NGN הם מניחים תשתיות חדשות עד המרכזייה-הDSLAM ? או עד הארונות סעף? וUFI? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NGN הם מניחים תשתיות חדשות עד המרכזייה-הDSLAM ? או עד הארונות סעף? וUFI?

Class889

Recommended Posts

מה זה עד המרכזייה ? NGN זה שם כולל ליחידות רחק שמתלבשות בארון - בחלק מהמקרים הארון של היחידת רחק מזין ישר לתיבה שלך בבניין וחלק מהמקרים לארון נוסף ואז לתיבה שלך.

היחידת רחק כוללת בתוכה DSLM וגם LENים בשביל הקווים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם מה שאתה אומר שיחידות הרחק הללו הן יחידות אשר מותקנות בחלק מהמקרים בארון שליד הבניין שלי ולפעמים זה יעבור דרך ארון שקרוב לארון לבניין שלי ואז יעבור לשלי.

למה שאני שואל זאת? אני ממה שלמדתי ואני אשמח לדעת אם אני טועה ולדעת מה הטעות.

מישהו שמתחבר לADSL בעצם עובר תהליך שכזה: עובר דרך הארון סעף שלייד הבניין שלו/בניין לייד ומשם זה עובר למרכזייה אשר נמצאת באיזור ומספקת לאיזור מסויים את התשתית ובעצם שזה הDSLAM ומשם המידע עובר למערכת הATM שהיא בעצם התשתית ומשם לשרת הREDBACK של ובדר"כ שרת הREDBACK יהיה צמוד לDSLAM.

וחשבתי שבעצם מה שעושים בNGN זה החלפת התשתית עד למרכזייה ומהמרכזייה זה עובר ע"ג תשתית הנחושת.

אבל ההסבר שלך היה קצר ולא הצלחתי להבין במדוייק אני קצת מבולבל, אשמח אם תוכל לעשות סדר בדבריי אם טעיתי.

לגבי הכבלים זה מובן לי. אבל לא לגבי הNGN

ובעצם מאפשר לבצע bonding של 4 downstream ביחד.

לא הבנתי מה זה אומר לגביי bonding של 4 downstream.

אתה מתכוון שבעצם אתה מקבל 4 "תשתיות" בו זמנית? כאילו לקחו 4 קווים ואיגדו אותם לאחת? שזה מה שבצעם מאפשר הDOCSIS 3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה זה אומר לגביי bonding של 4 downstream.

אתה מתכוון שבעצם אתה מקבל 4 "תשתיות" בו זמנית? כאילו לקחו 4 קווים ואיגדו אותם לאחת? שזה מה שבצעם מאפשר הDOCSIS 3?

הציוד הנוסף rf-getway בעצם מאפשר שידור של עוד 3 downstream על גבי התשתית בעצם אתה בבית קולט 4 תדרים סך הכל כל

תדר כזה הוא downstream והמודם שנמצא אצלך בבית בעצם איחוד של כל 4 הdownstream ביחד(bonding)ואתה מקבל מהירות עד 100 מגה

כל downstream כזה יכול לספק מקסימום 38 מגה. ובטכנולוגיה של docsis3 ניתן לבצע bonding עד 8 ביחד.אף על פי שכרגע משתמשים רק ב 4 תדרים אותו דבר ניתן לבצע גם על ה upstream מה שיקרה גם כן בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם מה שאתה אומר שיחידות הרחק הללו הן יחידות אשר מותקנות בחלק מהמקרים בארון שליד הבניין שלי ולפעמים זה יעבור דרך ארון שקרוב לארון לבניין שלי ואז יעבור לשלי.

למה שאני שואל זאת? אני ממה שלמדתי ואני אשמח לדעת אם אני טועה ולדעת מה הטעות.

מישהו שמתחבר לADSL בעצם עובר תהליך שכזה: עובר דרך הארון סעף שלייד הבניין שלו/בניין לייד ומשם זה עובר למרכזייה אשר נמצאת באיזור ומספקת לאיזור מסויים את התשתית ובעצם שזה הDSLAM ומשם המידע עובר למערכת הATM שהיא בעצם התשתית ומשם לשרת הREDBACK של ובדר"כ שרת הREDBACK יהיה צמוד לDSLAM.

וחשבתי שבעצם מה שעושים בNGN זה החלפת התשתית עד למרכזייה ומהמרכזייה זה עובר ע"ג תשתית הנחושת.

אבל ההסבר שלך היה קצר ולא הצלחתי להבין במדוייק אני קצת מבולבל, אשמח אם תוכל לעשות סדר בדבריי אם טעיתי.

תיקונים:

ATM היא הרשת הישנה, הNGN עובדת בעצם על יותר מתקדמת (נדמה לי שאף יותר מהGBE).

פריסת התשתית היא: REDBACK ("עמוד השדרה" של התשתית), כבל אופטי למרכזת, כבל אופטי לתיבת הסעף הקרובה, תשתית נחושת עד הבית, מה שנקרא FTTC\B (סיב אופטי עד המדרכה\בניין).

בהמשך מדובר על FTTH מלא, אבל זה לא כל-כך אפשרי כיוון שהתשתיות בבניינים אינן של חברת אלא של הקבלן\דייר של הבניין ולבזק (למיטב ידיעתי) אין אישור או עניין להכנס להליך הבירוקרטי של התקנת תשתית פנימית בבניינים.

I COULD BE WRONG THOUGH... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...