ענת קם-תגובת האב - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ענת קם-תגובת האב

guycnaan

Recommended Posts

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/112/197.html?hp=1&loc=2&tmp=2416

מלחמת משחקי מילים:

לא גנבה אלא "נטלה ללא רשות"

לא "ידעה שהחומר המסווג הוא בעלת חשיבות עליונה"

קצת נכמרו רחמיי על האבא שמנסה לגונן על ביתו,אבל הוא רק מוסיף לגיחוך שענת קם לא "ידעה מה היא עושה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדרך כלל לא צמא-דם אבל היא צריכה להיכנס לכלא להרבה שנים למען יראו ויראו, רק במזל האינפורמציה שהיא לקחה לא נפלה לידי אויב.

מה שגם מעורר את התהיה, למה המוסד לא חוטף את הכתב ההוא שברח ללונדון ומחזיר אותו לארץ לפני שאיזה מוסלמי יענה אותו בשביל מידע וישחט אותו. ותאמינו לי, לא חסרים מוסלמים פרו-פלשתינים בלונדון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק במזל האינפורמציה שהיא לקחה לא נפלה לידי אויב.

אתה שוכח שקיים עדיין דיסק עם חלק מהמסמכים שנעלם ומיקומו אינו ידוע.

מה שגם מעורר את התהיה, למה המוסד לא חוטף את הכתב ההוא שברח ללונדון ומחזיר אותו לארץ לפני שאיזה מוסלמי יענה אותו בשביל מידע וישחט אותו. ותאמינו לי, לא חסרים מוסלמים פרו-פלשתינים בלונדון...

אני בטוח שהמוסד עשה את מה שצריך. קשה לי מאוד להאמין שהמסמכים שהוא לא איבד עדיין בידיו. זה שלא שמעת על זה.... WELL, זה המוסד. כמו שלא תשמע על פעולות BLACK OPS של ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם מה שהיא לקחה הינו חומר מסוכן.. בהתחלה היה ברור לי שכן, עכשיו אני חושב שאוליי הוציאו את הסיפור מפרופורציה, למען יראו ויראו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם מה שהיא לקחה הינו חומר מסוכן.. בהתחלה היה ברור לי שכן, עכשיו אני חושב שאוליי הוציאו את הסיפור מפרופורציה, למען יראו ויראו.

זה לא משנה עד כמה המדיע קריטי ,אם הוא מסווג ,הוא לא אמור להיות ביידים של גורמים זרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אם את סתם איזה רב"טית מושתנת, זה לא התפקיד שלך להחליט למסור מסמכים מסווגים כאלה ואחרים לידי עיתונאים.

או להחליט כמה מסווג זה או באופן עקרוני להתעסק עם זה מעבר לדרישות התפקיד שלך.

אפילו אם המסמכים מוכיחים כי צה"ל ביצע (לכאורה) מעשים לא חוקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאם היא ראתה דברים שלדעתה מוכיחים שצה"ל ביצע פשעים, אז לא היה צריך להתייחס לזה יותר מדי אם היא הייתה מנסה להביא את זה לבג"ץ שישפוט(למרות שלדעתי הפסיקות של בג"ץ בעניינים ביטחוניים לא ממש טובות...אבל זה "דמוקרטיה").

על דבר כזה היה אפשר עוד לוותר וזה לא היה הופך לפרשה גדולה.

ידוע שהיה שם תוכניות מגננה של צה"ל ואת כל תורת הלחימה שלו, ושזה כלל גם את כל התוכניות של עופרת יצוקה...ואורי בלאו ניסה לפרסם את זה מספר ימים לפני המבצע ובעקבות כך שונו תוכניות המבצע תוך מספר ימים וכמובן נאסר עליו לפרסם את הכתבה.

המשמעות היא שאם למשל הוא היה מפרסם את זה כמה ימים לאחר מכן, נניח יום אחרי שהתחיל המבצע והיה מצליח - הוא נהרגים הרבה מאוד חיילים, והמבצע היה צריך להיגמר מיד. יכול להיות שעד עכשיו היה כל יום קסאמים על שדרות והסביבה.

ואל תשכח, חיילים נהרגו בעופרת יצוקה. אמנם אי אפשר לדעת בוודאות מה בדיוק קרה, ומה היו התוכניות של עופרת יצוקה שתוכננו במשך זמן רב ומה היו השינויים שנעשו תוך מספר ימים, אבל יכול להיות שלפחות חלק מהחיילים האלה היו עדיין איתנו אם התוכניות לא היו משתנות ברגע האחרון. כמובן, זה רק רעיון למשהו שלא יהיה ניתן לדעת אף פעם, וכנראה שלעולם לא נדע מה באמת ההשפעות של המעשים של ענת קם ואורי בלאו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהיא עשתה זה בערך כמו הבגידה של ואנונו. היא הולכת להיות בכלא לפחות 10 שנים כי ואנונו היה בפנים 18 . לפי מה שקראתי הוא הפסיק לעבוד בכור ואז הלך לטייל בעולם והתחיל לזמר ולהפיץ חומר שהוא אסף בסתר. לשופטים תהיה עבודה מאוד קלה כי יש להם משהו להשוות מולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר דברים

1. תופעת ש"ג -

הקלות שבה החיילת ביצעה את העתקת החומר מקוממת - איפה בטחון שדה\אבטחת מידע?

