מתלבט לגבי תוכנית חיסכון בבנק - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט לגבי תוכנית חיסכון בבנק

BedB0y

Recommended Posts

אני בבנק הפועלים ובא לי לסגור איזה סכום קטן לשנים הבאות, משהו שאפשר לשים בצד ולשכוח ממנו להרבה הרבה זמן.

ראיתי לפני כמה חודשים את הפרסומת שלהם על דן חסכן, אם אני לא טועה הם אמרו שתוך 10 שנים עשרה שקלים הגיעו למשהו כמו 30000.

למרות שזה 10 שנים, עדיין זה נשמע קצת מוגזם.

בכל מקרה הסיבה שאני מתייעץ פה היא שהבנקאים מילאו לי את הראש בהרבה בלבולי מח, הם מנסים לעזור אבל עם הרבה דברים לא רלוונטים מהצד.

מישהו פה מכיר את התחום? מאיזה אחוז אפשר להגיד שהריבית היא נורמלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

דן חסכן זו קופת חיסכון לילדים, לא זוכר מי זה שהפיץ אותה בארץ לפני 30-40 שנה בערך...

וכן, 10 שקלים ביום למשך 10 שנים זה 36,500 ש"ח.

אם היה חיסכון עם כזו תשואה שהופך לך 10 שקלים ל 30 אלף תוך 10 שנים, הייתי תוקע שם 30 אלף שקל, מחכה 10 שנים, ובגיל 30 פורש לגמלאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשים את הכסף בתוכניות חסכון למינהן של הבנקים - התשואה אפסית. אם אתה רוצה השקעה בטוחה למספר שנים קנה אג"ח מדינה/אג"ח של הבנק - אם אחד מהם פושט את הרגל - אתה באותה בעייה בדיוק בה היית אם היית שם את הכסף בתכנית חסכון. אם הם לא פושטים את הרגל - התשואה מובטחת.

*אינני יועץ השקעות, ומדובר בדעתי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשים את הכסף בתוכניות חסכון למינהן של הבנקים - התשואה אפסית. אם אתה רוצה השקעה בטוחה למספר שנים קנה אג"ח מדינה/אג"ח של הבנק - אם אחד מהם פושט את הרגל - אתה באותה בעייה בדיוק בה היית אם היית שם את הכסף בתכנית חסכון. אם הם לא פושטים את הרגל - התשואה מובטחת.

שמעתי הרבה את המושג הזה אגרות חוב.

איך קונים את זה? רק דרך הסניף פיזית? לא מצאתי את זה באתר הבנק.

אם הבנתי אותך נכון, אם הם פושטים רגל אני מקבל את ההשקעה ההתחלתית שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אינני יועץ השקעות, ומדובר בדעתי בלבד.

דעתך עקומה ואגיד למה.

אני שם נתיבי חסכון בבנק לא כדי להרוויח את השלושה שקלים ל100 שנה,אלה לניהול כספי טוב יותר.

שאדם רואה שיש לו בעו"ש לדוגמא 4000 אלף ולא 8000 אלף הוא יתנהל שונה בעל כורחו.

חסכון זה דבר מעולה לכל אחד גם זה שמרוויח 2000 שקל,ואני אישית יש לי יותר מתכנית חסכון אחת בבנק,וזה אחלה התנהלות.

נכון שיש נתיבי השקעה גדולים יותר אבל זה לא למי ששם בחסכון כמה שקלים,מדובר פה על עשרות אלפי שקלים.

ואם הבנק יפשוט את הרגל,זה כמו *אם תצא בחוץ ותדרוס אותך אולי מכונית,הרי שניהם לא בשליטתך.

*אז תלך ברחוב ויבוא השיכור שיעבור באדום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתך עקומה ואגיד למה.

אני שם נתיבי חסכון בבנק לא כדי להרוויח את השלושה שקלים ל100 שנה,אלה לניהול כספי טוב יותר.

