נסיון להפוך ראוטר BR6204WG Edimax לAP עם ראוטר ראשי 3CRWER200-75 ללא הצלחה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נסיון להפוך ראוטר BR6204WG Edimax לAP עם ראוטר ראשי 3CRWER200-75 ללא הצלחה

Class889

Recommended Posts

שלום, אני ניסיתי להגדיל את הקליטה של הראוטר האלחוטי של 3COM עם הראוטר EDIMAX BR 6204WG שנייהם תומכים בWDS.

קראתי את המדריך וההסבר המצויין של NetCheif ואני עשיתי שלב שלב אך ללא הצלחה. להלן השלבים שבצעו:

1.לקחתי את כל המידע לגבי הראוטר הקיים (3COM) ראיתי שהוא תומך בWDS ולקחתי את ההגדרות אם זה CHANNEL/SSID והMAC ADDRESS.

2.אפשרתי בנתב הקיים את הWDS בתור אופציה WDS-RootAP שאומר שהוא הראשי.

3.ביטלתי כל הצפנה בין אם זה קוד ובין אם זה access control.

4.שיניתי בנתב החדש (edimax) את default getaway ל192.168.1.2 מהסיבה שהdefault getaway של ה3COM הוא 192.168.1.1

5.שיניתי את הטווח של השרת DHCP בנתב הקיים ל192.168.1.100-200

6.בנתב החדש ביטלתי את השרת DHCP.

7.בנתב הקיים השארתי את הSSID על 3COM ונתב החדש רשמתי את השם שלי.

8.בנתב החדש נכנסתי לאפשרויות אלחוט ושם ניסיתי כל אפשרות ושם רשמתי את הכתובת של הנתב הקיים.

נכנסתי להגדרות של הנתב הקיים וראיתי שהוא מזהה שהנתב החדש מחובר אליו.

לאחר מכן כשניסיתי להיכנס לאינטרנט כשהייתי במצב שרק הנתב החדש יכול לקלוט אותי לא הצחלתי להתחבר לאינטרנט. הצלחתי להתחבר לנתב אך לא משנה אם הייתי מגדיר בכרטיס אי פי אוטומטי או אם הייתי מקליד בצורה ידנית את הטווחים של 2 הנתבים לא קיבלתי אפשרות גישה לאינטרנט.

ניסתי גם לאפס את הנתב החדש להגדרות יצרן ,כרגע גרסת הFRIMWARE היא החדשה ביותר

אך אף פעם לא הצלחתי לקבל גישה לאינטרנט.

מה אני עושה לא נכון?

תודה רבה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה אני רואה שאני לא מבין מה הכוונה לdefault getaway.

שאמרתי זאת התכוונתי שהכניסה לנתב/default getaway הוא ה192.168.1.1.

אבל כשאתה אומר שה3COM הוא בעצם הdefault getaway למה הכוונה? זאת אומרת שבהגדרה של הכרטיס בקרבת הEDIMAX צריך להגדיר שהdefault getaway יהיה ה192.168.1.1 למרות שהdefault getaway של האדימקס הוא 192.168.1.2 או שזה מתבטא במשהו אחר בנוסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי הנתב של 3COM ביטלתי את הWDS. לגביי הנתב של EDIMAX באיזה סוג WAN להשתמש ? כרגע זה על הdefault בתור dynamic ip וחוץ מזה גם יש לי אפשרות לשנות את סוג הWAN כרגע זה על ENTERNET יש לי אפשרות של AP FROM ISP משהו כזה.

עכשיו אני יודע שאני צריך לבחור בנתב אפשרות של AP העניין שהdefault הוא בתור AP וברגע שיש את האופציה הזו הוא לא נותן לי להכניס כתובת אלא רק בכמה אופציות(כרגע אני לא בבית ועשיתי תמונות של התפריטים ככה שאני אגיע אני אראה את התפריט) ממה שאני זוכר זה שיש WDS BRIDGE שהוא נותן לי אפשרות להכניס כמה מספרי וגם את WDS PEER TO PEER ששם הוא גם נותן לי להוסיף כתובת ועוד 2 אפשרויות שנותנות לי להכניס כתובת אך אני לא יודע איזה מהם לבחור. איזה מהם אני צריך לבחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבנה התפריטים ב-EDIMAX הוא טיפה מבלבל, אבל במקביל נראה לי שלא התעמקת מספיק במדריך.

