שאלה לגבי חוק החזרי נסיעות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חוק החזרי נסיעות

Bebush

Recommended Posts

http://www.ovdim.org.il/Page10877.asp

לפי המסמך הנה"ל, הבנתי שעל המעסיק לשלם לעובד סכום מקסימלי של עד 21.14 ש"ח על נסיעות.

שאלות,

אם מחיר הנסיעות שלי מהבית לעבודה יוצא 22.28 ש"ח המעסיק חייב לשלם לי 21.14 ש"ח או כיסוי מלא של המחיר?

אם מחיר הנסיעות שלי מהבית לעבודה יוצא 15 ש"ח המעסיק חייב לשלם רק על 15 ש"ח נכון?

סליחה על השאלות הדפוקות אני רוצה להיות סגור על זה 100%.

ד"א אם אני אשלח את הדף הנ"ל למעסיק שלי במייל זה נחשב למסמך אמין שהוא חייב ל"הקשיב לו" או שזה מצטריך עוד מסמכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה לחופשי חודשי?

אם אני משלם מעל לסכום שנחקק ב2004 על סך של 21.14 ש"ח אז המעביד שלי חייב לשלם לי את הסכום הזה (21.14 ש"ח) לא?

ואם אני משלם פחות מ21.14 אז הוא משלם לי על כמה שאני משלם לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעביד חייב לשלם לפי סכום הנסיעה היומי כפול מספר ימים או חופשי חודשי מאזור מגורייך למקום העבודה, הנמוך ביניהם. בנוסף לכך, סכום המקסימום ליום שהמעביד יכול לשלם הוא 21.14 ש"ח.

דוגמא - אני עובד בתל אביב ומשלם 296 ש"ח על חופשי חודשי. עלות נסיעה יומית היא 11 ש"ח לכל כיוון או 22 ש"ח ביום. המעסיק משלם לי דמי נסיעות של 296 ש"ח לפי החוק, גם אם אני בוחר להגיע במונית שירות או מסרב לקנות חופשי חודשי.

אין לראות בדבריי ייעוץ משפטי ואיני עורך דין או מתיימר להיות כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעביד חייב לשלם לפי סכום הנסיעה היומי כפול מספר ימים או חופשי חודשי מאזור מגורייך למקום העבודה, הנמוך ביניהם. בנוסף לכך, סכום המקסימום ליום שהמעביד יכול לשלם הוא 21.14 ש"ח.

דוגמא - אני עובד בתל אביב ומשלם 296 ש"ח על חופשי חודשי. עלות נסיעה יומית היא 11 ש"ח לכל כיוון או 22 ש"ח ביום. המעסיק משלם לי דמי נסיעות של 296 ש"ח לפי החוק, גם אם אני בוחר להגיע במונית שירות או מסרב לקנות חופשי חודשי.

אין לראות בדבריי ייעוץ משפטי ואיני עורך דין או מתיימר להיות כזה.

אם העלות נסיעה היומית שלך היא 22 ש"ח אז איך המעסיק משלם לך 296 לחודש? זה מעל למה שהוא חייב לשלם לך על פי חוק לא?

ס"הכ אני חושב שהבנתי איך כל העסק עובד, ואני חושב שסכום הנסיעות היומי שלי עובר את ה21.14 אבל אין מה לעשות כי זה מה שהוא חייב לשלם על פי חוק.

סה"כ 105.70 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מעסיקים שאפילו ישלמו יותר

זה אם הסתדרת איתם , שאני עבדתי בחברת כלשהי

הייתה מערכת אוטומטית שמחשבת את הנסיעות מהבית שלך עד העבודה לפי "חודשי חופשי" או כרטיסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם העלות נסיעה היומית שלך היא 22 ש"ח אז איך המעסיק משלם לך 296 לחודש? זה מעל למה שהוא חייב לשלם לך על פי חוק לא?

ס"הכ אני חושב שהבנתי איך כל העסק עובד, ואני חושב שסכום הנסיעות היומי שלי עובר את ה21.14 אבל אין מה לעשות כי זה מה שהוא חייב לשלם על פי חוק.

סה"כ 105.70 ש"ח

המעסיק בוחר לשלם לי עבור החופשי חודשי שלי, שעולה 296 ש"ח לחודש. הוא יכול היה לשלם את הסכום היומי המקסימלי שקבוע בחוק אך זה לא משתלם עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

J0HNS0N, המעסיק חייב לשלם הוצאות נסיעה כעלות הדרך (ההגיונית) הזולה ביותר להגיע ממקום העבודה לביתך וחזרה. אם אין חופשי חדשי שמכסה את האזור, או שנסיעה בכרטיסיות תהיה זולה יותר, אז הוא ישלם כעלות הכרטיסיות\כרטיסים בודדים עד התקרה הקבועה בחוק. הוא רשאי לשלם יותר, אך ממש אינו חייב.

אם אתה בוחר לסוע בנסיעות בודדות למרות שיש חפשי חדשי זול יותר זו בעיה שלך, והמעסיק ממש לא חייב לשלם את ההפרש - לא לפי החוק ולא לפי שום הגיון. אגב, גם אם תבחר להגיע לעבודה ברכב פרטי, ההחזר יהיה לפי האמור לעיל, ולא לפי עלות הדלק למשל (אלא אם כמובן מדובר ברכב חברה או משהו בסגנון - אני מדבר כאן על המינימום שהחוק דורש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...