אני חושב שנשרף לי ה readon 9800 - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני חושב שנשרף לי ה readon 9800

zoloboy

Recommended Posts

אנשים נראה לכם שבדקה וחצי שהמחשב פועל הכרטיס ישרף בגלל שלא נתתי למשחה להתיבש מספיק

תהיו רצינים ו כבר אמרתי ש שתי הסינקים בערו מחום אז מן הסתם המשחה עשתה את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקלות.

מכניסים את הרדאון, עושים בוט מכרטיס מסך PCI ובודקים את מהירויות השעון של הרדאון בעזרת כל תוכנת OC.

אני חושב שאתה טועה במה שרשמת כאן כי השיטה הזאת תקפה רק אם צרבת ביוס לכרטיס מסך ועשית את מהירות השעון של הכרטיס לקבוע.

בכלל אם הכרטיס דפוק אז יש סיכוי נמוך מאוד שהמחשב יזהה אותו בכלל גם אם תחבר כרטיס PCI כראשי ואת הAGP הדפוק תחבר כמשני.

כעיקרון אין שום דרך להוכיח שעשית OC למשהו (אלא אם כן צרבת ביוס! או שיש להם גישה פיזית למחשב שלך ואז הם יכולים לראות שהתקנת תוכנת OC, במצבים כאלו זה דיי קל לגלות) אבל ניתן לשער שהכרטיס נשרף עקב OC אם הליבה ממש נשרפה (כלומר שרואים את זה) כנ"ל לגבי רגילים. אבל עדיין זו לא הוכחה חותכת ב100% אבל בדרך כלל כשכרטיס מסך או מעבד רגיל נשרף בצורה "טבעית", לא נשארים סימנים על הליבה עצמה בגלל שהכרטיס בדרך כלל נהרס מהר מאוד כשיש תקלה והוא לא מספיק להגיע לטמפרטורות כה גבוההות שבהם הליבה נעשית "שחומה", אלא אם כן עשית OC (והייתי אומר OC לא ממש זהיר...)

לסיכום:

אם החנות מכבדת את עצמה היא חייבת להחליף לך!

החנות לא ממש מפסידה מזה, היא מקבלת על הכרטיס שהבאת אחד חדש לחלוטין, לא משנה אם הוא עבר OC או לא עבר (אני לא בטוח בזה, אבל ככה נראה לי), פשוט היבואנים משתמשים בתירוץ של הOC כדי להתחמק מהשליחה שאתה במילא משלם עליה מראש בתוך המחיר של המוצר.

בכל אופן אני מאוד משכנע שיחליפו לך את הכרטיס, מקסימום אחרי קצת טרטור מצדך... (מחזיק אצבעות בשבילך ;))

אבל תיזהר לעשות דברים כמו שעשית שוב!! R9800 זהו כרטיס ממש חזק!! אני חושב שזה דבר ממש מפגר לעשות OC לכרטיס שאין שום משחק כיום שיכול לנצל את מלוא כוחו! (כנראה שלא משנה כמה מהיר או טוב יהיה הדבר, האדם תמיד רוצה יותר טוב {ויותר מהר}!)

לא יחליפו לך אם תקלקל אותו שוב!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחזיר את הסינק המקורי בצורה טובה כך שלא ישימו לב להבדל לא אמורה להיות שום בעיה בלהחליף לך את הכרטיס מסך מקסיום את היכול לטעון שהמאוור התחיל לעשות רעש ולא הסתובב טוב ובגלל זה הוא נשרף.

ואתה באמת לא מומלץ להזכיר את שם החנות להבא.

נ.ב בכותרת כתבתה 9800 ובתרד כתבתה 9700 אז באיזה כרטיס מדובר פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נציג אמר פעם בפורומים של AMDMB שאין להם שום בעיה עם אנשים שמפרקים את ה-HSF מה-NB מורחים משחה טרמית מחדש ומחזירים את ה-HSF (או רק HS כי אין ממש מאוורר אצלי). הוא נתן שם אנלוגיה של ושמן (כל כמה זמן מחליפים שמנים ברכב).

