בנק באמריקה מבצע הפרדה בין שחורים ולבנים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנק באמריקה מבצע הפרדה בין שחורים ולבנים

qwerty1987

Recommended Posts

הוא לא מזכיר בכלל את השידוכים, זה אחד משווקי הבשר הכי יקרים היום, זה נעלם לו משום מה בין השורות.

אם כל כך מכבדים את האשה (וגם את הגבר) למה מוכרים אותם כמו איזה שק שעועית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

vic07 :

למה אתה שואל את רוני ( וחבורתו ) שאלות של דעת ודעה ?

כולנו ( וכולם ) כבר יודעים שלרוני אין דעה עצמית ולא יכולה להיות לו דעה עצמית ואני לא אוסיף בנושא.

אולי, מתישהו בעתיד, העניין ישתנה, אך כרגע דיון עם רוני ( וחבורתו ) ( בנושאים הנ"ל ) שווה ערך ל ... תמצא כבר מה מתאים לך.

popcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gifpopcorm1.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, נחמד להגיד שההלכה דורשת משני המינים לנהוג בצניעות, אלא שבמציאות קל לראות שהדרישות הן שונות (ולא, אני לא מבין גדול בהלכה כמו שכבר הסכמנו - אבל אני גם לא עיוור ואני אפילו קורא עיתונים לפעמים). הגברים תמיד מקבלים את "הנתח הטוב יותר" של ההפרדה בין המינים.

הדרישות שונות כי מדובר על גבר ואישה שהיצר שונה בכל מין [בהמשך יש כמה שאלות שקשורות לדבר ושם יהיה כבר הסבר]

כתבת -" ולא, אני לא מבין גדול בהלכה כמו שכבר הסכמנו - אבל אני גם לא עיוור ואני אפילו קורא עיתונים לפעמים"

בגלל זה נובע כל השאלות הללו ועוד מעט תגיע לשאול - "ולמה החרדים שוחטים ילדים נוצרים לפני הפסח? ובכמה דם החרדים משתמשים לאפיית המצות".

אינך מכיר את החברה החרדית. לא למדת בישיבה חרדית, וגם לא גרת עם חרדים. אז מאין מגיעות כל השמועות הללו?

כחי בסביבה עם חרדים אני רואה בדיוק את ההיפך מטענותיך - אני רואה אהבה וכבוד אמיתי לאישה, ההופכת למרכז הבית היהודי בכל משפחה.

- הם אלה שנכנסים בכניסה הראשית לבית הכנסת, בעוד הנשים נכנסות מהצד, מטפסות למעלה ומצטופפות במרפסת.

האם ביקרת אי פעם בבית כנסת? ::)

אתה לא יודע שברוב בתי הכנסת עזרת הנשים היא כמעט ריקה לגמרי, מרווחת ונעימה, ואילו בית הכנסת מלא בגברים כמעט עד אפס מקום?

ובכלל הגברים חייבים בתפילה [עוד במניין] ,לא נשים.

ולכן הגברים מגיעים בקביעות ובהמוניהם, ואילו הנשים פטורות מכך, ולכן רובם מתפללות בבית או מגיעות לבית-הכנסת רק במועדים מיוחדים. מסיבה זו מגיעים יותר גברים להתפלל בבית כנסת מנשים. ההפרדה נעשית מטעמי צניעות. אם כמות הנשים שמגיעות לבית הכנסת היתה שווה לזו של הגברים - באמת היו נאלצים לחלק את בית הכנסת עצמו לשניים [ואגב, באמת יש בתי כנסת כאלה, במקומות בהם מגיעות הרבה מאוד נשים להתפלל].

אז אני יכול שאול מדוע הגברים רק הם חייבים 3 תפילות ביום ועוד במניין ועוד הנשים פטורות הן? אפלייה לא?

תמיד אפשר למצוא לשני המינים את "האפלייה" ,פשוט אם תלמד את ההלכות ומדוע נקבעו הדברים יותר לגבר וחלק יותר לאישה -אז היית מבין.

קיימת גם דוגמה קיצונית יותר בעניין, כאשר בבית כנסת מסויים היציאות הובילו לסמטה צרה עד כדי כך שלא אפשרה להמנע ממגע בין המינים, הרב החליט שהנשים יחכו רבע שעה בתום התפילה עד שהגברים יוצאים מהסמטה.

