צריך עזרה בבקשה ממישהוא שבאמת מבין לגבי רמקולים - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבקשה ממישהוא שבאמת מבין לגבי רמקולים

ms_shahaf

Recommended Posts

אם אתה שואל אותי, (אתה שואל אותי??) זה כמו שאמרתי - חארטה. ממש בזבוז כסף.

ולגבי הכרטיס, פשוט תקנה כרטיס 5.1\5.7 של .... כי בטווח המחירים הנורמאלי אין הבדלים בין הכרטיסים כל כך... זה או מצויין וייקר בצורה מגוכחת או זול ובאיכות מספקת. ורק שתדע, הכרטיס קול לא משפיע כמעט... הרמקולים עושים את ההבדל האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחי אתה כניראה לא מבין איך העסק בנוי :\

ככה או ככה, רמקולים זקוקים להגברה.

עכשיו יש 2 צורות של הגברה - הגברה אמצעות מגבר\רסיבר והגברה באמצעות סאבוופר אקטיבי.

המערכת של מיקרולאב למשל זאת דוגמה לסאבוופר אקטיבי - סאב שמכיל בתוכו מגבר ואליו מתחברים הרמקולים.

הDVD הוא לא באמת סתם מכשיר DVD רגיל, זה הוא DVDמשולב מגבר בתוכו. אל הDVD מתחברים רמקולים ולא אל הסאב של המערכת.

מה היתרונות ומה החסרונות??

בוא נגיד שהטופ של העסק הזה זה דבר כזה :

http://www.pompa.co.il/Product.asp?Pid=AVR1909&Cat2Cat1ID=146&Cat2ID=0&aff=Zap〈=HE

לדוגמה מגבר (רסיבר) DENON שכשאתה מחבר אליו רמקולים מתאימים

אתה מקבל סאונד באיכות ועוצמה שמשאירים את המיקרולאב במחסן האחורי...

לנו אין צורך ברסיבר במיקרה הזה אלה רק במגבר + סט רמקולים.

היום ישנם אופציות לקנות 'מערכת קולנוע ביתית' שפשוט שילבו את המגבר עם נגן DVD. פעם הDVD היה משהו שימושי ואמרו שכדאי לעשות דבר כזה.

זה הפך להיות סטנדרט... הרבה מאוד אנשים קונים מערכת קולנוע ביתית לסלון במחירים מצחיקים ונהנהים מהם ...

בקיצור לסיכום -> המערכת סאב אקטיבי של מקרולאב X25 ברמה גבוה ללא ספק.

אבל אני חושב שהמערכת הזאת לא משתווה למערכת מגבר חיצוני ...

בוא ניקח לודגמה לשם המחשת הנתונים:

MIRCOLAB X25:

Power Output: 110W + 32Wx5 RMS

סכ"ה 270W

SONY DZ280:

Amplifier

Power Output - Front (RMS 10%THD)

142W x 2

Power Output - Center (RMS)

142W

Power Output - Sub woofer (RMS)

140W

Power Output - Surround (RMS)

142W x 2

Power Output - Total (RMS 10%)

850W

קידמי כל רמקול 142RMS

סנטר 142

סאב 140

אחוריים 142

סכ"ה 850RMS כולל יש למערכת. זה משאיר את המיקרולאב מאחור פי כמה וכמה...

אל תתבאס על הנתונים של המיקרולאב, סכ"ה אילו נתונים גבוהים מאוד בשיביל סאב אקטיבי.

אבל יש לזכור שמדובר סכ"ה במערכת סאב אקטיבי ואם אתה משווה למערכת סוני שהיא מבוססת מגבר זה קצת מצחיק....

אם אתה מתעקש ורוצה להשוות לDZ230 אז בבקשה:

Amplifier

Power Output - Front (RMS 10%THD)

67W x 2

Power Output - Center (RMS)

67W

Power Output - Sub woofer (RMS)

65W

Power Output - Surround (RMS)

67W x 2

Power Output - Total (RMS 10%)

400W

גם היא משאירה את המיקרולאב מאחור מבחינת עוצמה...

אתה מבין שזה ממש לא חרא מערכת קולנוע ביתית ??

יש לי אחת כזאת בבית ואני כל פעם מתפלא מחדש על איכות הצליל שלה.

וזה עוד כשאני משווה אותה לסלון כן? (יש לי מקרר מפחיד כמו הDENON שהצגתי מקודם, שתבין שלא מתעסקים פה בפלסטיקים)

עוד טענות לסתור??

עריכה:

בקשר לכרטיס קול אז כן. יש הבדלים באיכות שאתה בכלל לא מאמין.

כרטיס סביר הוא באיכות הרצויה, אבל כרטיסים זולים איכות הסאונד שלהם מתחת לכל ביקורת.....

היום בסטנדרט הכרטיסים של הסראונד 5.1 לא צריכה להיות כזאת בעיה......

