המלצה לנייד לחברה קרובה - קל, קומפקטי וחזק מאוד לעיבודים סטטיסטיים עד 6K (גמיש) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לנייד לחברה קרובה - קל, קומפקטי וחזק מאוד לעיבודים סטטיסטיים עד 6K (גמיש)

tmpusr

Recommended Posts

* מטרות המחשב?

- עיבודים סטטיסטיים כבדים לפרנסה ב-SPSS ו/או MATHEMATICA

- ריבוי משימות/חלונות במקביל. חשובה מאוד עבודה זורמת וחלקה ללא עיכובים.

- שימוש כמחשב להוראה ומצגות.

- שימוש משרדי וביתי סטנדרטי.

- יכולת 1080P ו/או יכול גיימינג סבירה יתקבלו בברכה אבל לא קריטי כלל.

* גודל המסך?

- נראה כי 13.3 אינטש אידאלי כי יש חשיבות קריטית לניידות, משקל וגודל על פני ביצועים נטו.

עם זאת, תהיה עליו עבודה אינטנסיבית ישירות אז אם יש נייד 14' שלא גדול/כבד משמעותית זה בא בחשבון.

- רצוי מאוד מסך מט, אלא אם זה מאוד מאוד מצמצם את הבחירה ומייקר את המחיר.

* משקל רצוי?

רצוי בסביבות ה-2 ק"ג ומטה.

אם זה 100 גרם יותר זה בא בחשבון אבל רק אם ההבדל מהניידים הקלים יותר משמעותי בביצועים/מחיר.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)?

רצוי מאוד אבל לא הפרמטר החשוב ביותר. 3-4 שעות תחת עומס בינוני (ללא מדיה) צריך להספיק אם אין ברירה.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, HDMI וכו)

- יציאת VGA ללא מתאם חובה.

- HDMI או כל יציאה דיגיטלית רצויות מאוד - ממש לא חובה.

* בלוטות?

- רצוי מאוד, לא חובה.

* גודל מינימלי של כונן קשיח?

- לא קריטי

* צורב DVD?

- רצוי מאוד, לא חובה.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

- לא, אבל המחיר חייב לכלול אחריות 3 שנים כמינימום (כלומר עם הרחבת אחריות במידת הצורך).

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

- לא ממש אם כי יש לי ניסיון רע מאוד ועקבי עם HP בעבר הקרוב.

* דרישות נוספות:

- עדיפות ברורה למחשב בעל חזות מרשימה ולאו דווקא עסקית. אולי משהו בסגנון ה-XPS או MACBOOK ולא שחור-IBM סטנדרטי.

- שתי דרישות עומדות מעל הכל:

(1) חייב להיות מחשב באמת נייד, כלומר לא הרבה מעבר ל-2 ק"ג ובהחלט עדיף פחות.

(2) עבודה עם הרבה חלונות במקביל תרוץ חלק וללא עיכובים מורגשים.

פחות חשוב ביצועים נטו בכל תוכנה, העיקר שירוצו במקביל בלי לחנוק את המחשב.

- דגש על ביצועים וחומרה עדכנית בבקשה. נראה לי ש-I5/I3 כדאי רק שאין לי מושג לגבי זמינות ומחירים.

- התקציב גמיש מאוד במידת הצורך - אם עוד 1000 ש"ח עושים עולם ומלואו זה בא בחשבון.

מצד שני אם 1000ש"ח פחות קונים ביצועים כמעט זהים - רצוי לחסוך אותם.

- נראה לי ש-WIN7-32BIT היא העדיפה כאן. אין כל טעם ל-64 ביט.

עריכה: במקור הופיעו פה דגמים אחרים...

המועמדים כרגע:

(1) המועמד המוביל - Lenovo ThinkPad X201 בגרסת ה-540M שלו + הרחבה ל-3 שנות אחריות.

צפוי לעלות כ~7K לאחר הרחבת האחריות, ללא מערכת הפעלה.

