הארדיסק שגורם ל-BSOD אפילו אם אין עליו מערכת הפעלה... רעיונות? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארדיסק שגורם ל-BSOD אפילו אם אין עליו מערכת הפעלה... רעיונות?

Immaculate

Recommended Posts

שלום לכולם,

המצב הוא כזה: הארדיסק של סמסונג, 500GB SATA, שתי מחיצות - 50GB (שהיתה עליו מערכת הפעלה עד שהמחיצה פורמטה), ועוד מחיצה על שאר הדיסק. החלטתי להתקין מחדש חלונות, העברתי את כל המידע למחיצה הגדולה וניסיתי להתקין כאשר במהלך ההתקנה אני מוחק את המחיצה הקטנה ונותן להתקנה ליצור מחיצה חדשה, לפרמט ולהתקין. כמובן שעשיתי את זה בעבר כבר מלא פעמים ולא היו בעיות עד עכשיו.

מה קרה הפעם - ההתקנה כאילו מצליחה אבל בעליה הראשונה של המערכת, אני מקבל בלוסקרין. כל פעם בעקביות. סייף מוד גם לא עוזר. כלום לא עוזר. חשבתי שאולי הצריבה דפוקה, צרבתי שוב - אותו דבר. ניסיתי להתקין - אותו דבר (קצת שונה, ההתקנה נכשלת, אבל אני מאמין שזה אותו דבר).

לקחתי הארדיסק ישן של 80GB, חיברתי אותו במקום ההארדיסק המקורי, והצלחתי להתקין עליו בלי שום בעיות, עולה כמו חדש, המערכת מתפקדת והכל סבבה.

חיברתי את ההארדיסק המקורי בנוסף - מקבל בלוסקרין. חשבתי שאולי זה כי המחשב מנסה לבצע בוט ממנו, זה באמת היה המצב, שינתי את ה-boot order וזה לא עזר, אני עדיין מקבל את ה-BSOD כל עוד ההארדיסק מחובר למחשב. פרטישן מג'יק אומר שיש שגיאה כלשהי במערכת הקבצים שהוא לא מצליח להתגבר עליה ולא נותן לי גישה בכלל לכונן. אקרוניס דווקא כן מזהה, אבל לא משנה כמה פעמים ניסיתי למחוק את המחיצה הקטנה עם או בלי ליצור חדשה, סתם כדי שתהיה לי גישה למידע עצמו שבמחיצה הגדולה - זה לא שינה כלום.

עכשיו, ההארדיסק עדיין במסגרת האחריות אז לא תהיה לי בעיה להחליף אותו. הבעיה - המידע שיש לי עליו. זה המון מידע ואין לי גיבוי עדכני (יש דברים ישנים). לא בטוח אפילו שחייבים להחליף את ההארדיסק, אני מניח שיכולתי למחוק לו את כל המחיצות עם PM או אקרוניס וליצור הכל מחדש ואז יש סיכוי שהוא היה דווקא כן עובד.

אז נכון שאני טמבל שלא גיביתי אבל עדיין - למישהו יש רעיון איך להשיג גישה למחיצה הגדולה? לנסות במחשב אחר יעזור אתם חושבים? (אני מתכנן לנסות את זה ממילא ברגע שאני אשיג מחשב אחר, אבל אני בכ"ז שואל)? אולי לנסות לחבר ליציאת SATA אחרת? (לא נראה לי יעזור)? יש לי את ה- Hiren's Boot CD, אולי מישהו מכיר תוכנה שנמצאת עליו (או שאפשר להשיג על דיסק יוטיליטי אחר) שיכולה לעזור במקרה כזה? אתם חושבים שגוסט לכונן בגודל זהה יוכל לפתור את זה? (אני צריך להשיג כונן אחר בשביל זה, אין לי עוד אחד)?

