המלצה למצלמה קומפקטית בתקציב של 1,000 ש"ח להופעות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה קומפקטית בתקציב של 1,000 ש"ח להופעות

DoronG

Recommended Posts

שלום,

אבקש לקבל המלצות על מצלמות קומפקטיות בתקציב של 1,000 ש"ח פלוס מינוס.

השימוש העיקרי של המצלמה הוא להופעות במועדונים וכו', כך שהתאורה לפעמים עמומה ונדרש צילום בהיר (פלאש חיצוני מוקפץ לדעתי יעשה את העבודה). - למרות שחשוב לי גם שלפלאש לא תהיה השפעה רבה כל כך על התמונה.

השימוש בתמונות הוא כמובן לפיתוח רגיל וצפייה במחשב.

מהירות תגובה בין התמונות היא קריטית למדי בשל הדינמיות של האירועים ולכן ארצה שיכולה לתפוס תמונות איכותיות ומהירות תגובה גם בפוקוס.

באשר לאיכות התמונה - אין פשרות! כמובן שאני מעדיף שיכולה להכנס לכיס אך אם זו תהיה גם שנדרש לה נרתיק נפרד לא אתנגד בתנאי שאיכות התמונות יהיו מעולות.

אודה לקבלת המלצות והכוונות על מספר יצרנים ודגמים.

תודה מראש,

דורון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים.

אולי אם היה לך טוב כבר ביד, ודרך לסנכרן אותו עם קומפקטית, זה היה עובד. (לדוגמא עם המצלמות מיקרו 4/3)

אבל -

1. בתקציב הזה אתה אפילו לא קרוב. (ולא שמעתי על מצלמות P&S עם HOT SHOE)

2. בהינתן כמות הכסף שתידרש, זה פתרון מטומטם ועדיפים אחרים.

צילום חושך במועדון - בלי 3200 אסא נקי יחסית לא תהנה בתוצאות.

עם - כבר משהו אחר, והייתי מכוון אותך לDSLR יד שניה אם אתה יודע מה אתה עושה, או דמוי SLR עם HOT SHOE אם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש P&S עם חיבור לפלאש למעלה- ראה דגם של פנסוניק

http://www.camera.co.il/sale.asp?pid=4986

רחוק מהתקציב.

תבין משהו- מה שאתה מבקש עדין לא קיים, ואם קיים יעלה לפחות 4-5 אלף שקל נכון להיום.

אולי היה ניתן למצוא לך משהו, אבל שאתה אומר "שתיכנס לי לכיס"- אז בכלל תשכח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא למצלמה הזו P&S זה עלבון. (לפנאסוניק בעיקר... לי לא אכפת :cool2:)

(גם אני לא מת על הפורמט החדש הזה ומייחל למותו בטרם עת, אבל P&S זה לא...)

וכמו שציינתי:

(לדוגמא עם המצלמות מיקרו 4/3)

שהיא אחת מהן.

ותיקון קל:

מה שהוא מבקש קיים. (נכנס לכיס, איכותי יחסית, חיצוני) פשוט עולה פי 4 מהמחיר שביקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כשהתכוונתי ללא פשרות זה באופן יחסי לתקציב.

הייתי שמח לקבל המלצות על בתקציב אשר תיתן לי טובות במועדון כך שכל התאורה (בין אם עמומה ובין אם בהירה) לא תשפיע עד כדי

שלא רואים כמעט כלום בתמונה.

אודה לקבלת דגמים/הכוונה - אני בטוח שיש איזשהו דגם שעונה על הצרכים - הן מבחינת הביצועים והן מבחינת טווח המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שיש איזשהו דגם שעונה על הצרכים - הן מבחינת הביצועים והן מבחינת טווח המחירים.

אז זהו, שאין.

תנאי הצילום במועדון לילה מאוד קשים.

אתה יכול לבחור באופצית המבזק לפנים, מה שנותן תוצאות פוטו-רצח ואפקטיבי לטווחים מאוד קצרים (2-4 מטרים) ומשאיר את הרקע מאוד כהה. או ללכת על מצלמה שתתן לך תוצאות סבירות ב-ISO גבוה ועם עדשה מהירה יחסית.

F100fd שעדיין ניתן למצוא פה ושם נמצאת בדיוק בתקציב שלך, נותנת תוצאות סבירות ב-ISO800 ותוצאות שניתן לשים בגודל מוקטן ב- גם ב-ISO1600 ואפילו ב-3200. העדשה שלה לא ממש מהירה (3.3 בקצה הרחב) אבל המתחרים בקטגוריה שלה לא ממש מציעים יותר מזה.

מספר אנשים פרסמו פה בעבר שצולמו בברים ומועדוני לילה במצלמה זאת ובקודמתה ה-F31fd והתוצאות סבירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיגיטלי אתה לא מגרד את טווח המחירים, כמו שציינו.

800 אסא לא רלוונטי כלל למה שאתה רוצה לעשות (אולי לפלאש מוקפץ)

3200 זה יותר המספר לבר. יותר או פחות תלוי כבר בתאורה.

אם אתה רוצה זול, ואיכותי - יש את אופציית הפילם. תקבל תוצאות הרבה יותר טובות מהדיגיטלי המקביל בתקציב.

פילם 3200 אסא + SLR עם עדשת פריים מהירה יחסית ופשוטה יותר קרובים לתקציב שלך.