1. מצב ה-AP של EDIMAX הוא מצב של "נתב" -- אם תלחץ שם, תראה שיש עוד אפשרויות. זו שמענינת אותך נקראת AP BRIDGE-WDS.

2. אתה צריך לחלץ את ה- האלחוטי של ה-3COM מהתפריטים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המדריך קראיתי לעמוק ולא בריפרוף פעלתי שלב שלב אחרי המדריך שלך שאגב הוא מצויין.

בEDIMAX זהו מה שאני יכול לבחור :

73874598.jpg

מה שאני בחרתי זה הWDS BRIDGE זה מה שאז גם ניסיתי.

אוקי עדכון:

ביטלתי ב3COM את הWDS, הכתובת של ה3COM דרך התפריטים מראה את הכתובת הנ"ל: 00:0F:CB:FB:BE:6B ומשהו מעניין הוא שיש לי אפשרות באדימקס שנקראת Select Site Survey ואפשרות זו נפתחת אחרי שאני בוחר בסוג WAN אחר:

92097181.jpg

בברירת מחדל הוא על ENTERNET אבל ברגע שאני בוחר באופצייה "Wireless ISP (AP ENABLE)" נפתחת לי האופציה הזו (Select Site Survey)ומה שמוזר הוא שאני רואה את הכתובת ADDRESS של ה3COM בסוף שונה במקום 6B אני רואה אותה 6C.

עכשיו הגדרתי את האדימקס בתור WDS BRIDGE וניסיתי פעם אחת עם של 6B ופעם שנייה עם 6C, שניהם לא עזרו.

שאלה: כרגע מוגדר הכרטיס שלי בתור שיקלוט איפי אוטומטי, מה בסופו של דבר תיהיה הכתובת IP? כתובת מהשרת DHCP של ה3COM או משל הEDIMAX?

ואותו דבר לגביי הDEFAULT GETAWAY מה אמור להיות מוגדר בכרטיס במידה וזה לא אוטומטי? ה3COM?

אגב אני מנסה להתחבר עם כרטיס רשת חוטי לאדימקס ולא

כרגע אני עדיין לא מצליח להתחבר ל3COM. וגם כרגע אני לא רואה את האדימקס מחובר ל3COM , לפני כן כשהWDS היה מאופשר ב3COM ראיתי בקליינטים את המק של האדימקס בתור קליינט-לא יודע אם אני כן צריך לראותו או לא.

אם לא הייתי ברור במשהו או שיש שאלה בקשר למשהו שלא הזכרתי אשמח לענות

ותודה שוב לכל העוזרים אני מבין שזה קצת בלאגניישן. :)

עריכה: בדקתי עם התוכנה של הכרטיס רשת האלחוטי וראיתי את הכתובת של ה3COM וראיתי שהוא דווקא ה6C בכל זאת כבר ניסיתי גם אותו וגם את ה6B.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעשה קצת סדר:

ב-EDIMAX אתה צריך לבצע כדלקמן:

1. לבטל את מנגנון ה-DHCP וה-NAT.

2. להגדיר כתובת IP בסגמנט של ה-3COM אבל מחוץ לטווח ה-DHCP של ה-3COM.

3. להגדיר את הרכיב האלחוטי של ה-EDIMAX כ-WP BRIDGE-WDS.

4. להקליד בשדה ה- הראשון את כתובת ה- של ה-3COM. אני מניח שזו הכתובת שמסתיימת ב-C.

(לכל נתב אלחוטי שתי כתובות -- אחת לחיבור הקווי ואחת לחיבור האלחוטי).

5. לתת ל-EDIMAX שם SSID שונה מזה של ה-3COM. ערוץ האלחוט של שניהם צריך להיות זהה. בשלב הראשון פעל בלי הצפנה. עזוב את ה-WAN TYPE -- לא נראה לי שהוא קשור לנושא.

בשלב הזה ה-3COM צריך לזהות את ה-EDIMAX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר אני גם אוהב :)

1. הDHCP מבוטל רק בEDIMAX והNAT גם כן.

2. סגמנט? אני לא יודע מה זה אומר אם אפשר הסבר על 2 כי לא הבנתי.

3.הEDIMAX מוגדר בתAP BRIDGE-WDS.4.

4. בשדה הMAC הראשון הכנסתי את הMAC האלחוטי של ה3COM.

