מדפסת לייזר משולבת עד 1500 ש"ח. (קצת גמיש) - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדפסת לייזר משולבת עד 1500 ש"ח. (קצת גמיש)

Netanel o_0

Recommended Posts

שלום אנשים!

באוקטובר אני מתחיל לימודים (ואח שלי כרגע סטודנט) - כלומר, יהיו די הרבה הדפסות בבית.

כרגע יש לנו מדפסת דיו HP5610. לא רעה בכלל, אבל די זוללת דיו (שבא בכמויות די קטנות למדפסת הזו).

אנחנו חושבים יותר בכיוון של .

צרכים:

שתהיה חסכונית.

לגבי צבע - די מתלבט. כדאי? יש משהו מומלץ? הטונר לצבעוני לא משלש את המחירים?

הדפסה דו צדדית יכולה להיות נחמדה.

מכונת צילום.

סורק (לא יודע עד כמה קריטי... נראה).

פקס (לא קריטי -בכלל-, אבל לא יזיק).

תקציב: 1500 ש"ח. אולי ניתן למתוח אותו עד 1700~. אם יש זולות יותר בכיוון ה1000 שעונות על דרישותיי - עדיף כמובן.

התקציב ריאלי לדרישות?

כמה הדפסות מחזיק טונר אחד?

יש חברות שכדאי לברוח מהן? או לחילופין חברות מומלצות?

דגמים מומלצים כלשהם?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ לך על CLX-3170 - יש לה 4 טונרים קטנים - שכל אחד עולה 200 ש"ח +/- (שזה לא בשמיים בשביל טונר !!!!)

יש לי אותה למעלה משנה ובינתיים החלפתי רק את הטונר השחור פעם אחת - היא לא בזבזנית , היא מעוצבת בצורה נהדרת , נוחה , מהירה , לא צריך לכבות אותה היא נכנסת למצב סליפ - בקיצור אחלה משולבת !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שבטווח מחירים הזה מדפסות הלייזר שניתן לקנות אינן כל כך חסכוניות כמו שבדרך כלל חושבים שהן.

לשימוש ביתי/משרדי קל-בינוני הייתי ממליץ על המדפסת HP 6500 Wireless.

אמנם לא לייזר אך חסכונית. ניתן לרכוש ראש דיו שחור גדול שאמור להספיק להדפסה של כ-1500 עמודים, אולי אפילו יותר. כמובן שכדי באמת ליהנות מהחסכון יש להגדיר את המדפסת להדפיס תוך שימוש במיכל השחור בלבד ועדיף גם להדפיס באיכות Draft כלשהי (האיכות מספיקה לגמרי עבור מסמכים) כדי למטב את החסכון.

בנוסף, מכילה סורק ופקס, בעלת מזין דפים, יכולת הדפסה דו-צדדית אוטומאטית (עוזר לחסוך בדפים), כרטיס רשת מובנה + כרטיס רשת (מה שמאפשר לעבוד איתה כמדפסת רשת), לא גדולה כל כך יחסית למדפסות מסוגה (ויותר קטנה ממדפסת לייזר) ועולה באזור ה-700 ש"ח.

יש גם מדפסות הזרקת דיו נוספות שבהחלט ניתן להגדירן כחסכוניות (סביב ה-1500+ עמודים למכל דיו) אך רובן גדולות יותר פיסית, חלקן גם כבר ישנות ולא בטוח שניתן להשיגן בקלות כל כך. לדעתי ה-6500 Wireless אמורה לענות על כל הצרכים של סטודנט במהלך לימודים וחסכונית (שוב, אם משתמשים בה נכון) לפחות כמו מדפסות הלייזר הממוצעות בטווח המחירים עליו אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ לך על CLX-3170 - יש לה 4 טונרים קטנים - שכל אחד עולה 200 ש"ח +/- (שזה לא בשמיים בשביל טונר !!!!)

