עזרה בהמהרה עם P7P55D +Intel Core i5 750 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהמהרה עם P7P55D +Intel Core i5 750

ha

Recommended Posts

הרכבתי את המערכת באה:

מעבד - Core i5 750 תדר סטוק של 2.67GHz

לוח אם - ASUS P7P55D

קירור - Scythe MUGEN 2

זיכרונות - A-Data Series G 1600MHz CL9

כרטיס מסך - NVIDA GeForce 9600 GT

מארז - Antec Performance One P180

ספק - Corsair hx520

מערכת הפעלה WIN xp32

לאחר הרכבת המערכת השתמשתי באחת מהתוכנות הנמצאות בביוס (לא זוכר איזה אבל היא כיבתה והדליקה את המחשב שוב) כדי להגיע ל OC מקסימלי בצורה אוטומטית. לאחר מכן ראיתי כי תדר השעון עלה ל 3.7 ג'יגה וטמפרטורת המעבד בחדר נטול מיזוג (נמדדה באמצעות CoreTemp כי לא הצלחתי למצוא מדידה כזו בחבילה של אסוס...) היא כ 60 מעלות

לאחר מכן גיליתי את הבעיות הבאות. אשמח לקבל עזרה ועיצות מיכוון שהניסיון האחרון שלי בהמהרה היה לפני כ 3 שנים עם Q6600 ולוח Abit IP35 שאיתו הצלחתי בקושי להגיע ל 4 ג'יגה.

1. משום מה אני מרגיש כי המערכת לא ממש מהירה בהשוואה למערכת הקודמת שלי. כאשר אני ממיר ווידאו באמצעות DivX Plus Converter אני מרגיש כי המערכת החדשה, במהירות של 3.7 ג'יגה, יותר איטית מ Q6600 ב 4 ג'יגה. אני מפספס פה משהו?

2. בטסק-מנג'ר מופיעים 4 חלונות של מעבד. חשבתי כי CORE i5 750 אמור להציג 8 חלונות בגלל המולטי-טרדינג. נכון?

3. האם יש חשיבות למערכת ההפעלה? האם XP32 תומך במולטי-טרדינג?

4. taotao, בשירשור הקודם שלך (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=428881.0) כתבת כי הצלחת להגיע צפונה מ 4 ג'יגה, אם תוכל לשלוח/לפרסם את ההגדרות שהביאו אותך ל 4 ג'יגה אני מאוד מאוד אודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קצת קשה לקבוע עובדות על סמך "נראה לי"..תריץ בנאץ עם תדר סטוק ותדר החדש..ותראה מה השינוי..לרעה טוב וכו..

2. אתה אומר לראות 8 "חלוניות" בדוק אם האופציה מאופשרת בביוס..יכול להיות שבערקבות הגדרות אוטומטיות לביצוע OC..זה בוטל..

3. 32 ביט לא תנצל את ה"כוח" של המערכת..שכן תוכנות וגם יכולת העיבוד של המעבד תיפגע בצורה משמעותית..

4. הגדרות מדויקות אין לי..שכן זה דרש התעסקות בשוענים והגדרות רבות..אבל מה שכן המתח היה גבוה 1.5V+..

כמה דברים..

לפני שאתה הולך ומבצע OC אוטומטי..בדוק טמפ' במנוחה/מאמץ..במקרה שלך גם בדוק ביצועים בתוכנות שונות..

לא מומלץ לבצע OC אוטומטי..שכן לרוב הדבר פוסח על הגדרות שונות סתם..בדוק את תדר הזיכרון..בדוק אם בביצוע OC ידני את המגיע לתוצאת דומות..

ולמען הסדר הטוב ;D בדוק את הטמפ' עם REAL TEMP (לא אמור להיות הבדל)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה.

1. קצת קשה לקבוע עובדות על סמך "נראה לי"..תריץ בנאץ עם תדר סטוק ותדר החדש..ותראה מה השינוי..לרעה טוב וכו..

הכונה היא שאני מרגיש כי המערכת לא ממש מהירה בהשוואה למערכת הקודמת שלי. כאשר אני ממיר ווידאו באמצעותDivX Plus Converter וזאת לאחר שסט קבצים שהומר בשעתיים במערכת הקודמת לוקח לי עכשיוו כשעתיים וחצי.

2. אתה אומר לראות 8 "חלוניות" בדוק אם האופציה מאופשרת בביוס..יכול להיות שבערקבות הגדרות אוטומטיות לביצוע OC..זה בוטל..

יבדק

3. 32 ביט לא תנצל את ה"כוח" של המערכת..שכן תוכנות וגם יכולת העיבוד של המעבד תיפגע בצורה משמעותית..

כנראה שאעבור, ולא בשמחה, ל Win 7

4. הגדרות מדויקות אין לי..שכן זה דרש התעסקות בשוענים והגדרות רבות..אבל מה שכן המתח היה גבוה 1.5V+..

אנסה להתחיל עם 1.4V ולהעלות את ה BClk ל 160-170 עם מכפלה של 21.

כמה דברים..

לפני שאתה הולך ומבצע OC אוטומטי..בדוק טמפ' במנוחה/מאמץ..במקרה שלך גם בדוק ביצועים בתוכנות שונות..

לא מומלץ לבצע OC אוטומטי..שכן לרוב הדבר פוסח על הגדרות שונות סתם..בדוק את תדר הזיכרון..בדוק אם בביצוע OC ידני את המגיע לתוצאת דומות..

ולמען הסדר הטוב ;D בדוק את הטמפ' עם REAL TEMP (לא אמור להיות הבדל)..

כרגע הקונפיגורציה הנוכחית היא BClk =195 המכפל הוא 19 ומתח המעבד הוא 1.28V ובזמן שהמעבד ב 100% הטמפרטורה מגיעה ל 70 מעלות.

