איפה נשמרת קונפיגורצית הרייד? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה נשמרת קונפיגורצית הרייד?

jackhammer

Recommended Posts

אם יש לי מחשב עם 2 דיסקים ברייד 1

איפה נשמרת קונפיגורצית הרייד? בבקר? על הדיסקים?

האם אני יכול להעביר את 2 הדיסקים האלה למחשב אחר (שכמובן תומך באותם פונקציות רייד) ועדיין לקבל רייד 1?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שבביוס. והוא משדר לבקר SATA שחיבור X וחיבור Y עובדים ב RAID .

ז"א שאם תחבר את הכוננים על חיבור אחד (גם בתוך המחשב שלך) זה לא יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז בוא נתאר את המצב הבא

מחשב אחד עם 2 דיסקים ברייד 1

הלך המחשב (הדיסקים בסדר)

קניתי מחשב חדש

איך אני מתקין את הדיסקים במחשב החדש?

לפי מה שאתה אומר (אני לא אומר שזה לא נכון) הקונפיגורציה הלכה יחד עם המחשב שהתקלקל...

אז האם אפשר פשוט לחבר את הדיסקים למחשב בחדש ופשוט להפעיל את הבקר רייד במחשב החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נושא מאוד רגיש. בעקרון אתה יכול לקחת את 2 הדיסקים שלך ולהעביר אותם למחשב אחר עם אותו בקר בדיוק, להגדיר RAID על הבקר החדש וזה אמור לעבוד.

שים לב שזה חייב להיות אותו בקר בדיוק.

יש אפשרות שבקר אחר (מאותו יצרן) יעבוד אבל זה כבר הימור.

אם אתה ממש אמיץ אתה יכול לנסות להגדיר על הבקר החדש raid מאותו הסוג עם אותם הפרמטרים כמו הישן וכאשר תשאל אם אתה רוצה לעשות initialize לענות לא. ראיתי את זה עובד על raid0 אבל שוב, הסיכוים הם נגדך.

אולי אם תספק קצת יותר מידע על מה אתה רוצה לעביר מאיפה ולאן זה נוכל לעזור לך יותר.

אגב, אם יש לך בקר שהוא dedicated (לא on board) אתה יכול הלעביר אותו יחד עם הדיסקים למחשב החדש וזה דווקה בוודאות אמור לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קרה לי

אני פשוט לומד למבחן ואני רוצה לדעת איך זה עובד

(במבחן אין אפשרות ל "אה זה לא A? אוקי אז בטוח זה B")

:lol:

אז לפי מה שאתם אומרים אם הלך המחשב עם הבקר (או רק הבקר) אז רוב הסיכויים שהלך גם המידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני חושב שצריך לעשות.

במחשב החדש לחבר רק את הכוננים שברייד ולהכנס לתוכנה של הרייד בביוס, להגדיר את הכוננים בדיוק באותם הגדרות - אם זה 0 או 1 או מה שזה..

יש מצב שהמערכת תגיד לך שאתה חייב לפרמט את הכוננים :bash:

זה הרבה עניין של ניסוי ...

אבל מאוד יכול להיות בגלל שאתה ברייד 1 אז באמת מה שצריך זה רק לדאוג להפעיל את הבקר רייד ולהגיד אותו כ 1 .

זה מה שאני חושב - לי יש רייד 0

שווה לחכות למומחה של אמצעי ..

בהצלחה (ותעדכן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נושא מאוד רגיש. בעקרון אתה יכול לקחת את 2 הדיסקים שלך ולהעביר אותם למחשב אחר עם אותו בקר בדיוק, להגדיר RAID על הבקר החדש וזה אמור לעבוד.

שים לב שזה חייב להיות אותו בקר בדיוק.

יש אפשרות שבקר אחר (מאותו יצרן) יעבוד אבל זה כבר הימור.

אם אתה ממש אמיץ אתה יכול לנסות להגדיר על הבקר החדש raid מאותו הסוג עם אותם הפרמטרים כמו הישן וכאשר תשאל אם אתה רוצה לעשות initialize לענות לא. ראיתי את זה עובד על raid0 אבל שוב, הסיכוים הם נגדך.

אולי אם תספק קצת יותר מידע על מה אתה רוצה לעביר מאיפה ולאן זה נוכל לעזור לך יותר.

אגב, אם יש לך בקר שהוא dedicated (לא on board) אתה יכול הלעביר אותו יחד עם הדיסקים למחשב החדש וזה דווקה בוודאות אמור לעבוד.

מה שהוא כתב. המידע כולו נמצא על הכוננים, סה"כ צריך לדעת לגשת אליו וזה כבר תלוי בבקר. אני אישית שחזרתי מידע ממערך RAID0 שלוח

האם שלו קרס ע"י תוכנה שזיהתה את הדרך שבה הבקר שמר את הנתונים ושלפה משם את המידע בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לשחזר

אני רוצה להעלות את אותה מערכת

תחשוב שיש לך שרת עם שיושב על רייד 1 של 2 דיסקים

הולך השרת

יש לך שרת אחר חלופי

אתה צריך להעלות את אותה המערכת בדיוק

לא להתחיל לשחזר את המידע

האם אני יכול להוציא את הדיסקים משרת א' שמת ולשים אותם בשרת ב' החלופי

ואם כן מה קורה עם הרייד?

איך אומר לבקר שהרייד נמצא על הדיסקים "האלה" מבלי שהוא ירצה לפרמט אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר:

1. אני עובד במחשב הביתי(כן כן, חוויתי נפילות כוננים פה ושם אז רק RAID בשבילי) על מערך RAID 1 מזה שנתיים על לוח עם צ'יפסט X58.

*הבקר הוא Intel ICH 10

אם אתה מעביר את זה ללוח אם בעל בקר זהה תוכל לןהמשיך לעבוד באותה קונפיגורציה. פשוט תגדיר ב- את הבקר SATA על RAID במקום IDE\ATA\AHCI ואז בתפריט של הבקר RAID עצמו כבר תראה שיש לך מערך RAID 1 מחובר או חצי עובד ובתהליך REBUILD. מע' ההפעלה אמורה לעלות בכל מקרה.

2. יתרון נוסף של מערך RAID 1 הוא שאם אין לך זמן לבזבז על החלפת כוננים כשאחד מהם נפלת ולחכות ליבואן, שיגיע דגם דומה וכדומה, הגדולה של מערך RAID 1 היא ששני הכוננים שומרים את אותו מידע בכל רגע נתון ועל כן זה מאפשר את הפלא הבא:

נתק כונן אחד, הגדר את בקר ה-SATA במחשב לא כ-RAID אלא ככונן בודד (IDE או ATA או מה שיש שם, לא AHCI כי זה ייצור מסך כחול) ופשוט הפעל את המחשב.

מכיוון ש RAID1 הופך את שני הכוננים לזהים, כאשר "שוברים" את המערך ניתן להשתמש בכל אחד מהדיסקים באופן אוטונומי ולהעלות ממנו את מע' ההפעלה כרגיל או לחבר למחשב אחר ופשוט להעתיק ממנו את כל החומר כרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...