למה מחשבים אשר מכילים חומר (או יש להם גישה) לחומר כזה מסווג נמצאים ברשת לא מוגנת? (DOK, צורב, דיסקטים וכו')

ממש לא קשה לאבטח - השאלה היא שאלה של רצון. זה שהעתיקה את החומר לא אומר שהיא צריכה להיות מסוגלת (ועוד בקלות).

2. לעניין פשעים שבוצעו לכאורה-

חייל הוא כלי (פאון) - לא מתפקידו להתערב בתהליך הקבלת ההחלטות\להדליף לעיתונות. אם חייל חושד כי מתבצעים פשעי מלחמה - יש גם לזה צינורות מקובלים.

וגם אם פושע המלחמה הוא אלוף - זה לא משנה לצורך העניין.

סירוב פקודה - זה רק כאשר פוקדים עליך לבצע משהו שברור שהוא לא חוקי ומישהו עלול לשלם בכך בחייו.

3. איוש תפקידים בצבא

מנסיוני - גם אנשים הנמצאים בתפקידים רגישים (וכן מזכירה של אלוף זה תקפדי רגיש) עוברים מעט מאוד סינון אם בכלל.

זה מה שקורה שהגיוס לצבא הוא גיוס חובה וברובו מורכב מסדירים - הצבא הוא פחות גוף מקצועי כתוצאה מכך.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר דברים

1. תופעת ש"ג -

הקלות שבה החיילת ביצעה את העתקת החומר מקוממת - איפה בטחון שדה\אבטחת מידע?

למה מחשבים אשר מכילים חומר (או יש להם גישה) לחומר כזה מסווג נמצאים ברשת לא מוגנת? (DOK, צורב, דיסקטים וכו')

ממש לא קשה לאבטח - השאלה היא שאלה של רצון. זה שהעתיקה את החומר לא אומר שהיא צריכה להיות מסוגלת (ועוד בקלות).

2. לעניין פשעים שבוצעו לכאורה-

חייל הוא כלי (פאון) - לא מתפקידו להתערב בתהליך הקבלת ההחלטות\להדליף לעיתונות. אם חייל חושד כי מתבצעים פשעי מלחמה - יש גם לזה צינורות מקובלים.

וגם אם פושע המלחמה הוא אלוף - זה לא משנה לצורך העניין.

סירוב פקודה - זה רק כאשר פוקדים עליך לבצע משהו שברור שהוא לא חוקי ומישהו עלול לשלם בכך בחייו.

3. איוש תפקידים בצבא

מנסיוני - גם אנשים הנמצאים בתפקידים רגישים (וכן מזכירה של אלוף זה תקפדי רגיש) עוברים מעט מאוד סינון אם בכלל.

זה מה שקורה שהגיוס לצבא הוא גיוס חובה וברובו מורכב מסדירים - הצבא הוא פחות גוף מקצועי כתוצאה מכך.

כל טוב,

גבריאל

גבריאל היקר,קודם כל בצה"ל טוענים כי הגברת עברה סיווג ביטחוני,מה שמהווה סוג של . בהמשך להתייחסות זו תגיד לי מה אתה מצפה שיעשה? חיפוש מדוקדק על כל מי שבא במגע עם מסמך בדרגת סודי ומעלה? הצבא לא יכול לעבוד כך ושום אירגון לא עושה זאת. יש מידור,וכל אחד אמור להיחשף למה שהוא אמור. השיטה נהוגה בכל גוף ביטחוני ואין שום חריגה מכך שלא תלווה בשימור יכולת העבודה ו/או הוצאה כספית ניכרת. עכשיו מה זה יכולה או לא. אתה חורג מהשאלה,האם זה שוענונו כמשל היה יכול לצלם את פנים הכור בדימונה עושה את הדלפת התמונות שלו לחוקית או הגיונית? כמובן שלא

אין פה שום תופעת ש.ג.,זה לא תופעה שמעידה על הכלל. עובדה שהשיטה נהוגה ורק הגב' קם לקחה מסמכים והעבירה לעיתונות. היא ממש לא שעיר לעזאזל.

לגבי סעיף 3,אין מה לעשות. בפוטנציה כולנו היינו רוצים שהאנשים הטובים ביותר יאיישו את התפקידים הרגישים. בפועל זה לא קורה ולעולם לא יקרה. אני כן יכול להגיד שעיקרון המידור שהתייחסתי אליו מקודם עובד בצורה סבירה,ולכן מעט מאוד אנשים נחשפים למידע סודי ביותר ומעלה אם הם לא רשאים לכך. אם מקפידים על העקרונות של זה (והם פשוטים) לא אמור לקרות דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שהיה שם תוכניות מגננה של צה"ל ואת כל תורת הלחימה שלו, ושזה כלל גם את כל התוכניות של עופרת יצוקה...ואורי בלאו ניסה לפרסם את זה מספר ימים לפני המבצע ובעקבות כך שונו תוכניות המבצע תוך מספר ימים וכמובן נאסר עליו לפרסם את הכתבה.