בזה אין קשר לקיצוניות.

מסתבר שזה אינדבדואלי לכל מקום. לדוגמה בבית הכנסת שאני מכיר,הגברים צריכים לחכות 7 דקות בבית הכנסת עד שכל הנשים יצאו מהעזרת נשים.

הסיפור של "הדלת הראשית והדלת האחורית" חוזר על עצמו בעוד מקומות, כמו קווי מהדרין למינהם, אבל בינתיים נעזוב את זה כי "זה קבוצה מצומצמת בלבד".

לא יודע, לי יוצא לנסוע באוטובוס של חרדים וכולם עולים מהדלת של הנהג.

ישנם איסורים המוטלים על האישה שאינם מוטלים על הגבר. אסור לה לשיר מול קהל מעורב, ולאחרונה (ומאותם הטעמים) רב כלשהו פסק כי אסור לנשים אף לדבר בפלאפון בציבור - חלילה אם יש בסביבה גברים שישמעו... האם אתה מכיר איסורים זהים המוטלים על גברים?

ישנם גם דברים המוטלים על הגבר ושאינם מוטלים על האישה.

קודם כל הגבר אינו יכול ללכת בגופייה ברחוב, חייב בלבוש ציצית וכיפה, וכחרדי גם חייב בלבוש מכובד מסוג מסויים.

1 גברים מתלבשים בצורה אחת. אך הנשים החרדיות לובשות בגדים שונים, בצבעים וצורות שונות. אז יש להן הרבה יותר חופש מגברים בעניין הלבוש.

2 כמו כן התמיכה בבני ברק נעשית קודם כל בעניות ואלמנות, ורק אחר כך בעניים ואלמנים. אישה נזקקת זוכה ליותר עזרה מאיש נזקק, ומטפלים בה לפני הגבר כפי שקובעת ההלכה בשולחן ערוך.

3 עוד ההלכה דורשת מהגבר לכבד את אישתו ולדאוג לכל מחסורה, וזו הלכה מפורשת בשולחן ערוך.

4 לפי ההלכה אם האישה אינה רוצה לעבוד - הגבר חייב לצאת ולפרנס אותה, לדאוג לה לבית, לבגדים, לאוכל ואפילו לתכשיטים. לעומת זאת האישה אינה חייבת לעבוד ולהרוויח כסף עבור הגבר.

5 גם כאשר גבר ואישה מתגרשים, ההלכה מתחשבת רק באישה - ומחייבת את הגבר לשלם לה "כתובה", שהוא סכום כסף גבוה מאוד. לעומת זאת איפה שמענו על אישה שחייבת לשלם כסף לבעל כשהם מתגרשים? היהדות מתחשבת רק באישה בעת גירושין.

6 גם בקידושין הגבר חייב לתת לאישה דבר שבו היא רוצה [בדרך כלל את הטבעת היקרה], אחרת היא לא מקודשת לו. האישה לעומת זאת לא צריכה לתת לגבר כלום.

קודם כל מותר לאישה לשיר בפני קהל נשים, לכן כל האיסור הוא בפני קהל גברים הנוגע לצניעות האישה מהפסוק "לא תקרבו לגלות ערוה" ומסכת ברכות דףכד' עמוד א' - אמר שמואל: קול באשה ערוה, שנאמר כי קולך ערב ומראך נאוה.

כל ההלכות העוסקות בפרטי הדינים של צניעות האשה, אינן נובעות מתוך זלזול בערכה של האשה, או מתוך התנכרות אהבה הטבעית ששוררת בין איש לאשה, ההיפך הוא הנכון, דווקא מתוך ההערכה המיוחדת שיש להלכה כלפי האהבה שעליה מושתת העולם כולו, ודווקא מתוך ההכרה בכוחה הגדול, דווקא מתוך כך מתחזק הרצון לשמר את האהבה ולהעמיק אותה בתוך המשפחה, כדי שהיא תהיה התשתית להמשך הדור הבא. ולכן קבעה ההלכה סייגים רבים לכל אותם הסממנים המבטאים את הצדדים הפנימיים של האישיות, כדי שהאהבה תוכל להופיע במלוא עוצמתה במקום הנכון, בין האיש לאשתו, ולא תסחוף אל מחוץ למעגל החיים הישר המתוקן. וזו הסיבה גם לקביעת חכמים, שקול באשה ערווה. אם כן, כמובן אין הכוונה לומר שיש גנאי בקול זמרתה של האשה, אלא להיפך, דווקא מתוך הצד העמוק שקול זמרתה חושף, ישנו חשש שאם תזמר בנוכחות גברים זרים, תיווצר כאן קרבה מוגזמת שעלולה ליצור קשר לא רצוי, ולכן אסרו חכמים לאיש לשמוע קול אשה זרה שגילה מעל אחת עשרה.

