צריך המלצה למקומות מעניינים בירושלים , לתיירים ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למקומות מעניינים בירושלים , לתיירים ?

eliil1

Recommended Posts

שלום.

עוד מעט מגיעים אלי כמה קרובי משפחה ,הם יעצרו בירושלים, ועליי הוטלה האחריות לארח אותם, להראות להם קצת את המקום ,ואת הדברים היפים שבמדינה המקודשת שלנו .הבעיה היא שאני לא מכיר את ירושלים ואין לי מושג לאיפה לקחת אותם שם. אשמח מאוד לעזרה. אני מנסה לעשות להם סיור מעניין , (ולא יקר במיוחד).

כמו כן ,אשמח לדעת על איזה שהן מסעדות טובות בעיר (גם,רצוי ברמה, אבל לא ארוחה באלף ש"ח) , מסעדה שאפשר יהיה לשבת נורמלי בלי איזה צ'חצ'חים או ערסים ליד.

תודה רבה.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי מאוד ללכת לעיר דוד, קבר דוד, מוזיאון מגדל דוד.

אפשר גם ללכת לימין משה וטיילת שרובר בארמון הנציב.

שער יפו והעיר העתיקה.

מוזיאון .

כמובן שמאוד מומלץ מנהרות הכותל(רצוי תיאום מראש) ושוק מחנה יהודה (בימי חמישי-שישי כשעמוס במיוחד) אפשר גם לשבת שם בבתי קפה בוטיק כאלה בשוק.

אפשר לטייל במרכז העיר במדרחוב, אפילו יש שם מסעדת פסטה בשרית (כשרה) חדשה שנפתחה, מומלצת מאוד, אם אני לא טועה קוראים לה פסטהלני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אני מטייל הרבה בעיר הזאת:

העיר העתיקה - אתה יכול לבלות יום שלם בכל מה שיש בפנים

טיול על החומה של העיר העתיקה

עיר דוד

גן סאקר

מדרחוב בן יהודה

מוזיאון ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לך למנהרת הכותל, זה מצא מצד שמאל לכותל וזה מנהרה שעוברת לאורך כל הכותל (מה שלא רואים מבחוץ) ויש גם דמי מבנה של איך נראה בית המקדש ועוברים מתחת לרובעים בעיר.. בקיצור אני ממש נהנתי הייתי שם פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה רבה לכם על העזרה.

המקומות שציינתם, במיוחד מנהרת הכותל שצוינה פה מספר פעמים, לכמה זמן זה בערך יספיק?

יעקב ,מכיוון שכמו שאמרת ,אתה מטייל הרבה בעיר, רציתי לשאול אותך, מאיזה מקום בדיוק אני צריך להיזהר? אני זוכר שיש שכונה עם אוכלוסיה אורתודוכסית שתוקפת כל אדם חילוני תמים שעובר לידם

אגב, מה לגבי מסעדות טובות, מישהו מכיר מקום טוב שיהיו בו אנשים נורמליים ולא יהיה מאוד מאוד יקר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך שום בעייה ללכת בכל מקום בירושלים. ישנם שכונות שלא יראו בעין יפה בחורה שאינה "צנועה", אבל בטח לא תוקפת.

מנהרות הכותל יספיקו לבערך שעתיים כולל הכותל אבל משם גם הולכים ברגל לעיר דוד והעיר העתיקה. אפשר לשרוף יום.

כדאי גם להרחיק מעט לים המלח אם כבר נמצאים באזור. נסיעה של כ-40 דקות לחופים הצפוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל ,זה בדיוק מה שרציתי לשאול,

כותל

מנהרת הכותל

העיר העתיקה

עיר דוד

מוזיאון ישראל

אפשר לעבור את כולם ברגל?המרחק ביניהם מאפשר ? כי אני לא איהיה עם מכונית

או שעדיף לא ללכת ברגל בחום עכשיו בירושלים ?

אהה דרך חשוב ששכחתי לשאול, מהי עלות הכניסה בערך למקומות שציינתם? (מהמקומות שמחייבים תשלום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות את הכל ברגל אם כי המוזיאון וגן סאקר מעט מרוחקים אחרי שהולכים הרבה.

אפשר לעשות את השאר ברגל למטיבי לכת. ההליכה לא נוראה מכיוון שאתה רואה הרבה דברים בדרך והכל נמצא אחד ליד השני.

מתחילים בכותל וממשיכים במנהרות הכותל, העיר העתיקה ועיר דוד (הכל נמצא ביחד). אח"כ נכנסים למדרחוב ברחוב יפו ומשם לגן סאקר.

תחפש בgoogle maps נתיב רגלי מבן יהודה למוזיאון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין שיהיה שם גם ילד ,בערך בן 6-7 משהו כזה, בגלל זה אני פוחד שהליכה ארוכה כזאת לא תתאים... האמתי שגם למבגורים יותר אני פוחד שזה לא יתאים בגלל החום .. מה דעתכם?

בעקרון אז הכותל,מנהרות הכותל,העיר העתיקה ועיר דוד יספיק לאיזה כמה שעות נכון?

הכניסה לאיזה שהן מקומות מהנ"ל כרוכה בתשלום?

לא ענו לי לגבי עניין המסעדה, כנראה שלא מכירים , מישהו יודע אז איזה אתר נחמד אולי שאפשר יהיה למצוא שם מקום טוב? חיפוש בגוגל נתן הרבה מאוד אתרים, יותר מדי, ורובם פשוט מציינים את כל בתי העסק בלי שום חוות דעת של אנשים או ציונים למינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות את הכותל, מנהרות ועתיקה ביום אחד, מנהרת הכותל עולה איזה 30 ש"ח משהו כזה...

מסעדות יש הרבה במרכז העיר(מדרחוב), יש מסעדות קטנות בשוק. מה בדיוק אתה מחפש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסעדה עם אוכל ברמה, שיודעים להכין טוב בשרים (וגם דברים אחרים חח) ,שהאוירה תיהיה טובה(מאוד חשוב),שלא ימצא באמצע איזה שוק רועש מלא ****, ושלא ישבו כל מיני ערסים שם, וגם לא מקום של נוער. ו..אתה יודע..מקום שישאיר גם רושם טוב עליהם.

כל זה כמובן בפרופורציות, אין לי את האפשרות לשלם במסעדה ממש יקרה שכל ארוחה עולה כאלף ש"ח .

מסעדות שנראות לי בסדר מהחיפוש שעשיתי:

1.אנג'ליקה

2.תאנים

3.אל-דנטה

4.גבריאל

5.סקאלה

6.לה בוקה

מישהו מכיר לפחות אחת מהן ? יכול להמליץ? (או להפך)

*מצאתי באיזה אתר שהביקורים במנהרות הכותל מתקיימים רק במסגרת של סיורים מודרכים ובהזמנה מראש בלבד. איפה אבל אני מזמין מראש ? =S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי השאלה אם לעשות את זה ברגל או ברכב, אני חושש שעיריית ירושליים פתרה לך את הדילמה בעצמה, לפני כמה שבועות סגרו את העיר העתיקה לךכניסה לרכבים פרטיים, בתוך העיר העתיקה אפשר מעכשיו להסתובב רק ברגל או באוטובוסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...