ככל הנראה כרטיס מסך בעייתי, אשמח לוידוי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ככל הנראה כרטיס מסך בעייתי, אשמח לוידוי

Toolbox

Recommended Posts

שלום לכולם, לפני כשבוע התחלתי לחוות כל מיני תקלות גרפיות במשחקים (מריחות למיניהן בעיקר).

לפני מספר ימים, לאחר שהפעלתי משחק קיבלתי את הודעת השגיאה הנהדרת "nvlddmkm stopped responding and has recovered".

ניתן לקפוץ לכיתוב הכחול, כל השאר זה הסברים על מה עשיתי לאנשים שאולי התקלה אצלם וזה יכול לעזור גם להם... לא רלוונטי למי שאין לו את התקלה ויכול לעזור לי.

חיפשתי בכל הפורומים שיכלתי למצוא (אפילו קיים אתר מיוחד בשביל התקלה www.nvlddmkm .com), התקלה הזאת בגדול אומרת "יש משהו לא בסדר במחשב שלך"... לך תחפש במה מדובר.

אני רוצה לשתף אתכם בפעולות שעשיתי לפני שאני משלם סתם כסף לטכנאים בחנות שבה קניתי את המחשב...

אגב, רק לשם פורמליות- זה המפרט שלי (למרות שלפי דעתי הוא לא כל כך רלוונטי) :

לוח אם: GA-P35-DS3L

מעבד: E8400

זיכרון: Samsung 800MHZ 2x1GB

דיסק קשיח: WD320AAKS SATA II 7200RPM 16M

כרטיס מסך: Leadtek 8800GTS 512MB

ספק: Earthwatts 500W

מערכת הפעלה: Ultimate SP2

אני רוצה לציין שלא ביצעתי שום התקנה חדשה של לפני שהתקלות התחילו, הן התחילו ככה סתם באמצע החיים ללא סיבה.

בגדול מצאתי מספר פתרונות שונים לעניין הזה באינטרנט (שוב, לכל אחד התקלה נגרמת מסיבה אחרת... אז יש המון פתרונות, כל אחד עובד לאדם אחר), וביצעתי את הבאים:

1. מחיקת כל הדרייברים והתקנה של ההכי חדש, לאחר מכן הקודם שהיה לי, ולאחר מכן ישן יותר- לא עבד

2. בדיקת טמפ' של כרטיס המסך - 60 מעלות במנוחה, גג 75 במאמץ (ללא OC)- תקין, לא עבד

3. בדיקת עם memtest86 במשך 8 שעות - תקין

4. ראיתי הצעה להחליף את כבל החשמל בין הספק לכרטיס המסך... מה כבר יש להפסיד - לא עבד

ואז הגעתי כמעט לנקודת משבר... עד כמה שהבנתי משתמשי לא חווים את התקלה (כנראה בגלל שב אין את המנגנון של ה Vista/7 שאני לא זוכר את שמו שמונע את קריסת המערכת במקרה של FPS נמוך ובמקום מאתחל את ה GPU), אז רציתי להחליף את המערכת...

אפשר גם לקרוא מכאן

החלטתי לדחות את זה, החלפת מערכת הפעלה לוקחת שעות... ראיתי לא מעט הערות על כך שהרבה פעמים מדובר בבעית . החלפת עם מחשב נוסף לוקחת דקות, החלפתי עם הזיכרון של המחשב של סבתא (סבתא כבוד :xyxthumbs:)- סטיק אחד של 2GB ולהפתעתי הבעיה נעלמה.

זה החלק החשוב שאני לא מבין... לאחר שהחלפתי את הזיכרון בחזרה- גם הכל היה בסדר, אלא שלאחר כשעה החלה שוב התדרדרות במצב וחזרו חלק מהבעיות בהדרגה. עכשיו החלפתי שוב את הזיכרון, הזיכרון החדש על המחשב לפחות כשעה... ובינתיים הכל תקין.

יש לציין שאת הזיכרון שלי התקנתי על המחשב של סבתא, ובמשך השעה האחרונה הוא מפעיל 3dmark05 בלופים, ובינתיים הכל תקין (אם כי המחשב השני חלש בהרבה, עם כרטיס מסך on-board ולא באמת מסוגל להריץ גרפיקה, אז יכול להיות שלא נוצר צוואר בקבוק כמו אצלי).