יש לי אותה למעלה משנה ובינתיים החלפתי רק את הטונר השחור פעם אחת - היא לא בזבזנית , היא מעוצבת בצורה נהדרת , נוחה , מהירה , לא צריך לכבות אותה היא נכנסת למצב סליפ - בקיצור אחלה משולבת !

גם לי יש אותה כשנה, מומלצת מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הטונרים אפשר למצוא גם במחיר של 720 שח לחבילה של 4 (180 שח לבודד)

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=215_1438_1439&products_id=27983

לדעתי אם חשוב לך נפח הדפסה גדול במחיר נמוך לך על ה-HP OfficeJet Pro L7590

טונר של הסמסונג עולה לבדו כמעט 200 שקל ליחידה, ומפיק כ-1200 עמודים בכיסוי של 5 אחוז.

מחסנית XL מקורית של ה- הנ"ל עולה 130 שקל בלבד, ומפיקה כ-2500 עמודים בכיסוי של 5 אחוז.

ראשי הדיו הצבעוניים של ה- עולים 96 שח בלבד לאחד לגרסאות ה-XL ומפיקים כ-1800 עמודים בכיסוי של 5 אחוז.

בסה"ך הסמסונג תתן 1200 עמודים ב-800 שח, כלומר 65 אגורות לדף.

וה- תתן באזור ה-1800 עמודים ב-420 שח, כלומר 24 אגורות לדף - כמעט שליש במחיר

הסמסונג מדפסת מצויינת, אבל למי שמחפש מחיר זול לדף, ה- עדיפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאתם ממליצים בעיקר על הזרקת דיו.

בוא נגיד שאני מוריד את הדרישה לצבעוני ומבקש רק שחור-לבן.

דיו עדיין יותר משתלם?

אילו מדפסות לייזר ש/ל מומלצות יש סביב ה1000~ ש"ח?

אגב - אפשרי לחבר את המדפסת בחיבור ETHERNET לרשת? (זה בא במקום חיבור ושיתןף?).

תודה!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא כל כך שאלה של שחור לבן או צבעוני. מדפסות הלייזר בטווחי המחירים האלה הן לא כל כך חסכוניות בהשוואה למדפסות הזרקת דיוק מסוימות, ביניהן השתיים שצוינו לעיל. המדפסות החסכוניות הן בעיקר הגדולות יותר שמיועדות למשרדים ופחות לשוק הביתי, הן מבחינת גודל ופונקציות והן מבחינת מחיר - בהכללה די גסה.

אם למדפסת יש חיבור Ethernet בהחלט ניתן לחבר אותה לנתב או מתג ולעבוד איתה כמדפסת (היא כבר מכילה שרת הדפסה).

HP OfficeJet Pro L7590 עליה המליץ Access denied היא בהחלט מומלצת. היא אחת מהמדפסות הנוספות שהזכרתי קודם לכן. ה"חסרונות" שלה (אם נקרא לזה כך) הם שהיא קצת גדולה פיסית (לדעתי האישית אם אין בעיה של מקום כלל לא חסרון) ושבגלל שהיא קצת ישנה (שוב, לא מעיד משהו על איכותה) קצת קשה להשיג אותה. אני יודע כי חיפשתי אותה ולא כל כך מצאתי ובסוף "התפשרתי" על ה-6500 Wireless. בשימוש נכון שתיהן לדעתי עדיפות מבחינת החסכון על מדפסות הלייזר בטווח המחירים אליו אתה מכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ציינתי במפורש שמה שכתבתי על מדפסות הוא בהכללה די גסה ומכאן משתמע שיש יוצאים מן הכלל.

