איך בונים מחירון ? טכנאי מחשבים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים מחירון ? טכנאי מחשבים

רמי כהן

Recommended Posts

אני עובד במחשבים שכיר 10 שנים והחלטתי לעבוד בצורה פרטית הבעיה שאני לא יודע איך בונים מחירון

כל אחד נותן מחיר אחר ואין מחיר אחיד , יש כאלה לוקחים 200 לשעה ויש כאלה גלובלי איך עושים את זה ?

משהי רוצה שאני אבוא אליה הביתה להתקין Win מקורי ולעשות לה גיבויים כמה לגבות ?

יש לי הוצאות דלק וכו'

כמה לוקחים על חלק ? אני לא חנות ולא יבואן , כמה לוקחים כדי להרוויח אבל גם לא לגנוב ?

תודה .

http://www.pro.co.il/prices.asp?c=15

שם רשום שרק ביקור זה 150 - 200 + מערכת הפעלה 180 - 350 ?

ניקוי 150 - 200 ? ללא ביקור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחירון מקצועי לא חאפר .

10 שנים התעסקתי בתיקונים לא בכסף ! הייתי איש טכני לא איש עסקים .

ממתי טכנאי ניידים מתעסק עם כסף ? הייתי 10 שנים במעבדה לא נגעתי בכל מה שקשור לכסף חוץ מזה ב המחירים אחרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצפה לקבל מחיר של ביקור בנפרד והתקנת בנפרד, אף אחד לא ישלם לך דבר כזה.

מחירונים באינטרנט לא יכולים להגיד לך כמה הלקוחות יסכימו לשלם, לכולם יש סניף של KSP\IVORY ליד הבית והמחירים שם שחיטה (אתה יכול לראות את המחירים באתר שלהם).

בגלל שאתה מגיע אליהם הביתה אתה יכול להוסיף עוד 50-100 שקל, אף אחד לא ישלם יותר מזה ופשוט יעדיפו ללכת לשם.

חשוב שתציין להם מראש (באתר+בטלפון) שהביקור הוא בתשלום של 150 ש"ח (לדוגמא) וזה כולל הגעה+בדיקה, על התיקון אתה שומר לעצמך את הזכות לקחת תשלום נוסף (במקרה הצורך, במקרים מסויימים) שתודיע להם מראש לפני תחילת התיקון, אבל במידה ויוחלט מצידם שהם לא מעוניינים להמשיך בתיקון/בדיקה, הם מחוייבים לשלם לך את המחיר שקבעת להגעה.

על טיפולים קטנים/קצרים/שטותיים אני ממליץ לך שלא לגבות מחיר נוסף לתשלום הראשוני של הגעה+בדיקה, פשוט כי אם זה טיפול של כמה דקות ותשחט אותם הם לא יזמינו אותך שוב ולא ימליצו עליך לאחרים, אולי היום תלך עם עוד 2 בכיס, אבל לטווח הארוך אתה יכול להפסיד מזה המון המון כסף (סה"כ רוב הקליינטורה לעסקים קטנים בדר"כ באה מהמלצות ולא מהאינטרנט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תכלס לא שווה ללכת לבית של לקוח כבר עדיף לתקן אצלי במחירים האלה

בשביל עוד 50 - 100 שקל לא שווה ללכת אל לקוח !

זאת אומרת שפירמוט אצלי זה בין 150 - 250 ואצל הלקוח 350 ? לא שווה .

מה עם הדלק ? הוצאות של הנסיעה

דיברתי עם טכנאי הוא אמר לי שהוא לוקח 200 ש"ח לשעה ואם זה פירמוט מלא + גיבויים + כל התוכנות הוא לוקח 500 ש"ח 3 שעות .

איך אנשים מצליחים לקחת סכומים כאלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה שמישהו יבוא אליך הביתה עם המחשב?

IVORY/KSP יכולים להרשות לעצמם לקחת מחירי שחיטה שלך לא ישתלמו.

היתרון היחידי של טכנאים פרטיים זה השירות והנוחות לבעל המחשב, אם גם זה לא יהיה להם, לא יהיה לך שום יתרון.

