החרדים חושפים - יחידת קומנדו חדשה (או כך חוטפים גופה מהמשטרה) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים חושפים - יחידת קומנדו חדשה (או כך חוטפים גופה מהמשטרה)

qwerty1987

Recommended Posts

בהנחה שrikus אינו מדבר בסרקזם אלא אשכרה מתכוון למה שהוא אומר - הוא סתם עוד דמגוג בגרוש.

הדתייה לא התקבלה לעבודה לא "בגלל שהיא דתייה" אלא כי השעות והימים שבהם היא מוכנה או לא מוכנה לעבוד, עקב אמונתה, לא מסתדרים עם הפונקציות הנדרשות מהתפקיד - בדיוק כמו שאם לילד קטן שמכריזה מראש שהיא צריכה להיות בבית כל יום ב2 בצהריים לא תתקבל למקום עבודה שדורש שעות ארוכות, ואם יש לה קצת שכל היא גם לא תנסה מלכתחילה.

לגבי "עבודה מועדפת", נכון, רוב העבודות הללו כוללות שבתות פה ושם, אבל זה בעיקר בגלל שהרשימה כוללת בעיקר עבודות שממילא מכוונות לצעירים ללא הכשרה מקצועית, ובכללם סטודנטים שלומדים במהלך השבוע, ומן הסתם זה לא משהו שאפשר לשנות. ישנן גם עבודות מועדפות במקומות שומרי שבת - לא הכל זה מלונות. יש אפילו תחנות דלק שומרות שבת אם ממש בא לה...

ובנוגע לאותה "אפליה" שrikus זועק כנגדה - כמו שכבר אמרתי אין כאן אפליה של אותה דתיה "רק בגלל שהיא דתייה" - זה יכול היה להיות המקרה רק אם מדובר היה במקום שממילא סגור בשבת ואף לא דורש מוכנות להתעלם מחוקי הכשרות - בעוד שאפלית חילונים בקבלה לעבודה במוסדות דתיים קיימת באופן חופשי מבלי שמישהו, כולל rikus אני מניח, יניד עפעף. ראיתם אי פעם מזכירה חילונית בבית ספר דתי? אף אחד לא יקבל כזו, כי "היא לא מתאימה לאופי המקום", גם אם אין שוב בעיה עם הפונקציות הנדרשות ממנה בתור מזכירה. ואחרי זה עוד יש לדתיים חוצפה להלין על אפליה?

ועכשיו אפשר אולי לחזור לדיון המקורי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גרים,

בקיצור צריך פה 20 מדינות בתוך מדינה אחת?

זה המציאות ואתה אומר בעצם שכולם חוצפנים שהם רוצים לעבוד אחד אצל השני?

קליימן,

רוב החברה כאן שהם אנטי דתיים מובהקים שהתשקורת שוטפת להם את המוח, או אנשים אחרים שאין להם מושג וחצי על יהדות או על דתיים.

אז מה הטעם לקרוא וכן, מה הטעם להגיב, אף אחד כאן לא ישנה את דעתו, אתה לא תפסיק לשנוא דתיים וגם לא ה-4 האחרים, זה לא משנה מה אני אגיד. וזה, שנאת חינם. זה מה שבאתי להגיד על הדיון שלכם, מקווה שתמשיכו להתעלם ולהתפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מצחיק אנשים שרבים עם עצמם...

אף אחד פה לא שונא אף אחד, תלמד להקשיב. מה שכן לא מוכנים לקבל פה זה את החוקים המיוחדים שנראה שלחרדים יש ולאחרים אין,

הם זוכים ליחס מיוחד ומפלה מהרשויות ועל זה אין לך אפילו וויכוח, זו עובדה. אז אם כבר זו קצת קינאה, במה הם מיוחדים כל כך שאין אף עצור אחד בפרשה המטומטמת הזו? לזה אין לך תשובה ואם יש לך היא כוללת כל מיני דיבורי וודוו שתשאיר לעצמך.

יש ציבור מסויים שמצליח לייצר כותרות בלי הרף, אם זה על המפעל של או המכות לשבבניקים ועד לפניני החוכמה של גאון הדור עובדיה יוסוף (שאם באמת היה חכם משהו היה שומר את דעתו לעצמו). אז זה לא משנה מי אומר או מה הוא לובש, משנה מה הוא אומר. הבנת ברוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rikus - אני לא "אנטי-דתי" - אתה כנראה זה שעבר שטיפת מוח אם יש לך כל כך הרבה דעות קדומות על אנשים שמעולם לא פגשת. קראת איזה 2 תגובות שלי בת'רד אומלל ואתה כבר החלטת שאתה יודע מי אני ויודע "לאפיין" לחלוטין מאין מגיעות הדעות שלי - ולהגיד שהם כלל לא דעות שלי אלא של "התשקורת".

