עזרה-דרכים להתמודד עם ADHD - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה-דרכים להתמודד עם ADHD

Cha0stAlker

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כמו לאבא שלי למשל

ולאנשים שהיו בשואה

אבל אתה יודע מה ההבדל ביני ולאנשים האלה לבינו ולאנשים שעד היום מתנהגים פרימיטיבי? שהם לא מנסים להשתנות

אפילו כתבו לי בפרטי שחלק מזה שהיום אני שונה יותר מפעם זה בגלל שאני בפנים ניסיתי להשתנות גם בלי עזרה מקצועית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרה מקצועית לפחות לפי דעתי, היא סוג של קורה תומכת. אם בן אדם, לא רוצה ולא מוכן לעזור לעצמו, אז אף אחד לא יוכל לעזור לו.

בסופו של דבר פסיכולוג/פסיכיאטר הוא גורם מייעץ, מי שבפועל משנה אצלו משהו זה אתה ואך ורק אתה.

בהנחה ואתה אכן נמצא בקשת הזו שעליה דברת, אז באמת כל הכבוד שהצלחת להתמודד עם כל זה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אספר לך מקרה שקרה ממש עכשיו

אני במקלחת, פתאום סתם אבא שלי מתחיל לקלל ואומר למה הדוד עדיין דלוק (והדוד היה דלוק קצת!) ורב עם אמא שלי ואמא שלי אומרת לו איזה מין דבר זה ובאף בית לא עושים רעש כזה מחשמל (וזאת הפעם המיליון שהנושא הזה מועלה)

מה זה הדבר הזה, בחיים לא ראיתי דבר כזה, הנה למשל היום זה יום שאני צריך להתאמן בחדר , הוא כל 5 דקות ינג'ס שצריך להחזיר את הכסף ושלמה אמא שלי הלכה ושילמה סתם (שזאת אומרת שאדם צריך להגיד את המשפט הזה במקרה שאני בכלל לא הלכתי ואני הולך תמיד) או שהוא מתלונן על זה שאני לא הולך כל יום ובגלל זה היא שוב שילמה סתם והוא לא מבין שאי אפשר לעשות אימון כל הגוף כל יום וצריך יום מנוחה בין לבין כאילו הוא שוכח כל פעם שמסבירים לו

או שלמשל הוא רב איתי על זה ששתיתי קולה וש"גמרתי לו" את הקולה ושאני גומר את כל האוכל בבית ואני בכלל בנאדם שלא אוכל הרבה ועכשיו בגלל האימונים אני אוכל די יותר וזה מחמיר

ואם אני מנסה לשאול אותו בעדינות הוא מתחיל להתנהג כמו ערס ולדבר ולהסתלבט עליי או לעשות גרפסים כי הוא יודע שאני שונא את זה (אספרגר) ואם אני שואל אותו בתקיפות כי העדינות לא עזרה אז הוא חושב שאני רוצה לריב איתו מכות

הבנאדם דפוק, עכשיו תגידו שאני מדבר לא יפה לאבא שלי ושאין לי ערכים

-----

הרגע הוא רצה לזרוק לי דרבוקה מחרס על הראש ואיים (כמו תמיד, ועוד מחר הוא לא יזכור) שהוא יזרוק אותי מהבית ויוציא לי צווים ודקה אחרי זה הוא (שוב בפעם המיליון) אומר משהו כזה לאמא שלי "קחי את החלק שלך אני אקח את החלק שלי, זה הבית שלי עזבו אותי בשקט"

עד שיום אחד אני אאבד את הראש ואגמור אותו

------------------------------------------------

אם מישהו דואג בעניין הקודם אז אמא שלי רבה איתו אחרי זה והוא נרגע שוב כמו תינוק

בכל מקרה עשיתי את שאלון הדירוג האוסטרלי מהאתר של אס"י ולא הייתי צריך אפילו לענות 0 עד 6, פשוט הכל מתאים לי

הראתי לאמא שלי (אמא תמיד מכירה את הילד הכי טוב נכון?) אמרתי לה אני מקריא לך שאלות ואת תעני לפי מתי שהייתי ילד קטן ופשוט יצא שהכל נכון

עכשיו גם אני וגם היא לא צריכים אישור משום פסיכולוג או פסיכיאטר בשביל לדעת שיש לי אספרגר וזה לא הכל, עכשיו אני יודע איך לנצל את היתרונות של התסמונת והרבה יותר קל לי על הלב ואני אגיד לכם עוד משהו, כשהייתי קטן הייתי אצל פסיכיאטר מצויין, אבל בשנות ה90 עדיין לא ידעו בכלל בישראל לאבחן כזה דבר והיום אני גדול מדיי וקשה לאבחן אז לא תמיד האבחון יבוא מאיש מקצוע

וreaper, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...