מחשב ל-HTPC משחקים עד K5 ללא מסך, וציוד היקפי אחר וללא OC - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב ל-HTPC משחקים עד K5 ללא מסך, וציוד היקפי אחר וללא OC

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

אני שוקל לרכוש מחשב נייח של חברת DELL ויש שני דגמים שמעניינים אותי במיוחד:

Precision T1500

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=14437

Inspiron 580 i5-750

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=14863

הראשון מכיל מעבד I7 וכרטיס גרפי ‏NVIDIA Quadro NVS 295 256MB DDR3

השני מעבד I5 וכרטיס גרפי ATI Radeon HD 5450 1GB

המטרה העיקרית היא צפייה בתכני בלו-ריי כבדים, ואולי בשלב מאוחר יותר גם משחקים.

השאלה היא קודם כל, איזה כרטיס נחשב לחזק יותר?

שנית וזה בעצם הנקודה העיקרית- איזה מחשב יוכל להציג בצורה חלקה יותר וללא שום מאמץ סרטיHD מכל הפורמטים האפשריים? (הכוונה כמובן לשילוב בין המעבד לכרטיס הגרפי של כל מחשב)

כרגע יש לי מחשב עם מעבד Intel 2 4400 וכרטיס 8500GT .הסרטים האלה פשוט מקרטעים קטסטרופה, למרות שהתקנתי את כל המקודדים הנחוצים.

אשמח לשמוע את חוות הדעת של המומחים

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר הראשון כ-5500 שקלים והשני כ-4500 שקלים.

אם נשים לרגע בצד את המשחקים, איזה מהם יהיה עדיף עבור התכנים הכבדים?

אני חוזר על כך שהמחשב הנוכחי שלי מקרטע.

ניסיתי לעשות את כל מה שקראתי במדריכים שונים.

התקנתי בו את COREAVC ו-FFDSHOW

אחר כך הסרתי את כל המקודדים, והתקנתי רק MPC HC

אחר כך הוספתי שוב את FFDHOW

בכל מקרה,קבצי M2TS בנפח של 20GB ומעלה, מממשיכים לקרטע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאני מעדיף מחשב מותג זה התמיכה והאחריות 3 שנים בבית הלקוח.

יש לי בבית מחשב מדיה סנטר שבניתי לפי מפרט וגם מחשב נייח מדגם מיושן יותר.

פשוט הבדל של שמים וארץ. מחשב המדיה סנטר שרכשתי דווקא בחנות שנחשבת לאמינה ומקצועית מאוד (באזור חיפה) עשה לי צרות צרורות, וכל פעם שהיה לי איזה בעיה והתקשרתי לחנות, עונה לך איזה טכנאי מהמעבדה, שאין לו מושג מה אתה רוצה ממנו בכלל, וגם אין לו הרבה זמן לדבר איתך, כי יש לו ים של מחשבים לטפל בהם.

ב- לעומת זאת יש מרכז תמיכה שבו יושבים אנשי מקצוע וזה הדבר היחיד שהם מתעסקים בו.

מיותר לציין איזה סיפור היה בשבילי לסחוב למעבדה את מחשב המדיה סנטר בגודל של מפלצת (מארז של סילברסטון, למי שמכיר), וכל זה כאשר אני ללא , ומתגורר בקומה רביעית ללא מעלית.

אשמח לדעת אם יש חנות שבה אוכל לרכוש מחשב לפי מפרט, אבל גם לקבל מהם אחריות 3 שנים אצלי בבית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי כי אתה צריך את ה3 שנים האלה, עם מערכת בעלת ספק כח באיכות נמוכה ושאר רכיבים שהם מקמבנים לך בפנים.

יש גם דבר כזה שנקרא שירות VIP היום בחנויות, עולה 200-250 שקלים, עדיין הופך מחשב מורכב לפי 10 עדיף.

5500 שקלים לא הייתי משלם על המחשב הזה בשום מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dj-ElectriC

אהיה בהחלט מוכן להוסיף את האקסטרה של 200-250 שקלים (ואף יותר מכך) תמורת הרחבת האחריות לבית הלקוח.

אני רק לא מכיר שום חנות שמציעה דיל כזה.

יש חנות אחת באזור המרכז (למרות שקצת רחוק לי כי אני מחיפה) שיש עליה חוות דעת מצוינות בפורמים השונים, ולהפתעתי אפילו מצאתי באתר שלהם אחריות ל-3 שנים בבית הלקוח על כמה מדגמי המחשבים שהם מרכיבים בעצמם.

כאשר פניתי אליהם בטלפון, הנציג הופתע מכך בעצמו, ואמר שהוא צריך לברר זאת אצל בעל החנות- האם זה באמת נכון, והאם זה תופס גם לגבי לקוחות מחוץ לאזור המרכז.

