שמעתי שיש תרגיל חדש נקודת מפנה 4 (יש לי פתרון אחר) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמעתי שיש תרגיל חדש נקודת מפנה 4 (יש לי פתרון אחר)

Niseg

Recommended Posts

לפני כמה ימים ביום עצבני נסעתי לטיול והקשבתי לרדיו ושם סיפרו שיש איזה תרגיל שהולך להיות (ביום ראשון לפי מה שהבנתי) שנקרא נקודת מפנה 4 שבו מתרגלים התמודדות עם מתקפת טילים בקנה מידה גדול.

באותו היום הגעתי למסקנה קצת קיצונית. צריך פשוט להשמיד את איראן! . יש סיכוי יותר מסביר שיש לנו את האמצעים לעשות את זה. כמה פצצות קטנות 20-60 מיליון הרוגים ולא יפלו עלינו טילים יותר לעולם.

אני לא מבין את הקטע הזה - כל העולם ואחותו יודע שאיראן נותנת טילים לחיזבלה ולחמאס. וכולם יודעים שהחיזבלה והחמאס יורים עלינו טילים. חוץ מזה המנהיגים האיראנים אומרים פעם אחר פעם שהם הולכים להשמיד אותנו. ואנחנו והעולם כנראה לא מבינים את הרמז שהאיראנים צועקים בכל הכוח "תחזיקו אותנו" .

לפי דעתי לא צריך לעשות בלגאן גדול . צריך רק להבהיר למדינות העולם שמצאנו פתרון זול לבעית הטילים שיורים עלינו וזה לא נקרא: כיפת ברזל 2 , חץ 4 או נטיולוס 2 . אנחנו הולכים להשמיד את מקור הבעיה והם יכולים לשבת בצד ולהסתקל על התוצאות . הפחדנות הזאת של האירופים וארה"ב רק אומרות לי שאנחנו כנראה הולכים לקבל טילים על הראש עוד הרבה זמן וכנראה שגם לא יהיה לאן לברוח בקרוב.

כן ויכול להיות שהתחלקתי על השכל אבל אני לא מרגיש בטוח כשאני שומע צפירות עולות ויורדות כל שלושה חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איראן היא לא הבעיה, הבעיה זה רוסיה וסין

גם אם תיקח את האפשרות ההזוי של להשמיד אותם זה לא ישנה כלום, ועל איזה פחדנות של אירופאים וארה''ב אתה מדבר בדיוק? מה אתה באמת מצפה שהם יתקפו את איראן? מה התועלת שהם יפיקו מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איראן היא לא הבעיה, הבעיה זה רוסיה וסין

גם אם תיקח את האפשרות ההזוי של להשמיד אותם זה לא ישנה כלום, ועל איזה פחדנות של אירופאים וארה''ב אתה מדבר בדיוק? מה אתה באמת מצפה שהם יתקפו את איראן? מה התועלת שהם יפיקו מזה?

איך בדיוק הבעיה היא רוסיה וסין ?

מתיי שמעתה לאחרונה איום להשמדה מצד אחד מאלו ?

איזו תועלת הם יקבלו מלתקוף את אירן ? אותה תועלת שהם "קבלו" מלתקוף את עירק ואפגניסטן .

אירן היא אכן בעייה ,והועולם פשוט שיכור מדיי מכל ההפגנות של המוסלמים בכדיי להבין מי הרע ומי הטוב בסיפור .

לא משנה מה נעשה אנחנו נקבל על זה ביקורת נוקבת ,לכן אני אומר שעדיף כבר לעשות את זה עכשיו ,זה לא ישנה את העובדה שנקבל ביקורת נוקבת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזכות מי אתה חושב שעל האיראנים לא הופעלו סנקציות כלכליות חריפות מאוד (הרבה יותר ממה שקרובים לאשר) לפני 3-4 שנים, תקופה שבה זה היה יכול לעשות איזה שינוי?

אני ארמוז לך, רוסיה וסין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק הבעיה היא רוסיה וסין ?

מתיי שמעתה לאחרונה איום להשמדה מצד אחד מאלו ?