בקיצור - כל רעיון שלא חשבתי עליו יתקבל בברכה :)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה צריך להכין ACRINIS BOOT CD חדש לפני תחילת התהליך

עכשיו אתה צריך לפרמט עם פרטישן מנגר או פרטישן מסטר

תכין תקליטור איתחול של HIRENS BOOT CD ותעבוד ממנו

את ה- HIRENS תוריד גירסה 10.1 מהאינטרנט זה קובץ ISO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבטל בביוס AHCI ולהתקין מחדש.

או לטעון סאטא דרייבר בהתקנה.

ינוסה, תודה :xyxthumbs:

ולמקרה שהאפשרות הראשונה לא תעזור - איך אני טוען דרייבר SATA בעת ההתקנה? לצרוב על CD וההתקנה תבקש ממני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק דיסקט יכול לעבוד עם דרייבר.

אפשר לכניס דרייבר עם NLITE אבל אם אפשר

לבטל AHCI - זה החי פשוט ולא משנה ביצועים.

דיסקט :lol: אני לא רואה את זה קורה... אולי עם DOK... אבל נשתין מהגשר הזה כשנגיע אליו ;D

בכל אופן, בקשר לביטול ה-AHCI - אולי אני מפספס פה משהו אבל נראה לי שזה כבר ממילא מבוטל. מה שכרגע מוגדר בביוס זה ככה:

בקטגוריה שנקראת "SATA Configuration" מוגדר לו "Enhanced" (האפשרות השניה שלא נבחרה זה "Compatible")

ואז בתת-קטגוריה שנקראת "Configure SATA as" מוגדר לו "IDE" (האפשרויות הנוספות שלא נבחרו הן "RAID" ו-"AHCI")

אז... מה לבחור?

הלוח אגב הוא P5Q, אם זה משנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, ניסיתי את האופציה הראשונה וזה לא עבד... איך אתה מציע לטעון דרייברים? עם USB?

אגב, סתם תהייה - אני מתקשה לראות איך זו בעיה של ... סה"כ לפני כמה חודשים התקנתי ווינדוס על ההארדיסק הזה בלי בעיות... ואני די בטוח שאם אני אחבר עכשיו הארדיסק SATA חדש אז הוא גם יתקין בלי בעיות...

מה שבשבילי מהווה את האינדיקציה הכי חזקה לזה שזו לא בעיית הוא העובדה שגם כאשר מחברים את ההארדיסק בתור SLAVE, אני עדיין מקבל BSOD... בצירוף זה שפרטישן מג'יק לא נתן לי גישה לכונן, אני בטוח שפשוט משהו נדפק במערכת הקבצים. השאלה היא - איך לגלות מה צריך לסדר ואיך לסדר את זה (ועם איזו תוכנה, אולי F-דיסק?)[br]פורסם בתאריך: 24.04.2010 בשעה 12:34:59

אוקי עדכון חשוב - ניסיתי להגדיר אותו דווקא כל על AHCI (הרעיון היה סתם לנסות דברים שלא היו קודם), וחלונות עולה על ההארדיסק של ה-80GB, אבל עדיין אין לי גישה להארדיסק הגדול...

אני אנסה להתקין ככה על המחיצה הקטנה בהארדיסק הגדול, אבל לא נראה לי שזה יצליח. למישהו יש רעיונות בינתיים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מציע על אחריותך בלבד :

1. תעביר את מצב הSATA שלך למצב RAID .

2. תחבר את ה80 גיגה הישן שלך עליו , תתקין עליו ויסטה/7 , כדי שלא תצטרך להתמזמז עם דיסקטים למיניהם ולעשות slipstream .

3. תסיים את ההתקנה של המערכת ההפעלה שתבחר על הדיסק התקין .

4. התקנת הדריוורים , ושל תוכנת הניהול של RAID של אינטל , חשוב להתקין את התוכנה של הraid .

5. אתה לוקח כבל sata נוסף , חשמל נוסף , מחבר קודם את החשמל לדיסק הקשיח , ומחבר את כבל הנתונים של הsata שלקחת , כשאתה בתוך מערכת ההפעלה , מחבר אותו על חי .

