ענת קם-תגובת האב - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ענת קם-תגובת האב

guycnaan

Recommended Posts

זה מאוד מעניין הדברים הללו. אני מודה שלא שמעתי עליהם לפני כן.

אני חייב לציין רק שזה די מוזר כל העסק - לפי מה שידוע לי, ענת קם התגייסה ב2005 - ולכן זה אומר שהיא השתחררה בין 2007-2008(כיוון שבסוף נפלה מקצונה כנראה שלא חתמה קבע או הייתה בקבע קצר).

מבצע עופרת יצוקה התרחש בסוף 2008 תחילת 2009. כלומר - פחות או יותר שנה לאחר שענת קם השתחררה.

כמובן שאני לא טוען שהצבא תיכנן את המבצע רק במשך שבועיים - אך תיכנונים ברמה כה גבוה... נראה לי מוזר.

לפי איך שאני רואה את זה - לאורי בלאו היה מקור אחר למסמכים הנוגעים לעופרת יצוקה - לא נראה לי שמדובר בענת קם.

ושאני מדבר על עיתונות שמגנה על המדינה ואזרחיה - אני לא מדבר רק במישור הפילוסופי/עקרוני/דמוקרטי של "זכות הציבור לדעת" אלא במקרים מאוד פרקטיים(דוגמאות: דיווחים טרם מלחמת יום הכיפורים/אסון צאלים ב'/צוללי הקישון ועוד... (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%AA_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D)).

ג'ודס,בוא אפתיע אותך ואגיד לך ששום דבר לא חודש. לצבא יש תוכניות מגירה לכל דבר,כמו לכל אחר (אני מניח שזה לא הפתעה שגם לחמאס או סוריה יש תוכניות מגירה),במיוחד לעימות כה צפוי כמו כניסה לרצועה. התוכנית הזאת זמינה ברמות שונות לפי סיווג ובהחלט אם זה חשוף מרמת מ"פ ברמת אלוף אדרבא ואדרבא. אז האמן בכך שלענת קם יש תפקיד חשוב בחשיפת מידע זה.

לגבי העיתונות כ"כלב השמירה של הדמוקרטיה" אני מאוד רוצה להגזים,אבל התקשורת עוברת היום כבר קווים אדומים חדשות לבקרים. בין אם זה דיווחים על מיקום נפילות בזמן מלחמת לבנון השנייה או סיקורים באופן לקוי ומפוקפק לפי דעת העורכים. לעיתונות יש כוח עצום,ובארץ משתמשים בכוח הכביר הזה בצורה מאוד סובייקטיבית. נושאים שיקרים ללב העורך זוכים להד תקשורתי מוגזם,ואלא שלא נדחקים לאייטמים השוליים,וזה חבל כי העיתונות יכולה להועיל וכל היום היא מתעסקת במקום לתקן ולשנות לרדוף אחרי הצהוב והמכירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיתונות בארץ היא כבר מזמן לא עיתונות אלה כלי לחיזוק אג'נדות של כתב זה או אחר.

ראה ערך יאיר לפיד, עמנואל רוזן ורבים אחרים.

עמנואל רוזן שנוא עליי במיוחד אין לו שום בושה להגן על ענת קם בחירוף נפש.

התאורים שהוא נותן לה "ילדה" והדרך שבה הוא מציג את הדברים מתקבלת התמונה כאילו מדובר בילדה קטנה ותמימה שראתה דף מודפס חסר ערך והביאה אותו לאיזה עיתונאי.

פשוט בושה של כתב, בושה של איש תקשורת לא מבין איך כזה אדם מחזיק בכזו משרה פיכס!

לנושא המסמכים, כמות החיילים בצבא שחשופים לחומר סודי/סודי ביותר הוא גדול.

אני בשירותי הייתי חשוף לחומר כזה+לתוכניות מגירה שנוגעות להמון תרחישים בגזרה מסויימת(ולא הייתי בשום יחידה מיוחדת אלה ביחידה קרבית רגילה), וכן במשרד ישנה גם מכונת צילום.

אי אפשר לסגור את החומרים האלה סגירה הרמטית אם חייל באמת ירצה להדליף משהו הוא יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה זה ידוע? אני בחיים לא שמעתי על זה.

זה גם לא סביר בהתחשב בכך ש"הארץ", כמו שאר העיתונים הגדולים בארץ, עובדים עם הצנזורה הצבאית וכל כתבה/חדשה בעלת אופי צבאי/ביטחוני עוברת טרם פירסום אישור שלה.

אתה חי בסרט אם אתה חושב שכל ידיעה וכתבה נבדקת לעומק, הצנזורה זה בד"כ חותמת גומי אלא כאשר יש נושא שמגיעה פקודה לא לאשר, השאר מתגלם ביכולת וברצון של מש"קית ב"מ בת 19 לקרוא את הכתבה ולחפש בה דברים אסורים.

כמות הידיעות והכתבות שעיתונים מפרסמים ביום היא עצומה, רוב הדברים האלה בכלל לא מגיע לצנזורה זה לא שהם יושבים ובודקים כל כתבה מה שמתפרסם בעיתון הספורט או בלאשה לא חייב לעניין אותם מי שפונה לצנזורה הוא המו"ל של הידיעה. כן הצנזורה מקבלת עותק מוקדם של העיתונים הנפוצים בארץ אבל זה נבדק בצורה שיטחית יחסית, כתבה על פעולות צה"ל בשטחים לא תעלה חשד כיוון שמתפרסמות עשרות כאלה בשבוע ולא מכל כתבה אפשר להבין את המקור שלה.

כאשר יש נושא בהול כמו חיסול, פעולה צבאית לא שגרתית, או פרשה הצנזורה נכנסת לפעולה באופן אקטיבי ופשוט קוראת לעיתונאות בארץ לא לפרסם כל כתבה שקשורה לנושא X ויש בה מקורות ישראלים כלשהם("כדווח ע"י גורמים זרים" זה החור בכל הצנזורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כאילו היא הייתה מספיק מטומטמת בשביל לחשוב שככה היא נוקמת בבוס שלה מהלשכה.

אתה יודע מה עצוב ,היא לא מטומטמת בכלל ,למען האמת היא גאון לא קטן ,היא אפילו חברה בMensa (שזה אומר שיש לה iq גבוה בשמיים) .

לכן לא משנה מה ,היא לא יכולה לנגן פה על החליל של התמימות ,כי היא פשוט לא (נותנים לה קצת כי היא אישה ,וזה מעצבן אפילו יותר ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמנואל רוזן שנוא עליי במיוחד אין לו שום בושה להגן על ענת קם בחירוף נפש.

התאורים שהוא נותן לה "ילדה" והדרך שבה הוא מציג את הדברים מתקבלת התמונה כאילו מדובר בילדה קטנה ותמימה שראתה דף מודפס חסר ערך והביאה אותו לאיזה עיתונאי.

פשוט בושה של כתב, בושה של איש תקשורת לא מבין איך כזה אדם מחזיק בכזו משרה פיכס!

זו גם הגישה של רוני דניאל לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...