אינטרנט מתנתק - האם הראוטר אשם? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטרנט מתנתק - האם הראוטר אשם?

Dilbert Marker

Recommended Posts

שלום,

יש לי בבית שני מחשבים. האחד מחובר לראוטר 2Wire HomePortal 1000S, והמחשב השני מחובר למתאם HPNA ומשם לשקע הטלפון.

לפני כמה חודשים (נגיד שנה) האינטרנט לא פעל לכמה שעות. אמא שלי התקשרה לבזק, ועד כמה שאני זוכר הם באו לבדוק את הקו ולאחר מכן אמרו שיש בעיות בקו בצד שלנו ברחוב (WTF) והורידו לנו את מהירות האינטרנט מ2.5Mb ל1.5Mb, במחיר מופחת. שוב, זה עד כמה שאני זוכר, גם לא ממש התעסקתי בעניין הזה. מאז האינטרנט עבד ב1.5Mb ללא בעיות.

עכשיו שוב היה מקרה בו שעות רבות לא היה לנו . דיברתי עם תמיכה של , ניתוק וחיבור מחדש של הראוטר לא עזר (הנורית שלו עדיין הבהבה), ומה שכן עבד זה שהורידו לנו את המהירות ל250Kb (כמעט חזרנו לימי ה56K), והופ! הנורית נדלקת. הנציג בתמיכה אמר שלמחרת יגיע טכנאי לבדוק את הקו. אימי התקשרה אליהם יומיים אחר כך, ובזק טוענים שאני צריך להחליף את הראוטר, הוא ישן, הם לא תומכים וכו' וכו'.

האם ייתכן שהבעיה היא בראוטר? מה ניתן להסיק מזה שהאינטרנט החל לפעול כשהורידו את המהירות? איך אני יכול לדעת שראוטר חדש בכלל יסייע לפתרון הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתבקש מהם לשלוח טכנאי של בזק שיגיע עם מודם/נתב שלו ויבדוק את המהירות איתו. אם במודם/נתב שלו אפשר יהיה לעלות למהירות גבוהה יותר כנראה שחייו של ה-1000S תמו. בכל מקרה מדובר בציוד מאוד מיושן שלא תומך ב-ADSL2. קח בחשבון שציוד HPNA2 כבר לא זמין יותר וציוד HPNA3 הוא די יקר. קרא סקירה כאן -- http://www.netcheif.com/Reviews/PAR-720G/PAR-720G.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

מסתבר שלא הבנתי את אמא שלי, וטכנאי של בזק היה גם בדירה והראה לה שהבעיה היא בראוטר שלנו. אז בלית ברירה השתכנעתי לקנות ראוטר חדש.

אני נוטה פשוט לקנות את הנתב שסיקרת, אבל מקריאה של הביקורת עליו ועל הECI 352 אני רואה שתקשורת אלחוטית יכולה לעבוד גם מחדר ממ"ד, מה שיאפשר קנייה של ראוטר זול בהרבה שלא תומך בHPNA3.

האם אפשר להסתמך על זה, או שזה רק מתכון לצרות? שני המחשבים אצלי נמצאים בחדרים צמודים, אחד מהם הוא ממ"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ יש לך בעיות סינכרון אז אני לא מבין מה כל כך מפתיע פה.

את הרוחב פס שינו לך בגלל שככל שהרוחב פס בסיכנרון יותר נמוך הדרישות החשמליות/פיסיות יותר נמוכות בתשתית.

שיבדקו את תשתית הטלפונייה/פילטרים אצל וזהו (אין פה שום קשר לHPNA אגב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

מסתבר שלא הבנתי את אמא שלי, וטכנאי של בזק היה גם בדירה והראה לה שהבעיה היא בראוטר שלנו. אז בלית ברירה השתכנעתי לקנות ראוטר חדש.

אני נוטה פשוט לקנות את הנתב שסיקרת, אבל מקריאה של הביקורת עליו ועל הECI 352 אני רואה שתקשורת אלחוטית יכולה לעבוד גם מחדר ממ"ד, מה שיאפשר קנייה של ראוטר זול בהרבה שלא תומך בHPNA3.

האם אפשר להסתמך על זה, או שזה רק מתכון לצרות? שני המחשבים אצלי נמצאים בחדרים צמודים, אחד מהם הוא ממ"ד.

אם מדובר בחדרים צמודים שמפריד בינהם רק קיר ממ"ד, נראה לי שגם רגיל יתאים לך לצורכי גלישה ודוא"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...