בורסות העולם קורסות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בורסות העולם קורסות

Guy King

Recommended Posts

משק אמריקאי לא יקבל מיליוני מובטלים כי GM תעבור לבעלים חדשים בדיוק כמו קרייזלר. במקום לתת לכוחות השוק לעבוד הממשל העדיף להדפיס מיליארדים כדי לשמור על הסמל האחרון של הארצות הברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה נתפס לפאניקה מכותרות בעיתונים

חד וחלק כן? כי מיליון מובטלים נוספים היו מאוששים את הכלכלה האמריקאית מהר יותר? (אותה כלכלה שבנויה כ"כ על צריכה?)

הממשלה גרמה ליותר נזק? זאת ספקולציה שלא אני ולא אתה יכולים לדעת, רק לשער, אבל מעניין אותי, מה הבסיס למה שאתה כותב?

יש לך דוגמאות אמפיריות להתאוששות עצמית של שוק אחרי משבר בסדר גודל כזה?

כי מה שאני ראיתי במשבר הזה בארה"ב זה בהחלט ניקוי אורוות רציני, בניגוד למה שאפשר להגיד על אירופה.

חברות בסדר גודל של אלו שהצילו לא קמות "פתאום", גם בעוד כמה עשורים לא היו קמות חברות חדשות במקומם שימלאו את החלל הזה.

בכלל, אני לא מבין למה ארה"ב היא הבעיה כאן, מה שקורה זה שהתגלה הבלוף של מדינות אירופאיות שהכלכלה שלהם היתה בועה,

אותם מדינות שנחשבו לנס כלכלי (ע"ע אירלנד)

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000555816&fid=1225

כותרות בעיתונים? אם אני לא טועה עד לפני שבועיים הכל היה טוב ויפה - הבורסה שברה את השיא מ2007, האבטלה במגמת ירידה, הצמיחה עולה, הנגיד מעלה את הריבית וכו.. אם כבר הכותרות רק אומרות "שהתוכנית הכלכלית" של אובמה עובדת.

לא אמרתי שאותם מיליון מובטלים (או יותר למעשה..) היו מאוששים את הכלכלה מהר יותר, להפך, ציינתי שזה יקח זמן רב יותר. אבל שוב, זה חלק מאותו "טיפול שורש" נדרש.

אכן זוהי ספקולציה, אף אחד לא יכול לדעת בוודאות מוחלטת מה יהיה ומה האופציה הטובה ביותר להתמודדות עם המצב. אבל ה2 סנטס שלי אומרים שלהדפיס כסף ולהנפיק אג"ח במטרה לזרוק את הכל על חברות כושלות כאלה - זה טעות. הרי כל תאגיד ענק יכול לחיות לו בידיעה שאם יום אחד הוא יהיה על סף פשיטת רגל - אין מה לדאוג, הדוד סם כבר ידאג לנו.

אם כבר התאוששות עצמאית, זה בדיוק מה שקורה עכשיו. לא השתנה כלום. המשק פשוט פתאום התאושש לו ובצורה חדה מאוד. ואיך? על ידי הדפסה מטורפת של כסף.

ידוע לך על איזה רפורמה כלכלית ענקית שהתרחשה? על חברה כושלת שחברי הדירקטוריון קמו והתפטרו? שינוי במבנה הכלכלי? עד כמה שידוע לי.. הרפורמה הענקית היחידה שהתקיימה בממשל אובמה היא רפורמת הבריאות (שד"א רק תוסיף לגירעון המצטבר שלה).

הממשל גורם ליותר נזק כי הוא מגדיל את החוב שלה בצורה קיצונית, חוב שיום אחד היא תצטרך להתחיל לפרוע אם לא תרצה לגמור כמו יוון. ואיך היא תפרע אותו בדיוק? ע"י העלאה במיסים, קיצוץ ברווחה, תשתיות, חינוך וכו.. כל אותם דברים שהאזרח הקטן נהנה מהם ושבעצם יורידו את רמת החיים שלו. וזאת לא הולכת להיות תקופה קצרה לפי כל ההערכות. הדורות הבאים הולכים לשלם על רמת החיים הבזבזנית שהאמריקאים התרגלו לה.

ושוב, לא אמרתי שחברות מתחרות או חדשות יקומו פתאום - זה תהליך ארוך שיקח תקופה ארוכה. אבל עם רפורמה נכונה ויסודית הכלכלה האמריקאית היתה לבסוף יוצאת מהבוץ וקמה ככלכלה חזקה ונקייה הרבה יותר מכפי שהיא היום.

ארה"ב היא לא הבעיה היחידה, לדעתי המערכת הכלכלית העולמית רקובה ומושחטת. אבל מה לעשות שלארה"ב השפעה שאין לאף מדינה אחרת בעולם ולכן במידה ותיפול סביר להניח שזה יהיה סוג של אפקט דומינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד (חוץ ממקרים בודדים) פוליטיקאים נוטים לבזבז ללוות ולהדפיס כל פעם שהשוק נקלע לצרה (באשמתם כמובן)

כשיש לך ביד רק פטיש, כל בעייה מבחינתך היא מסמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12.21.12

כמו שהבחור ציין בחוכמתו הרבה, עוד 957 ימים אנו מתחילים לספור 21 חודשים במקום 12.[br]פורסם בתאריך: 8.05.2010 בשעה 19:08:54

לא נכון. לוח השנה של המאיאנים לא נגמר בגלל שהם נכחדו, הוא נגמר בגלל שככה הם ספרו שנים. הם החליפו מספר לוחות שנה פשוט כי הגלגל הגיע לקיצו ולא היה לאן להזיז את המחוגה, אז החזירו אותה לנקודת ההתחלה וקראו לזה גלגול. אם אני זוכר נכון, אנחנו כרגע מתקרבים לסופו של הגלגול ה-13.

בעצם עזוב, הנה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%95%D7%97_%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי שכל יום יקצו טריליון יורו לפתרון משברים :)

במילים אחרות: זה לא משנה אם אתה קונה אג"ח של מדינה אירופאית עם משמעת תקציבית, או של מדינה שמפזרת בלי חשבון כי בכל מקרה / קרן המטבע הבין לאומית / ביוקרטיה בין לאומית אחרת תציל אותך. ידפיסו כסף כמה שצריך, אל תדאג.

מזכיר את המצב של האג"ח של פרדי מיי ופרדי לפני המשבר - אין ערבות ממשלתית מפורשת, אבל כולם ידעו שאם יהיו בעיות הממשלה תתערב, ובסופו של דבר כולם צדקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...