שאלתי- האם ייתכן שזאת בעיית , למרות שהוא נמצא תקין בבדיקה של 8 שעות, עובד באופן תקין במחשב השני... והתקלות חוזרות למחשב שלי בהדרגה ?!

בעיה בזיכרון לא אמורה פשוט להשבית את המחשב או שברגע שאני מפעיל משהו שצורך זיכרון לגרום לקריסה ?

יכול להיות שזה רכיב אחר, למרות שהחלפת הזיכרון, עושה רושם, פתרה את הבעיה ?

אשמח לתשובה מהירה... לא בא לי לשים את המחשב ב"תיקון", לשלם להם 70 שקלים כדי שהם יגידו שאו "הכל תקין" או שימצאו איזו תקלה דמיונית במקום שהיא לא נמצאת ואני אצא עם נזק גדול יותר... זה מקרה קצת מתוסבך, לא נראה לי שטכנאי שלא אכפת לו באמת ינסה לפתור אותו, כי תכלס המחשב עובד- והתקלה לא עקבית במיוחד. אני גם אשמח לרעיון איך בכל זאת יהיה אפשר לנצל את האחריות על הזיכרון... אני אנסה לדבר עם בעל החנות כשהוא יחזור מחופשה ולהפעיל עליו קצת לחץ להחליף לי את הזיכרון בכל מקרה.

עדכון:

זה חזר- אני עם הזיכרון החדש ובאמצע משחק המסך הושחר לכמה שניות וקיבלתי את הודעת השגיאה... כנראה שזה לא הזיכרון, זה משאיר מבחינתי או כרטיס מסך או ... למישהו יש רעיון ?

דבר נוסף- לא ציינתי, אבל במצב המקורי, אחרי שקיבלתי את הודעת השגיאה והמחשב התחיל להתחרפן (ריצודים, מריחות, שינוי צבעים, וכו'...) פשוט עשיתי log out, הכל חזר להיות תקין, גם כשהתחברתי מחדש הכל היה תקין, עד לפעם הבאה שזה התחיל.

עדכון נוסף:

התקלה מחמירה ככל שעובר הזמן... כרגע זה גם יכול לקרות בלי שאני מפעיל אף , ובלי לקבל את ההודעת שגיאה, המסך פשוט יכול להתחיל לרצד, מתחילות להופיע מריחות, אין עדכון של המסך... ולבסוף יש הופעה של פיקסלים בצבעים שונים ולא קשורים. אני לא מצליח להבין מה המקור של זה, אני אנסה לבדוק את הכרטיס מסך במחשב אחר- כנראה שיהיה לי זמן לעשות את זה בסופ"ש. אם למישהו יש רעיון אני אשמח, כרגע המחשב שלי חצי מושבת.

ועוד עדכון:

ברגע שהורדתי את ה Aero עושה רושם שהכל עובד בצורה תקינה...

יכול להיות ששוב מדובר במשהו שיחמיר עוד כמה שעות

זה לוקח אותי יותר לכיוון של בעיה של ? מאחר והעומס של המשחק על הכרטיס מסך לא משתנה בצורה משמעותית עם Aero מכובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב...

בדקתי שוב את הרכיבים- הזיכרון תקין

החלפתי את הדיסק הקשיח עם דיסק שונה, הייתה עליו Windows XP.

כאשר ניסיתי להפעיל יישום גרפי היו הבהובים של המסך, פיקסלים ששינו צבעים ושינוי צבעים... לפעמים אפילו בהפעלת אקספלורר קיבלתי שינויי צבע של החלונות והרקע, אבל השינויים היו קבועים (גם לאורך מספר הפעלות מחדש).

עכשיו החזרתי את הכונן הישן עם ה - הכל חזר לקדמותו- הפעלה של יישום גרפי גורמת לבעיות גרפיות עד לרמה של תקיעת המחשב (אבל כמעט ואף פעם לא לאיתחול).

ההערכה שלי- מדובר בכרטיס מסך. בדקתי טמפ'- הוא לא עולה מעל ל 65 מעלות כשזה קורה. יכול להיות שמדובר ברכיב אחר בכרטיס ?

יש בכלל אפשרות שלא מדובר בכרטיס עצמו, אלא בחיבור כלשהו ?

