הגיע הקץ לאיחוד האירופאי? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע הקץ לאיחוד האירופאי?

lev-27

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3885336,00.html

אני פשוט לא מבין את המפגינים. המדינה שלהם קורסת, תוכנית קיצוצים רחבה זו האפשרות היחידה להציל את המדינה והם מתפרעים. מה המפגינים מציעים? האם קיימת אלטרנטיבה כלשהי? אני מבין לחלוטין את המדינות העשירות באיחוד שלא מוכנות להזרים כסף ללא תוכנית התייעלות מצד המדינות הקורסות. מה אתם אומרים? איחוד אירופאי ז"ל או שיש תקווה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מת לשמוע מה המפגינים מתכננים כחלק מ"עוד דברים שהממשלה יכולה לעשות" חוץ מלהטיל עוד מיסים ולקצץ משכורות ופנסיות.

מה שבטוח זה שאתה דרמטי מדי (בערך כמוהם), זה לא סוף האיחוד האירופי. גם ספרד ידעה זמנים קשים מאלו בעבר והיא לא בדיוק נכחדה מהעולם. יוון תעבור את זה כמו שהעולם התאושש מהמשבר הכלכלי הגלובאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[מה אתם אומרים? איחוד אירופאי ז"ל או שיש תקווה?

משתמע מדבריך שאתה חושב שהאיחוד האירופי (שזה ביוקרטיה בין לאומית עוקפת דמוקרטיה שמרחיבה את עצמה ללא ההגבלה) זה דבר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נראה אתכם בתור אנשים שחיים במדינה, מקבלים X דברים והטבות, ופתאום לפתע יום אחד בהיר מחליטים לקחת הכל חזרה, אין יותר משכורת פה, אין יותר תוספת שם, קיצוצים בשעות וכל מיני בכל מקום, מה אתם מצפים שאנשים יסתגלו לזה ביום בהיר אחד?

כאילו עכשיו תבוא המדינה ותגיד, "היי אתה חייל משוחרר, לא מגיע לך יותר מענק שחרור + מענק מועדפת + מענק 20 אלף ש"ח אחרי 5 שנים".

נראה מה תגידו על זה.

וחוצמזה האיחוד האירופי הוא חרא של דבר, אני זוכר בזמנו שהיתי בספרד הכל היה פזטות, אוי כמה זול היה שם, ים תיירים כל יום בילויים מדריד ברצלונה חירונה איפה לא, והכל בזול.

היום הכל מחירים בשמיים ישראלים כמעט לא מגיעים לשם כי יקר בטירוף, וממה שהבנתי הכלכלה שלהם דיי דועכת בגלל זה, כמו שגם רמת האבטלה שלהם עפה לשמיים עד ל 20%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מוקדם להספיד את האיחוד(שאין לי שום דעה שלילית עליו,הרעיון היה יפה,מצד שני הייתי מרחיק לכת ואומר שאולי יש יד אמריקאית בדבר)

חוץ מזה שהם כבר לא יכולים לעשות "recovery" ולחזור חזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נראה אתכם בתור אנשים שחיים במדינה, מקבלים X דברים והטבות, ופתאום לפתע יום אחד בהיר מחליטים לקחת הכל חזרה, אין יותר משכורת פה, אין יותר

אני ממש לא בקי במה שקרה ביוון בשנים האחרונות אבל גרעון מטורף כזה לא צומח תוך יום ,

למה הם לא יצאו להפגין על המדיניות הכלכלית הגרועה של הממשלה שלהם ? בעיה שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מפגינים על זה שכל המחירים והאגרות עלו בצורה מטורפת ועכשיו רוצים לקצץ להם במשכורות ובהטבות.

המצב שלהם על הפנים בגלל שיוון זה לא גרמניה וצרפת אלא ארץ הבוזוקי והמועדונים

תמיד הם הסתפקו במועט ויצרו מעט. אם היה חסר כסף אז הממשלה היתה מדפיסה עוד דרכמות, ככה הסתדרו.

ברגע שנכנסו לתוכנית האירופאית נסגר בית הדפוס והם נאלצו לקחת הלוואות, והלוואות כידוע צריך להחזיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נראה אתכם בתור אנשים שחיים במדינה, מקבלים X דברים והטבות, ופתאום לפתע יום אחד בהיר מחליטים לקחת הכל חזרה, אין יותר משכורת פה, אין יותר תוספת שם, קיצוצים בשעות וכל מיני בכל מקום, מה אתם מצפים שאנשים יסתגלו לזה ביום בהיר אחד?

כאילו עכשיו תבוא המדינה ותגיד, "היי אתה חייל משוחרר, לא מגיע לך יותר מענק שחרור + מענק מועדפת + מענק 20 אלף ש"ח אחרי 5 שנים".

זה לא בדיוק ככה, השירו הציבורי שם מנופח ומשוחד ככה שלידו נקייה משחיתות ומנוהלת בצורה מושלמת ללא בזבוז כספים. שמעתי לא מזמן ברשת ב' על איזה חברה ממשלתית שהוקמה לפני יותר מ-20 שנים לצורך פרויקט מסוים שלקח מספר שנים בודדות. החברה עדיין קיימת, מעסיקה כמה עשרות עובדים וכמובן שהמדינה משלמת להם שכר...

לגבי החלק השני של הפוסט שלך, היורו הוא הרבה יותר ממחירים, ולאיחוד הכלכלי יש משמעות הרבה יותר גדולה. הצלחה או לא אני לא יכול לומר לך כי אני לא מבין בזה יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה פושטת רגל? ???

מה קורה אם מדינה פושטת רגל? :-X

יש מספר דוגמאות לכך, חלקן מהשנים האחרונות לדוגמא ארגנטינה, מקסיקו, מספר מדינות באסיה וכמובן גרמניה שקרסה כלכלית פעמיים. (אחרי כל אחת ממלחמות העולם)

אם ממש בא לך לקרוא

http://en.wikipedia.org/wiki/Argentine_economic_crisis_%281999%E2%80%932002%29#The_crisis

http://en.wikipedia.org/wiki/1994_economic_crisis_in_Mexico

על רגל אחת זה אומר לאין לממשלה כסף או יכולת להשיג כסף דרך הלוואות או איגרות חוב ממשלתיות.

להדפיס עוד שטרות לא יעזור כי ערך המטבע יצנח עוד יותר (ראה את האינפלציה בזימבבוואה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...