שנית, לא כל "שנאה" היא אוטומטית "שנאת חינם".

שלישית - אם אתה לא מעוניין להתייחס לגופו של עניין (המקרה ספציפי של חטיפת הגופה) אז בשביל מה אתה בכלל משתתף בת'רד? סתם בשביל לשתול פה ספאם וליצור ויכוחים לא רלוונטיים? אם אתה רוצה לדון בנושא כפייה דתית או מה שלא יהיה, תתכבד ותפתח ת'רד משלך בנושא, אשמח לבוא לשם ולחוות דעתי בעניין. בינתיים כל מה שאתה עושה זה מסיט דיון בנושא אחד , לדיון בנושא אחר לגמרי, תוך שאתה מעיף האשמות והשמצות לאויר לכל כיוון.

זה בערך שקול לזה שאתה תפתח ת'רד בנושא אפלייה נגד דתיים, ואני אתחיל להציף אותו בדיווחים על מקרי אלימות שונים שביצעו דתיים (שזה כמובן לא רלוונטי לנושא), או שאתה תבקש לדון בנושא "ההתנתקות - הייתה מועילה או לא לבטחון המדינה?" ואני אציף את הת'רד בהשמצות נגדך ונגד המתנחלים.

אני מקווה שברור לך שההתנהלות שלך לא תורמת לדיון רציני, אלא לכל היותר למשחקי בוץ ברמת הגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קליימן, זו ההתייחסות שלי(לא מבין איך זה לא ברור כי אני כותב את זה פעם רביעית)-זה ברור לך שמי שהתחיל פה את הדיון הוא לא מישהו שרוצה להשליט איזשהי סובלנות בין האוכלוסיות שקיימות פה בעם שלנו?

מטרתו היא דמגוגיה שלילית נגד הציבור הזה. וQWERTY, LEV0 הם לא טיפוסים שאני לא מכיר את דעותיהם בנושא.

הם פשוט שלוחה שטופת מוח של התקשורת שברגע שהיא יכולה לסכסך היא עושה את זה, ומקפיצה את כולם. זה - מעצבן, מיותר וגורם רק לרע.

אתה רוצה להמשיך לבוז לי על זה, שיבושם לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קליימן, זו ההתייחסות שלי(לא מבין איך זה לא ברור כי אני כותב את זה פעם רביעית)-זה ברור לך שמי שהתחיל פה את הדיון הוא לא מישהו שרוצה להשליט איזשהי סובלנות בין האוכלוסיות שקיימות פה בעם שלנו?

מטרתו היא דמגוגיה שלילית נגד הציבור הזה. וQWERTY, LEV0 הם לא טיפוסים שאני לא מכיר את דעותיהם בנושא.

הם פשוט שלוחה שטופת מוח של התקשורת שברגע שהיא יכולה לסכסך היא עושה את זה, ומקפיצה את כולם. זה - מעצבן, מיותר וגורם רק לרע.

אתה רוצה להמשיך לבוז לי על זה, שיבושם לך.

דוגמא קלאסית לעיבור מוחין.

מי שכותב שלא בחנופה ל"מגזר" האהוב עליך הנוא מונע על ידי שנאה? למה? אתה בעל הכשרה רבת שנים כפסיכולוג והם היו אצלך באיבחון?

יותר סביר שאתה שלוחה שטופת מוח של הסתה חרדית המגדירה כשונאים ורעי לב שמטרתם לסכסבך, כל מי שמזהה ומצביע על הצביעות הרשעות והזדון בציבור זה.

את הסלידה הזו ממעשיהם הרוויחו הקבוצות הללו של החרדים ביושר, בשקדנות ובצק במשך שנים רבות בהן עסקו במעשי פרעות ואף ביצעו רצח בשם התורה. אבל מי שכובת על כך הוא כמובן שמלא שנאה לאחרים, לא החרדים שמזנים את התורה ומצטיינים בהריסת מדינת , ואף מצהירים על התיחסותם למדינה כישות זרה לניצול עד להשלטת התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"התקשורת שרוצה לסכסך"? נו באמת.