בקיצור, אם תחזיר את ה-HSF למקום כך שישב בצורה טובה ואם אין שום סימן נראה לעין (או לתוכנת דיאגנוסטיקה כלשהי) אין שום בעיה עם החזרת הכרטיס בתמורה לחדש. כמובן שישנה בעיה מוסרית, אתה מרמה את החנות ואת היצרן. אל תתעסק ב-OC אם אין לך דרך להתמודד עם התוצאות (דרך כלכלית, לא רמאות). OC הוא תחביב יקר (אני כבר איבדתי מעבד ועוד מספר רכיבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שישנה בעיה מוסרית, אתה מרמה את החנות ואת היצרן. אל תתעסק ב-OC אם אין לך דרך להתמודד עם התוצאות (דרך כלכלית, לא רמאות).

אני הייתי מקשיב למילים הללו בתבונה, אם אתה לא אומר להם שעשית OC אתה רמאי ושקרן, אין אחריות לחלקים שעברו OC והם לא חייבים לך כלום!

אגב לי כל העניין הזה נשמע כמו התקנה לקויה.

אין סיבה שתוך שתי דקות הכרטיס ימות אם היה מגע עם הגוף .

כנראה שפשוט לא היה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את ה chipset והוא לא שרוף אין עלו שום סימן ניסיתי עוד פעם להתקין את הכרטיס

ןהפעם הוא עבד אבל היו על המסך פסים כאלה אפילו לפני ש עלה ברגע שהתקנתי

את הדריברים של ati המסך קפא אין לי מושג מה קרה לכרטיס הזה אבל הכל הסתדר לי עם האחריות למזלי

תגובה ל biodoom לא רמאי ולא שקרן כל ספקי החומרה האלה עושים עלנו כסף טוב ובמיוחד בישראל

כרטיסים פה מגעים למחירים אסטרונומים אז תפסיק לבלבל את המוח ולהיות צדיק כזה גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ותקשיב לי טוב

וזה מניסיון מר אם חנות שמכרה לי כרטיס דפוק

קח את הכרטיס תחזיר את גוף הקירור המקורי

גש לשם ותגיד "הכרטיס לא עובד"

לא אובר קלוקינג ולא שמובר קלוקינג

הם חייבים " ואני חוזר חייבים לשלוח את הכרטיס לחברה לבדיקה "

ואני עוד לא שמעתי שחברת ati או שותפותיה לא הסכימו להחליף כרטיס לא תקין

אחריות היא של היצרן תן לו להחליט מה קרה לכרטיס ותפסיק לנחש זה באמת לא יעזור לך רק יבאס אותך

ואם משהוא יעיז לקרוא לך שקרן יש גם גופים שמטפלים בזה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הכל הסתדר לי עם האחריות למזלי

הוא אמר שזה הסתדר לו!

אבל לא נראה לי נכון להאשים את המחירים האסטרונומים של כרטיסים בארץ. דווקא בזה המחיר דיי טועם את המחירים בעולם, אין על זה מס עד כמה שידוע לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גש לשם ותגיד "הכרטיס לא עובד"

לא אובר קלוקינג ולא שמובר קלוקינג

ואם משהוא יעיז לקרוא לך שקרן יש גם גופים שמטפלים בזה

בהצלחה

מצד אחד אתה אומר לו לשקר ומצד שני מסביר לו שיש גופים שיטפלו במי שיכנה אותו בכינוי המתאים למעשיו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד אפשרות לדעתי: אם הפסים האלה הופיעו זמן ממש קצר אחרי האוברקלוק, אין סיבה שהאוברקלוק שרף את הכרטיס! בדרך כלל שיש פסים כאלה מאוברקלוק, אחרי שמחזירים את השעון למהירויות הרגילות של הכרטיס, הפסים נעלמים והכרטיס עובד טוב. מה שמביא אותי למסקנה שיכול להיות שהספק כוח שלך דפק/שרף את הכרטיס שלך. זה קרה גם לי עם רדאון 9500 פרו וספק ג'נרי שהיה אמור להיות 300 "איכותי" לא עמד בלחץ ואחרי יומיים הכרטיס נשרף אומנם לא פיזית אבל הופיעו מלא פסים לאורך המסך. איזה יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה לך התשובה, 400 ג'נרי יתן לך במקרה הכי טוב 300 של ספק איכותי. אתה תצטרך להחליף לספק יותר חזק ואמין, זה מה שאני עשיתי. הרדאונים החדשים פשוט דורשים עוצמה גדולה מהספק, ושהם לא מקבלים את המתח הנדרש מהספק הם פשוט נשרפים. תלך לחנות ואל תגיד שעשית אלא תגיד שהפסים האלה הופיעו פתאום ומניסיון הם יחליפו לך כי גם לי זה קרה, אומנם בחנות אחרת, אבל הם החליפו לי את הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...