מעבד 860 i7 או 920 למערכת פיתוח המריצה מכונות ווירטואליות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד 860 i7 או 920 למערכת פיתוח המריצה מכונות ווירטואליות

avinatbezeq

Recommended Posts

אני מרכיב לי מחשב חדש. דרישה עיקרית - יציבות יחד עם ביצועים (כלומר, ללא OC) להרצת מכונות ווירטואליות ופיתוח. לא למשחקים. המחשב מריץ בד"כ שלוש או ארבע מכונות וירטואליות, שכל אחת מהן מריצה אפליקציות סולידיות כמו דפדפן, אופיס, עמדת פיתוח, בקרת תצורה, שרת אינטרנט וכו'. הרחבה על כך פה .

המאפיין העיקרי של המערכת, לדעתי, הינה עבודה עם קבצים גדולים. כל מכונה ווירטואלית תופסת כ-15G על הדיסק ועל כן המחשב המארח טוחן את הדיסקים, ואני מוצא את עצמי לפעמים דקות ארוכות יושב ובוהה במנורת הדיסקים בלי יכולת לעבוד.

כדי לפתור את זה אני מרכיב מחשב חדש. כדי להתגבר על קטע ה-IO אני שוקל לשים SSD ו/או raid-0 ו/או 16GB זכרון. ועכשיו אני רוצה להתייעץ אתכם לגבי המעבד.

לפי הסקירה באנאנדטק ה-860 או ה-920 הינםהמעבדים שנראים לי הכי טוב: 4 ליבות על שמונה נימים (טרדים) במחיר הכי שפוי.

האם אני צודק? ואם כן, אז מי משניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות היקרים לא רלוונטיים לך אלא אם כן אתה רוצה לעשות OC או שאתה צריך יציאות מיוחדות כלשהן, ככה שנותרנו רק אם האפשרות השניה. אתה צריך חיבורים מסוג כלשהו? פיירווייר וכדו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובתך. זו גם הנטיה שלי.

במה הלוח היותר יקר שווה יותר? על מה אני מוותר? ז"א, לא הגיוני שאינטל מיצבו משהו יותר יקר בלי שיהיו לו דברים יותר טובים...

לא הגיוני??

יש להם מעבדים שעולם מעל 5000 ש"ח ובסה"כ הכללי הם נותנים עוד 5% תוספת ביצועים על פני מעבד שעולה 900 ש"ח. אז זה כן הגיוני שיהיו מחירים שחורגים מגבול הסביר.

שנית לשאלתך באופן כללי, אני הרצתי מעבדה שלמה של 5 מכונות וירטואליות בתוך מחשב אחד C2D E6300 עם 2G. (שני שרתי , שני שרתי לינוקס וקליינט אחד) אז כל ההקדמה שלך על נחיצות 16G או נחיצות מחשב חזק מאד נראית לי לא הכרחית בכלל. אם יש טחינה של IO תוכל להוסיף דיסק או שניים ולעבוד איתם במקביל (וגם זה צריך בדיקה).

סביר שמחשב מרובע ליבות יתן לך תמורה, סביר ש4G יעשו את העבודה אבל ברור לי לחלוטין שאפשר להסתדר במחשב פחות חזק עם הדרישות שאתה ציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית לשאלתך באופן כללי, אני הרצתי מעבדה שלמה של 5 מכונות וירטואליות בתוך מחשב אחד C2D E6300 עם 2G. (שני שרתי חלונות, שני שרתי לינוקס וקליינט חלונות אחד) אז כל ההקדמה שלך על נחיצות 16G או נחיצות מחשב חזק מאד נראית לי לא הכרחית בכלל. אם יש טחינה של IO תוכל להוסיף דיסק או שניים ולעבוד איתם במקביל (וגם זה צריך בדיקה).

אני מריץ מחשב E6600 על לוח אם DFI Infinity 975X/G. יש 4GB זיכרון ודיסק אחד של 320GB (דגם WD3200KS) שמריץ עליו על מחיצה אחת את ה-host זהו windows 2003 server ועל מחיצה אחת את המכונות הווירטואיות.

היה עוד דיסק של 500GB אבל הוא "הלך" - לא ברור לי עם "מטעמי עצמו" או שזה סימן לקריסה קרובה של המחשב - דבר שמאיץ בי לעבור למחשב חדש ולא לשחק עם הוספת חומרה למחשב הזה. למעשה הדיסק היה באחריות כך שקיבלתי דיסק חדש במקומו, והנ"ל יושב במגרה ואני לא מעז להוסיף אותו כדי לא להשבית אותי מעבודה.

suspend ו-resume של מכונה וירטואלית אחת כאשר רק עוד אחת בלבד דולקת לקח לי עכשיו 50 שניות.[br]פורסם בתאריך: 24.11.2009 בשעה 23:19:29

הלוחות היקרים לא רלוונטיים לך אלא אם כן אתה רוצה לעשות OC או שאתה צריך יציאות מיוחדות כלשהן, ככה שנותרנו רק אם האפשרות השניה. אתה צריך חיבורים מסוג כלשהו? פיירווייר וכדו'...

לא. אני ארצה לחבר מצלמת וידאו, אבל יש לה חיבור USB. ואני ארצה להתחבר עם מע' סטראו. ודאי רשת, עכבר, לוח מקשים, מצלמת רשת. מעבר לזה אני לא חושב על חיבורים מיוחדים.[br]פורסם בתאריך: 24.11.2009 בשעה 23:21:12

תודה על תשובתך. זו גם הנטיה שלי.

במה הלוח היותר יקר שווה יותר? על מה אני מוותר? ז"א, לא הגיוני שאינטל מיצבו משהו יותר יקר בלי שיהיו לו דברים יותר טובים...

בדקתי. לפי AnandTech ונוספים: ה-920 כדאי אם רוצים אפשרות לשים יותר , רוחב פס יותר גבוה לזיכרון, עבודה עם מס' כרטיסים גרפיים, OC קל או תמיכה עתידית במעבדי Gulftown עם 6 ליבות.

כמו כן ובכיוון ההפוך היתרון של ה-860 על ה-750 זה ה-hyperthreading שיש חילוקי דעות בקשר ליעילות שלו- משהו כמו 10% בביצועים.

דילמות דילמות. אני חושב שאני אלך או על ה-860 או על ה-750.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...