האם התקשורת תבעה, או שמה היתה זו הבחורה הדתייה ההיא? אני לא יודע אם שמת לב, אבל יש נטיה לפרסם תביעות מגוכחות בלי שום קשר לציבור שהן נוגעות לו - למשל הכתבה על הבחורה שפרשה ממכללה שנרשמה אליה כי הרמה ו"שיטת הלימוד" לא נראת לה ועכשיו היא תובעת החזרים - וזאת אחרי יומיים שלמים של לימודים. האם במקרה הזה התקשורת מנסה לסכסך בין קהל הקוראים לציבור הסטודנטים?

דבר שני, גם אם יש בתקשורת ה"חילונית" נטייה אנטי-דתית מסויימת, היא ממש כלום לעומת ה"נטיה" הגלויה כנגד כל מה שחילוני בעיתונות החרדית. בכל זאת, בעיתון חילוני לא זכור לי שמישהו מכנה את החרדים "בהמות", קוראים למוסדותיהם "בית בושת" או למנהיגיהם "פיהררים קטנים". לא, מר rikus - משום מה המינוח הזה משמש דווקא בעיתונות החרדית לתיאור החילונים, ואני לא רואה אותך מוחה כנגדה עקב "חוסר סובלנות" באותה אדיקות שאתה מוחה כאן. זו כבר צביעות לשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הסלידה הזו ממעשיהם הרוויחו הקבוצות הללו של החרדים ביושר, בשקדנות ובצק במשך שנים רבות בהן עסקו במעשי פרעות ואף ביצעו רצח בשם התורה. אבל מי שכובת על כך הוא כמובן שמלא שנאה לאחרים, לא החרדים שמזנים את התורה ומצטיינים בהריסת מדינת , ואף מצהירים על התיחסותם למדינה כישות זרה לניצול עד להשלטת התורה.

ופה הנקודה. אף אחד לא מוכן לזוז מילימטר, אתה מכליל את כולם ככאלה, ואח"כ מתפלא שיש כאלה חיכוכים. אתם החילונים(ואני בינכם אגב) הרווחתם את האלימות הגואה, השכרות של הצעירים, הערכים הירודים והבצע כסף. אז למה שהחרדים בכלל יתקרבו אליך?

כמו שאמרו אנחנו חיים פה ב-20 מדינות לא במדינה אחת. ואתה עוזר ל-20 מדינות האלה להתקיים.

אני לא רואה אותך מוחה כנגדה עקב "חוסר סובלנות" באותה אדיקות שאתה מוחה כאן. זו כבר צביעות לשמה.

אני לא הבעיה חמוד. אני מכריז בקולי קולות שהעם מפולג וחסר סובלנות לכל מי ששונה מהפלג שלו, כולל אתה וכולל החרדים, מה שאתה עושה זה בדיוק להדגיש את זה, כאילו שזה יעזור למתן את הבעיה.

החילונים לא יעלמו, החרדים לא יעלמו וגם הרוסים לא, אז תמשיכו לקלל אחד את השני כי אתם נהנים מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הבעיה חמוד. אני מכריז בקולי קולות שהעם מפולג וחסר סובלנות לכל מי ששונה מהפלג שלו...

בסדר, אז אתה לא בצד של החרדים (ונתעלם לרגע מההאשמה שלך כלפי החילונים בנוגע לבצע כסף כשכולנו יודעים מה קורה בישיבות ובמערכת החינוך החרדית - מבחינתי זה אומר חד משמעית באיזה צד אתה, כמו גם בדיוק עד כמה אפשר להאמין להצהרתך על "ניטרליות")- אבל אתה ממשיך בגישת "החרא שלי לא מסריח" (או "הפלג שלי לא אשם").

בוא אני אסביר לך במילים פשוטות: זכותי לכעוס על מי שפוגע בי ולפעול בהתאם. מזה שאני אמנע מלפגוע בו בחזרה לא תצמח אחדות - כל מה שיצמח זה סטטוס קוו של "כל האלים גבר". אתה, בתור דתי לאומי (ככל הנראה, תקן אותי אם אני טועה) לא פוגע בי כל עוד אתה לא דורש ממני שאנהג כמוך וכל עוד אתה לא מתנהג כמו אותה בחורה שממנה החל הדיון הזה. הדרישה שלה, אם היא תתקבל, תפגע מאוד הן בעובדים החילונים והן בעסקים, ואין שום סיבה שבעולם מבחינתי לשבת בשקט ולשתוק.

לא כל מצב של "עמידה על שלך" מפלג את העם. הגישה שלך אומרת בעצם "כדי לא לפלג את העם, בואו לא נתווכח... וכדי שלא נתווכח, בואו פשוט נקבל את הגישה שלי וזהו". מצטער - לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ופה הנקודה. אף אחד לא מוכן לזוז מילימטר, אתה מכליל את כולם ככאלה, ואח"כ מתפלא שיש כאלה חיכוכים. אתם החילונים(ואני בינכם אגב) הרווחתם את האלימות הגואה, השכרות של הצעירים, הערכים הירודים והבצע כסף. אז למה שהחרדים בכלל יתקרבו אליך?

