מערכת קירור מים למעבד- קיט מוכן או קיט להרכבה עצמית - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קירור מים למעבד- קיט מוכן או קיט להרכבה עצמית

XTZ-Mike

Recommended Posts

שלום לכולם!

לאחרונה אני שוקל לפנק את המחשב בקירור מים איכותי (כרגע לופ אחד למעבד)מבחינת תקציב , באיזור ה300+ דולר כולל משלוח.

המטרה היא לבצע OC גדול יותר למעבד ולמקסם את הביצועים שלו - כרגע הוא על 3.2 בערך , רוצה להגיע כמה שיותר גבוה.

לאחרונה נחשפתי למס' קיטים מוכנים (כלומר רק לחבר פלטה אחורית ואת הרדיאטור) כגון הcoolIT ECO ALC (וכמובן הדגם המקדים שלו הדומינו) ואת הקורסייר H50 (בגירסתו השלישית אאל"ט) ולעומתם את הקיט שמכיל את כל מה שאני צריך רק להרכבה ועצמית כגון הSwiftech H20-220 Ultima XT.

http://www.sidewindercomputers.com/swh2edukit.html

אני אתחיל בזה שברור לי ששניהם לא נמצאים אפילו קרוב אחד לשני מבחינת מחיר וסביר להניח (סביר לי) שגם הביצועים לא יהיו דומים.

1.האם בכלל שווה לשקול את אחד הקיטים המוכנים או שהמוגן 2 שלי נותן את אותם ביצועים?

2.האם באמת קיים הבדל גדול בביצועים של שתי המערכות(קיט מוכן וקיט AIO) כזה שמצדיק את ההפרש בעלות?

3.ברור לי שבקיטים המוכנים יש אפס תחזוקה והתעסקות לעומת הקיט של Swiftech , האם התחזוקה הזאת משמעותית היא שהיא משהו שגרתי שלא מורגש - כמו לדוגמא לפתוח את המארז פעם בשבוע,שבועיים לנקות את המחשב מאבק?

4.האם הקיטים האלה (כל ה3 שרשמתי) נחשבים טובים (כל אחד בקטגוריה שלו כמובן) ?

5.האם קיימת אלטרנטיבה טובה וזולה יותר? (כמו לרכוש בנפרד ולא בקיט AIO)

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינו כבר..קיט מוכן הוא די ממוצא מבחינת ביצועים..קיט מורכב יעניק לך המון אבל המון מעבר לקיט מוכן מראש של חברה ...

יש לך בסטיקי חנות וכו..מה אתה מתכנן מבחינת הרכבה וכו ? רדיאטור בפנים המארז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חנויות , אני מכיר את כל מה שיש בסטיקי וכבר קניתי כל מיני דברים מחלק מהן...

רדיאטור בתוך המארז? זה רק בקיטים המוכנים מראש (קורסייר וקולאיט) אאל"ט או שלא הבנתי למה התכוונת.

אני אנסה להסביר יותר מדויק לאן אני חותר , המטרה שלשמה פתחתי את הדיון היא כדי לבדוק האם עבורי שאני כרגע מעוניין רק בקירור (מים) למעבד לטובת OC רציני יותר , האם יספיק לי קיט מוכן או שקיט שלם להרכבה עצמית (של סוויפטק לדוגמא) ייתן לי ביצועים הרבה יותר טובים ממה שקיט מוכן ייתן?

מבחינת הכסף , ההבדל הוא גדול - 75 דולר מול אזור ה240$ (ולכן רשמתי שהתקציב הוא באיזור ה300$ כי חישבתי עלויות משלוח בחנויות השונות).

האם הקיט הנ"ל של סוויפטק איכותי או שבמחיר הזה אני יכול למצוא משהו טוב יותר? (לא חייב להיות כקיט , קיימת האפשרות כמובן לרכוש חלקים בנפרד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hi:

בקר טוב ומזל טוב על רצונך להכנס לעולם המים.

קח בחשבון שגם מערכת מים ב1000$ ,לא בהכרח תביא לך שיפור משמעותי באוברקלוק :nixweiss:

הכול תלוי בשילוש הקדוש לוח-מעבד-זיכרון

יחד עם זאת בעזרת בחירה נכונה של חלקים לרוב מתקבלות תוצאות יפות. :yelclap:

האם זה שווה את ההשקעה

זה עיניין אישי-מבחינה כלכלית האוברקלוק שתשיג לא יהיה שווה את ההשקעה(אלא אם המעבד עלה 50$ ובאופן קסם הוא מגיע ל100% אוברקלוק)הכספית.

יחד עם זאת , מים הוא יותר מקירור-הוא לטעמי גם אמירה.

אין ספק שהוא שומר על המחשב שלך קריר יותר,הוא אסטטי יותר

וגם מגניב(איזה זקן אני,אה). :facepalm:

אז מהבחינה הריגשית הוא אחלה.

בכול מקרה הנה ציור של אופציות השמה של מערכות מים

ויסלחו לי כולם אך הקיטים הם לא מערכות ,הם סוג של גימיק ,אבל גימיק שעובד יחסית לא רע :nono:.

d948b6c6dc.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה!

אתה יכול לראות מהמפרט שלי שמבחינת "השילוש הקדוש" אני די מסודר - הלוח שלי בנוי לזה , הזכרונות הם סבבה והמעבד גם כן.

מבחינת הסידור במארז שלי , שתי האופציות השמאליות (העליונה והתחתונה) הן הכי מסתדרות מבלי לשנות בצורה דרסטית את המארז (הספציפי שלי) מה שגם תמיד ראיתי את המערכת שלי בנויה כמו בציור השמאלי העליון.

לגבי העלות , ברור לי שמערכת ב100$ לא בהכרח תיתן ביצועים יותר טובים ממערכת ב300$ אבל מערכת ב300$ תיתן לרוב ביצועים עדיפים על קיט מורכב ומוכן ב75$ .

לגבי הקיטים ,הכיוון הוא לא על קיט מורכב כמו זה של הקורסאייר או של קולאיט אלא יותר על קיט שכולל הכל כמו הSwiftech H20-220 Ultima XT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hi:The Shopping Cart Contains:

Total Items: 3 Weight: 7.5lbs Amount: $232.35

Remove Product(s) Qty. Total

Danger Den DD-CPX-Pro 12V Pump

- Fitting Size 3/8" Barb for 3/8" ID tube

$56.95

Feser X-Changer 240mm Xtreme Performance Radiator - Thermochill Killers!

- Shroud No Shroud

- Nozzles Add Pair Bitspower G1/4" [3/8" Barb]

$115.45

Swiftech APOGEE GTZ Ultra Performance Universal Water-block

- Water Block Backplate Stock Water Block Back Plate

$59.95

Sub-Total: $232.35

Sub-Total: $232.35

United States Postal Service (1 x 7.50lbs) (Priority Mail International (6 - 10 days) (With Tracking)): $56.25

Total: $288.60

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...