ניסיתי להריץ את ה IntelBurnTest עם הקונפיגורציה הנוכחית והוא נכשל לאחר פחות מדקה והטמפרטורה עולה לכיוון ה 80. ד"א, למה כאשר אני מעמיס את המעבד עם DivX Plus ל 100% הטמפרטורה מגיעה ל 70 בלבד?

אני הולך להעיף את הזבל של מהמערכת ולבצע את הכל ידנית.

איך אפשר לשלוט על מהירות המאוורר/לראות מתח וטמפרטורה עם התוכנה של אסוס? במערכת לפני הקודמת שלי (P4) עם לוח של היה ניתן לבצע זאת עם ה TPROB הישן, כרגע מה שאני רואה הוא גרף טיפשי ללא ערכים של ה PWM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי וכו..אתה בטוח שזה אחד לאחד ? אותה הגרסה של התוכנה..אותו התוכן ? מעבר ל64 ביט צריך לשפר את העניין (אם התוכנה תומכת בזה)..

לגב הטמפ' במאמץ..המאמץ הוא שונה..כל תוכנה מעפילה חלקים מסוימים של המעבד (חישובים וכו), ולכן בX הוא יתחמם יותר..בY פחות..

הכי טוב לבדוק מאמץ עם OCCT..ככה תדע מה הטמפ' מאמץ הכי חריגה שיש..

לגבי מתחים וכו..בדוק תדר ומתח (למראות המתח זה רק אינדיקציה כללית) עם CPU-Z..טמפ' למעבד יש לך את REAL TEMP..

טמפ' ךמעבד ולכל שאר הרכיבים יש את HWMONITOR..

דרך אגב בדוק על כמה RPM המאוורר במאמץ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המהרה וכו..אתה בטוח שזה אחד לאחד ? אותה הגרסה של התוכנה..אותו התוכן? לחלוטין מעבר ל64 ביט צריך לשפר את העניין (אם התוכנה תומכת בזה)..

לגב הטמפ' במאמץ..המאמץ הוא שונה..כל תוכנה מעפילה חלקים מסוימים של המעבד (חישובים וכו), ולכן בX הוא יתחמם יותר..בY פחות..

הכי טוב לבדוק מאמץ עם OCCT..ככה תדע מה הטמפ' מאמץ הכי חריגה שיש..

לגבי מתחים וכו..בדוק תדר ומתח (למראות המתח זה רק אינדיקציה כללית) עם CPU-Z..טמפ' למעבד יש לך את REAL TEMP..

טמפ' ךמעבד ולכל שאר הרכיבים יש את HWMONITOR..

דרך אגב בדוק על כמה RPM המאוורר במאמץ..

בדיקה שביצעתי עם הקונפיגורציה הנוכחית (BClk =195 מכפל הוא 19 ומתח המעבד הוא 1.28V מהירות המעבד 3.7 ג'יגה) בעומס של 80-90%

בדיקת טמפ' המעבד עם HWMONITOR נותנת : 56-60 מעלות

בדיקת טמפ' המעבד עם Real Temp נותנת : 57-62 מעלות

(אין לי מזגן...)

CPU-Z 1.54 לא מציג מתח מעבד משום מה! -Prob של מציג 1.28 וולט

PC-Prob של מציג סל"ד מאוורר של 1360

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום, אחרי שהחלפתי את המאווררים במארז (Antec P182) ציפתי לקבל טמפרוטרת מעבד נמוכה מ 70 בגלל זרימת אוויר חזקה יותר. הרצתי את IntelBurnTestV2 במהירות של 3.7 ג'יגה (ברמה סטנדרטית) והמערכת לא נפלה. אלא מה... טמפרוטרת מעבד הגיעה ל 78 מעלות. איזו פשלה של החנות...

כשהזמנתי את המערכת ביקשתי שירכיבו את המעבד, גוף הקירור והזכרונות לפני שאני אוסף אותה ויריצו בדיקה כדי לראות שהכל בסדר. לאחר שטמפרוטרת מעבד הגיעה ל 78 מעלות בדקתי שהגוף מחוזק היטב וגיליתי כי המאוורר הורכב הפוך! מושך אוויר במקום לדחוף ונמצא מול המאוורר האחורי שמושך אוויר גם הוא.

אני לא הולך להמשיך בהאצה לפני שאסדר את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הסיבה שהרכיבו את המאוורר בצד האחורי..היא מגבלה של נגיעה בזיכרונות..בדוק את זה.. זה לא שהמאוורר בצד האחורי מפריע לי (בעצם כן, אבל אני יכול לחיות עם זה) אלא שהוא מורכב הפוך כלומר מושך אוויר מגוף הקירור לכיוון הזכרונות במקום לדחוף וזה בנוסף לכך שהמאוורר האחורי של הקופסה מעביר אוויר מבפנים לבחוץ.

כמו כן על כמה RPM היה המאוורר? 1300-1400

איך מסודרים שאר המאווררים ? המארז הוא P182 כלומר, 4 מאווררים של 120 מ"מ.

-אחד למטה, מופרד ממארז, מושך החוצה ומשמש לקירור 4 הדיסקים והספק.

-אחד למעלה, מעל גוף הקירור של המעבד, מושך החוצה ובעל בקרת מהירות ידנית.

-אחד מאחורה, קרוב לגוף הקירור של המעבד וליחדת PWM , מושך החוצה ובעל בקרת מהירות ידנית.

-אחד מקדימה ובאמצע גובה המארז, משמש לקירור 2 הדיסקים ולדחיפת אוויר למארז.

בסך הכל, טמפרטורת המארז ולוח האם סבירות, כ 45 מעלות בעומס מלא וממושך והדיסקים בסביבות ה 40 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...