יש סיבה טובה מאוד למה-

כי עם כל הבעיות של החברה הישראלית היום (ואת אותן בעיות ניתן לראות על פני השטח), זה עדיין לא מתקרב לרמות הרפש והגועל שזורם מתחת לפני השטח במגזר החרדי.

לא חסרה אלימות, לא חסרים שיכורים, ובצע כסף? הם המציאו את המושג הזה.

ומה קורה שמישהו נתפס על פשע מסוים? הקהילה מתכחשת אליו, "הוא לא חלק מאיתנו", כמו אמא שמתכחשת לילדים שלה.

לא יודע מה איתך, אני מעדיף את הבעיות החברתיות על פני השטח-

במקום שאפשר לראות אותן, להימנע מהן, ולטפל בהן, במקום כמו בקהילות החרדיות, בחדרי-חדרים שהכל נעשה בשקט עד שמישהו נרצח/מתאבד/נאנס/נעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו אנחנו חיים פה ב-20 מדינות לא במדינה אחת. ואתה עוזר ל-20 מדינות האלה להתקיים.

אני לא הבעיה חמוד. אני מכריז בקולי קולות שהעם מפולג וחסר סובלנות לכל מי ששונה מהפלג שלו, כולל אתה וכולל החרדים, מה שאתה עושה זה בדיוק להדגיש את זה, כאילו שזה יעזור למתן את הבעיה.

החילונים לא יעלמו, החרדים לא יעלמו וגם הרוסים לא, אז תמשיכו לקלל אחד את השני כי אתם נהנים מזה.

הבעיה היא, שאתה לא מבין שאף אחד כאן לא צועק.

אף אחד מהאנשים שמגיבים לך פה לא מתנהגים בצורה שאתה מתאר ביום-יום.

אז כן, אולי התגובות שאנחנו רושמים כאן יכולות להשמע חריפות, אבל זו בסה"כ צורת התבטאות.

בחיי האישיים אני יוצא, קורא, עובד, לומד ומבלה את זמני בכל מיני דרכים,

חלק מסגנון החיים שלי לא כולל:

* כפיית אורח החיים שלי על אחרים.

* הפגנה כלשהי כנגד ממסדים רבניים וחרדיים.

* אני לא פוצח במרדף אלים אחרי דוסים ברחוב.

אז לכן, לא הרווחתי שום דבר, מדובר בעבריינים שצריכים להיות מטופלים ע"י שלטון החוק ולא מעבר לכך.

אולי אני אתחיל להצדיק את העולים החדשים מרוסיה שמרססים צלבי קרס על הקירות?

"אתה לא מבין! הם סובלים מקיפוח, תרחם עליהם, תזדהה איתם וחלילה שתתרעם על התופעה יא שונא רוסים שכמוך!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה טובה מאוד למה-

כי עם כל הבעיות של החברה הישראלית היום (ואת אותן בעיות ניתן לראות על פני השטח), זה עדיין לא מתקרב לרמות הרפש והגועל שזורם מתחת לפני השטח במגזר החרדי.

לא חסרה אלימות, לא חסרים שיכורים, ובצע כסף? הם המציאו את המושג הזה.

ומה קורה שמישהו נתפס על פשע מסוים? הקהילה מתכחשת אליו, "הוא לא חלק מאיתנו", כמו אמא שמתכחשת לילדים שלה.

לא יודע מה איתך, אני מעדיף את הבעיות החברתיות על פני השטח-

במקום שאפשר לראות אותן, להימנע מהן, ולטפל בהן, במקום כמו בקהילות החרדיות, בחדרי-חדרים שהכל נעשה בשקט עד שמישהו נרצח/מתאבד/נאנס/נעלם.

הקהילה לא מתכחשת אליו, הקהילה מסתירה הכל מתחת לשטיח. אירועים כמו אונס, התעללות ואלימות נסגרים בתוך הקהילה כדי לא ליצור שם רע למגזר. אחר כך הם עוד מעיזים להטיף מוסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בידיוק.

לפני כמה דפים דיברתם על הסיבות למה אתם נגד החרדים. אז רציתי לציין שיש חבר'ה שעובדים, עושים , מביאים עשר ילדים ולומדים תורה בו-זמנית ומה שדיי מפתיע שהם נגד החרדים לא פחות מאיתנו, החילוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...