על הכוונת: ישראלים המחליפים קובצי מוזיקה - WTF? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על הכוונת: ישראלים המחליפים קובצי מוזיקה - WTF?

chris_u16

Recommended Posts

מהמשתמשים הם בחיים לא יגבו דבר כי אף אחד לא ישלם על משהו שאפשר לקבל בחינם

לא בהכרח אני שלחתי כסף 13$ למישהו שמפתח דריברים לכרטיס מסך שלי ללינוקס, האדם הזה לא מרוויח גרוש מזה וחברות ההפצה פשוט לוקחות את

הקוד שלו ומשתמשות איתו.

אני כמובן יכול להוריד בחינם (זה גם קוד פתוח) אבל אני בתור משתמש בוחר להשקיע קסף אפילו שאין לי הרבה.

אני מודה שזו לא אנולוגיה טובה כי המפתח הוא כמו האומן וחברות התקליטים הם כמו המפיצים אבל אלו הם

my 2 cent

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

the tool, אם המצב כל כך גרוע אצלך למה את מבזבז כסף על המחשב?

אתה צריך להבין משהו...

ישנו דבר הנקרא 'סדר עדיפויות'. אם אני אוהב יותר מחשב ממוזיקה, די טבעי שאת הכסף הזמין שברשותי אני אבזבז על המחשב. אם ישאר לי עוד כסף, אני אבזבז אותו על המוזיקה - אם לא, אני אשיג את המוזיקה בדרך "פיראטית", ובמקרה הזה לא ארגיש שום ייסורי מצפון כיוון שאני יודע שהאמנים וחברות התקליטים באמת לא כאלה מסכנים ::) אם זו הייתה סיטואציה אחרת כן הייתי מרגיש לא טוב עם עצמי, אבל פה המצב שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי אלייך, שים לב למי השורה.

אם אין לו כסף בבית כמו שהוא אומר, שלא יבזבז לא על מחשב ולא על .

תפסיקו לבלבל בשכל, זה שלא בא לכם לקנות דיסקים לא הופך את זה לפחות לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלחמה הזאת חסרת כל סיכוי(גם בארץ וגם בחו"ל).

להשוות העתקת שיר וגניבה/פריצה לאוטו זה קצת בעייתי, כי:

1. מהילדות הורגלנו שלגנוב זה אסור, אבל לא נאמר לנו כלום על הורדות. ולכן היום יש ילדים שמורידים שירים מגיל אפסי, ולא רואים שום דבר פסול בזה. :cwm7:

2. החברה המודרנית של היום "דוחה" גנבים/פורצים/שודדים, אבל די אדישה ל"פיראטים" שמעתיקים קבצים.

לדוגמא: אם בנאדם יראה מהחלון מישהו פורץ למכונית/דירה, יש סבירות גבוהה שהוא יתלונן למשטרה, אבל אם הוא רואה(או יודע על) מישהו שמוריד קבוע חומר מוגן ע"י זכויות יוצרים, אז הסבירות שהוא יתלונן למשטרה(או RIAA) די אפסי :-X

הרבה אנשים, ההיתי אומר אפילו מעל 70% לא מודעים לזה שזה גניבה אמיתית וזה סתם דאבל קליק ששווה משהו בערך כמו גניבה, כזה....

הבעיה של המודעות גבוהה, כי אנשים לא מפחדים אפילו לא מפחדים להגיד בחנות שהם הורידו משחק מסויים(זה יש לי, זה אין לי.... יש לי... אין לי)...

אף אחד לא רואה בזה משהו פסול\רע\לא טוב. אם אני אבוא למישהו ואגיד לו שהורדתי משחק מהאינטרנט רוב הסיכויים שהוא יגיב בסדר, אבל אם אני אגיד לו שגנבתי את זה מהחנות הוא בטח יקבל שוק\יתעלף\יצעק עלי\ירביץ לי\או משהו דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו לבלבל בשכל,זה שלא בא לכם לקנות דיסקים לא הופך את זה לפחות לא חוקי.

:clapper: :bounce:

זאת הבעיה, פשוט לא רוצים למצוא 70 שקל לדיסק ...

דווקא שחברים שלי אומרים לי שהם גונבים (באמת, לא שירים) אני לא כזה בשוק.

רק מנסה להעביר להם מסר של למה זה לא בסדר...

הבנתה את העיקרון :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבה נוספת שאנשים מורידים שירים היא הנוחות. פשוט הרבה יותר נוח לשבת בבית ולהוריד ישירות למחשב את השיר שאתה רוצה מאשר ללכת לחנות, לקנות את הדיסק, להוריד תוכנה שתעביר את השירים למחשב ולהפעיל אותה. אני בעצמי הורדתי כמה פעמים שירים למרות שהיו לי אותם על דיסקים מקוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבה נוספת שאנשים מורידים שירים היא הנוחות. פשוט הרבה יותר נוח לשבת בבית ולהוריד ישירות למחשב את השיר שאתה רוצה מאשר ללכת לחנות, לקנות את הדיסק, להוריד תוכנה שתעביר את השירים למחשב ולהפעיל אותה. אני בעצמי הורדתי כמה פעמים שירים למרות שהיו לי אותם על דיסקים מקוריים.

