שאלה פשוטה בפיזיקה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה פשוטה בפיזיקה

ariel-ro

Recommended Posts

שלום!

יש לי שאלה קטנה בפיסיקה 1יח"ל.

אני לא בטוח שמה שעניתי במבחן נכון, כי כל אחד כתב תשובה אחרת.

נתון לחץ(או שמה זה כוח) של 4ניוטון לסמ"ר, הפוך את הלחץ(או הכוח) לניוטון למ"ר.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חישוב לחץ מתבצע ככה- P= F/A - הלחץ= כוח חלקיי שטח חתך (0.01M^2).

||

\/

P= 4:0.01

P= 0.04 פסקל (לחץ מאוד- מאוד נמוך)

שים לב כי יש הבדל בין המושג לחץ לבין המושג כוח (כוח תמיד נמדד בניוטונים-N , אנרגיה נמדדת בג'אולים-J , לחץ נמדד או ב-BARים או בפסקל או באטמ' או בניוטון חלקיי שטח חתך.).

נ.ב-

אומרים- שמא, שמה זה השם שלה.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה? ס"מ אחד= 0.01 מטר. 10 ס"מ= 0.1 מטר. 100 ס"מ= 1 מטר.

||

/\

נוסיף סימון לשטח (חזקת 2, חזקת 3 זה לתלת מימד) והרי לנו כי סמ"ר אחד= 0.01M^2.

או שמא טעיתי בחישוב? :s05:

אגב, ממתי לומדים בפיזיקה על גזים? זה חומר ששיך לתרמו' ואווירו'.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חישוב לחץ מתבצע ככה- P= F/A - הלחץ= כוח חלקיי שטח חתך (0.01M^2).

||

\/

P= 4:0.01

P= 0.04 פסקל (לחץ מאוד- מאוד נמוך)

לא התבלבלת?

P=4:(0.01)^2=40,000

ניוטון למ"ר,שזה לא לחץ קטן בכלל נראה לי..(רק נראה לי,כי לא למדתי תרמודינמיקה,ואת הנוסחה לעיל למדתי עכשיו ממך...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנתון כוח ויש לחשב לחץ, מחלקים בשטח.

כשנתון לחץ ויש לחשב כוח, מכפילים בשטח.

כשנתון לחץ ויש לחשב לחץ עבור יחידות שטח אחרות, יש לקחת את הלחץ הנתון ולהכפיל אותו ביחס השטחים - כלומר, אם נתון לחץ בניוטון לסמ"ר ויש לחשבו בניוטון למ"ר, יש לקחת את הנתון ולהכפיל אותו ב2^100 (כמות הסמ"ר שיש בכל מ"ר).

לגבי ה"כיוון" שבו יש להסתכל על היחס, תחשוב בהגיון הבא: אם בכל סנטימטר פועל כוח מסויים (אם נתון שלכל סמ"ר פועל 1N למשל), האם הגיוני שסך כל הכוח על מטר שלם יהיה פחות מ1N?

ואגב, llime, תדע לך ש40,000PA זה ממש לא לחץ גבוה. למעשה, זה אפילו פחות מהלחץ האטמוספרי שאתה מרגיש על גופך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנתון כוח ויש לחשב לחץ, מחלקים בשטח.

כשנתון לחץ ויש לחשב כוח, מכפילים בשטח.

כשנתון לחץ ויש לחשב לחץ עבור יחידות שטח אחרות, יש לקחת את הלחץ הנתון ולהכפיל אותו ביחס השטחים - כלומר, אם נתון לחץ בניוטון לסמ"ר ויש לחשבו בניוטון למ"ר, יש לקחת את הנתון ולהכפיל אותו ב2^100 (כמות הסמ"ר שיש בכל מ"ר).

לגבי ה"כיוון" שבו יש להסתכל על היחס, תחשוב בהגיון הבא: אם בכל סנטימטר פועל כוח מסויים (אם נתון שלכל סמ"ר פועל 1N למשל), האם הגיוני שסך כל הכוח על מטר שלם יהיה פחות מ1N?

ואגב, llime, תדע לך ש40,000PA זה ממש לא לחץ גבוה. למעשה, זה אפילו פחות מהלחץ האטמוספרי שאתה מרגיש על גופך.

נו,אז צדקתי....זה 40,000 ולא 0.04 כמו שהוא כתב.....וצורת החשיבה שלי היתה בדיוק כמו שתיארת.

לגבי המספר 40000,אז כמו שכתבתי,לא למדתי תרמו',ולכן זה נראה לי לחץ גדול יחסית (פי מליון), ל 0.04 שהיא התשובה שניתנה.תודה,בכל-אופן,על ההסבר ביחס ללחץ אטמוספרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...