דילמה בנוגע לדיסק גיבוי-חיצוני .vs פנימי . - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דילמה בנוגע לדיסק גיבוי-חיצוני .vs פנימי .

dog

Recommended Posts

ראשית תודה על הטיפ, לא חשבתי על השחיקה שיכולה להיות באמת בהוצאה והכנסה כל פעם של הכרטיס.פשוט זה נראה הכי ידידותי וקל, להוציא כרטיס להכניס לקורא ולהעתיק.

שנית, היו לי כרגע 35 מגה תמונות ועשיתי ניסוי. דרך קורא הכטיסים במדפסת זה ירד ב- 50-60 שניות (כלומר 2 גיגה באותו קצב, זה כמו שאמרתי, קרוב לשעה!).

נסיתי להעביר מאותו כרטיס (לא מחקתי את התמונות) על ידי חיבור ישיר מהמצלמה לכניסת .

הוא לא מזהה בכלל , כנראה שאני צריך להתקין איזו תוכנה/דרייבר של קנון צריך לחפש את החוברת והדיסק שנתנו לי בקנייה.

עריכה:

אתגרת אותי. התקנתי את הדיסק. קודם כל, מה זה לא ידידותי.

אבל זה חד פעמי והחשוב יותר, הוא העביר את התמונות בכ-15-17 שניות, במקום 50-60 דרך קורא הכרטיסים (קצב פי 3.5!) שמסתבר שהוא צוואר הבקבוק הרציני (שימו לב בעלי קורא במדפסת).

החסרונות- הם כותבים שאם יש כמות בבת אחת, נניח כ- 1000תמונות, ניתן רק בקורא ולא ישירות ב-.

ובכל זאת כרטיס ישירות לקורא נוח ופשוט יותר, אבל מה לא נעשה למען המהירות (ולדבריך , גם למען שרידות ).

קצת סטינו מהנושא , אבל תודה על הטיפ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי חשיפה ל"מפגעים" , מניח שעקרונית אתה צודק, אבל כפי שכתב קאקאדו, בחיצוני אני מתכונן להקטין את זמן החשיפה ככל הניתן (יתכן גיבוי של אפילו פעם בשבוע בלבד) אז ההסתברות כמובן יורדת.

הסיכויים שווים כפי שכבר הסברתי. נכון, הפנימי פועל יותר זמן, אבל החיצוני מתחבר ומתנתק יותר פעמים.

ההצעה שלך מענינת, ובזמנו אפילו חשבתי עליה,השאלה היא אם זה קל ליוזר לא מקצועי לעשות את זה (להרכיב מארז חיצוני וכו') וגם מה שאמר קאקאדו, זה להתעסק מול שני ספקים נפרדים אם קורה משהו.

ההתקנה פשוטה מאוד, כמה ברגים, חיבור מידע, חשמל.. וקצת היגיון בריא. ואפשר לקנות את המארז ואת הכונן מאותה חנות.

מהמעט שקראתי usb3.0 מקפיץ משמעותית את מהירות ההעברה ביחס ל-firewire /e-sata.

שאלה, אם אני מעביר היום צילומים מכרטיס הזיכרון באמצעות קורא כרטיסים, האם הוא לא ייצור ממילא את צוואר הבקבוק, קובע קצב ההעברה?

eSATA כלומר (SATA חיצוני) לא מגביל כיום שום כונן קשיח, אבל כן, 3.0 מציע קצב העברה גבוה. שניהם טובים, Firewire בכלל לא מעניין. וכן, מן הסתם שכרטיס הזיכרון יהיה הצוואר בקבוק.

עוד דבר שכנראה לא ברור לי, מה זה אומר שהכונן עצמו תומך ב-3.0?, כפי שכתוב בכתבה שצירפתי בפוסט הראשון שלי.

אם אתה מכניס כונן רגיל לתוך מארז שתומך ב-3.0 בהשוואה לכונן שהוא עצמו 3.0.

אין דבר כזה "כונן שהוא עצמו 3.0". בתוך ה-My Book-ים וה-FreeAgent-ים יש כוננים רגילים בממשק SATA, הם מחוברים לבקר מתאם לממשק USB/eSATA/Firewire.

האם למארזים של דסקים חיצוניים שקונים בנפרד יש איכותי יותר מזה שבא משולב עם הדיסק?

אני לא חושב שאפשר להצביע על הבדל כלשהו בעניין הזה.

דיסק זריז בפנים יעשה באמת את העבודה כנראה מהר ביותר, אבל אני לא מגבה באופן שוטף.

כמו שאמרתי, בעיקר צילמים , בערך פעם בשבוע 0גםמסמכים חשובים, אבל זה בנפח קטן בהרבה כמובן).

אם אתה מגבה כ"כ קצת אז תשקול לצרוב את המידע על דיסקים. בכל אופן אם הגיבוי שלך הוא רק מהקורא כרטיסים אז אין שום סיבה להשקיע ביותר מ-USB2.0 (אם הולכים על חיצוני).

מבחינת וירוס- יותר לפנימי (הסתברותית, כי נמצא כל הזמן בחיבור למערכת).

מבחינת איכות הדיסק- אם קונים חיצוני מובנה בתוך מארז, יש סיכוי שיהיה פחות איכותי.

לא ולא.

מה קובע את מהירות השרשרת בהעברה מכרטיס זיכרוון חיצוני

הרכיב האיטי ביותר מן הסתם. אם אמצעי אחד איטי והשני מהיר.. אז קצב ההעברה הוא האיטי מבין השניים.

או פשוט מה ש-sashakrik אמר. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהרת לי לא מעט דברים.

אתה לא יכול רק להקל עלינו ולתת איזו המלצה חד משמעית על אחד מהם? 8)(סתם, אני יודע שהבאת את דבריך במירב המהימנות ).

לגבי גיבוי בצריבה בלבד, מניסיון, זה לא מספיק אמין.

השילוב עליו אלך כנראה הוא דיסק גיבוי+צריבה.

לגבי כונן 3.0 כנראה שערבבתי את זה עם סאטה 3.0.

לגבי איכות דיסק במארז מובנה מראש, כתבו פה (אולי גם אתה) שהחברות שמות שם את הפחות איכותיים, או שנאמר הפחות מהירים, לא בטוח.

ואם אני לא טועה ראיתי פוסטים שלך מהעבר בהם אתה ממליץ על שילוב דיסק שנרכש לבד עם מארז חיצוני מסוים.

לגבי הגיבוי מקורא הכרטיסים, זה כנראה הולך להשתנות לאור הטסט שכתבתי עליו למעלה.

אבל יכול להיות שאתה צודק ואני יכול בשקט לחיות גם עם 2.0 או e-sata, שבלוח שאני עומד לקנות יש יציאה שלו.

לסיכום כל זה, בהתאם למוד העבודה שלי בנושא, וגם, כי אין עדיפות ברורה לאחת מהשיטות, נראה שאני מעדיף חיצוני (למה להכניס עוד נפח/חום/רעש למארז אם אין לזה יתרון ברור).

היות ואני עומד להשלים את המפרט למחשב החדש ולקנות בקרוב, אקנה כרגע את רק הדיסק הראשי ואתחיל לעבוד ,תוך כדי גיבוי הדברים החשובים בדיסקים של המחשב הקיים, וצריבה, ואראה בהמשך על פי ההתנסות בפועל והתפתחויות בנושא.(מארז 3.0 ,מארז e-sata, או רק 2.0).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...