איזו תועלת הם יקבלו מלתקוף את אירן ? אותה תועלת שהם "קבלו" מלתקוף את עירק ואפגניסטן .

אירן היא אכן בעייה ,והועולם פשוט שיכור מדיי מכל ההפגנות של המוסלמים בכדיי להבין מי הרע ומי הטוב בסיפור .

לא משנה מה נעשה אנחנו נקבל על זה ביקורת נוקבת ,לכן אני אומר שעדיף כבר לעשות את זה עכשיו ,זה לא ישנה את העובדה שנקבל ביקורת נוקבת .

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=566026

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה ימים ביום עצבני נסעתי לטיול והקשבתי לרדיו ושם סיפרו שיש איזה תרגיל שהולך להיות (ביום ראשון לפי מה שהבנתי) שנקרא נקודת מפנה 4 שבו מתרגלים התמודדות עם מתקפת טילים בקנה מידה גדול.

באותו היום הגעתי למסקנה קצת קיצונית. צריך פשוט להשמיד את איראן! . יש סיכוי יותר מסביר שיש לנו את האמצעים לעשות את זה. כמה פצצות קטנות 20-60 מיליון הרוגים ולא יפלו עלינו טילים יותר לעולם.

אני לא מבין את הקטע הזה - כל העולם ואחותו יודע שאיראן נותנת טילים לחיזבלה ולחמאס. וכולם יודעים שהחיזבלה והחמאס יורים עלינו טילים. חוץ מזה המנהיגים האיראנים אומרים פעם אחר פעם שהם הולכים להשמיד אותנו. ואנחנו והעולם כנראה לא מבינים את הרמז שהאיראנים צועקים בכל הכוח "תחזיקו אותנו" .

לפי דעתי לא צריך לעשות בלגאן גדול . צריך רק להבהיר למדינות העולם שמצאנו פתרון זול לבעית הטילים שיורים עלינו וזה לא נקרא: כיפת ברזל 2 , חץ 4 או נטיולוס 2 . אנחנו הולכים להשמיד את מקור הבעיה והם יכולים לשבת בצד ולהסתקל על התוצאות . הפחדנות הזאת של האירופים וארה"ב רק אומרות לי שאנחנו כנראה הולכים לקבל טילים על הראש עוד הרבה זמן וכנראה שגם לא יהיה לאן לברוח בקרוב.

כן ויכול להיות שהתחלקתי על השכל אבל אני לא מרגיש בטוח כשאני שומע צפירות עולות ויורדות כל שלושה חודשים.

אתה אומר את זה כאילו 60 מליון הרוגים זה כלום. כאילו סבבה שכל מדינה עכשיו שרואה שיש מדינה מסויימת שמאיימת עליה, תשמיד לה 60 מליון איש.

נכון שצריך לחסל את המשטר שם אבל השמדה המונית לא תוביל אותך לשום מקום, כי יתקפו אותך בחזרה.

אגב, כמות הטילים שאתה צריך כדי "להשמיד" את איראן תעלה לך הרבה יותר מכל מערכת הגנה. אם אתה רוצה להשתמש באמצעים לא קונבנציונאליים אז פשוט החלקת על השכל, כי תהיה לזה תגובה שגם היא תשמיד את .

קח גם בחשבון ש"להשמיד" זה לא לשטח להם את כל הערים במדינה, אתה צריך לכבוש את השטח לרסן את האוכלוסיה ולחסל את כל מנהיגי הצבא, האייתוללות, והממשל, אחרת הם פשוט משתקמים ולא עשית כלום. כדי להשמיד את מתקני הגרעין אתה צריך את הפצצות של ארה"ב או להכניס לשם כוחות. בקיצור זה לא בר ביצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי לראות את המצב לא לפי ניחושים אלא לפי דוגמאות חיות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3891649,00.html

נכון, זו לא איראן, זו צפון קוריאה - אבל שימו לב מה זה אומר: מדינה דיקטטורית עם שליט לא שפוי במיוחד תוקפת ומטביעה ספינה של שכנתה - ואף אחד לא מעז אפילו להחריף את הסנקציות נגדה. למה? כי יש לה כמה פצצות גרעין בשרוול.