בגלל זה צריך חנויות מקוונות דוגמת ITUNES

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכלו על זה ככה:

לאמנים ולחברות תקליטים יש מלא כסף!! הם טחונים בכסף!! והסיבה שהם "מתבכיינים" היא שהם רוצים יותר ויותר!

כי כשבנאדם מקבל מקבל משהו, לא משנה כמה הרבה זה יהיה, הוא תמיד רוצה יותר - זהו טבעו של האדם!

מצד שני יש לך אנשים ממוצעים שחיים חיים נורמאליים אבל אין להם הרבה כסף ויש להם -מינוס לא קטן בבנק ואם מחשיבים את זה, קנייה מרובה של דיסקים במחיר ממוצע (75ש"ח) עולה הרבה כסף אם קונים כמה. 75ש"ח זה *המון* כסף בשביל דיסק שיש בו שירים!

ויותר מזה, דיסק שהתוכן שלו ניתן להורדה בחינם!

אז למה אני עדיין רואה פה אנשים בפורום שממשיכים להגן על מישהו שלא צריך שום הגנה!??

למה אתם מגנים על אנשים אגואיסטים שיש להם במילא מלא כסף והם רק רוצים עוד ועוד!??

חברות התקליטים והאמנים צריכים לעשות חישוב פשוט:

מה עדיף להם:

א. להוזיל את מחירי הדיסקים ובכך לקבל יותר קונים. ואז להמשיך להלחם ב"פיראטיות"

ב. להשאיר את העניין איך שהוא ולהמשיך להפחיד להלחם במורידים ה"פיראטיים".

ג. לתת לאנשים להוריד חופשי שירים מהאינטרנט אבל לעשות הסכם עם ספקי האינטרנט.

משום מה אפשרות ג' נשמעת לי הכי משתלמת בשבילנו, אבל גם הכי מסובכת ולא הכי ריאלית.

וזה בדיוק מה שאני מנסה להגיד!!:

אתה צריך להבין משהו...

ישנו דבר הנקרא 'סדר עדיפויות'. אם אני אוהב יותר מחשב ממוזיקה, די טבעי שאת הכסף הזמין שברשותי אני אבזבז על המחשב. אם ישאר לי עוד כסף, אני אבזבז אותו על המוזיקה - אם לא, אני אשיג את המוזיקה בדרך "פיראטית", ובמקרה הזה לא ארגיש שום ייסורי מצפון כיוון שאני יודע שהאמנים וחברות התקליטים באמת לא כאלה מסכנים ::) אם זו הייתה סיטואציה אחרת כן הייתי מרגיש לא טוב עם עצמי, אבל פה המצב שונה.

ובגלל זה אין לכם שום סיבה להגן עליהם! בדיוק כמו שלא תגנו על אחד מחברי הכנסת שטוען שהוא לא מקבל מספיק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע כמה כסף יש בדיוק לכל אמן וכל חברת תקליטים?

אתה סתם זורק שטויות בלי בסיס.

יכול להיות שלחלק מהם לא חסר, אבל לחלק מהם ההורדות האלה זה פגיעה קשה בפרנסה, יש מבין?

ואמרתי לך כבר, אם יש לך מינוס בבנק, עזוב את המחשב ותשקיע בדברים חשובים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברות התקליטים והאמנים צריכים לעשות חישוב פשוט:

מה עדיף להם:

א. להוזיל את מחירי הדיסקים ובכך לקבל יותר קונים. ואז להמשיך להלחם ב"פיראטיות"

ב. להשאיר את העניין איך שהוא ולהמשיך להפחיד להלחם במורידים ה"פיראטיים".

ג. לתת לאנשים להוריד חופשי שירים מהאינטרנט אבל לעשות הסכם עם ספקי האינטרנט.

משום מה אפשרות ג' נשמעת לי הכי משתלמת בשבילנו, אבל גם הכי מסובכת ולא הכי ריאלית.

הם יכולים להוריד את המחיר של הדיסקים ל 15 שקל וזה לא ישפר את המצב הקיים בכלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון מאוד מעניין, אבל נראה לי ששכחנו שהדיון הוא על ישראלית !!!

אני אישית כמעט ולא שומע ישראלית ולכן אין לי מה לפחד, אבל בעיקרון, רק בארץ המחירים הם כאלה גבוהים והרמה של המוזיקה לא מתקרבת לרמה של מספר אומנים בחו"ל.

לכן הפתרון האמיתי שחברות התקליטים הישראליות צריכות לחפש הוא הוזלה משמעותית של מחירי הדיסקים.

רק כך יוכלו להתגבר על הורדות "לא חוקיות" מהאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...