מחפש המלצה לנייד 13', 4-5K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לנייד 13', 4-5K

Bear Cub

Recommended Posts

חבר'ה תודה רבה על הסיוע!. אז 2 מסקנות: 1. לחכות עם הקניה עד שיתיצבו מחירי המעבדים החדשים. 2. למכור יד שניה את הניד הנוכחי כבר עכשיו. שאלה קטנה אחרונה-המעבדים האלו כבר משווקים בחול ועוד חודשיים יגיעו לארץ או שאפילו עדין לא משווקים בחול? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משווקים בחו"ל, ומשווקים בארץ.

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-pclaptop&keyword=i5

פשוט גרסאות ה13 אינטש עוד לא יצאו.

והייתי מחכה למחשבים עם המעבד הזה.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43562&processor=i7-620UM&spec-codes=SLBMN

חזק כמו הI3-330 (ואפילו יותר) וחסכוני כמו הSU4100/SU7700/SU9400. צורך 18W ביחד עם הכ.מסך והבקר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות לגבי דברים שנכתבו:

* ה T8100 מיושן למדי, תשווה את ה I3 ל P8700 ולדעתי ה I3 יצא נחות מעט (בממוצע).

* מעבד ה I3 רץ בתדר יותר מהר מה T8100

* בנצמרקים סנטטים שהם מריצים זה לא הכל ולא תמיד משקף את המציאות. אני די בטוח שבביצועי REALLIFE ה I3 לא חזק משמעותית (לא יותר מ 30% נגיד) לעומת ה T8100

* הצריכת חשמל של כל סדרת ה I נכון להיום פחות טובה מאשר סדרת ה PXXX, ואין מה להשוות ל CULV

* 10% תוספת בביצועים זה בד"כ לא כלכך מורגש, אצלי ככל אצבע כ 25% ומעלה זה כבר מורגש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורק הערה קטנה, לגבי היותו של הT8100 "מיושן".

זה שהוא "מיושן" לא ממש חשוב, כי גם היום מוכרים מחשבים עם מעבדים חדשים יותר, שעדיין חלשים יותר ממנו (T4200/T4300, T6500). מה שכן, מחשבים כאלה יימכרו בסביבות ה3K, בעוד שבזמנו מחשב עם T8100 שהיה חזק יותר (ובטח חזק לתקופתו) עליה יותר, ולעיתים הרבה יותר. ומחשב שעולה היום באותו סדר גודל, יהיה עם מעבד חזק יותר, בין אם מדובר בP8XXX או ב I כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות לגבי דברים שנכתבו:

* מעבד ה I3 רץ בתדר יותר מהר מה T8100

זה לא רלוונטי. הוא מהיר יותר.

* בנצמרקים סנטטים שהם מריצים זה לא הכל ולא תמיד משקף את המציאות. אני די בטוח שבביצועי REALLIFE ה I3 לא חזק משמעותית (לא יותר מ 30% נגיד) לעומת ה T8100

שוב, גם אם ההפרש הוא "רק" 20%, אנחנו מדברים על המעבד התקציבי ביותר בסדרת הcore I לעומת מעבד שנחשב לאחד החזקים לפני שנתיים שלוש.

* הצריכת חשמל של כל סדרת ה I נכון להיום פחות טובה מאשר סדרת ה PXXX, ואין מה להשוות ל CULV

לא היא לא, היא שוות ערך לסדרת הP, אתם כל הזמן שוכחים שה35W של הI3 כוללים בתוכם את הבקר זכרון, ואת השבב הגרפי, שהם לוקחים בממוצע לפחות 10W-12W. ואם משתמשים בכרטיס מסך חיצוני, אז המעבד צורך 25W לכל דבר.

* 10% תוספת בביצועים זה בד"כ לא כלכך מורגש, אצלי ככל אצבע כ 25% ומעלה זה כבר מורגש

בפעם המיליון, ב5K, אפשר לקחת I5, או I7, שיהיו כבר חזקים בהמון מהT8100. או למשל את הI7 הCULV שיהיה לפחות בכח של הT8100 וחסכוני כמו הU4100 ודומיו. שזה מאוד מאוד מרשים.

ורק הערה קטנה, לגבי היותו של הT8100 "מיושן".

זה שהוא "מיושן" לא ממש חשוב, כי גם היום מוכרים מחשבים עם מעבדים חדשים יותר, שעדיין חלשים יותר ממנו (T4200/T4300, T6500). מה שכן, מחשבים כאלה יימכרו בסביבות ה3K, בעוד שבזמנו מחשב עם T8100 שהיה חזק יותר (ובטח חזק לתקופתו) עליה יותר, ולעיתים הרבה יותר. ומחשב שעולה היום באותו סדר גודל, יהיה עם מעבד חזק יותר, בין אם מדובר בP8XXX או ב CORE I כלשהו.

קודם כל, זה לא נכון בכלל. מעבדים מיושנים מציגים בציעום פחות טובים ממעבדים בעלי ארכיטקטורות חדשות יותר.

למשל. תקח את הT5800 לעומת הT6400, הנתונים שלהם על הנייר זהים, 800 FSB. שני מגה קאש. מהירות 2.0Ghz.

אבל הT6400 חזק מהT5800 בצורה די משמעותית, הT6400 כמעט מציג ביצועים נושקים לT8100. לעומתו הT5800 מסתרג הרבה מאחור.

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core2+Duo+T6400+%40+2.00GHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בארכיטקטורות בין Penryn לMerom אמנם קיים, אבל הוא קטן למדי. זה אותו 2 בבסיסו. I לעומת זאת זה סיפור אחר לגמרי.

כבר אמרתי לך, שאני לא בדיוק סומך על הטבלה הזו שאתה מביא שוב ושוב. בכללי היא אמנם מציגה נכון מגמות, אבל בפרטים היא לא מדייקת. תראה למשל שT7200 יוצא לה עדיף מT7300, שהוא חדש יותר וגם עם FSB מהיר יותר.

אין בנצ'מארק אחד שהוא הכי מדויק. יש כאלה שבהם לcache תהיה השפעה גדולה יותר, יש כאלה שלFSB, יש כאלה שכמעט לכלום חוץ מלתדר השעון, ויש גם כאלה שבהם האופטימיזציות הקטנות בין רוויזיות (כמו Merom וPenryn) יכולות לעשות הבדל. בגלל זה אני אוהב את ההשוואות של Notebookcheck שמשתדלים להביא כמה בנצ'ים שונים.

אבל בכל מקרה זה חסר משמעות. כי אין טעם ולרוב גם אין דרך למדוד ביצועי מעבד בנפרד מהצ'יפסט ובקר הזיכרון, שגם להם יכולה להיות השפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה, למה אף אחד לא ממליץ על הHP dm3 ??

מצטרף להמלצה עליו, יצא לי לגעת בו והוא חזק משמעותית מכל אלו שצויינו כאן,

גם אני רוצה לרכוש נייד 13 (אפילו 14) במחיר שצויין + - אך לאחר לבטים ארוכים החלטתי שלא משתלם לרכוש אותו בארץ

ואני בתהליכים של קניית מאי ביי, אם תסכם את המחיר הטוטאלי שתשלם על מחשב מחו"ל יעלה לך אותו דבר בערך , כלומר אתה עדיין

תוציא את ה4.5\5 אלף אבל רק על מחשב הרבה יותר חדש ומתקדם ממה שתשיג בארץ,

ההמלצות שלי הם XPS 13 של

T400s של

ועוד דגם של שאני עדיין לא סגור על תוקף האחריות שסוני מעניקה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...