הינה המלצה לכרטיס כמו שאתה צריך לחבר את ההמערכת SONY לדיגיטל:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=502

160ש"ח באייבורי - יש בכל הארץ סניפים..

*קח בחשבון שהיציאה הדיגיטלית ניתמכת אך ורק במערכות XP ו- 32BIT !!!!!!

(בכרטיס הזה לפחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני טועה, אבל אני חושב שbashash מבין "קצת" בעיניין ויודע על מה הוא מדבר... חוץ מזה אתה השווית הספק/ עוצמה. לא נמדדים רק לפי העוצמה. מערכת קריזה של בצפר (לא כריזה, הרי היא מיועדת למורים/ מנהלות בקריזה...) היא מאוד עוצמתית אבל באיכות זוועתית כי אתה לא צריך יותר מלהבין את המילים. כשאתה קונה מערכת אתה רוצה איכותיים שמשמיעים צלילים נקיים ולא רק להבין מה אתה שומע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מצטער SABA אבל הדברים שאתה אומר ממש לא נכונים וגם אם לא הייתי יותר אם הם נכונים או לא הייתי יודע שהם לא הגיוניים... באס אקטיבי באס שמטיבי... זה לא אומר לך כלום. ד"א, ה"הספק" שעליו דיברת, הוא היכולת (עלק יכולת... זה שקר גס) של המגבר לספק מתח לרמקולים... זה לא אומר שהרמקולים עושים שימוש ב-850W... כי 850W זה פשוט קשה לשמוע... ככה זה שעור התוף שלך נקרע.

ואל תביא לפה מגברים באלפי שקלים... זה לא קשור לנושא, וזה לא תורם לטיעון שלך. עזוב אותך, עם מגבר (וביחוד בסכום של 2000 שקל) זה חארטה. X25 יעשה בדיוק מה שפותח הת'רד רוצה ולא יותר מזה אבל יתן לו את זה ביותר איכות ובמחיר שפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה להתחיל אבל אני סותר תטיעון שלך...

וזה לא 850W נטו לרמוקל אחד שיעיף תבית באוויר, אתה שוכח שזה מתחלק בין 6רמקולים ככה שזה 142W כל שזה הגיוני וסביר בהחלט.

וזה רק ההספקים שהמגבר מספק\ אף אחד לא סיפר לנו כמה W הרמקולים מפיקים..

אני רק רציתי להמחיש שסאב אקטיבי באותו מחיר של מגבר מפיק פחות ממגבר. לדעתי המחשתי את הטענה ...

לא מתכוון להתווכח, כל אחד והדעה שלו.

אם בעל הדיון זקוק ליעוץ נוסף תבקש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

saba123456 הכרטיס קול שהבאת לא ראיתי בתמונה שמה מה בדיוק החיבור של הדיגיטאל ובנוסף המערכת הפעלה שלי היא 7 אולטימט.

להגיד לכם את האמת יצאתי כבר מבולבל ואני לא יודע מה להחליט בדיוק בתקציב של עד 1700 שקל מה אתם ממליצים לי לקנות ואם זה כולל כרטיס קול אז תורידו את זה מהתקציה הכולל :s05:?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היציאה הצהובה בכ.קול שהבאתי זאת יציאת SPDIF שצריכים לחבר.

זה 160ש"ח מחוץ לערכת ביתית.

צריך גם להרכיב את הכרטיס קול במחשב שאם אין לך מישהו שיודע להעשות אתזה זה תכנאי...

אתה אומר יש לך 7?

לפי מה שכתוב על הכרטיס קול החדש באתר היצרן הוא לא יפעיל את היציאה שאנחנו צריכים במצב כזה.

ניראה לי שתוותר על מערכת ביתית ותלך על סט למחשב כמו המיקרולאב שהצגת, הרבה יותר פשוט ואני בטוח שגם לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין איזה כרטיס קול שכן אפשר להתקין אותו על הווינדוס 7?

וחוץ מזה כרגע גם יש לי רמקולים 5.1 פשוטים כאלה באיזה 250 שקל שמתחברים ב3 בננות כאלה לכרטיס קול וכשהייתי מחבר אותם בווינדוס הם עבדו לי טוב והייתי יכול לשלוט על כול בניפרד ועכשיו רק הסאב והסנטר עובדים לי יש לך מושג איך להתעסק בהגדרות שמה בשביל לסדר שכולם יעבדו שוב?

(אני ישלח מייל לאיבורי לשאול אותם לגבי הכרטיס קול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה להתחיל אבל אני סותר תטיעון שלך...

וזה לא 850W נטו לרמוקל אחד שיעיף תבית באוויר, אתה שוכח שזה מתחלק בין 6רמקולים ככה שזה 142W כל שזה הגיוני וסביר בהחלט (זה לא). וזה רק ההספקים שהמגבר מספק\ אף אחד לא סיפר לנו כמה W הרמקולים מפיקים..