אודה לרעיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפוש בגוגל העלה שהבעיה היא בכרטיס עצמו עם תאימות לויסטה. מה שקורה הוא שהצ'יפ של לא מסוגל לעבוד עם מעל 2 GB של על המחשב כאשר הויסטה מנהלת אותו. לכן יש שתי פתרונות:

1) לעבור לווינדוס 7.

2) ביצוע הדבר הבא:

set compatability mode to 2000

disabled visual themes

disables desktop composition

זה לא פותר את הבעיה, אבל הקריסות יכולות לעבור מקריסה כל 2 דק' לקריסה כל 4 שעות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו... שחשבתי שיש בעיה, ולכן החלפתי דיסק קשיח לאחד שמותקנת בו ...

גם בו היו בעיות, אפילו יותר גרוע מבויסטה, לכן הנחתי שהבעיה היא לא במערכת הפעלה, אלא בכרטיס עצמו - או בחומרה שקשורה אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו... שחשבתי שיש בעיה, ולכן החלפתי דיסק קשיח לאחד שמותקנת בו ...

גם בו היו בעיות, אפילו יותר גרוע מבויסטה, לכן הנחתי שהבעיה היא לא במערכת הפעלה, אלא בכרטיס עצמו - או בחומרה שקשורה אליו.

אם זה מומלץ לבדוק את הדרייברים עצמם. כמו כן, לא נתקלתי במישהו שציין שיש את הבעיה הזאת ב-..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה התחיל בויסטה, כחלק מהבדיקות שעשיתי החלפתי חלקים... אחד מהם היה הכונן הקשיח, ושמתי במקומו אחד אחר עם עליו... כל שאר החומרה הייתה אותה חומרה- רציתי לשלול שזאת מערכת הפעלה שאשמה בבעיה.

מאחר וב חוויתי תופעות דומות, אפילו יותר גרועות, רק ללא הודעת שגיאה כמו בויסטה... אני מניח שזאת החומרה.

זיכרון כבר החלפתי ובדקתי כמה פעמים, זה לא .

מה שמשאיר כרטיס מסך, מעבד, וספק.

לא היו לי בעיות של איתחול מחשב, מה שמוריד את החשד מספק דפוק- מה גם שהספק שלי יותר ממספיק למפרט, וגם מדובר בספק טוב ולא גנרי.

את המעבד בדקתי במבחנים, הטמפ' נשארות נמוכות ולא משנה עד כמה גרוע תיזזתי אותו- לא הייתה בעיה.

מבחינתי כנראה מדובר או בלוח אם, או בכרטיס מסך... הבעיה מופיעה רק כשאני מפעיל יישום גרפי, לא משנה מאיזה סוג... התקלה גם מחמירה עם הזמן (קודם לכן הייתי יכול להפעיל משחקים דלי גרפיקה, עכשיו גם זה גורם לתקלה להופיע).

לפי דעתי מדובר או בכרטיס מסך שנדפק, או בחיבור ללוח האם או אולי רכיב שקשור לכרטיס מסך.

אני אקח את המחשב בתחילת השבוע למעבדה, אני אודיע להם איפה הבעיה... ואני מניח שהם כבר יבודדו את הרכיב הבעייתי. פשוט רציתי להתייעץ, אולי פספסתי משהו ויכול להיות שיש משהו שלא חשבתי עליו וניתן לפתור אותו בעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם חיברת את שתי המסילות מהספק לכרטיס המסך?

וכשאני אומר ספק בעייתי אני לא מתכוון להספק או למקורי\גנרי, אני מדבר על בעיות עמוקות יותר שנוצרות עם הזמן ששוחק מוצרי חשמל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כרטיס מסך מתקדם (שלי לא הכי מתקדם, GTX9800 ויש עליו) שתי כניסות למסילות מספק הכוח, אחרת הכרטיס לא מקבל מספיק חשמל. לא שאלת את עצמך למה הרכיב שזולל הכי הרבה חשמל במחשב הוא כרטיס המסך?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל 8800 GTS שלי יש רק כניסה אחת...

אם זאת הייתה בעיה של אספקת כוח, הכרטיס לא היה מחזיק שנה וחצי ואז מתחיל לעשות בעיות.

הוא היה בסדר גמור במשך שנה וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...