למישהו יש ספק שזה מה שיהיה גם כאן, אם לאיראן תהיה פצצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינה דיקטטורית עם שליט לא שפוי במיוחד

אם הוא לא היה שפוי הוא כבר לא היה בשלטון, ואם הוא כבר בשלטון אז הוא ירצה להשאר כדי להנות מהחיים הטובים

תוקפת ומטביעה ספינה של שכנתה - ואף אחד לא מעז אפילו להחריף את הסנקציות נגדה. למה? כי יש לה כמה פצצות גרעין בשרוול.

:nono:

בגלל שיש לה את התמיכה של סין

למישהו יש ספק שזה מה שיהיה גם כאן, אם לאיראן תהיה פצצה?

זה לא ישנה הרבה , אנחנו לא נשתמש בה והם לא ישתמשו בה

מה שיותר מדאיג זה צ'רנוביל2 - מצד שני גם לנו יש כור די שין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מנהיג קוריאה עדיין בשלטון. קדאפי עדיין בשלטון. צ'אבס עדיין בשלטון. להמשיך?

2. ובאיראן לא תומכת?

3. אבל זה בדיוק מה שאני אומר... אתה לא צריך באמת להשתמש בפצצת אטום כדי לעשות בלאגן - מספיק שיש לך כזו כדי שתוכל לעשות מה שבזין שלך בלי שמישהו יפתח פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי ,כל הכבוד ,אתם ילדים גדולים והבנתם מה הולך.

אתם חושבים שבכך פתרתם את הבעיה ? אתם חושבים שלהשלים עם העובדה שאירן יעשו מה שבראש שלהם ברגע שתהיה להם הפצצה זה הפתרון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. מנהיג קוריאה עדיין בשלטון. קדאפי עדיין בשלטון. צ'אבס עדיין בשלטון. להמשיך?

ומה בדיוק הנקודה שלך בזה?

. ובאיראן לא תומכת?

תומכת

. אבל זה בדיוק מה שאני אומר... אתה לא צריך באמת להשתמש בפצצת אטום כדי לעשות בלאגן - מספיק שיש לך כזו כדי שתוכל לעשות מה שבזין שלך בלי שמישהו יפתח פה.

נו, זה מה שסין/ארה''ב/רוסיה/ עושים

אתם חושבים שבכך פתרתם את הבעיה ? אתם חושבים שלהשלים עם העובדה שאירן יעשו מה שבראש שלהם ברגע שתהיה להם הפצצה זה הפתרון ?

האיראנים יעשו מה שבראש שלהם כל עוד זה לא מעצבן יותר מדי את המעצמות הגדולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רפי, די להיות קשה הבנה. נסכם את זה ככה:

האיראנים יעשו מה שבראש שלהם כל עוד זה לא מעצבן יותר מדי את המעצמות הגדולות

זה מה שהם עושים כיום. כשתהיה להם פצצה הם פשוט ירשו לעצמם הרבה יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רפי, די להיות קשה הבנה. נסכם את זה ככה:

זה מה שהם עושים כיום. כשתהיה להם פצצה הם פשוט ירשו לעצמם הרבה יותר...

זאת בדיוק הסיבה שאני מתדרדר לאיזורים בלתי מוסריים . אנחנו כבר בפינה למי שלא יודע והעובדה שאנחנו יודעים להגן על עצמינו לא ממש תעזור כשיעבור מלהרביץ לו על כרית נוצות ללהרביץ לנו עם מוט ברזל.

כן והתכוונתי לשימוש בנשק בלתי קונבנציונאלי. אם אנחנו רוצים להרתיע את האיראנים (ולהתחלק על השכל ) תקיפה קונבנציונאלית לא תעבוד. צריך להרביץ להם חזק ואיפה שכואב כדי שהם לא יוכלו להתעושש ולא חייבים להגיע למיליוני הרוגים. אולי מספיק לאיים איום אמין - יעני להטעין את הטילים ולתת למישהו מהימין הקיצוני את הכפתור או במרכז העיר שכל ילד יוכל ללחוץ . נשים שעון ספירה לאחור ואחרי שהוא מגיע ל0 הכפתור מופעל ומי שלוחץ עליו פותח במלחמה נגד איראן.