4G זיכרון, דיסק 7200RPM, משקל נוצה (1.3 ק"ג), מסך 12' ומעבד חזק מאוד עם 4 ת'רדים + TurboBoost

עצם היותו LENOVO נותן יתרון מבחינת השירות אבל עם עיצוב עסקי, שחור ומשמים.

(2) Lenovo ThinkPad X201 בגרסת ה-330M שלו + הרחבה ל-3 שנות אחריות.

צפוי לעלות כ~6K לאחר הרחבת האחריות, עם מערכת הפעלה WIN7 מקורית

2G זיכרון, דיסק 5400RPM, משקל נוצה (1.3 ק"ג), מסך 12' ומעבד חזק עם 4 ת'רדים אבל ללא TurboBoost כלל ותדר נמוך.

(3) ה-DELL XPS 1330 בכ~6000 ש"ח.

שוקל כ~1.8KG בלבד עם מסך 13.3 אינטש אבל יקר למדי ועם סיפורי אימה על תקלות ושירות ירוד בארץ.

עיצוב מרשים וביצועים טובים (T8300 וכרטיס מסך נפרד) אבל מדור קודם עם 2 ת'רדים ותדר נמוך למדי.

זיסק 5400 איטי וקטן יחסית (250G) ומערכת הפעלה ויסטה לצערי.

(4) HP PRO BOOK 5310M VQ468EA P9300

שוקל כ~1.7 ק"ג עם 3 שנות אחריות ו-4G זיכרון במחיר מצויין של פחות מ-5K

עיצוב בינוני ועם מוניטין די רעוע מבחינת שירות.

בעל מעבד חזק למדי אך עם 2 ת'רדים בלבד ובתדר די נמוך. דיסק מהיר

את ה-T410, VAIO CW, ה-TOSHIBA וה-XPS 13 הוצאתי כרגע מהמשחק כי כולם מתחילים ב-2.3-2.4 ק"ג.

רב תודות מראש על כל המלצה והסבר.

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל המחשבים שהבאת לא משתלמים בכלל... לכל אופציה יש אופציה עדיפה וזולה

כרגע בארץ יש כמה דגמים בודדים, כשבעוד כחודש-חודש וחצי יגיעו עוד דגמים של חברות נוספות

אם אתה מחפש את המחשב הכי קל עם זמן עבודה של 4.5-5 שעות יש לך את ה-HP PRO BOOK 5310M (הפייבוריט שלי)

הוא עולה 4780 אחרי שדרוג הזכרון שלו ל-4 ג'יגה (שאני חושב שרצוי לעשות).

היתרונות שלו : משקל וגודל - שוקל 1.7 ק"ג ועובי של 2.3 ס"מ. בנוסף המעבד שלו דיי חזק.

החסרונות שלו: אין לו כונן דיסקים, דורש כונן חיצוני.

אם אתה מחפש מחשב שכולל בתוכו הכל, יש לך את ה-Toshiba Satellite U500-1EZ שגם הוא עדיף על שלושת המחשבים שהבאת.

מחשב 13 אינצ' עם מעבד I3 שמקביל ל-P8600 בערך בביצועים. מגיע עם 4 ג'יגה זכרון, כרטיס מסך נחמד ושנתיים אחריות.

הוא קצת יותר כבד מהראשון ושוקל בערך 2.1 ק"ג, עם זמן סוללה של 3-4 שעות (לא במשחקים כמובן).

המחשב עולה 4890 שח וניתן להשיג אותו בצבעים חום, אדום וורוד עם ידידה שלך מעדיפה...

המחשב החזק ביותר שעדיין נחשב קל, שאפשר למצוא בארץ בארץ הוא כנראה ה-HP ProBook 6440b שעולה 5250 שח.

יש לו מעבד i5-430m שחזק מהשניים הקודמים, אבל שים לב שמדובר במחשב 14 אינצ' ששוקל 2.3 ק"ג

זמן הסוללה שלו הוא גם משהו כמו 4-5 שעות עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רב תודות על המידע - אגש להתבונן.