שאדם רואה שיש לו בעו"ש לדוגמא 4000 אלף ולא 8000 אלף הוא יתנהל שונה בעל כורחו.

חסכון זה דבר מעולה לכל אחד גם זה שמרוויח 2000 שקל,ואני אישית יש לי יותר מתכנית חסכון אחת בבנק,וזה אחלה התנהלות.

נכון שיש נתיבי השקעה גדולים יותר אבל זה לא למי ששם בחסכון כמה שקלים,מדובר פה על עשרות אלפי שקלים.

ואם הבנק יפשוט את הרגל,זה כמו *אם תצא בחוץ ותדרוס אותך אולי מכונית,הרי שניהם לא בשליטתך.

*אז תלך ברחוב ויבוא השיכור שיעבור באדום..

אם אתה לא יודע להתנהל עם הכסף שלך, זו בעיה שלך (בכל מקרה איך זה קשור לשאלה אגרות חוב VS חיסכון של הבנק). גם אם אתה שם 10K בצד, אין סיבה לשים אותם בתוכנית חסכון שאינך יכול למשוך כל יום, אלא עדיף באג"ח שאותו ניתן למכור בכל יום עסקים ועושה תשואה טובה בהרבה (לטווח ארוך).

הדוגמא של פשיטת רגל של הבנק באה להבהיר שהסיכון באגרות חוב לטווח ארוך לא גדול מזה של תוכנית חסכון.

שמעתי הרבה את המושג הזה אגרות חוב.

איך קונים את זה? רק דרך הסניף פיזית? לא מצאתי את זה באתר הבנק.

אם הבנתי אותך נכון, אם הם פושטים רגל אני מקבל את ההשקעה ההתחלתית שלי?

ניתן לקנות דרך אתר הבנק - תחת שוק ההון.

אם הגוף ששומר על הכסף שלך פושט רגל - אתה לא מקבל כלום - הכסף הלך, בין אם מדובר בחסכון בבנק, ובין אם באג"ח שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה! :xyxthumbs:

מצאתי את זה באתר, איזה סלט. ???

מה עדיף? אגרות שנתיות חודשיות או יומיות?

על פניו נראה ששנתיות מבחינת הריבית..אבל אני לא מכיר את כל המאפיינים של הדבר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה סוגר סכום ל10 שנים התשואה היא 60%.

מה?! איפה?!

אתה רוצה להגיד לי שיש מישהו שנותן לך APR של 60%??

אגרות חוב - בגדול - ככל שההפקדה ארוכה יותר כך תקבל ריבית גבוהה יותר.

מה הריבית (והמס?) על אגרות חוב ממשלתיות?

אל תזדרז, עוד יום יומיים לא ישנו כלום בטווח הארוך. תקרא, תשאל ותחקור.

אני אשתדל להיכנס לדיון הזה מידי פעם ולתת עצות עד כמה שאוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהוא נתן ריבית ל10 שנים (ריבית שנתיתי של 4.8 ) ולא ריבית שנתית שהוא אמר 60%

בכל מקרה מס על רווחים מאג"ח כמובן תלוי אם האגח הוא צמוד מדד או לא, צמוד 20, לא צמוד 15

אני לא יודע כמה זה המקום לקחת עצות השקעה, אני בכלל לא מת על עצות השקעה באינטרנט, ובטח מאנשים שלא מבינים יותר מידי (בלי להעליב פה את החבר'ה אבל רואים לפי התגובות

הדוגמא של פשיטת רגל של הבנק באה להבהיר שהסיכון באגרות חוב לטווח ארוך לא גדול מזה של תוכנית חסכון.

ניתן לקנות דרך אתר הבנק - תחת שוק ההון.

אם הגוף ששומר על הכסף שלך פושט רגל - אתה לא מקבל כלום - הכסף הלך, בין אם מדובר בחסכון בבנק, ובין אם באג"ח שלו.