5. הSSID של ה3COM הוא 3COM ושל האדימקס הוא Shlomo, ושניהם רצים על ערוץ 7. אחרי שאני אשלים את שלב שתיים אז נראה אם הוא מזהה אותו.

אני רק אוסיף ואומר שהIP של ה3COM הוא 192.168.1.1 והטווח שלו הוא 4-150.(של הDHCP)

והIP של האדימקס הוא 192.168.1.3 והDHCP שלו מבוטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשמעות של הסגמנט כאן היא ששלוש הקבוצות הראשונות בכתבות ה-IP הן זהות ובמקרה שלך זה בסדר.

אחרי שעשית את כל ההגדרות הללו (ואין הצפנה אלחוטית) -- מה המצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם סגמנט זה דיי זהה למספר אוקטטות.

מה המצב? מצב לא טוב נעבור לפי נושא נושא שיהיה הכי מסודר ונעבור נתב.

אגב מדובר בחיבור MPLS (כבלים ללא חייגן).

EDIMAX:

NAT: Disable

WAN:DYNAMIC IP

LAN IP:192.168.1.3 SUBnet Mask:255.255.255.0

DHCP: Disable

Firewall: Disable

Control Access: Disable

Encryption: none

SSID: Shlomo

Chanel: 7

Mode : AP Bridge-WDS

MAC connected to: 000fcbfbbe6c

עכשיו משהו מעניין הוא שברגע שאני הופך את הכרטיס החוטי לזמין (שמחובר לאדימקס) לוקח לו ממש הרבה זמן קרוב לדקה עד שהוא מצליח להתחבר למישהו ועד אז הוא מקבל כתובת APIPA 169.254.X.X ואז ברגע שהוא כן מתחבר הוא מקבל איפי שלא מוקצת מהשרת DHCP של ה3COM אני מקבל 192.168.1.151 שהטווח ב3COM הוא עד 150 והDefault Getaway הוא של האדימקס 192.168.1.3 זה מה שקורה אחרי דקה שהוא מנסה לבד- כזכור בכרטיס זה על אופציה שיקבל איפי אוטומטי.

לגבי ה3COM:

NAT: Enable

WAN:DYNAMIC IP

LAN IP:192.168.1.1 SUBnet Mask:255.255.255.0

DHCP: Enable 192.168.1.4-192.168.1.150

Firewall: Enabled SPI and Anti-DoS firewall protection

Control Access: Disable

Encryption: none

SSID: 3COM

Chanel: 7

Mode :normal

במצב הזה אני לא רואה את האדימקס מחובר ל3COM לא בלשונית "מתן DHCP" ולא ב"WIRELESS CLIENT LIST".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך ההגדרות תקינות. מה המרחק בין ה-EDIMAX ל-3COM? נסה לקרה אותם האחד אל השני. אם זה לא יעזור, נסה לבצע את השידוך של ה-EDIMAX ל-3COM לא באמצעות WDS אלא כאשר ה-EDIMAX הוא במצב UNIVERSAL REPEATER, כי יכול להיות שהם לא משדרים "על אותו גל" את הגדרות ה-WDS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנה החדשות, ניסיתי עם אותו בשני הצדדים וזה כן הולך. ניסיתי עם 2 אדימקסים אותו הדגם ועשיתי את שתיהם בתור AP BRIDGE-WDS ואז בכל אחד נתתי את הכתובת של השני ואני מצליח לגלוש עכשיו עם הכרטיס החוטי שמחובר לאדימקס שמשמש בתור AP. אבל אני עדיין רוצה עם ה3COM מסיבות כאלה ואחרות, בכל מקרה אני רואה שהנתב של האדימקס מתפקד מצויין בתור מאריך.

מה ששיניתי הוא שהחלפתי את הIP של האדימקס מ192.168.1.3 ל 192.168.2.3 ורק עדכנתי את הכתובת .

עכשיו לגבי UNIVERSAL REPEATER אין לי שום אפשרות שמזכירה את האחת מן המילים האלו, ואני יודע שאם היה לי את האופציה הנ"ל אז זה היה במסך הנ"ל:

73874598.jpg

מכאן עולה שהבעייה היא ב3COM בהגדרה לא נכונה, ואגב שאני עכשיו מחובר לאדימקס המרוחק אני לא רואה את האדימקס שיושב ליידי בקליינטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...