אני מבין של-HP יש אפשרות למסך מט, נכון?

אני מניח שטחנו את העניין, אבל מה יחס הביצועים בין המעבדים הנפוצים בתחום הזה?

P8600/P8700

T9600

I3

I5

?

יש בכלל מעבדי I5 לתחום הזה מלבד ה-X201 היקר בהרבה?

ראיתי את ה-T410 עם I5-540M במחיר ומשקל שפויים יחסית אבל זה כבר מתחיל להיות כבד ובעיצוב משמים למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת אני גם נמצא באותה דילמה כבר דיי הרבה זמן

אני מחפש מחשב ניייד בדיוק באותם קריטריונים שאתה מחפש

כאשר ההתלבטות שלי היתה dell studio xps 13 למול sony vaio cw

קראתי המון על הדגם של ה DELL ומה שמפחיד יחסית שאיפה שלא קראתי היתה אכזבה מאוד גדולה

הצעצוע יחסית יקר בהשוואה לכל שאר הדגמים והוא לא נותן תמורה בהתאם הבנתי שהוא מתחמם בטירוף שממש אי אפשר לשם

אותו על הרגליים

ה CW של SONY עם מעבד I5 עולה בארץ 6600 ש"ח (בארה"ב 899$ לא כולל TAX שזה עוד 50-70$ ) הביקורות עליו מאוד טובות

הוא נותן המון תמורה ביחס לעלות שלו מה שכן הוא נראה לי עדין מדיי אם אתה הולך על האופציה הזו קח את הדגם הלבן אלא אם אין לך בעייה

עם תביעות אצבעות על המחשב (אני עדיין לא מבין מה הקטע של ציפוי גלוס למחשב ) על הדגם הלבן לא רואים את תביעות האצבע וזה נראה הרבה

יותר אסטטי

http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+VAIO+Laptop+with+Intel%26%23174%3B+Core%26%23153%3B+i5+Processor+-+Icy+White/9723879.p?id=1218159867219&skuId=9723879

יש גם את האופציה של לנובו T410 אבל הוא נראה גדול מימדים כאשר ה T410S נראה מצויין אבל יקר מאוד

האם יש לך את האופציה לקנות בחול ?

חשבתי גם על טושיבה U505 בעל מסך מגע מחיר בארה"ב בסביבות 1000$ אבל שוב הביקורות עליו לא משהו

קיצר גם אני עדיין בלבטים קשים אם כי כמו שזה נראה אני בכיוון של

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה - איפה ראית את ה- CW במחיר כזה בארץ? נראה מעניין אבל כבר כמעט 2.5 ק"ג.

גם הרזולוציה שלו מרשימה - 1600X900. בונוס רציני, כמו גם ה-330M החביב מאוד.

יש לי אפשרות להביא מחו"ל אבל זו אופציה מעט בעייתית (אם כי לא בלתי אפשרית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של הסוני הוא האחריות בארץ... קצת אין עם מי לדבר אחרי שנה

ולשאלתך בנוגע להשוואות וביצועים, אני יודע שזה לא מספק את כל המידע - אבל אתה יכול להתחיל בהשוואה הזו:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

ה-P8600, i3-330m ו-SP9300 כמעט ומקבילים מבחינת ביצועים (כשלכל אחד יתרונת בתחומים מסויימים)

ה-i5-430m חזק אפילו מ-P9500, שלא לדבר המעבדים האחרים ולדעתי ההפרש ל-520 לא מצדיק עוד 500 שקל בין ה-T410 ל-6440b

מה גם שה-T410 מכוער וכבד יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלם 1300 שח רק בשביל ה-520M במקום 430M נניח, זה בזבוז

עשיתי השוואה זריזה - מודגשים בירוק היתרונות לכל דגם.

sony2520vaio2520cw2520vs2520hp25.png

תיקונים לאחר בירור נוסף - המסך של גם מבריק ויש לו 2 סלוטים עד 2X4G .