מי אמר שלזה התכוונתי?? אני לקחתי בחשבון שזה מתחלק והדברים שאמרתי רלוונטים

אני רק רציתי להמחיש שסאב אקטיבי באותו מחיר של מגבר מפיק פחות ממגבר. לדעתי המחשתי את הטענה ...

לא מתכוון להתווכח, כל אחד והדעה שלו.

חבל שזה לא אומר לנו כלום... חוץ מכמובן שהמערכת הזאת לא חסכונית הטירוף...

אם בעל הדיון זקוק ליעוץ נוסף תבקש..

ממה ששמעתי חיבור SPDIF יכול להיות בעיה עם משחקים ואתה לא תקבל סראונד.

קיצר, אל תטעה ותקח את ה-X25... אני לא מנסה למכור את הדברים שלי... אני מנסה לתת לך את האופציה הטובה ביותר לדעתי.

שחף חכה שניה, אני אמצא לך כרטיס זול וטוב....

עריכה: אה!!.... למה לא אמרת? חשבתי שאמרת שיש לך רק שלוש כניסות בכרטיס קול... עכשיו אני מבין שהתכוונת שאתה מחבר את הרמקולים עם 3 כניסות... חשבתי שהכרטיס לא תומך ב-5.1...

זה אומר שאין לך כל צורך בכרטיס קול חדש. תאמין לי, כרטיס קול זה בגדר מותרות וכמעט בטוח שלא תרגיש בהבדל בכלל בין החדש ולבין הנוכחי...

עריכה 2: אם הכרטיס שלך מובנה בלוח אם, תאמר מה הדגם של הלוח, ואם הוא לא מובנה תאמר מה הדגם של הכרטיס. אני אמצא לך דייבר מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהה גם אני הבנתי שיש לך רק 3 חיבורים MAIN LINE IN ו-MIC (כרטיס קול רגיל)

עכשיו לפי מה שכתבת הבנתי שיש לך כרטיס קול 5.1 ואין לך צורך בחדש.

השאלה אם יש לך בו SPDIF (אני יבדוק לך)

וכן. יש פה עוד אחד עם WIN7 שאמר שפעם עבד לו ועכשיו זה לא עובד העניין עם ה3בננות, משהו פה נדפק בWIN7 מהבחינה הזאת... מה שהבחור ההוא עשה זה סביבת סראונד וירטולי - המחשב מעתיק את הסאונד מהקדימה לאחורה.. זה עושה שכולם יעבדו אבל זה לא באמת סראונד...

ההוא עכשיו העלה נקודה חדשה שלא כל המשחקים תומכים בSPDIF ואני יודע שהמשחק 'אססיאן קריד' עושה בעיות עם זה..

אבל לא יצא להיתקל בעוד משחקים בעייתיתם מבחינת סאונד.

אני לא יודע מה להגיד לך, יכול להיות שעדיף לך ללכת על מערכת קולנוע ביתית שמתחברת בדיגיטל SPDIF ויכול ליהות שכדאי לך לקנות סט רמקולים מיקרולאב שיתחבר רגיל (בדיוק אותו עיקרון שמחובר עכשיו - 3 בננות? רק שלא בננות. 3.5MM )

עריכה:

אני לא מוצא מפרט לדגם שציינת...

אתה יכול להביא תמונה מתוך CPU-Z ? אינ חושב שאתה טועה בדגם X_X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שבווינדוס אני בא להגדיר איזה רמקולים אני משתמש אני מגדיר לו אנלוגי ואז יש לי אופציה רק ל2.1 ערוצים ואם אני בוחר בדיגיטלי (spdif) אז אני יכול להגדיר לו 5.1 ערוצים אבל אז המערכת לא עובדת לי בכלל בגלל שאני לא מחובר בדיגיטלי .

עכשיו אם אתה אומר שspdif בדרך כלל כן עובד ב5.1 ערוצים במשחקים ורק במקרים נדירים זה לא עובד וגם אז בטח זה יעבוד במצב כלשהוא גם אם לא כל ה5 ערוצים.

אם ככה אז לא כזה נורא.

איך אני בודק אז בדיוק איזה יש לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס לקישור הזה:

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-009009.htm

ותכניס לפי התמונה שם את המספר "AA" שלך. הוא נמצא על מדבקה לבנה על הלוח אם ליד הסלוטים לזיכרונות.

משם אני חושב שכבר תסתדר ותוריד פשוט את הדרייבר העדכני ביותר לכרטיס קול... אם לא תסתדר, תביא לנו את הדגם המדוייק ונמצא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E29266 זה מה שהיה רשום במדבקה שלי ולא מצאתי איך מורידים.

אבל לא ניראה לי שזה הדריבר הבעיה כי הווינדוס 7 מתקין את כל הדריברים אוטומטי פשוט בהגדרות ברגע שאני בוחר ברמקולים בכניסה אנלוגית אז הוא נותן לי לבחור רק באופציה של מערכת 2.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...