מתלבט בין מארז Cooler Master CM690 ל-Antec 300 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין מארז Cooler Master CM690 ל-Antec 300

BuildHome

Recommended Posts

שלום,

יש לי מחשב עם מארז ג'נרי כבר כמה שנים והוא מאוד רועש (לפחות אחרי שמתרגלים למחשב חדש עם מארז איכותי).

יש לי באותו החדר עוד מחשב (חדש) והישן הרבה יותר רועש מהחדש ואני מעוניין להחליף לו מארז + לרכוש למעבד (לא רלוונטי לדיון זה).

אני גלשתי לא מעט לגבי בטווח מחירים סביר (300-350) למארז בינוני שיתאים ללוח אם שיש לי (MICRO ATX).

הגעתי להתלבטות בין המארז Cooler Master CM 690 למארז 300.

היתרונות של ה690 די ברורים שזה סידור כבלים נוח, עד 7 מאווררים (עד 2 למעלה, אחד מאחורי לוח אם) וגם שקט.

ל300 יש חסרון עד 4 מאווררים אבל 2 מהם מקדימה שזה טוב אבל לא הכרחי עבורי כרגע. הוא כמובן גם שקט.

מה שחשוב לי הוא שקט וקירור. שניהם גם יפים ונראים די פשוטים מבחוץ.

המחשב מכיל רק דיסק קשיח אחד כך שמאוורר אחד מקדימה שיש ל690 בהחלט יספיק.

בסך הכל מחשב די רגיל עם כרטיס מסך 9600, לא משהו מיוחד.

אני אישית מתלבט וחושב ללכת על ה690 אבל אשמח לשמוע מכם מה דעתכם על שניהם ומה עדיף לדעתכם.

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה למי שהגיב :xyxthumbs:

ראיתי שהגיע CM 690 II Plus Black ATX Case ל-KSP בארץ.

הוא עולה 110 שקל בערך מה690 המקורי והרגיל.

האם לדעתכם הוא שווה את ההפרש? ואם כן, שווה ללכת באותו מחיר (445 ש"ח) עליו או על משהו אחר?

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם לא ממש ב-TOP מבחינת שקט לטעמי (כחובב שקט מושבע ראוי לציין) ולמפרט כשלך יש חלופות שנחותות מבחינת קירור אבל מספקות בהחלט ושקטות יותר כמו ה-ANTEC SOLO למשל. גם ה-SONATA III יהיה עדיף על שניהם מבחינת שקט ויתן יכולת קירור עדיפה על ה-SOLO כי יש לו שני מאווררי 120 מ"מ במקום אחד.

עוד חלופה שאני לא מכיר אישית אבל לפי הסקירות שקט בהחלט בטווח המחירים הזה הוא ה-LANCOOL K58 מבית LIAN-LI המעולים.

היתרונות של ה690 די ברורים שזה סידור כבלים נוח, עד 7 מאווררים (עד 2 למעלה, אחד מאחורי לוח אם) וגם שקט.

ל300 יש חסרון עד 4 מאווררים אבל 2 מהם מקדימה שזה טוב אבל לא הכרחי עבורי כרגע. הוא כמובן גם שקט.

מה שחשוב לי הוא שקט וקירור.

למפרט כשלך (וגם ל-99% מהמפרטים בשוק) מספיקים 2 מאווררי 120 מ"מ טובים ב-PUSH-PULL. כל שאר הקשקושים על 17 מאווררים זו שטות שיווקית וממש לא הולכת יד ביד עם שקט אמיתי. קרא פה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=397631.msg3414829#msg3414829

אישית הייתי לוקת בין שניהם את ה-300 שגם הוא הרבה הרבה מעל ומעבר מבחינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקט חשוב לי אבל הרבה יותר. כיתרון, המארז יהיה על הרצפה ולא על השולחן מה שישקיט אותו עוד יותר מהמרחק בו אני יושב.

