נשרף \ התפוצץ משהו במחשב... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשרף \ התפוצץ משהו במחשב...

Lishay

Recommended Posts

שמעו יש לי מחשב של אחותי דפוק ניסיתי להפעיל אותו כי הוא לא עובד וגם המעבדה לא הצליחה להפעיל אותו

בכל מקרה לקחתי את המחשב הישן שלי, שמתי בו את הספק של אחותי והדיסק קשיח שלה, עדיין לא עבד (ככל הנראה בעיה בספק, למרות שמפעילים המאוורר שלו עובד)

בכל מקרה, לספק שלה יש כזה כפתור VOLT אתם בטח מכירים.. עכשיו הייתי דפוק וידעתי שזה לא טוב או משהו אבל אמרתי לא מעניין אותי כל כך המחשב גם ככה אני זורק את שניהם, כיביתי את המחשב, אבל הכבל חשמל היה מחובר למחשב, וברגע ששיניתי את הכפתור הזה לצד שני להספק יותר נמוך אני חושב.. לא הסתכלתי

אז או ברגע הזה, או ברגע שלחצתי על הפעלת המחשב, היה פיצוץ כזה, בום עם הלם כזה (זאת אומרת ראיתי כמו אש כזה אדום לשניה ממש והיה בום קטן, וריח של שרוף..

ישר כיבתי את כל המחשב מהחשמל, וזה בא אני חושב מהכיוון של המעבד.. מה אתם אומרים את המחשב הזה לזרוק לגמרי? אני לא רוצה להפעיל אותו שוב לחשמל לא יודע מה יהיה..

רק למה זה קרה מה עשיתי?!...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינת מ220 ל 110 ....זרוק את הספק לפח ..תפתח את המחשב שתראה שלא נשרף משהו בפרט בחיבור של הספק ללוח אם אם כן זרוק את הלוח

ותבדוק אם מעבד\זכרונות\כרטיס מסך תקינים על מחשב אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבום יצא מהמעבד, כולל מין אולי עשן דליל מאוד ומעט מאוד ככה קצת, מאזור המאוורר (שעל המעבד), וגם הריח בא משם..

עדיין זה יכול להיות הספק?

ואתה יכול לתת לי הסבר למה שמשנים מ 220 ל 110 זה מה שקורה, ולמה יש בכלל תכפתור הזה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך !

הכפתור שאתה מדבר עליו הוא בורר בין מתחים (220 v בארץ -- 110v בארצות אחרות למשל ארה"ב)

וברגע שהזזת את המתג למתח לא נכון הספק נשרף .

ייתכן שחלק מהרכיבים אצלך בלוח אם קיבלו מתח לא מתאים .

כמו שהציעו לך בתגובה קודמת :חבר ספק אחר (במצב 220v בלבד )ותוכל לבדוק אם קרה נזק כלשהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...