומיומי במדינת ישראל: משטרה לא מתפקדת, בתי משפט על סף קריסה, פשע משתולל ברחובות (וכן, אני מתכוון משתולל ברחובות) ואפילו עברנו לא מעט שריפות בחלקים נרחבים מהמדינה בשבועות האחרונים... ;)

יחד עם זאת, ננסה לרגע להביט מעבר לענני הציניות המאפילים (למרות שכלל לא הייתי ציני, התכוונתי לכל מילה אבל ניחא).

נכון. יש אנשים מושחתים בכל מקום. נכון, בכל מדינה יש אנשים טובים ורעים ויש מושחתים. עד כאן הסכמה מלאה ומפה והלאה נפרדות דרכנו. הסיבה לכך היא פשוטה: בעוד בכל מדינה בעולם יש מושחתים, בשאר מדינות העולם המערבי הנאור נשארה מידת הבושה. באנגליה, לפני לא הרבה זמן, שרים התפטרו מיוזמתם עקב פרשת שחיתות שנחשפה בצמרת דאונינג 10 (לא הואשמו, אין חקירה, רק פרשה שהתפרסמה). ביפן שר החקלאות (אם אינני טועה) זרק עצמו מצוק בגלל חשד לשחיתות (לא הואשם, אין חקירה, רק חשד!!!). בארה"ב התפטר איש ממשל בכיר לאחר שהתפרסמה קלטת שלו מבטיח למכור את הכסא שלו לאחר שקיבל תפקיד בכיר יותר (לא הגיע לבימ"ש, המשטרה עוד לא פתחה בחקירה, רק התפרסמה קלטת). יש עוד לא מעט דוגמאות כאלו. ואצלנו? אצלנו צולם ח"כ מצביע במקום חברי כנסת אחרים שאינם נוכחים, פגיעה אנושה בשלטון החוק הדמוקרטי שקשה אפילו להסביר בשורה אחת כמה היא חמורה. לאחר מכן תועד אותו אדם גונב ממחסני הכנסת את חלקי המחשב שמתעדים את מעשיו (הראיה כנגדו). הוא פשוט מכחיש, נשאר בתפקידו ומסרב להסיר לעצמו את הסחינות לחקירת הפרשה, חבריו הח"כ מסרבים להוריד לו את החסינות, כמו שנאמר "שמור לי ואשמור לך". לשר בכיר אחר יש חקירה המתנהלת נגדו במשטרה, משהו שהחוקרים מגדירים כ"אחת מפרשיות השחיתות החמורות בתולדות המדינה" ומכנים אותו באוזני עיתונאים כ"תמנון" ומה קורה? הוא מקבל לידי מפלגתו את תיק ביטחון הפנים (שר המשטרה למי שלא מבין). להתפטר? אל תצחיקו אותו. כנגד ח"כ ותיק ובכיר אחר שמכהן באחת מהועדות החשובות ביותר בממשלה מתנהלת חקירה בעניין מינויים פוליטיים ושחיתות שילטונית. את מי זה מעניין?

שר אחר שאחראי על מערכת התחבורה בישראל מסרב למנות מנכ"לים לגופים שונים למרות שיש מעט מאוד מועמדים ואלו שכן נמצאים הם בעלי קרדנציות גבוהות ומתעקש למנות מקורב לו בלי שום זיקה לתחום. הוא אפילו לא מנסה להסתיר את זה. בשביל מה? מישהו מת על הכביש?

רוצה לנחש איפה נהיה בעוד 10 שנים? כמה תיקים פליליים ייפתחו עד אז? כמה שחיתות תצטבר? אבל אני מניח שזה בסדר, זה הרי קיים בכל העולם אז אין סיבה ללחוץ על כפתור הפאניקה.

הבושה כבר מתה, לא קיימת, נעלמה, התאדתה. זו הבעיה העיקרית שלנו, ולא השחיתות (שהיא למעשה נגזרת של איבוד הבושה).

הבושה היא כלי מאוד יעיל למלחמה בשחיתות, להזכיר את פרשת לאה רבין? הדברים האלו כבר לא קיימים היום.

באשר למדד השחיתות העולמי... הנה ציטוט מתוך הכתבה שהבאת: "מדד תפיסת השחיתות העולמי מדרג מדינות במונחים עד כמה תופס הציבור את אנשיו והפוליטיקאים שלו כמושחתים". משמע רוב הציבור בישראל לא מאמין שאנשי הציבור והפוליטיקאים בארץ מושחתים. באמת? צריך לקחת את המדד הזה בעירבון מוגבל משהו. אבל גם אם מדובר במדד מדויק לגמרי, הרי שאנחנו מדורגים מתחת לסנט וינסנט, לא בדיוק מדינת היי-טק נאורה ומערבית והרבה מתחת לסינגפור, אבל אני לא בטוח שהיית רוצה לחיות שם. אפילו ארה"ב הכ"כ מושמצת מעלינו. זה אמור להגיד משהו?

דרך אגב, סתם הערה פחות קשורה: הבאת את המדד הלא מעודכן של 2008. מאז אפילו עלינו מקום אחד. :yelclap:

אני מדלג על תגובה לחלק של המיסים כי אני לא מבין איך זה קשור, בוודאי שיש מיסים בכל מדינה, גם בפפואה ניו-גיני. דרך אגב, השמש זורחת גם בגואם. חכה רגע, אני מחפש בתגובות שלי מקום שבו אמרתי שלא צריך לגבות מיסים ומיסים הם עדות לשחיתות שילטונית, כבר חוזר... לא, לא מצאתי (כן, הפעם זו הייתה ציניות). ;)

ואם כל זה לא יעזור, בסוף בטח תישבר מאורך התגובות שלי... ::)[br]פורסם בתאריך: 7.07.2010 בשעה 09:32:06

סתם בשביל הכיף: http://finance.walla.co.il/?w=/3/1704664&m=1&mid=95096
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...