אהלן חבר'ה.. אפשר לקבל קצת עצות לרגל השחרור ? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אהלן חבר'ה.. אפשר לקבל קצת עצות לרגל השחרור ?

asiofjiojqwr

Recommended Posts

אם אתה עובד, אז מקום העבודה אמור לדאוג לביטוח הלאומי.

אתה צריך לדאוג לזה רק אם אתה לא עובד בכלל.

זה לא מונע מביטוח לאומי לשלוח לך מכתב עם "תזכורת" לתשלום חוב (מנסיון). לכן אלא אם מתכננים לא לעבוד תקופה ארוכה (אז כדאי באמת להסדיר את העניין כדי לא לשלם הכל במכה אחת בבוא היום), ניתן פשוט לשכוח מהעניין ולהסדיר את העניינים כשיהיה צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, כן ולא מבקשים מרופא המשפחה גימלים :)

יש במשרד הבטחון יחידה להכוונת חיילים משוחררים ויש כנסים לחיילים משתחררים ככה שיהי מי שידאג לך (ואל תשכח שאתה לא משלם מיסים איזה שנתיים מהשיחרור ויש מענק ועוד שטויות).

פשוט תזרום וזהו.

אני ממליץ באמת לנוח קצת ולתת לעצמך לחשוב מה אתה עושה הלאה. תטוס לאיזה פסטיבל טראנס/טקנו הזוי במזרח אירופה לפני שאתה מתחיל לחיות ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שטיול וזה לא הדברים שהכי מעניינים אותי כרגע, לפני הכל, אחרי השחרור, אני רוצה להשתלב באזרחות - כלומר, שיהיה לי תקופה של שנה בערך של למידה (האיזור הזה כוסה כבר, נרשמתי לקורס) ועבודה\צבירת ניסיון, ואז לעשות איזה טיול קטן עם החבר'ה, אחרי שאני יודע שאני כבר השתלבתי בתוך החברה (שאני מציג את זה ככה זה נשמע כאילו אני אסיר משוחרר :)), ואני יודע שיש לי משהו ביד (תעודה\ניסיון)... אבל זו רק העדפה שלי בקשר לכל הסוגייה של הטיול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדב --

אני יכול לספר לך מה אני עשיתי:

אני לפני הצבא התמיינתי למסלול מסויים במודיעין שהצריך טר"צ (קורס טרום צבאי) של 5 חודשים, וחתימת קבע של חצי שנה.

ככה שהשירות הצבאי שלי נמשך 4 שנים.

לאחר שהשתחררתי, חיפשתי ומצאתי עבודה בחברת סטרט אפ קטנה בתור מפתח. הייתה לי קרובת משפחה שעבדה שם - כך שהיה לי הרבה מזל שהצלחתי למצוא את העבודה הזו (למרות שמן הסתם התקבלתי בגלל כישוריי ולא בגלל איזו טובה שהם חייבים לי או לה).

10 חודשים אחרי שהתחלתי לעבוד, הודעתי להם שאני מתכוון לצאת לטיול של חודשיים באירופה, ולאחריו - להתחיל ללמוד לתואר באוניברסיטה.

הם הסכימו לתת לי חל"ת (חופשה ללא תשלום), והיום אני ממשיך לעבוד שם בחצי משרה, ומאוד נהנה.

הטיול שלי היה כיף לא נורמלי, והעובדה שעשיתי אותו רק בגיל 23 לא פגעה בהנאה שלי (לעומת כאלה שעשו טיול לדוגמא בגיל 21), אם כבר אולי ההפך, כי היה לי יותר כסף לבזבז.

בכל מסלול שלא תבחר - הכי חשוב שתרגיש נוח איתו - כלומר שלא תרגיש שאתה עושה משהו רק כי אתה "אמור" או "כדאי" שתעשה אותו בסדר מסויים או בשלב כזה או אחר. לי היה מזל שבאמת התאפשר לי לעשות את הדברים בסדר שרציתי ולהינות מכל העולמות. אני מקווה בשבילך שגם אתה תצליח

מזל טוב על השחרור

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...