איזה תוכנת צפיה להתקין כדי לראות MKV במחשב חלש - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה תוכנת צפיה להתקין כדי לראות MKV במחשב חלש

moranhoresh

Recommended Posts

ברשותי מחשב חלש, מעבד פנטיום 4 2.8 מגה-הרץ, כרטיס מסך ישן של ATI 9500, כרטיס קול של קריאטיב לייב 5.1.

רצוני לראות סרטים בעלי איכות HD, הכוונה לכאלו עם רזולוציה של 720P, ואפילו 1080P ובעלי DTS.

באיזה תוכנת ניגון (VLC, Media Plyaer, BSPlayer וכד') עלי להשתמש כדי לראות בצורה המיטבית ועם כמה שפחות קטיעות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המעבד שלך הוא 2.8 עם hyperthreading? יש לי מחשב עם מעבד דומה, רק 3GHZ.

מה שאני יכול לומר מניסיון, הוא שעם שילוב של CoreAVC וכל נגן שתומך בקודקים חיצוניים (משמע, לא VLC), תוכל לצפות כמעט בכל סרט 720P בצורה חלקה, ובחלק (או אפילו רוב) מסרטי ה-1080P, למרות שה-1080P כבר די גבולי וסביר להניח שיעמיס על המחשב ברמה ששילוב של צפייה בפעילות תוכנות אחרת במקביל כבר תגרום לקרטועים מורגשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. COREAVC לא יעזור לך הוא תומך בהאצת חומרה רק בכרטיסי NVIDIA.

2. אין צורך להתקין חבילות בדרך כלל שום דבר טוב לא יוצא מזה.

3. אני ממליץ לך להתקין את הגירסה האחרונה של MPC-HC ולהישתמש במקודדים הפנימיים שלו אם האצת חומרה (נדמה שיש בכרטיס שלך)

שני לינקים שימושיים לדעתי:

http://www.hometheater.co.il/vt99884

http://mpc-hc.sourceforge.net/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. COREAVC לא יעזור לך הוא תומך בהאצת חומרה רק בכרטיסי .

לא קשור בכלל. CoreAVC הוא קודם כל מפענח תוכנה, והוא יעיל משמעותית מהאלטרנטיבות. איתו הצלחתי לנגן דברים שקרטעו לי עם ה-libavcodec הסטנדרטי.

3. אני ממליץ לך להתקין את הגירסה האחרונה של MPC-HC ולהישתמש במקודדים הפנימיים שלו אם האצת חומרה (נדמה שיש בכרטיס שלך)

הצחקת אותי. האצת חומרה ב- 9500?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. COREAVC לא יעזור לך הוא תומך בהאצת חומרה רק בכרטיסי NVIDIA.

2. אין צורך להתקין חבילות בדרך כלל שום דבר טוב לא יוצא מזה.

שני לינקים שימושיים לדעתי:

http://www.hometheater.co.il/vt99884

http://mpc-hc.sourceforge.net/

אם אתה לא יודע מה אתה אומר עדיף שלא תגיד
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הבנה ביסיסית לא תזיק למגיבים כאן.

VLC מעולה למשימה זאת, יש לזכור שיש הבדל עצום בין גירסה 8 לגירשה 9.9 ומעלה.

בגירסה VLC 8.3 ישנה ביה בניגון קבצים בעלי נפח גדול, כלומר כאמר מקדימים את הסרט , לוקח זמן מה שבגירסה החדשה זה גוזל מספר מאיות השניה

במעבד אטלון 245 2.8 גיגה הרץ פעולת הרצת סרט 720P גוזלת רק 20 אחוזים, כלומר בהערכה גסה בערך מחשב חלש ממנו ב-30 אחוזים יריץ זאת ללא בעיה.

כמו כן דרוש זיכרון 800MHZ , בחיבור ערוץ כפול לשם הרצה אופטימלי לסרטים בהבחנה גבוהה, למרות שלא היו בעיות הכול עניין של תוכנה.

היום כול כרטיס מעל גירסה 9000 בנווידה ומעלה 3000 בATI מסוגלים לטפל בקבצים בהבחנה גבוהה 1080 ללא כול בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הבנה ביסיסית לא תזיק למגיבים כאן.

גם לך לא.

כמו כן דרוש זיכרון 800MHZ , בחיבור ערוץ כפול לשם הרצה אופטימלי לסרטים בהבחנה גבוהה, למרות שלא היו בעיות הכול עניין של תוכנה.

אתה יכול אולי להסביר את המשפט ההזוי הזה במילים נורמליות?

היום כול כרטיס מעל גירסה 9000 בנווידה ומעלה 3000 בATI מסוגלים לטפל בקבצים בהבחנה גבוהה 1080 ללא כול בעיה

וזה קשור לדיון הזה למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור בכלל. CoreAVC הוא קודם כל מפענח תוכנה, והוא יעיל משמעותית מהאלטרנטיבות. איתו הצלחתי לנגן דברים שקרטעו לי עם ה-libavcodec הסטנדרטי.

נכון.הבעיה מתחילה בסרטים שמסתובבים ברשת עם רזולוציות כמו 1920X800 - ברגע שמבצעים מתיחה ל16:9 המעבד קופץ מהחלון

(עם או בלי האצת DXVA בכרטיס המסך, אני לא יודע לגבי CUDA)

ממש, ממש לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון.הבעיה מתחילה בסרטים שמסתובבים ברשת עם רזולוציות כמו 1920X800 - ברגע שמבצעים מתיחה ל16:9 המעבד קופץ מהחלון

(עם או בלי האצת DXVA בכרטיס המסך, אני לא יודע לגבי CUDA)

לא נשמע לי הגיוני. המתיחה מתבצעת בשלב האחרון של ההצגה, אחרי הפיענוח, ולא שונה ממתיחה של כל תוכן אחר לכל גודל אחר, שהשפעתה על המעבד צריכה להיות אפסית.

ולמה בכלל למתוח סרט ליחס אחר ולעוות את התמונה? (במקרה הזה למתוח סרט ביחס קולנועי ל-16:9)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להצגה מלאה על (המתיחה כמעט לא מורגשת בעיוות התמונה ומאוד מוסיפה לצפיה בטלוויזיה). ברגע שמתחתי, לא משנה עם איזה מקודד,

עם או בלי האצת חומרה אחוזי השימוש במעבד קפצו ל100% והסרט התחיל לקפוץ (במרווחים של שניות, לא קפיצות קטנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להצגה מלאה על (המתיחה כמעט לא מורגשת בעיוות התמונה ומאוד מוסיפה לצפיה בטלוויזיה).

אני נוטה לא להסכים. לדעתי העיוות מורגש מאוד (אפילו בין 4:3 ל-16:9 הוא מאוד מורגש, ופה מדובר בהבדלי יחס קיצוניים יותר). אם כבר רוצים לנצל את כל שטח המסך, עדיף לעשות letterbox (זום על התמונה עם קיצוץ של השוליים), למרות שגם זה אידיוטי לטעמי. סרטי לא אמורים לראות ב-16:9.
ברגע שמתחתי, לא משנה עם איזה מקודד, עם או בלי האצת חומרה אחוזי השימוש במעבד קפצו ל100% והסרט התחיל לקפוץ (במרווחים של שניות, לא קפיצות קטנות).

זו תופעה מוזרה שלא נתקלתי לה, אבל אני אנסה לעשות עוד כמה ניסויים. אולי זה באג בנגן, אני לא מצליח לחשוב על סיבה שלפיה זה אמור להיות ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...