הקירור יותר חשוב כיוון שהחדר בו אני נמצא די חם, בקיץ הגיע ל-38-39 מעלות (רציני לחלוטין) כך שהחום של המחשב היה מטורף

והוספתי לו מאווררים והם עזרו כמובן אבל עם רעש נוסף.

לכן חשוב לי שיהיו יותר מ-2-3 מאווררים במארז כדי להתכונן לקיץ, שבו יהיה מאוד חם אני משער.

שאם אצטרך לשים מאווררים נוספים במידת הצורך אז שיהיה מקום יעיל לשים אותם ולא אלתור כמו שעשיתי עד היום (ג'נרי,אין מקום לכלום).

כמו שכתבתי, הישן יותר מרעיש מהחדש שהוא מארז FULL עם 7 מאווררים במארז, מאוורר למעבד ומאוורר של הספק כמובן.

אם הוא מרעיש יותר מכל אלה ביחד זה כבר אומר משהו על המארז (שמכיל רק 2 מאווררים-קדימה ואחורה).

אז כל עוד הוא יהיה יותר שקט או שקט באותה מידה כמו החדש זה מאוד יספק אותי.

כמובן גם שאבק הוא נושא עיקרי כאן, יש המון אבק באזור שלי ושמתי לב שב690 II כולו עם מסנני אבק (גם המחשב החדש עם מסנני אבק).

ראיתי סרטון על ה-SONATA III והוא לא נראה טוב מבחינת המצב שלי שהוא סגור לחלוטין וצד ימין בכלל לא ניתן לפתיחה.

ומה זה שקט אצלך? מ-1-10 אתה תמיד תרצה 10? אמרת שאתה חובב שקט מושבע.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חובב שקט מושבע זה מישהו שמוכן לשים אחוזים נכבדים מהתקציב שלו על רכיבים שקטים וזה שיקול מוביל בבחירתם.

10/10 משמעו שבחדר שקט בבית (בלי מזגן/מקרר/מוזיקה/כביש ברקע) כמעט לא תרגיש הבדל בין רמת הרעש כשהמחשב כבוי לבין רמת הרעש בזמן עבודה רצופה. את זה קשה מאוד להשיג - מניסיון.

9/10 כבר ריאלי יותר אבל עדיין דורש השקעה לא קטנה - המטרה היא רמת רעש נמוכה מאוד, קבועה וללא שינוי בלי קשר לשימוש (גישה לקבצים/חיפוש/כיווץ, עומס על המעבד, עומס על כרטיס המסך וכדומה). כל עוד מדובר ב-pitch נמוך, זה רעש שאנו מתרגלים אליו תוך שניות בודדות והוא בעצם "נעלם" מהאוזן, עד הרגע שמכבים את המחשב ופתאום שמים לב להבדל.

אם בזמן עבודה הקשיח מתחיל לטרטר, המאווררים מתחילים להמריא וקירור המעבד מתחיל להגביר מהירות - אנחנו כבר יורדים מתחת למה שאני אישית מגדיר כ-7/10 במקסימום.

ולעניין, כפי שכתבתי בלינק, 7 מאווררים המארז + מאוורר ספק + מאוורר HSF וכרטיס מסך רק מפריעים אחד לשני והנזק רב על התועלת. צריך להיות מהנדס אווירונאטיקה כדי לסדר אותם באופן הולם בחלל המארז - אם זה בכלל אפשרי. אני אומר שוב - זה לא יותר מגימיק ואני 99.9% בטוח שקירור ראוי ומותקן היטב למעבד + מארז עם סירקולציה טובה + 2 עד 3 מאווררים איכותיים, חזקים ושקטים יעשו עבודה טובה לא פחות (וכנראה יותר).

לא מבין מה הבעיה שלך עם הסונטה, אבל אם קירור חשוב לך יותר מרמת שקט, ה-300/K58/CM690 עדיפים בהחלט.

כמובן שאם רוצים להנות מכל העולמות יש את ה-P182/P183 המעולה במחיר כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...