[יש לציין שאם לא ראה מעולם את אותה זמרת -אז אפשרי לשמוע את השירים שלה -כי כל הקטע הוא הצניעות ןאם אתה לא מכיר אותה אז אין לך מה לחשוש מזה ]

לגבי הרב - קודם כל בהלכה אין בעיה בקול אישה [דיבור] אלה שירה.

לכן לא מדובר בהלכה למעשה. ורוב הנשים עדיין מסתובבת עם פלאפונים.

הרב וואזנר רק הסביר מדוע עכשיו זה לא כדאי. וכך באמת צריכות לנהוג הנשים היותר צדיקות.

האם שמעת על מקרה יחיד שבו משמרות הצניעות תקפו גבר (הכוונה היא לתקיפות בתוך הקהילה בלבד, לא כנגד שאר האוכלוסיה) על שאינו לבוש באופן צנוע?

כן ,אם גבר [ חרדי] ילך במאה שערים עם מכנסיים קצרים וגופיה -תראה שיפנו אליו.

לי יצא לשמוע מחבר שירד מביתון [מקום חרדי] שהוא לבוש במכנס קצר וגופיה [רק לקחת דואר] וחרדי שעבר במקום אמר לו מה זה כאן חוף הים.

האם קיים איסור לפרסם גברים בעיתונים (לא חושפניות, אלא חדשותיות) כמו שקיים איסור לפרסם נשים?

מסתבר שבאופן טבעי תמונה של גבר אינה מגרה גברים אחרים, אחרת היו אוסרים גם את פרסומה.

זה עניין בסיסי של צניעות. תמונת אישה מושכת תשומת לב, היא עשויה לעורר גברים מבחינה רגשית, וזו הפירצה הראשונה בדרך להפיכת האישה לחפץ ומוצר פרסום למשיכת לקוחות [שים לב כאישה לעצמה היא לא חפץ,אך אם משתמשים בגופה בשביל לקנות לקוחות כמו בפירסומות וכדומה אז כאן משתמשים בה כחפץ]

או שמא הדרישות כיום נוגעות להסרה של תמונות הנשים בלבד כדי שהגברים חלילה לא יתפתו?

בהחלט יש הבדל בין המינים. מבחינה פסיכולוגית ידוע שהגבר מתפתה למראה נשים באופן בלתי נשלט כמעט, ותאווה מסוגלת למשוך אותו גם למעשים השפלים ביותר. לעומת זאת נשים הן רגשיות יותר ופחות חיצוניות מהגברים בראייה שלהן את העולם, ולכן הן אינן מתפתות מהר כל כך למראה גברים ברחוב או בתמונות.

לבסוף, אתה עדיין לא ענית לי על השאלה. אתה טענת, שחור על גבי לבן, "גברים נוטים לשפוט נשים על פי המראה שלהן, להביט עליהן כחפץ לסיפוק יצריהם". אני שואל אותך שוב: האם אתה אישית שותף לנקודת המבט הזו? אם כן, אתה הוא הבעיה ולא אני. אני לא רואה בנשים חפץ, תסלח לי מאוד. והיה ושנינו לא רואים בנשים חפץ, אז מי כן רואה בהן חפץ?

להגיד "דעת התורה" זה פשוט עוד דרך להגיד "אין לי דעה משל עצמי". יתרה מזאת, עושה רושם שדווקא התורה מעודדת יחס של חפץ, לפחות בתחום קבלת ההחלטות.

אנחנו דיברנו על חרדים [שכמובן ההולכים לפי התורה].