אני עדיין ממתין לתשובה שלו... ;)

במידה וזה לא נוגד את חוקי הפורום, אשמח לשמוע על חנויות שמציעות אחריות אמיתית לשלוש שנים בבית הלקוח, או שאפשר גם להעביר אליי במסר פרטי...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאם תפנה לאחת החנויות המוכרות באזור חיפה\קריות הם יותר מישמחו לתת לך שירות עד הבית תמורת 250 ש"ח. שווה לך לברר.

למה אמרת שאתה צריך תמיכה עד הבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gil28

פשוט תקרא את ההסבר שלי, 3 הודעות מעליך :)

מרבית המשתמשים כאן בפורום יודעים לפתוח את המחשב, להוסיף/להסיר/להחליף רכיבי חומרה בעצמם, ובמצבים שהם לא מסתדרים, פשוט זורקים את המחשב לרכב ומקפיצים אותו למעבדה.

אני לעומת זאת,מעולם לא פתחתי מחשב בעצמי וגם אין לי . עבורי, בכל פעם כאשר המחשב מתקלקל, זה פשוט כאב ראש אחד גדול.

בקיצור, התקשרתי לאחת החנויות (המומלצות) באזור חיפה ובאמת גילתי שבתוספת תשלום ניתן להרחיב את האחריות משנה אחת גלובלית על ההרכבה, לשלוש שנים (זאת בנפרד מהאחריות על רכיבים)

ניתן גם להרחיב לשירות עד הבית, אבל מדובר רק באיסוף ע"י שליח, ולא טכנאי שמגיע לבדוק את התקלה.

האמת גם זה יכול לעזור לי, אקח זאת בחשבון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל זה אנחנו פה :xyxthumbs:

תשמע החבר'ה פה כולם סבבה, עזרו לי הרבה, גם בבניית מפרט למדיה סנטר שלי (שרכשתי לפני כשנתיים), וגם בבעיות שונות ברמה של תוכנה.

אבל בעיה של חומרה זה כבר סיפור אחר לגמרי. גם אם ידריכו אותי בדיוק מה לעשות, אני מעדיף להשאיר דברים כאלה לידיים מקצועיות של מוסמך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להיות מוסמך בשביל להיות מומחה. עם קצת חוש טכני אתה יכול ללמוד את העסק צ'יק צ'ק.

בכל מקרה, אני מאמין שענינו לך על השאלה ושעכשיו מה שנותר לך לעשות זה לשקול אם לקנות מחשב מותג (במאות שקלים יותר) אן לקחת "סיכון" ולאבחן את הבעיה בעצמך.

שא ברכה, אנחנו תמיד כאן :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שממש אין לי חוש טכני :silly:

אוקיי, אבל אם אנחנו כבר כאן בפורום מפרטים, הייתי שמח לשמוע את חוות המומחים לגבי המפרט שלהלן , אותו הרכבתי בעצמי. (שיניתי את הכותרת כיאה לפורום)

מטרה עיקרית: בכל הפורמטים של HD

מטרת משנה: גיימינג בינוני-כבד

נתונים נוספים:

1. אין חשיבות לשקט

2. חייב מערכת הפעלה

3. חשוב לשמור על אופק שדרוג בעיקר מבחינת , כרטיס גרפי ודיסק קשיח

4. 1920X1200 FullHD 1080P רזולוציית מסך 26 שברשותי

5. מעדיף חנות באזור חיפה, שבתוספת תשלום ניתן לקבל שם גם הרחבת אחריות ושירות עד הבית למשך שלוש שנים

מעבד:

Intel i5 Processor i5-750 2.66GHz 8Mb LGA 1156 Box

גוף למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO REV.2

לוח אם:

GIGABYTE GA-P55M-UD2

כרטיס מסך:

POWER COLOR HD5770 1GB GDDR5

זכרון:

Team 4GB Kit 1600MHz LV PC3 12800 CL7 2*2GB TXD34096M1600HC7DC-L

כונן קשיח:

Samsung 1TB 32MB 7200RPM SATA II HD103SJ Spinpoint F3

כונן אופטי:

Samsung -RW SH-S223F x22 SATA Black OEM

מארז:

ANTEC THREE HUNDRED

ספק כוח:

SEASONIC S12II 430W BRONZE

מערכת הפעלה

WINDOWS 7 HOME PREMIUM 64 bit Hebrew

תודה רבה וחג עצמאות שמח לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גיל !

באתר יש המלצה למפרט מיינסטרים לגיימינג בינוני-כבד מעודכן למרץ 2010 ושם נבחרו זיכרונות בעלות של 500 שקל. רק לא כתוב בדיוק באיזה יצרן מדובר:

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=133170&section=293&target=משחקים

לגבי , האם יש המלצה מיוחדת? כמובן שדרוש שהספק יתאים למארז, ושבסופו של דבר המחיר לא יגלוש יותר מדי מעבר לתקציב שהקצבתי לעצמי.

אני צריך לקחת בחשבון גם תשלום נוסף עבור הרחבת אחריות ואיסוף מהבית למשך 3 שנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...