זה מקרה קיצוני של הליכה על הסף . מה שהמעצמות עושות היום זה לשחק עם איראן משחק של חתול ועכבר. אולי יש למעצמות אקדח אבל האיראנים יודעים שהם לא ישלפו אותו אז הם רצים לאט כדי שיחשבו שאוטוטו תופסים אותם. אין למעצמות היום את העומץ להתחיל במלחמה גם אם היא מוצודקת. צריך פשוט להבהיר להם מה האלטרנטיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק הסיבה שאני מתדרדר לאיזורים בלתי מוסריים . אנחנו כבר בפינה למי שלא יודע והעובדה שאנחנו יודעים להגן על עצמינו לא ממש תעזור כשיעבור מלהרביץ לו על כרית נוצות ללהרביץ לנו עם מוט ברזל.

כן והתכוונתי לשימוש בנשק בלתי קונבנציונאלי. אם אנחנו רוצים להרתיע את האיראנים (ולהתחלק על השכל ) תקיפה קונבנציונאלית לא תעבוד. צריך להרביץ להם חזק ואיפה שכואב כדי שהם לא יוכלו להתעושש ולא חייבים להגיע למיליוני הרוגים. אולי מספיק לאיים איום אמין - יעני להטעין את הטילים ולתת למישהו מהימין הקיצוני את הכפתור או במרכז העיר שכל ילד יוכל ללחוץ . נשים שעון ספירה לאחור ואחרי שהוא מגיע ל0 הכפתור מופעל ומי שלוחץ עליו פותח במלחמה נגד איראן.

זה מקרה קיצוני של הליכה על הסף . מה שהמעצמות עושות היום זה לשחק עם איראן משחק של חתול ועכבר. אולי יש למעצמות אקדח אבל האיראנים יודעים שהם לא ישלפו אותו אז הם רצים לאט כדי שיחשבו שאוטוטו תופסים אותם. אין למעצמות היום את העומץ להתחיל במלחמה גם אם היא מוצודקת. צריך פשוט להבהיר להם מה האלטרנטיבה.

בוא נזרום איתך רגע....

ילד קטן עובר ברחוב ובהרשאת ממשלת ורמטכ"ל לוחץ על הכפתור שישגר שלושה טילים גרעיניים לאיראן.

כאילו, זהו? סיימת?

מה עם הטילים האיראנים שיעופו לכאן? אתה לא חושב על אלפי האזרחים שימותו כתוצאה מכך?

מה עם הנזק שיגרם מכך למדינת ישראל?

מה עם שאר מדינות ערב? ביחד עם מתקפה בליסטית מצד איראן, פלישה של כוחות מצריים ירדן לבנון סוריה ועיראק ממש לא נראית טוב (במיוחד כשהיום יש גם להם כלים מתקדמים למדי בניגוד לפעם שעברה ששת המדינות תקפו אותנו).

מה עם תגובת העולם?

מה עם צפון קוריאה וסין ורוסיה?

מה עם.... אני באמת צריך להמשיך?

בקיצור להגיד "בואו נפתח להם מנהרת תעבורה בגוף" זה טוב ויפה לסרט מלחמה, אבל לא למציאות.

אנחנו במצב שבו אנחנו מכוונים רובה-ציד על איראן, הם מכוונים עלינו אקדח, ובצד עומד שוטר נאט"ו (יעני האו"ם) וצועק "Freeze! Drop your weapons!".

אז נכון, אולי פגיעה מאקדח לא תהרוג אותנו. אבל בחוץ אורבים בריונים עם מוטות ברזל שרק מחכים להתנפל עלינו עם צליל הירייה. וגם אם נשרוד אותם, השוטר לא יהסס לכבול אותנו באזיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...