6. נכנס לתוכנת ניהול של ועושה סריקת דיסקים .

7. בתקווה שהוא איכשהו יזדהה ולא יפיל לך את המערכת , הוא יזהה לך את 2 המחיצות .

אופציה שנייה , שבעצם נהפוך אותה לראשונה , נסה אותה קודם :

1. לקחת hiren boot cd 10 , לעלות ממנו רק כשהדיסק הדפוק מחובר , יש לך על גרסה 10 מערכת קלה שאתה יכול לבחור בעת ההעלאה .

תבחר אותה , ייתכן ותוכל לגשת למחיצה השנייה מתוך המערכת שתעלה לך מהדיסק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני אנסה את זה אח"כ

בינתיים, ניסיתי להתקין על המחיצה הבעייתית, ומה שקיבלתי זה זה:

STOP: 0X0000007B (0XF78D2524, 0XC000034, 0X000000000, 0X00000000

חשוב אולי לציין שזה קורה אחרי שתוכנת ההתקנה של עולה, ולפני שאני מגיע לתפריט הזה ששואל אותי מה אני רוצה לעשות (התפריט הראשון)

וזה קורה בזמן ששני ההארדיסקים מחוברים, או רק הדפוק, זה לא משנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש לו חתימה דפוקה בתחילת המחיצה , או סקטור דפוק על ההתחלה .

נסה עם כל מנהל מחיצות חוץ מpartition pagic לשנות את סוג המחיצה של המחיצה הדפוקה , ואז למחוק אותה .

שנה אותה לfat32 או כל דבר אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש לו חתימה דפוקה בתחילת המחיצה , או סקטור דפוק על ההתחלה .

נסה עם כל מנהל מחיצות חוץ מpartition pagic לשנות את סוג המחיצה של המחיצה הדפוקה , ואז למחוק אותה .

שנה אותה לfat32 או כל דבר אחר .

חשבתי שעם כל מה שכתבת יש לך ידע אבל מתברר לי שלא.. אי אפשר לשנמך מNTFS ל-FAT32! אפשר לשנות בפקודה מאוד פשוטה מ-FAT32 ל-NTFS כי זה שדרוג אבל אי אפשר מ-NTFS ל-FAT32 כי זה שינמוך, אלא אם מפרמטים.

לפותח הדיון, אם הנתונים חשובים לך מספיק, תמיד תוכל לקנות טייפ גיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבובצ'יק , קראת בכלל את מה שכתבתי ?

אתה לא משנמך משום דבר לשום דבר , בכל תוכנת ניהול מחיצות נורמלית שהיא לא pqmagic , אתה יכול לשנות את החתימה של המחיצה למה שבא לך .

כמו שntfs הוא 07 , וnortongoback הוא 14 , עד כמה שאני זוכר , יש חתימות של מחיצות .

לא מעניין אותי מה המחיצת מערכת ההפעלה שלו תהיה , אנחנו צריכים למחוק אותה , כדי שהיא לא תדפוק לו בוטים .

http://www.partitionwizard.com/help/change-partition-type-id.html

כשאתה קורא , תקרא , אל תרפרף , אולי תפספס משהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא צריך למחוק אותה אז שיפרמט ויסיים עניין. לשנות חתימה לא יעזור לך כי אתה תדפוק לגמרי את המחיצה ואז להציל את הנתונים יעלה לו אלפים במעבדות הפרטיות שגם נותנות שירותים למשטרה.

אם יש בעיה רצינית עם ההארד דיסק, תמיד שווה לשקול LLF, אך לקחת בחשבון את הסיכון שההארד לא יתפקד יותר אחרי הפעולה הזאת. אם הפעולה תעבוד כמו שצריך, הוא יקבל הארד דיסק כאילו הוא קנה אותו אבל הדבר היחיד שאולי יוכל להציל לו את המידע תהיה המעבדה המשטרתית שלצערנו סגורה לצרכים לא משטרתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...