לא בהכרח, אולי בבנקים לא ככה אבל קיימים גופי השקעות בארץ שמנהלים חשבונו נפרדים ככה שבמקרה של פשיטת להם הכסף שלך בטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בבנקים לא ככה אבל קיימים גופי השקעות בארץ שמנהלים חשבונו נפרדים ככה שבמקרה של פשיטת להם הכסף שלך בטוח

גם אם אתה קונה מניות או אג"ח דרך הבנק - הכסף שלך בטוח אם הבנק פושט רגל.

הכסף שלך הולך לאיבוד אם אתה קונה אג"ח של חברה (מקרה פרטי ממשלה או בנק) שפשטה רגל, ולא משנה דרך איזה גוף השקעות אתה מנהל את החשבון.

אם אתה עושה תוכנית חיסכון בבנק, אתה בעצם "מלווה" את הכסף שלך לבנק שיתן לך בתמורה ריבית זעומה. אם הבנק פושט רגל - הכסף הלך.

לא ברור לי למה התכוונת.

אני לא יודע כמה זה המקום לקחת עצות השקעה, אני בכלל לא מת על עצות השקעה באינטרנט, ובטח מאנשים שלא מבינים יותר מידי (בלי להעליב פה את החבר'ה אבל רואים לפי התגובות

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיקרנתם אותי, איפה אפשר לקבל עוד מידע בנושא "בשפת העם" כדי להיתעניין בנושא ולחקור קצת אותו. אני פשוט נהייתי מבולבל כבר מכל התוכניות וכדומה למינהם.

המון תודה רבה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

אם אתה רוצה השקעה בטוחה למספר שנים קנה אג"ח מדינה/אג"ח של הבנק - אם אחד מהם פושט את הרגל - אתה באותה בעייה בדיוק בה היית אם היית שם את הכסף בתכנית חסכון. אם הם לא פושטים את הרגל - התשואה מובטחת.

אפשר פעם אחת להרים פה דיון חצי-רציני בנושא שאינו קשור למחשבים - בלי שמישהו יציע "לא לשאול פה לפי תגובות של אנשים"? כי לרוב הם אלה שנותנים את העצות השגויות שנובעות מחוסר הבנה בתחום.

בקיצור ולעניין:

יש קשר ישיר בין הריבית לבין רמת הסיכון. ככל שהסיכון גדול יותר, כך תוצע לך ריבית גבוהה יותר.

לאגרות חוב יש שני סיכונים שקשורים למשך ההחזקה (מחוסר זמן אני מדביק את ההסבר באנגלית ולא מתרגם)

Price Risk

Change in price due to changes in interest rates

Long-term bonds have more price risk than short-term bonds

Low coupon rate bonds have more price risk than high coupon rate bonds

Reinvestment Rate Risk

Uncertainty concerning rates at which cash flows can be reinvested

Short-term bonds have more reinvestment rate risk than long-term bonds

High coupon rate bonds have more reinvestment rate risk than low coupon rate bonds

הנ"ל מתייחס לcoupon rate bonds אבל העקרונות זהים. יש יתרונות וחסרונות להשקעה ארוכה וגם לקצרה.

ממש לא נדיר לראות בנקים/חברות קורסים. אפילו מדינות קורסות (יוון, מקסיקו, ארגנטינה, הרבה מדינות באסיה בשנות ה90).

ועדיין לא הגענו לדבר על Investment Quality של bonds.

בקיצור BedB0y, אתה יכול לשבת עם יועץ השקעות בבנק שלך והוא ישמח לעזור לך להשקיע את מיטב כספך בבנק שלו.

תחקור אותו, תלך הבייתה לעשות חושבים, אם תרצה אפילו תשאל פה שוב - ואז תקבל החלטה.

דרך אגב, תבקש ממנו שיראה לך את ההבדלים בסכום החיסכון אם תפקיד את אותו סכום כסף אבל לתקופות שונות (שנה, 5,10,20 וכדומה).

יכול להיות שתופתע ממה שX שקלים היום יהיו שווים לך בעוד 30 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...