כמו שניתן לראות, היתרונות של ה- הרבה מעבר לכרטיס הגרפי ולפי הלינק שנתת לביצועי יש הבדל לא זניח בין 430M ל-520M. לא תהומי, אבל בהחלט קיים:

http://img2.pict.com/a7/9a/be/3150780/0/800/mobilecpucompare.png

mobilecpucompare.png

נראה שם גם כי ה-T9600 לא נופל מה-I5 במקרים רבים... אני פשוט לא יודע איזה מהם מדמה נכון יותר תוכנות סטטיסטיות. הניחוש שלי שדווקא SuperPi הכי משקף כי זה חישוב מתמטי טהור.

ד"א: שדרוג ל-3 שנות אחריות עולה 1250 ש"ח לסוני ובסביבות ה-700 ש"ח ל- למיטב ידיעתי :facepalm:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה ככה אז יש לך גם את הגרסה הבכירה ביותר של HP ה-8440p שעם 3 שנות אחריות עולה 7200 שח

לי אישית זה נראה מיותר לשים סכום כזה.

יש לך את הטושיבה עם i3-330m שעולה 4900 שח עם שנתיים אחריות, ומשהו כמו עוד 300 לשנה נוספת.

ההבדלים לא שווים את ההפרש של מעל 2000 שח עם לוקחים בחשבון אחריות מקבילה בחברות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט מזדהה ומבין את הנקודה שלך, אך זכור שמדובר במחשב לצרכי פרנסה ולא לשימוש בייתי.

כשיושבים אצל לקוח ונדרשים לניתוח סטטיסטי כבד במקום, יש חשיבות מאוד גדולה לביצועים וגם 10-15% הבדל יכולים להשפיע.

זה לא כמו מישהו שממיר סרטונים ביתיים ומשאיר את המחשב לרוץ בלילה.

יתר על כן, ל- יש גם רזולוציית מסך גבוהה במיוחד, כרטיס מסך נפרד מכובד מאוד, 4G , קשיח ענקי וכן עיצוב ומראה מרשים יותר (שגם משחק תפקיד בעבודה עם לקוחות). כל הנ"ל אחראים לתוספת המחיר הרבה יותר מהמעבד בלבד. את כל הנ"ל גם ה-8440P במחיר הנ"ל לא מספק.

ה-I3-330M אינו תומך ב-TURBO ומראש בתדר סטוק נמוך משמעותית כך שפשרת הביצועים לא זניחה בכלל.

אם אני רוצה להגדיל את מבחר הדגמים, כדאי להביא בחשבון גם את ה-T9600, לא?

ביצועיו די קרובים ל-520M ואני מניח שיש יותר דגמים המבוססים עליו ובמחירים משתלמים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם התוכנות שהולכים להשתמש בהם יודעים לנצל ריבוי ליבות?

פשוט אפשר לקחת משהו עם הI7..

כגון זה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=743510

מדובר בהבדל של 200 גרם, שזה ממש שטויות, ובהנחה שמדובר בתוכנות שמנצלות ריבוי ליבות טוב, הבדל הביצועים יהיה עצום.

כמובן שזמן הסוללה יפגע קשות, אבל לדעתי גם אפשרות זו צריכה להיכנס למשוואה. במיוחד עקב המחירים האטרקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - תודה על כל העצות!

המחשב הנ"ל הוא 15' שמעבר לעובדה שהוא רק מתחיל ב-2.6 ק"ג הוא פשוט גדול מדי.

עדכון לאחר התייעצות נוספת - הדגש הוא יותר על ריבוי משימות ועבודה חלקה במשקל קל ככל האפשר ופחות על ביצועים נטו.

כרגע נראה כי 2 ק"ג עם מסך 13' זה הגבול העליון, מה שמוציא מהדיון את המרבית הדגמים שסקרנו עד כה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...