כרטיס מסך לשימושים כלליים + צפייה בטלוויזיה (HD) - גג 500ש"ח - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך לשימושים כלליים + צפייה בטלוויזיה (HD) - גג 500ש"ח

lioryb

Recommended Posts

אני כבר קצת מבולבל...

4500HD מספיק טוב או לא?

dimka - למה אתה מתכוון ללכת על ה-low profile ?

שוב הצרכים: מדובר במחשב שישמש לגלישה, עבודה (תכנות ואופיס) ולצפייה בתכני HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lioryb אני אבהיר כמה דברים שכנראה סיבכו פה.

G45 מגיע עם 4500HD שהוא די ויותר להרצת סרטי HD כי הוא תומך בהאצת חומרה (מוריד עומס מהמעבד).

G31 מגיע עם GMA3100 שזה כרטיס מסך מיושן של אינטל - אם אתה תלך על לוח כזה, לא תרצה להשתמש בו ותקנה כרטיס מסך בנפרד - השאלה איזה...

אין פה כל כך קשר ליציאות USB, יכולים להיות לוחות עם G31 עם יותר יציאות מאשר בלוחות עם G45 ולהיפך.

אתה כמובן יכול ללכת על פתרון כמו ש-giloman הציע, כלומר לוח הכי זול וכרטיס מסך נפרד הכי זול (8400GS) שתומך בהאצת חומרה (Nvidia קוראת לזה CUDA). וזה יהיה כנראה אחד הפתרונות הכי זולים.

עיקרון ההצעה שלי דומה ל-giloman, רק שאני הצעתי כרטיס מסך מדור חדש יותר עם יותר כוח 9400GT (גם תומך ב- אבל מדור חדש יותר).

לדעתי אם אתה יכול להשקיע, אז יהיה שווה כל אגורה.

Low-Profile זה אומר שהכרטיס נמוך (פרופיל נמוך) ועם לוחית קיבוע קטנה יותר אם תרצה להתקין את הכרטיס במארז דק מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלך על פתרון שכולל CHIPSET ישן וכרטיס מסך, האם עבור השימושים שאינם צפייה בתכני HD, אני ארגיש הבדל?

ולגבי חיבורי , זה לא תלוי צ'יפסט והbus שהוא תומך ?

אם אתה הולך על לוח ישן עם כרטיס מסך בנפרד, תצפה לביצועים טובים יותר.

אתה צודק שהתמיכה וסוגי הפורטנים משתנה בין הצ'יפסטים, אבל זה לא מחייב שהיצרן של הלוח יינצל את כל יכולות הצ'יפסט וזה גם מה שיוצא בפועל.

(חוץ מזה לא קריטי, ציינתי לפני שיותר מ-4 אין צורך במחשב ממוצע במיוחד שהיום אתה תקבל עוד פורטים בקדמת המארז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדלי ביצועים בין X48 לG31

צא מהסרט

G31+ 9400GT/8400GS ייתן ביצועים טובים יותר בוידאו ובמשחקים מאשר לוח מבוסס G45 עם כרטיס מסך מובנה בלבד.

giloman אם כבר נכנסת לסוגיה הזו, צ'יפסט חדש יותר יכול גם להוסיף ביצועים אם כי לא דרמטיים - בין 2 אלה במיוחד לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לתת הערה על כמה פוסטים קודמים...

יש 2 גרסאות ל-8400GS אז אם החלטת ללכת על הכרטיס הזה שים לב:

מבוסס G86 שהיא הגרסה החלשה - שלא תומכת בהאצת חומרה כלל ל-H.264 (לא טוב למדיה סנטר בלי מעבד חזק).

מבוסס G98 שהיא גרסה חדשה יותר ומשופרת - וכוללת האצת חומרה. קח רק את זאת.

לא יודע אם מוכרים את הגרסה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא מדוייק.

ההבדל הרלוונטי בין הגרסאות מתבטא בגרסאת התמיכה של PureVideo HD (כל הגרסאות הקיימות הן VP1/VP2/VP3/VP4)

הגרסא הישנה G86 תומכת VP2, המקנה האצת חומרה מלאה (VLD) ל-H.264, והאצה "חלקית" (IDCT) לפורמטים MPEG2 / VC-1 / WMV9

הגרסא החדשה G98 תומכת VP3, המקנה האצה מלאה (VLD) גם ל- MPEG2 / VC-1 (והאצה חלקית ל-WMV9)

לצורך העניין, CoreAVC תומך מינימום VP2, כך ששני הגרסאות יעבדו טוב.

אין צורך להבהל כשאני אומר האצה "חלקית" (IDCT) מאחר וגם היא עושה עבודה טובה מספיק.

אני עם 8800GT (שגם הוא VP2), מקבל האצת חומרה לכל הפורמטים הנ"ל. ממש לא משנה לי אם זה VLD או IDCT.

לדוגמא, בדקתי עכשיו WMV9 720p, על מעבד Q6600 הוא מנצל כ-20%~ CPU בממוצע ללא האצת חומרה,

אבל עם האצה (IDCT) הוא מנצל כ-3%~ CPU בממוצע. לכן הייתי אומר שתמיכת VP3 היא מותרות לעומת VP2, לא ממש הכרחית.

בכל אופן ברור שעדיף את הגרסא החדשה, אך עם זאת, גם הישנה תעשה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...