מה השימושים שלך ? למה התמונות ? כמה ארועים ? כמה ?

גם שכירת שירותי צלם נכנסים בתקציב. מה בדיוק אתה מנסה להשיג ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר הלימוד עשוי להיות יקר, הרבה מעבר ל-500 ש"ח של הגוף והעדשה הבסיסיים.

צילומים בתנאי תאורה קשים הם לא בדיוק הנושא שצלם לא מיומן אמור להתחיל ממנו והתוצאה תהיה פריימים רבים מטושטשים או בתת-חשיפה, כאשר בפיתוח ממוכן אין את האפשרות לדחוף (push) כמו שעשו פעם צלמים מקצוענים שרצו להשיג עוד סטופ. בשימוש בסרטי ש"ל בתנאי תאורה מלאכותית מגוונים של מועדוני לילה (כאשר התאורה לפעמים חריגה - ירוקה, אדומה, כחולה וכו') רצוי גם להשתמש לעיתים בפילטרים על מנת לקבל תוצאות שלא יראו משונות.

נוסיף לזה שבארץ אין הרבה מקומות שניתן להשיג סרטי 1600 ו-3200 והמחירים כמובן יחסית מפולפלים. זאת ועוד שלא כל מעבדה מפתחת סרטי ש"ל.

מצלמה דיגיטלית DSLR עם עדשת קיט עולה החל מ-1200 ש"ח ביד שניה (400D או D40 משומשת לדוגמא), ממש אין טעם להתחיל לחפש SLR פילם ישנה כאשר הפער כל כך קטן, חוץ מסיבות נוסטלגיות או כגיבוי למקרה של מלחמה גרעינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, לא התייחסתי לרמת הידע הנדרשת, אלא רק פיתרון טכני... מסכים עם כל מה שאמרת :xyxthumbs:

1200 לא ראיתי מחירים כאלה...

1400 לגוף בלבד זה מה שראיתי... וזה תחתית המחירים... אולי אני לא מעודכן...

ונכון שהמחירים מפולפלים, אבל הוא עוד לא ענה כמה הוא הולך לצלם...

חוצמזה שלצלם דרך קבע ב3200 ב D40 (אפילו שהיא טובה מהמחליפות שלה ב ENTRY LVL) בתנאי תאורה קשים, לא יודע אם אפשר לקרוא לזה איכותי...

כמובן הכל תלוי במה הוא מנסה לקבל...

אולי אם יענה על השאלות יהיה אפשר לעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי נראה שהוא בליין, ורוצה להצטלם במועדונים ובדיסקוטקים, שיש להם תאורה חלשה, ולשתף ...

אם זה המטרה שלו- ברור שהוא לא ישקיע, ויצטרך להסתפק באיכות בינונית.

קנון דגם 1100 נראה לי תתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב רק עכשיו הספקתי לראות את המשך התגובות. :)

דבר ראשון, אני לא בליין. התדירות שאני רוצה לצלם בהופעות היא פעם בכמה חודשים, זה לא שאני מארגן איזה ליין מסיבות או כל מיני דברים כאלה.

התוצאות שאני מחפש הן לפיתוח עצמי של איכותיות ככל האפשר מהופעות שאני הולך אליהן. מהירות התגובה שדיברתי עליה היא בגלל הדינמיות והרצון לפעמים להשיג כמה בבת אחת.

כמובן שאם משקיע במצלמה היא לא רק תהיה למטרה זו בלבד.

אני אנסה אולי בהמשך להעלות אולי איזו תמונה או שתיים מהופעות שהייתי שתבינו את חוסר שביעות הרצון שלי מהמצלמה שבה אני משתמש עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני מגיב רק עכשיו כיוון שלא הייתה לי הזדמנות בזמן האחרון.

התמונות לא מתכווצות לי לגודל מינימלי אך בדקתי במספר מקומות וקיבלתי המלצה על מצלמת פורג'י S-2000, אשר מחירה עומד על 1350 ש"ח.

האם זו מספקת עבורי את צרכיי?

אודה ליודעי דבר אשר ידעו לפרט על יתרונותיה וחסרונותיה של זו (טווח זום, בהירות, צילומים בתנאים משתנים וכו').

תודה ושבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://a.img-dpreview.com/reviews/q109superzoomgroup/samples/Realworld/night/FujifilmS2000_ISO1600_25.JPG

זו כנראה התוצאה הכי טובה שאפשר להגיע איתה בצילום חשוך.

(זה לאובייקט עומד, בצד הרחב ביותר בעדשה, על חצובה, מהירות תריס איטית ממה שתוכל לצלם בפועל ועל צמצם פתוח לרווחה)

בתרגום להדיוטות: אופטימלי, שופרא דשופרא.

במועדון, לא ייצאו לך כאלה טובות. כמה יותר גרוע, תלוי בכישורי הצילום שלך ובכושר ההמצאה...

אולי ייצא לך משהו יותר קרוב לאיך שיצאו המים. מטושטש ומלוכלך (ברעש).

מקובל עליך ? תתחדש. איכותי יותר ? תשלם יותר. הרבה יותר.

יש לך גם ביקורת של החברות שלה http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/page15.asp

הייתי מעדיף את הפנסוניק FZ על פניה, וכנראה גם את הקאנון.

טווח - מוגזם ואין לך מה לעשות איתו בלי חצובה (או צילום באור יום חזק)

אין לי מושג למה התכוונת בשני הפרמטרים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...