ATI + NVIDIA על לוח X58,להנות מכל העולמות-האם אפשרי? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ATI + NVIDIA על לוח X58,להנות מכל העולמות-האם אפשרי?

shimmi1982

Recommended Posts

שלום חברים,

לאחרונה שדרגתי את המחשב שלי ל:

I7 920

Gigabyte Ex58A-UD3R

6GB DDRIII 1333MHZ

כ.מסך לא שדרגתי (8800GTS 320MB) <--- משום שרציתי לחכות לכרטיסים החדשים של נוידיה (בגלל שתי סיבות עיקריות האחת PHYSICS והשניה שאני עובד המון עם ADOBE והן ידועות כחובבות יותר ) ... האם הסיבות האלה מוצדקות או לא זה ניתן לוויכוח- אבל זה לא נושא השאלה, אז להמנע מוויכוח זה.

בכל מקרה בשעה טובה הכרטיסים החדשים של הושקו -ואפילו התחילו להופיע ניצנים ראשונים במכירה.

רק מה במחיר הרבה יותר גבוה ממה שתיארתי לעצמי, GTX470 על גבול ה2000 ש"ח כשהוא בעוצמה בערך של 5850 שעולה 3/4 ממנו.

עלה במוחי הרעיון של לקנות 5850 או 5830 (אם יירד למחיר יותר מוצדק בזמן הקרוב) ככרטיס גרפי ראשי.

ואת ה8800GTS לשים ככרטיס משני לבנתיים ליישומי PHYSICS וCUDA, ובעתיד כשיצאו כרטיסי הMID של להחליף אותו לאותם שימושים.

האם זה אפשרי? האם מסובך? האם ייצור בעיות תאימות כאלה ואחרות? ובכלל מה אני צריך להבין כדי להביא פתרון כזה לפועל?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפרש בארץ (לפי pandas) בין gtx470 ל-5850 עומד על כ-600ש"ח בעוד שההבדל ביניהם בחו"ל עומד על כ-200ש"ח.

ז"א pandas הגדילו את ההפרש פי 3 ! שזו כבר חמדנות לשמה.

לא נמהר לקבוע שאילו יהיו המחירים בארץ כי עדיין מדובר בחנות אחת עם מחירי השקה מוגזמים. אבל מה לעשות זהו המצב נכון לרגע זה.

הפתרון של NV+ATI הוא סביר מבחינת CUDA, אולם אני מאמין שהרבה אפליקציות דורשות עבודה מול הכרטיס הראשי או עם כרטיס שמחובר למסך.

ז"א אתה תעבוד נטו עם הכרטיס של NV והביצועים יהיו בהתאם. נדיר שיתאפשר לך לרנדר על ה-ATI בזמן ש-NV מטפל ב-CUDA למשל.

לדעתי פתרון כזה עדיף עם 2 מסכים, שכל כרטיס יוכל לרנדר למסך משלו.

מבחינת ה-physx יש פה איזה מרוץ של חתול ועכבר שצריך לקחת בחשבון - את התמיכה אתה בעצם מקבל מהאקרים, מאחר ו-NV חוסמים

שימוש בכרטיס NV משני יעודי ל-physx כאשר נמצא כרטיס ATI ראשי לרנדור. מה שקורה זה שהם מבצעים חסימה של הפיזיקס בדריבר

ולאחר מכן ממתינים להאקרים שיפרצו אותה וישחררו פאץ'\מוד מתאים. דוגמא הכי טרייה אפשר לראות פה:

http://physxinfo.com/news/2643/hybrid-physx-197-xx-drivers-and-physx-performance-fix/

ז"א אפשר לצפות למעצורים בשחרורי דריבר חדשים - המתנה לפאץ' מהאקרים ויותר התעסקויות בהתקנה.

אם אתה מקבל את הנ"ל, אז הפתרון של NV+ATI יכול לעבוד עבורך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...