אתה רק חושב שאתה לא רואה בנשים חפץ. במציאות אתה תראה נשים כסוג ב' גם בלי לשים לב לזה, כי כך היא התרבות והחברה שבה הרוב חי.לדוגמא תמונות נשים למטרת פרסום, תמונות נשים כדי למשוך תשומת לב. הרי אתה מוקף בזה מכל עבר -בטלויזיה, בסרטים, באינטרנט, בפרסומות רחוב, בעיתונים, ואיפה לא? אתה כל כך רגיל לזה, שהדבר כבר אינו מטריד אותך בכלל. חרדי לעומת מזועזע למראות שכאלה, ההופכים את גוף האישה למוצר זול ופרוץ.

לכן אצל החרדים יש יחס אמיתי לאישה, ועד כמה היא באמת יקרה וחשובה.

[לדעתי -האישה בפני עצמה -היא לא חפץ,אלה אותם אלה שמשתמשים באישה יותר נכון בגופה בשביל למכור -אז הופכים אותה לחפץ וזה גם לדעתי וגם לדעת התורה =בורא ;D ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, לקחת את המושג "להכניס מילים לפה" צעד אחד קדימה. מסתבר שעכשיו לא רק שאתה יודע למה התכוונתי בדברי יותר טוב ממני, אלא שאתה גם יודע לקרוא את מחשבותי ולהבין אותן יותר טוב ממני.

אין לי כוח לכתוב מגילות אז אסתפק בזאת: אני יודע טוב מאוד מה עמדותי, ואת ההתנשאות שלך, בסגנון "אתה רק חושב שאתה יודע מה באמת עובר אצלך בראש" תדחוף לתחת. כשתחליט שאתה לא יותר טוב ממני ותפסיק את ההתנשאות הזאת שלך - אז נוכל לדבר.

מצד שני, ההתנשאות הזו קיימת אצל כל דתי שיצא לי לדבר איתו, אז נראה שאתה בחברה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתאים לך -חבל.

למה כל השנאה.

תצא קצת מהקופסא ולמד מהמקורות ,זה בשבילך אני אומר -תיהיה אדם ישר ואמיתי עם עצמך.

כבר אמרתי לך בעבר אם אתה מגיע לידי כעס אל תפנה אלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אנחנו מתווכחים כאן מספיק זמן, ואתה יודע שלמרות שאני לא הבנאדם הכי נחמד בעולם, לא הכי קל לגרום לי לרדת לרמה של קללות. אני לא חושב שאתה מבין אפילו מה זה להגיד לבנאדם "אתה לא יודע מה אתה חושב. רק אני יודע מה אתה חושב". זה חוצפה ברמה כל כך לא מתקבלת על הדעת, שאם היית אומר לי דבר כזה בפנים מישהו משנינו היה גומר את היום בבית חולים.

הרווחת את השנאה הזאת ביושר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתה מדבר ,לא התכוונתי בשום מקום על מה אתה חושב -ואם כן אז זה מה שיוצא מכתיבתך.

ממקום להתיחס לתוכן הדברים מתיחס לדבר שולי ,לכן אני אומר כל הוויכוחים האלה זה -סתם

אתה לא אדם אמיתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתה מדבר ,לא התכוונתי בשום מקום על מה אתה חושב -ואם כן אז זה מה שיוצא מכתיבתך.

ממקום להתיחס לתוכן הדברים מתיחס לדבר שולי ,לכן אני אומר כל הוויכוחים האלה זה -סתם

אתה לא אדם אמיתי .

אתה רק חושב שאתה לא רואה בנשים חפץ. במציאות אתה תראה נשים כסוג ב' גם בלי לשים לב לזה], כי כך היא התרבות והחברה שבה הרוב חי.לדוגמא נשים למטרת פרסום, נשים כדי למשוך תשומת לב. הרי אתה מוקף בזה מכל עבר -בטלויזיה, בסרטים, באינטרנט, בפרסומות רחוב, בעיתונים, ואיפה לא? אתה כל כך רגיל לזה, שהדבר כבר אינו מטריד אותך בכלל. חרדי לעומת מזועזע למראות שכאלה, ההופכים את גוף האישה למוצר זול ופרוץ.