בקשר לטכנאי שדיברת איתו, או שהוא מנפח מקרים בודדים שהיו לו או שהוא גר באיזור שלם של פראיירים, 500 שקל לעבודה כזאת אני בספק אם תמצא באופן יום-יומי.

אם יהיה לך תשלום כזה פעם בחודש, אתה לא תתפרנס מזה (מה גם ששוב, לקוח שאחר כך ידבר עם חברים ויראה שדפקו אותו, שכח מזה שהוא או מישהו שהוא מכיר יבוא אליך שוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר אתה יכול לעזור לי עם המחירון ? אני מצטער שאני חופר :-X

פשוט אני חייב עזרה בבניית מחירון

ביקור + דיאגנוסטיה ראשונית -

התקנה -

ניקוי ?

התקנה אנטי וירוס ?

התקנה רכיב -

מה קורה במצב שאני חייב לקחת את המחשב אלי ? ואז להחזיר אותו ללקוח ? זה גם עם תוספת ?

בבקשה צריך עזרה !!! :funn:

נ.ב.

ואם אני אקח מחירי שחיטה כמו KSP ואייבורי ? מה יש לי להפסיד ? אולי זה דווקא ילך טוב ?

אצלם זה נע בין 40 - 150 ש"ח ?

הבעיה שאם אני אקח מחירים כאלה זולים יחשבו שאני חאפר חובבן בלי ניסיון

ומה עם חלקים ? לפי מה שאתה אומר אסור לגעת בחלקים אין רווח בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שלא כדאי לך, אני רק אומר שאם אתה לוקח יותר מהרשתות הגדולות אתה חייב לתת משהו בתמורה - והמשהו שהלקוחות מחפשים זה בדר"כ נוחות/זמינות/שירות, איכות זה לא משהו שמעריכים כל עוד היא קיימת, כשתיהיה חאפר אז באמת יבואו בתלונות וישמיצו אותך (:

בקשר למחירי התיקונים ברשתות, זה לא ישתלם לך בסוף החודש כי אתה לא מטפל בכמויות כמוהם, הם יכולים להרוויח 10 שקל לכיס שלהם מכל מחשב (סתם דוגמא מוגזמת) ועדיין הם יהיו ברווח טוב, אתה לא.

סה"כ זה שיקול פיננסי שלך, כל אחד יקח אחרת בהתאם לאיזור העבודה, כמות העבודה (בסופו של דבר אתה צריך להתקיים מזה, לא?) וכו'.

לדעתי תשלום ראשוני על ביקור+בדיקה (כולל תיקונים קטנים שאתה יכול לבצע במקום) - 150 שקל.

מעבר לזה אני לא הייתי רושם מחירים כי מחירים גבוהים מידי יגרמו להם פשוט לא להתקשר אליך, מחירים נמוכים מידי לא יתאימו בכל סיטואציה (אם אתה אצלם בבית כ"כ הרבה זמן שהילדים שלהם קוראים לך אבא) וסתם יתפסו אותך במילה.

עדיף שתעשה רשימה של כל מה שאתה מתעסק בו, ותרשום רק את עניין ה-150 ש"ח בתור כסת"ח.

בנוסף אתה צריך לחשוב מה קורה עם עניין המידע,

מאמץ לדיסק קשיח גוסס/ניקוי וירוסים/סתם טעויות אנוש יכולות למחוק להם את כל המידע שלהם, ברשתות המחשבים מחתימים את הלקוח לפני מסירת המחשב שיש בידיו גיבוי או שהוא מוותר על כל התוכן שיש על המחשב.

טכנאים פרטיים בדר"כ לא מסתובבים עם דפים ומחתימים לקוחות, אבל אזכור של דברים כאלה בע"פ לפני תחילת הבדיקה זה הכרחי בשביל שלא תסתבך אחר כך.

בקשר למחירי החלקים, אל תפרסם דבר כזה, בכל מקרה לפני תשלום נוסף (תיקון/חלקים) אתה צריך להודיע להם את המחיר, פשוט תעשה חישוב של החלקים+העבודה שלך+אולי אתה רוצה רווח קטן על הנסיעה של קניית החלקים, ותתן להם את המחיר הסופי.