המשמעות היא שאם למשל הוא היה מפרסם את זה כמה ימים לאחר מכן, נניח יום אחרי שהתחיל המבצע והיה מצליח - הוא נהרגים הרבה מאוד חיילים, והמבצע היה צריך להיגמר מיד. יכול להיות שעד עכשיו היה כל יום קסאמים על שדרות והסביבה.

ואל תשכח, חיילים נהרגו בעופרת יצוקה. אמנם אי אפשר לדעת בוודאות מה בדיוק קרה, ומה היו התוכניות של עופרת יצוקה שתוכננו במשך זמן רב ומה היו השינויים שנעשו תוך מספר ימים, אבל יכול להיות שלפחות חלק מהחיילים האלה היו עדיין איתנו אם התוכניות לא היו משתנות ברגע האחרון. כמובן, זה רק רעיון למשהו שלא יהיה ניתן לדעת אף פעם, וכנראה שלעולם לא נדע מה באמת ההשפעות של המעשים של ענת קם ואורי בלאו..

מאיפה זה ידוע? אני בחיים לא שמעתי על זה.

זה גם לא סביר בהתחשב בכך ש"הארץ", כמו שאר העיתונים הגדולים בארץ, עובדים עם הצנזורה הצבאית וכל כתבה/חדשה בעלת אופי צבאי/ביטחוני עוברת טרם פירסום אישור שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3871970,00.html

מחיפוש של דקה....

המסמכים, ברמות סיווג שונות, כללו בין השאר תוכניות מבצעיות של צה"ל (לרבות כאלו שעדיין לא מומשו), פקודות מבצעיות של המטכ"ל, סיכומי הערכות מצב ופגישות בין גורמים מבצעיים בכירים, סדרי כוחות של הצבא, ידיעות מודיעין רגישות, סיכומי תרגילים, מסמכים לגבי תורת לחימה ואמצעי לחימה, תפיסות הפעלה של הצבא, תוכניות מגננה של פיקוד המרכז ותוכניות להתמודדות עם התלקחות בשטחים.

אמנם לא כתוב שם על עופרת יצוקה, אבל אם תחפש קצת אתה תמצא...

וכמו שאמרתי, הוא ניסה לפרסם, ובזכות העובדה שהם עובדים עם הצנזורה הצבאית וצריכים אישור הכתבה שהכילה את כל הפרטים של עופרת יצוקה עוד לפני המבצע לא פורסמה(למרות שאורי בלאו ניסה לפרסם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מה שהבאת אני מכיר.

דיברתי ספציפית על ענייני "עופרת יצוקה" שהזכרת ואף הרחקת ש"תוכניות המבצע השתנו יומיים לפני". לזה ביקשתי סימוכין :)

אנשים פה שוכחים משהו חשוב - עם כמה שזה נשמע מוזר, גם העיתונאי(והעיתונאות) מגינים על המדינה ועל האזרחים בה. לא רק הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקעתי עוד דקה בחיפוש, וכתבתי בגוגל "ענת קם עופרת יצוקה", ווהנה דברים מהתוצאות הראשונות

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=711090

http://www.glz.co.il/newsArticle.aspx?newsid=60162

והחיפוש כמובן העלה עוד הרבה מאוד כתבות בנושא...אתה יכול לעשות גם את החיפוש ולראות בעצמך.

ואמנם העיתונאים מגנים על המדינה בכך שהם הכלי העיקרי שעוזר לממש את "זכות הציבור לדעת"(שזה משהו מאוד חשוב במדוקרטיה), אבל במקרים כמו ענת קם ואורי בלאו...התועלת זניחה מאוד לעומת הנזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד מעניין הדברים הללו. אני מודה שלא שמעתי עליהם לפני כן.

אני חייב לציין רק שזה די מוזר כל העסק - לפי מה שידוע לי, ענת קם התגייסה ב2005 - ולכן זה אומר שהיא השתחררה בין 2007-2008(כיוון שבסוף נפלה מקצונה כנראה שלא חתמה קבע או הייתה בקבע קצר).

מבצע עופרת יצוקה התרחש בסוף 2008 תחילת 2009. כלומר - פחות או יותר שנה לאחר שענת קם השתחררה.

כמובן שאני לא טוען שהצבא תיכנן את המבצע רק במשך שבועיים - אך תיכנונים ברמה כה גבוה... נראה לי מוזר.

לפי איך שאני רואה את זה - לאורי בלאו היה מקור אחר למסמכים הנוגעים לעופרת יצוקה - לא נראה לי שמדובר בענת קם.

ושאני מדבר על עיתונות שמגנה על המדינה ואזרחיה - אני לא מדבר רק במישור הפילוסופי/עקרוני/דמוקרטי של "זכות הציבור לדעת" אלא במקרים מאוד פרקטיים(דוגמאות: דיווחים טרם מלחמת יום הכיפורים/אסון צאלים ב'/צוללי הקישון ועוד... (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%AA_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...