דרכים לשמור על הסביבה שלנו נקייה יותר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרכים לשמור על הסביבה שלנו נקייה יותר

Stanly

Recommended Posts

מכיוון שמאד חשוב לשמור על הסביבה שלנו, חשבתי להעלות כאן מספר דרכים לשמור על הירוק:

1. לשים פח לניירות בחדר, חשבתם על זה פעם שרוב האשפה האישית שלנו בחדרים היא של ניירות, מעטים הפעמים שבה אנו זורקים משהו שהוא לא עשוי מנייר בחדר. (להבדיל מהמטבח למשל..)

2. רלוונטי למי שמאיתנו עדיין סטודנט או משתמש בדפדפות:

א. למי שכותב עם עט, לקנות דפדפות בעובי של 85 גרם (במקום 60) ויכתוב בשני הצדדים (חיסכון של 30%)

ב. למי שכותב עם עיפרון, שיכתוב משני הצדדים גם על דף בעובי 60 גרם (חיסכון של 50%).

3. שוב, רלוונטי בעיקר למי שסטודנט: במקום לבוא עם סנדוויצים מניילונים מאד ממליץ לקנות קופסא מפסלטיק קטנה שניתן להכניס לתוכה סנדביץ, בערב אמא תשטוף את הקופסא ולמחרת לבוא עם אותה הקופסא (חיסכון של 100%)

אם יש לכם עוד רעיונות טובים, אני אשמח שתעלו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד, אבל כל מה שאתה מציין למעלה זה קוסמטיקה.

* לצמצם נסיעות ואם כבר נוסעים אז בתחבורה ציבורית או ברכב חסכוני.

* לצמצם את הצריכה - במיוחד של ציוד שאינו מתכלה - דוגמאות להתנהגות לא "ירוקה" - החלפת בגדים כל עונה, שדרוג מוצרים אלקטרוניים כל שנה-שנתיים.

* לאכול פחות בשר - במיוחד בשר בקר. ייצור בשר בקר גורם לנזק עצום לסביבה.

* לנסוע פחות לחו"ל. טיסות שורפות המון דלק ומייצרות המון CO2. מטוס 747-400 לדוגמא שורף 10 טונות דלק בשעה. טיסה לארה"ב הלוך ושוב פרושה שריפה של 500 ק"ג דלק לנוסע (יותר מ-10 מיכלי דלק מלאים של מכונית משפחתית ממוצעת).

* לצמצם את השימוש בחשמל ובמים. במקום העבודה לדוגמא לנסות לעודד את האחראים לכוון את טמפ' המזגן לתחום שפוי יותר (במקום הקפאה בקיף וטיגון עמוק בחורף), מעבר לנורות חסכוניות.

אם באמת אכפת למישהו מהסביבה הוא יכול להתחיל מהרשום מעלה, זה הרבה יותר משמעותי משימוש בנייר טואלט ממוחזר או קניית קינואה אורגנית.

אחד הדברים ששמתי לב אליהם - ליד סופרמרקטים "ירוקיים" ו-"אקולוגיים" יש הרבה יותר ג'יפים מגודלים ומזהמים מאשר ליד סתם מרכול שופע מתועש.

בהערת שוליים לציין - הכי אהבתי "בערב אמא תשטוף את הקופסא"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לשים בקבוקי פלסטיק במיכלי מחזור.

2. להשתדל להשתמש כמה שיותר בסוללות נטענות. וכשמשליכים לפח, לא לזרוק לפח אלא במתקנים לאיסוף .

3. לקנות כמה שפחות שקיות ניילון ואם קונים, לדאוג לקנות כאלה שהן מתכלות וידידותיות לסביבה.

4. לשים בקומקום את הכמות המדוייקת שרוצים להרתיח.ד

5. בבית פרטי - לדאוג לנקות את קולטני השמש מהצטברות אבק ולכלוך, שהקולטנים יחממו את המים תוך תלות מזערית בדוד החשמלי.

6. לכבות את האור כשיוצאים מהחדר.

7. לא לזרוק ניירות לפח, כשיש ניירות מיותרים עם צד אחד ריק, אפשר לשמור אותם ולהשתמש בהן בעת הצורך בתור ניירות טיוטה במקום להשתמש בדפים נקיים וחדשים (בעיקר מתאים לתרגול פסיכומטרי/מתמטיקה וכד').

8. כשעושים קניות בסופרמרקט, לקנות את השקיות הרב פעמיות שעשויות מבד. הרבה יותר נוח משקיות הניילון שנוטות להקרע וידידותי לסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צמחונות / טבעוניות

קולט שמש למים חמים - ואם אין שמש אז suicide shower / atmor ולא בוילר לחימום המים למקלחת

חלונות ומאווררים במקום מזגן

יד שניה

חומרי ניקוי טבעיים (מלח לימון וכדומה) ולא סינטטיים (שמגיעים בסוף למים תת קרקעיים ומזהמים אותם*

ספק כוח איכותי ולא גנרי (בזבוז חשמל - בנוסף לזה שספקים וחומרה אחרת שרופים הם בעצמם זיהום ומחייבים קניה / ייצור של חומרה חדשה ללא צורך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד ממליץ על השקיות מבד (green bags), כל פעם שאני הולך עם אמא שלי לקניות אנחנו מביאים את השקים האלה, זה פי מיליון יותר חזק משקית מסכנה, ואפשר להשתמש בזה שנים בערך... זה חוסך מלא..

ממה שאני זוכר בצבא שעשינו זה לאסוף פחיות, בקבוקים גם למחזר וגם לקבל על זה כסף מחיר :silly

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...