שנית, גם אם הנתון של ה-7,000 עמודים ב-700 שקל נכון - ואין לי היכרות עם המדפסת כדי לדעת אם אלו נתונים תיאורטיים או אם היא מפיקה כמות כזאת באופן מעשי - היא אמנם יותר חסכונית לעמוד, אבל עולה בערך פי 2, בהפרש המחיר שהוא כ-700 שקל ניתן לרכוש כ-5 ראשי דיו שחור XL (וזה עוד מבלי לקחת בחשבון את ה-700 ש"ח הנוספים על רכישת הטיונר בעל הקיבולת הגדולה יותר, אם כי אם הטיונר שמגיע איתה מספיק ל-3,000 עמודים יקח די הרבה זמן, אם בכלל, עד שיהיה צורך לקנות את הטיונר הגדול יותר).

ולסיכום, לא טענתי שאין מדפסות חסכוניות, מדובר על צרכים של סטונדט ולדעתי מבחינת שקלול של פונקציות, גודל ועלות אל מול תפוקה עבור תקופה של 3-4 שנים לצורכי הדפסה שגרתיים של סטונדט עדיף לקנות הזרקת דיו. זאת דעה בלבד וניסיתי להסביר מה עומד מאחוריה כמיטב יכולתי. כל אחד בעל הניסיון וההעדפות שלו ובסוף יבחר במה שיותר מתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תסביר שוב כי, לא מסתדר לי משהו:

700 שקל ל-7000 עמודים יוצא 10 אגורות לדף

130 שקל ל-2500 עמודים יוצא 5.2 אגורות לדף

אין בדיוק הגעת לנתון שהלייזר עדיין חסכונית יותר?!?

24 אגורות לדף, זה מחיר להדפסה צבעונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני מסכים עם About:blank וAccess denied שניהם טועים. כבר כמה שנים שלא משתמשים בחישוב לפי 5% כיסוי אלא בתקן שפחות או יותר זהה גם עבור הזרקת דיו וגם עבור .

בנוסף הדיו של הHP 6500 מספיק ל1200 דפים (שחור) ו700 דפים (צבעוני) ולא 1500 כפי שנאמר.

qwerty1987,

בחישוב פשוט לפי העלויות שציינת:

700:7000= 0.1 ש"ח לדף

לפי ה6500:

115:1200= 0.095 ש"ח לדף.

זה בלי לחשב את התכונות העדיפות של הHP 6500 והעלות הזולה יותר.

יחד עם זאת, אם לוקחים בחשבון דיו/טונר חלופיים עלות ההדפסה בלייזר זולה משמעותית.

ועדיין, אלא אם מדפיסים אלפי דפים בשנה מדפסת דיו עדיפה.

בסופו של יום זה תלוי בכמות השימוש: ככל שהשימוש הוא מאסיבי יותר כך משתלם יותר לרכוש ולהשקיע במדפסת יקרה יותר שעלות ההדפסה שלה נמוכה יותר, לדעתי משתלם רק עבור מי שמדפיס 500+ דפים בחודש.

אגב, בדקתי הרגע את הסטטוס של הHP 6500 שלי:

מאז הרכישה הדפסתי 2976 דפים, לפי דעתי בערך 800 מהם (איכות רגילה, לא פוטו) ועוד 1500 דפי טקסט מלאים. לפי השערה שלי השתמשתי בדיו בעלות של 700 ש"ח.

שכל אחד יעשה את החשבון שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תסביר שוב כי, לא מסתדר לי משהו:

700 שקל ל-7000 עמודים יוצא 10 אגורות לדף

130 שקל ל-2500 עמודים יוצא 5.2 אגורות לדף

אין בדיוק הגעת לנתון שהלייזר עדיין חסכונית יותר?!?

24 אגורות לדף, זה מחיר להדפסה צבעונית

כנראה שאני לא מעודכן או משהו, אבל דיו שמחזיקה 2500 דפים למחסנית?

ראשית, מדובר קרוב לוודאי (תקן אותי אם אני טועה) בהדפסה באיכות טיוטה, שהיא רחוקה מלהיות טובה לשימוש כלשהו, פרט לרשימת קניות לסופר.

שנית, 2500 עדיין נשמע לי טיפה מוגזם (אם כי אולי הטכנולוגייה באמת התקדמה משמעותית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...