אתה כן תרוויח מהחלקים, אבל אתה לא תמכור את זה כחלקים נטו.

ואגב, למה אתה עושה אנטר אחרי כל שורה? ממש קשה לקרוא את ההודעה שלך שהיא קצרה בתוכן וארוכה במימדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מודה לך שאתה מגיב אבל אתה חייב לעזור לי ולא בסיסמאות ! זה לא נותן כלום .

פשוט העניין של התימחור הוא הבעייתי , אתה רושם מצד אחד שאם אני בא ללקוח הביתה אני יכול לקחת בין 50 - 100 שקל ביקור תוספת ומצד שני אתה רושם 150 איך אני יכול לדעת מה נכון לעשות ? איך אני יכול לדעת כמה לוקחים על כל דבר ודבר הרי אתה אמרת בעצמך ש KSP ו IVORY זה לא קנה מידה !

ביקור + בדיקה קצרה זה 150 ? ואם זה נמשך להתקנה ארוכה לקחת 250 + 100 ביקור ? תהיה יותר ספציפי בקטע של הכסף

ומה עם חלקים ? אם כרטיס עולה 50 לקחת 70 או 75 ככה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שזה סתם סיסמאות וזה לא עוזר אין לי בעיה להפסיק להגיב (תחסוך לי שחיקה של מקלדת), אבל אני מסביר לך שם למה אני לא חושב שלתת לך מחירים מסויימים זה חכם וזה סה"כ יפגע בך אחר כך, אי אפשר לעבוד כמו .

אתה לא יורד ממחיר הבסיס, אם קבעת 150 להגעה, אתה מתחיל ממנו ומעלה בהתאם לשיקולך.

אתה תבחר את מחיר הבסיס, אם זה יהיה 50 או 100 או 150, אני הייתי לוקח 150, אבל אם אתה באיזור בעייתי וחושב שעדיף לקחת פחות בשביל להרוויח יותר לקוחות - זה צעד חכם.

אחרי דיאגנוסטיקה ראשונית אתה אמור לדעת כמה זמן יקח לך ואם זה דורש ממך להביא חלקים נוספים.

אם זה משהו של דקות בודדות/לא דורש מאמץ/חיפוש פתרון, תעשה את זה במחיר בסיס של 150 שקל.

אם זה דורש ממך זמן ארוך, תודיע להם שזה בתשלום נוסף של X ש"ח (לבחירתך).

תודיע להם את זה אחרי הדיאגנוסטיקה, לפני תחילת התיקון (הם צריכים לדעת שהם הולכים לשלם יותר).

אם זה דורש ממך התקנת רכיב נוסף, מן הסתם שזה לא דורש ממך רק להביא את הרכיב אלא גם להתקין אותו, אז אתה יכול לקחת את המחיר של החלק + תוספת תשלום על הבאת הרכיב והתקנתו, ככה אתה אומנם לא מרוויח ישירות מהרכיב אבל אתה כן מרוויח מההתקנה.

ולא, אני לא הולך לרשום לך מחירים מדוייקים כי אני חושב שזה מטופש ולא ריאלי (הסברתי בהודעות הראשונות למה).

לקחת לפי שעה זה לא בהכרח נכון כי אם לוקח לך 3 שעות בדר"כ זאת תיהיה אשמתך, לחייב אותם יותר בגלל שאתה איטי זאת תיהיה סתם גניבה.

תקח לפי פעולות שזה דורש ממך, לדוגמא התקנה מחדש מול גיבוי+התקנה מחדש+שחזור+התקנת עוד תוכנות שהם בוחרים, או התקנת כרטיס מול נסיעה לקניית הכרטיס + התקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו (לפני כ 4-5 שנים) כשעשיתי תיקוני מחשבים מהצד הייתי לוקח 200 ש"ח לשעה או חלק ממנה לא כולל עלות חלקים כשיש צורך.