[לדעתי -האישה בפני עצמה -היא לא חפץ,אלה אותם אלה שמשתמשים באישה יותר נכון בגופה בשביל למכור -אז הופכים אותה לחפץ וזה גם לדעתי וגם לדעת התורה =בורא ;D ]

ולמקרה ותחליט לערוך את ההודעה

gfdgdfe.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אתה פשוט מקומם.... אני כל כך עצוב כי אתה מראה לי את המציאות בפנים - כל החרדים עברו שטיפת מוח רצינית ומקיפה....

תגיד אתה בכלל קורא את מה שאתה כותב!?!!?!? WTF!?

"אתה רק חושב שאתה לא רואה בנשים חפץ. במציאות אתה תראה נשים כסוג ב' גם בלי לשים לב לזה - דבר בשם עצמך!], כי כך היא התרבות והחברה שבה הרוב חי.לדוגמא נשים למטרת פרסום, נשים כדי למשוך תשומת לב. -ואיך זה קשור למעמד האישה? הדבר היחיד שאני מסיק מזה זה שהגברים חרמנים (שזה ביולוגית נכון וטבעי) הרי אתה מוקף בזה מכל עבר -בטלויזיה, בסרטים, באינטרנט, בפרסומות רחוב, בעיתונים, ואיפה לא? אתה כל כך רגיל לזה, שהדבר כבר אינו מטריד אותך בכלל. חרדי לעומת מזועזע למראות שכאלה, ההופכים את גוף האישה למוצר זול ופרוץ. -כי הוא הרי רוצה לנעול אותה בבית...

[לדעתי -האישה בפני עצמה -היא לא חפץ,אלה אותם אלה שמשתמשים באישה יותר נכון בגופה בשביל למכור -אז הופכים אותה לחפץ וזה גם לדעתי וגם לדעת התורה =בורא Grin ]

"

לסיכום - אתה לא באמת חושב על מה שאתה אומר. אתה פשוט עושה COPY PASTE למילים ששוטפות לך את המוח כל 5 דקות מבלי שתשים לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום יגיע והדת תעלם לה כבר מכדור הארץ...

אנשים מתעוררים לאט לאט ועם הזמן. ההגיון והמדע עושים את שלהם!

אין שום רע בדת. יש רע באנשים. אנשים "נאורים" שפשוט לא יכולים לשבת בצד ולראות את השכנים שלהם חיים בצורה שהיא הרי כלכך לא נכונה שהם מרגישים צורך לחנך ולעזור להם, יש מי שקורא לזה כפייה דתית.

ולנושא, אני לא מבין מה יש להתווכח עם רוני, הוא מגן על החרדים כי הם עושים הכל לפי ההלכה ושיבושם להם. הם רוצים להפריד בין נשים לגברים בחתונה, ברחוב או בבנק ומיצידי גם שיהיה איסור לנשום את האוויר אחד של השני. לי לא אכפת, אני לא חלק מזה אז שיעשו מה שבראש שלהם, מה יש לקפוץ נגדם או להגנתו של המופלה על-ידם כל עוד הוא או היא במקרה הזה מסכימה להישאר לצדם.

עכשיו במקרים שהם מחליטים להכתיב לאנשים אחרים איך לחיות זה כבר לא בסדר, אבל גם אתם אל תתערבו להם בהחלטות שלהם. כמו שאת פותח הנושא מפליא מאוד שיש הפרדה בבנק ככה גם החרדי מתפלא שבבנק שלנו אנחנו יכולים לשבת ליד הכוסית הבלונדינית עם המחשוף בזמן שאנחנו מחכים בתור.

בכל מקרה אל תחשבו שאתם יודעים יותר טוב ממישהו אחר כי לכם זה נראה לא בסדר.

ולרוני, מספיק כבר לקפוץ על ציטוטים בשביל להוכיח את הנקודה שלך, אתה רוצה להסביר למה זה כן בסדר (למרות שכל האנשים האחרים חושבים שזה לא) אז תסביר במילים שלך. ולא זה לא לעניין להשתמש בציטוטים בשביל להדגיש ולהוכיח את הנקודה שלך כי גם אני יכול לצטט כמה חוקים תקפים בארץ נגד הפליה על רקע דת, גזע ומין ואז מה תעשה?? שיט בעצם אז נתחיל וויכוח על מידנה דמוקרטית ומדינה יהודית ואין לי זין לזה כי עכשיו 3 לפנות בוקר ואני אחריי הפאב מת לישון אז לילה טוב וחנוכה שמח.. :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...