אני לא חושב שיש צורך למחירון נפרד לניקוי , פירמוט והתקנה וכ"ד אלה פשוט להשאיר את זה לפי שעה או חלק ממנה.

כך בחשבון שאצל לקוח ישראלי מצוי, בד"כ אחרי שלקחת ממנו כסף זה כאילו התחתנת איתו כך שאם ניקית להם ולמחרת הילד הוריד משהו באימיול ועד פעם נדבקו בוירוס, הם יצפו שתבוא בחינם לנקות שוב, ואז מתחיל הויכוח שעל אין אחריות וכדומה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שרציתי להגיד ^

אתם שוכחים המון אלמנטים נוספים שמשפיעים על המחיר

סוג המחשב - רוב התיקונים הייתי יכול לעשות במחשב שלי או במחשב של חבר שמהיר ומתוחזק טוב בפחות מ 15 דקות בממוצע, אבל זה לא תופס בחיים האמיתיים, ברוב הפעמים אתה תתקל במחשבים ישנים שעמוסים בחרא וכול פעולה פשוטה תתקל במחסום כל שהוא שתצטרך לאלתר גישה אלטרנטיבית אליו. הרבה פעמים זה יהיה ממש מתסכל כבר.

שלא נדבר על כל פעם שתצטרך לאתחל את המחשב, להתקין משהו קטן או להוריד משהו שיקח שנים, בניגוד למחשב שלך שזה יקח דקות בודדות במקרה הגרוע.

עוד אלמנט מרכזי שמשפיע על הזמנים הוא זמינות הדריוורים, רוב הלקוחות שלך לא מכירים בכלל את המושג הזה. והרבה פעמים תאלץ לחפור באינטרנט על מנת למצוא דריוורים מתאימים לכרטיס-קול\כרטיס רשת\כרטיס מסך וכו' שהוינדוס יסרב להכיר בקיומם.

אלמנט נוסף הווא , זמן ההגעה שזה דלק+חניה (אם אתה חוטף דוח בגלל שזה מקום חניה לדיירי המקום בלבד זה בכלל סיוט)

וכמובן אתה צריך לקחת בחשבון שכל לקוח הכי קטן שלך זה חתונה קטולית ל 3 החודשים הבאים שבהם הם ישגעו אותך על כל תקלה חדשה שצצה ויפילו את האשמה עליך. כולל ניתוקים מהאינטרנט ומשחקים שלא עובדים.

אז נכון, שיש מקרים שתצטרך לפרמט ולהתקין וינדוס, שזה יהיה ממש כסף קל. ולפעמים זה פשוט לא יהיה שווה את כל הבלגן... אבל אי אפשר לדעת את זה לפני.

בדרך כלל אם זה היה מחשב ישן הייתי משתדל להמנע מפרמוט.

אהה ישנה עוד בעיה, אם החומרה פתאום לא מתפקדת כבר, אתה יכול להתקל בהמון בעיות בהתקנת הוינדוס...

ובעיה נוספת היא שיש תחרות עצומה בתחום, במיוחד בגלל שכיום כמעט כל ילד בר מצווה כבר יודע לפרמט ולהתקין וינדוס, כך שאתה חייב לקחת את זה גם בחשבון.

עוד בעיה, כן יש הרבה בעיות. אבל זו דווקא בעיה חדשה ששמתי לב אליה, אי אפשר להתעלם מכך שמערכות ההפעלה החדשות ו 7 במיוחד הרבה יותר עמידות וחזקות לעומת המערכות הקודמות שהיו מספקות הרבה יותר עבודה.

וכמובן לקוחת בעייתים שישגעו אותך וישבו לך על הוריד כל הזמן... מצד שני יהיו לך לקוחות כוסיות, שיביאו לך לימונדה, ובהחלט יעבור לך הזמן ביותר קלות וכיף ועל זה הייתי אפילו מוריד את המחיר. כי אחרי הכול מה שהכי השפיע על המחיר מבחינתי זה כמה "קשה" זה היה, אם זה עבר בקלות אז המחיר בהתאם אם לא אז לא. שזה דיי מכליל כבר את כל האפשרויות מלמעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...